19
  • arty
    #19
    OFF
    csak nem fatávos voltál teis? ;)
    én amugy a "kiszervezett" cégnél vok. ami biztos, h jól nem járt a tékom, csak sok ex-fatávos managger :D most meg majd joljár aki a tsystems-t összehozta :) igy megy ez itt kicsiny országunkban :)
    ON

    GulaSoft ne politizálj már b+, nekem alkalmazottként semmi kedvem rabszolgának lenni.. vagy te szeretnél meloban rohadni nyáron, mert a céged megtehetné h ne engedjen el? ;) Ami egyik oldalnak jo, az másiknak rossz lenne...
  • Sadist
    #18
    Szóval ha azt mondják nekem, hogy - maradjunk a kőműves példánál - húzzak fel egy házat, azt megcsináltatom 100 emberrel 1 hét alatt, akkor én vagyok a faszagyerek, mert "egymagam" felhúztam egy házat 1 hét alatt?
  • mrzed001
    #17
    Igaz. Olyat már láttam párat, hogy a teljes IT-t kiszervezték egy saját tulajdonú cégbe (ez a kisebb rossz), ami ugyebár nem azonos azzal hogy akkor XY tulajdonában lévő valamilyen cégnek adjuk ki az IT-t
  • Cat #16
    kihagysz fontos dolgokat a számításból. Pl. a távközlési cégeknél van egy olyan nagyon fontos hatékonysági mutató, hogy pl. hány telefonvonal esik egy adott dolgozóra a cégnél - minél több, annál jobban működik a cég, ugye. Namost ha a telekom cég fogja és kiszervezi az IT osztályt, kapásbol több százzal kevesebb alkalmazottja van -> javul a mutató -> nő a tőzsdei árfolyam -> a vezetők több prémiumot kapnak, és a részvényopciójuk révén többet keresnek. Ilyen marhaegyszerű ez.
  • xszolix
    #15
    A többszörös költséget én a teljes költségre értettem. Láttam már ilyen outsourcingot. És a végső osszeg 1-2 év távlatából mindig legalább a duplája lett a korábbi bekerülési költségeknek, még akkor is ha bőven vastagon számoltuk az előző költségeket (minden vackot beleszámolva).

    Magyarul: eddig volt x a költség most x*n+outsourcing cég haszna+kenőpénzek amiket vissza kell juttatni a megbizó vezetőknek.
  • mrzed001
    #14
    A dolgozó fizetése kb 1/3-a annak, amennyibe egy cégnek kerül, ezt 1 évre vetítve hívják emberévnek. Ebbe benne van a fűtés rá eső részétől az iroda bérlés (asztal, gép),... minden. Ugyanennyit min. a külsős is elkér, és őt is le kell ültetni egy gép elé, neki is fűteni kell ... szóval a végén bizony még nagyobb ráfizetés az egész mint hiszik
  • GulaSoft
    #13
    Egyébiránt aki nem érti miért jobb a külsősnek fizetni 2* annyit mint saját erőt alkalmazni annak elárulom a titkot.
    Ez Magyarország.
    A belsős bérre rárakódik még majdnem ugyan annyi munkáltatói járulék. Nagy cégnél még a szakszervezet is kisajtol a cégből + pénzeket. Betegállomány és szabi miatt az elégséges létszámot szorozni kell 1.5-el (bár az elégséges létszám is a mimimum alatt van).
    Ha kiadod a munkát, akkor a költséget le tudod vonni az adódból, (meg még amit be tudsz hazudni), kiebrudálhatod a szakszervezetet, és magasról leszerod, hogy az outsource cég honnan veszi alétszámot a problémához a nyár kellős közepén, ez már legyen az ő gondja. És ha kétszer annyit fizetsz is érte, még mindíg megéri, mert a 1.5-szörös munkabér szorzót már megspóroltad.
    Mert megcsináltuk!
  • mrzed001
    #12
    A válasz: amiről a cikk is kellett volna hogy szóljon, azaz hogy lehet beetetni a buta vezető menággereket, hogy így mennyivel könyebb lessz az élete (kevesebb baj azokkal a hülye önérzetes IT-sokkal ... csak tán nem értelmiséginek képzelik magukat ezek a kis pondrók, hisz nem jártak ELTE-re ?? ) és mennyivel profibb lesz a teljes IT-ja ... blablabla ... és mennyi de rengeteg pízt spórol meg vele (persze aztán kiderül mégse, de sebaj)
  • GulaSoft
    #11
    Ez a kőműves hasonlat erősen sántít, ugyenis arról még nem hallottam, hogy a téglafalért szerzői jogdíjat kéne fizetni.
    Igaz, ahogy a dolgok most haladnak még a végén azért is kell, mert valamelyik fasz szabványügyi hivatal képes bejegyezni valaki nevére a téglát. (Lásd a filmekben az elegendett galambok szabványa)
  • mrzed001
    #10
    Te tökönszúrod magad, ha a kőműves felhúzza a házad falát, majd a szomszédodnál már tudni fogja egyből
    Tipikus .... te vazze, miért nem hasonlítod a fejlesztőt rögtön a takarítónőhöz, vagy a biztonságiorkhoz
    Ennyire azért ne érts már a témához ....
  • xszolix
    #9
    Miért jó egy cégnek, hogy a korábban saját emberei (a cikk szerint legalább 70%-ban) a korábbi összeg többszöröséért dolgonak neki.
    Ja és ha nem akar nagyon pofára esni fel kell vennie egy két plusz jogászt, szakértőt, akik az outsourcing céggel tartják a kapcsolatot ellenőrzik. Tiszta spórolás :-(.

    Ezt a profil tisztitás dumát csak a nagyon hülyék veszik be.

  • BCs design
    #8
    hmm 4-5 és a mostaniak közül nagyon de nagyon sokan hoppon fognak maradni

  • Sir Quno Jedi
    #7
    Üzleti életben ez nem így működik. A tudásbázis a know-how az érték, ha átviszik másnak, amit a te borsos fejlesztési pénzeden szültek meg, akkor valóban a tökönszúrás marad. Soxor olyan szerződéseket kötnek a cégek, hogy 5 éven belül még csak át sem mehetnek dolgozni az embereik sem konkurrenshez, sem partnerhez, mert akkor x milkó büntit legombolnak róluk (nálunk is van rá példa).
  • aDannyBoy
    #6
    na látod az az ő baja, majd rájön

    tovább élve példa analógiámmal, muternak ezerszer mondtam már sose hívjon ismerős szerelőt vagy munkást, mert csak szívás lesz a vége.
  • xszolix
    #5
    Az egésszel ott szokott kezdődni a gond, hogy az a vezető aki megköti a szerződést még a magánszférában sem mindig magán érdek nélkül dönt és köt olyan amilyen szerződést. És ez a köz szférában hatványozottan igaz.
    Az ilyen outsourcing akkor szokott a legégetőbb lenni, amikor a "sógor" cége a szolgáltató. És ekkor semmi sem számit, sem hogy 10szer drágább, sem hogy mindenkinek rossz, ha zsebbe csorog vissza a bevételből.
  • aDannyBoy
    #4
    Te tökönszúrod magad, ha a kőműves felhúzza a házad falát, majd a szomszédodnál már tudni fogja egyből, nem kell kimérni, hogy laza a talaj és erősebb alap kell?
    Nem leszarod, hogy neki mit csinált, az a lényeg hogy te amit rendeltél tőle azt megcsinálta.
  • mrzed001
    #3
    Plusz ha belegondolunk, hogy ha bekövetkezne a nagy utópisztikus outsource álom (mindenki kiteszi az IT-ját, fejlesztését), hát csodaszépen nézne ki, hogy ma a fejlesztő az egyik cégnek csinál valamit (vadiúj ötlet, cég profin előkészíti, lefejleszteti, ...), holnap a konkurensének ötlete hasonló, neki ugyanazt (és már ott van a fejében az előző összes buktatója és tapasztalata ... szóval kb tökönszúrja magát a cégvezető örömében)
  • Sir Quno Jedi
    #2
    Ja, az áutszósz kissé utópisztikus parasztvakítás még, pont mint a bérelt géppark, aminek folyományaként kifizettetik veled a gépet, amit magad is megvehettél volna és amortizáció után tovább értékesíthetted volna (sőt sokkal tovább használható egy eszköz, mint amit amortizációra számolnak manapság), vagy csupán grátisznak leseljetezhetted volna a hüle dolgozóidnak ugyebár...
  • mrzed001
    #1
    Pár negatív "apróság" ami igencsak kimaradt eme "reklám"cikkből:
    - outsourcebe átment belső dolgozók 1,5-2x annyiba kerülnek
    - külön szervezeti egység kell a outsource céggel kapcsolattartásra, számonkérésre (egy nagyondrága nagyonprofi személyjel, vagy átverhetik)
    és a 2 legfontosabb:
    - tudásvesztés: amit a dolgozók eddig összeszedtek infót, rendszerismeretet is viszik magukkal ("lebutul" a cég)
    - kihasználhatatlanság: eddig a dolgozót több dologra is rá lehetett állítani (ha értett több területhez pl), akár több projectbe is egyszerűen lehetett integrálni (a külsős általában feladatspecifikus)