23
Real VNC help!
  • kisspepe
    #23
    Sziasztok!

    A Real VNC-vel lehetséges-e azt megcsinálni, hogy távoli gépek csoportját egyszerre bejelentkeztetni, és nem külön külön mindegyiknél beírni ugyan azt a felhasználónevet és jelszót? Ez azért lenne jó, mert távtelepítés után rendszergazdával be kellene jelentkezni minden gépen, hogy egy programot, amit utólagosan lehet csak telepíteni automatice feltelepítsen a klónozó szerver.

    A válaszokat előre is köszönöm!

    Ui.: Ha ez Real VNC-vel nem megoldható, akkor hogy lehetne megcsinálni?
  • MM2
    #22
    a távoli asztalnál nem lehet bellítani: ne jelentkezzen ki!
  • MM2
    #21
    ha egyhálózaton van akkor lehetséges! de tűzfalakon a portokat engedélyezni is kell!
  • Bandini
    #20
    Sziasztok!

    Egy kis segítségre lenne szükségem realvnc-vel kapcsolatban. Problémám: két gép között szeretnék kapcsolatot létrehozni, egyik gép win xp-s, adsl nettel, másik gép szintén xp-s, de ezen egy gprs modem van. Szóval össze lehet-e ezeket hozni, a real vnc tud-e így is kommunikálni?
    A válaszokat előre is köszönöm!
  • streetracer
    #19
    jobb klikk/kép megjelenítése a képekre
  • streetracer
    #18
    Na elvileg mindent úgy csináltam ahogy kell.
    Itt a router port forwarding:


    Itt pedig a hibaüzenet, amit kiír a vnc viewer:

  • homeless
    #17
    Itt kikeresheted a routeredet, és leírja, hogy mit kell tenned.
  • streetracer
    #16
    és a portot az én gépem belső ip-jére forwaldoljam? utána pedig a vnc viewerbe pedig beírom a gép külső ipjét a porttal együtt + a jelszót és már bent is vagyok. A port forwaldot a router admin menüjében kell beállítani? Milyen címszó alatt lehet, mert port forwald alatt nem találtam ilyet a router admin részében?. :(
  • bertino
    #15
    így van... azt a portot forwaldold, amit hazsnál a program, így el fogod érni a másik gépet

    (programban benne van melyiket használja) ha meg nincs, hálózatmonitorozóban meg tudod nézni
  • Papirzacsi
    #14
    Csinálj egy port forwardingot az 5900-as portra, de lehet az 5800-ra is kell. Én mindkettőre csináltam, és így már könnyem el tudom érni a gépemet ami router mögött van. Magában a realvncben elvileg nem kell semmit állítani. Nekem legalábbis annélkül is megy.
  • streetracer
    #13
    na vki?
  • streetracer
    #12
    Igaz félreértettük egymást, azthittem, hogy a Wine kiegészítő a linuxhoz, bocs. Mindkét gép WINDOWSOS.
  • hunbasser
    #11
    az előbb még azt mondtad nem wines...vagyis te így írtad le: "nem Wine-os"
  • streetracer
    #10
    Nem szarok bele az egészbe, de olvass vissza bazdmeg és olvasd el a topicot! Te meg menj vissza az oskolába és tanulj meg gépelni, ha már itt tartunk :)
  • Thanatos
    #9
    ha szarsz bele az eégszbe amugyis ako menyé inkáb oskolába és tanuld meg ott jól... :P
  • streetracer
    #8
    Az itthoni gép XP-s, a LAPTOP is XP-s. De ezt már leírtam. Nagyon jó, hogy mindenki leírja, hogy mi miért jó, csak engem ez nem érdekel. Azt írja le valaki, hogyha van egy router itthon, akkor mit kell csinálnom, mit kell beállítanom a real vnc-ben, hogyan tudom elérni a laptopra az asztali pc-t?! Köszi
  • bertino
    #7
    én elég sokat használom, kiválóan bevált :)
  • Lacc
    #6
    TightVNC. Kicsi, egyszerű, gyors. Na jó, az utóbbi a kapcsolatodtól függ :P
  • PíszLávJuniti
    #5
    Ha linuxos, akkor meg ott van alapból az ssh ..
    Vagy egyéb OS-t használsz?
  • Shadow_THH
    #4
    nekem semmi bajom nem volt a realVNC-vel, sokkal gyorsabbnak találtam mint a windows távoli asztalt (lehet hogy csak véletlenül, hiszen elvileg annak gyorsabbnak kéne lennie)
  • streetracer
    #3
    Sajnos nem Wine-os, a programrol már hallottam, de nem értek sajnos hozzá. Nekem nem kell, hogy nagy sebességű legyen, csak be tudjak lépni és tudjak pár dolgot ellenőrizni, ezért kellenének a VNC-s beállítások, mert nem tudom, hogy kell beállítani.
  • PíszLávJuniti
    #2
    Saját tapasztalatom az, hogy a RealVNC meglehetősen lomha, nem éri meg használni. Ha wines környezetű az otthoni géped, akkor:a Hozz létre egy új felhasználót, korlátolt jogkörrel, engedélyezd rajta a Távoli Asztalkapcsolatot. Ez elég hatékony. A portot érdemes átirányítani, egy esetleges portscanner ne találja meg, és kicsit védettebb úgy.
    Nagy eredményekre ne számíts, mert a neted feltöltési sebessége a mérvadó, hiszen Ő küldi a jelet. A sebesség kb olyan szintű átvitelnél, hogy szöveget tudsz vele távolról szerkeszteni, esetleg, weblapszerkesztő, néhány alapdolog. DE többre ne számíts.
  • streetracer
    #1
    Hali! Az itthoni gépemen szeretnék futtatni egy VNC szervert, hogy távolról rá tudjak a laptopomrol csatlakozni és tudjam vezérelni, asztalt látni, stb. Azt mondták, hogy ezt ezzel a progival meg lehet valósítani, de mivel router is van, ezért engedélyezni kell a DMZ-t. Engedélyeztem a DMZ-t, adtam neki IP-t, innentől kezdve mit kell csinálnom? Egy 2 megabites net van itthon, bírni fogja ez a vezérlést? Köszi!