10
Video Streaming for Winamp (NSV)
  • Balumann
    #10
    inkább tanulj meg angolul ^^
    Töltsd le, tedd fel a Shoutcast szervert és a Shoutcast DSP plugint a winamp-ba.
    ShoutCast server, ShoutCAST Winamp DSP plugin

    Ezután elindítod a szervert, majd a Winampot. Winamp prefences -> DSP/plugins, kiválasztod a Shoutcast-ot, és megjelenik kis ablakba. Ott beállítod (ip címed, port, rádiód neve, kiírja-e a szám címét amit játszol, stb. -> vigyázz hogy a jelszó az a szerver-re kapcsolódó jelszó, és alapban az van beírva ami alapban a szervered jelszója (nem kell átírni ami bevan írva, de ha átírod akkor a szerver config fájljába is átkell írni). Aztán beállítod a minőséget, majd connect, aztán ott ha pörög a szám ezerrel akkor jó.

    Aki meg hallgatni akarja Winamp, CTRL + L és beírja az IPcímed:port -ot, és megy is.
    Router esetén valószínű engedélyezni kell azt a portot, de igazából fogalmam sincs.
  • ColdFire
    #9
    nem kötekvés volt, én kérdeztem magamnak, sehol nem találom guglin... :D
  • Pheel
    #8
    Jó ez, ne kötekedj mindenhol!
  • Pintyőke
    #7
    Na ugy latom elegge felreertettetek a dolgot, ezert elnezest.

    1. Coldfire: neztel mar tukorbe? :D
    2. Kicsit utananeztel volna a dolognak, akkor nem olyan trivialis mint
    a shoutcast radio. ;)

    Azert irtam a focimbe a winamp-ot, mert azzal szoktak altalaban lejatszani eme "ismeretlen" formatumot. Legtobben azt se tudjak mi az az nsv rovidites ill. kiterjesztes.

    O meg valami... Lehet kotekedni az altalam letrehozott forum nevadasbol kifolyolag es lehet segiteni. Utobbit szivesebben latnam...
  • ColdFire
    #6
    holisvan az a leírás magyarul, hogy hogyan kell rádiot csinálni winampal? thx
  • Beast Machine
    #5
    "Igazabol winamp-nak nem sok koze van"

    Akkor mit keres az alcímben az, hogy "Video Streaming for Winamp"???!!!!
  • ColdFire
    #4
  • Pintyőke
    #3
    Igazabol winamp-nak nem sok koze van, max annyi, hogy O is le tudja ezt a formatumot jatszani, ill. ugyan ez a csapat keszitette a stream-elo szoftit is.

    ...ezert nem oda irtam
  • baca01
    #2
    sztem ez simán mehetett volna a winamp topikba...
  • Pintyőke
    #1
    Nyitottam egy ilyen forumtemat, mivel nem nagyon lattam meg itt. Ide irhatnank a kerdeseket ill. tapasztalatokat e temaval kapcsolatban...

    En most az NSV-t szeretnem tesztelni csak sajna nem sok sikerrel, ebben kellene nekem ki segitseg.

    A nsvscsrc.exe megfelelo paramterezesevel sikerult egy nsv file-t elinditani egy shoutcast szerver fele. Szerveren latszik is, hogy sikeres a kapcsolat. Winamp-al mikor csatlakozom a shoutcast szerverhez, szintugy sikeres a kapcsolat csak epp nem jatszik le semmit. :( A winamp a kov. irja ki:

    [ICY 200 OK] es csak var, csak var, csak var. :)
    a szerver 1 kapcsolatot jelez, mintha minden ok lenne.

    Kulfoldi forumokon nem talaltam erre megoldast, hatha ti mar talalkoztatok vele es meg is oldottatok ezt a problemat.