54
Creative Sound Blaster Audigy4 OEM/Pro
  • Gladiator
    #14
    hát nem tom. mint ahogy nem nyitunk minden Ati Radeon kártyának külön topikot, ez is elfért volna vmelyik másik topikban.

    Delbanhtx
  • Sir Quno Jedi
    #13
    Az ACE azér írtam, a legújabb pro verzsn mindig műxik.
  • FLeK0
    #12
    codecpakkok helyett: ffdshow
  • Borg
    #11
    És akkor tehát mi a tuti codecpack?
  • Sir Quno Jedi
    #10
    Jaja, ACEMPAkkk...
  • Borg
    #9
    Hozzáteszem, kéz alatt ennyi :)
  • Borg
    #8
    WMP-vel még sose sikerült DVD-t lejátszanom...
  • Fenrir
    #7
    Én első lépésben mindenképpen egy codecpack frissítéssel kezdeném. WMP is lefagy ha ott nyitod meg a dvd-t?
  • Thanatos
    #6
    nem rossz
  • Borg
    #5
    A sima Audigy az más kártya, ahogy az Audigy2, és a Live is.
  • Borg
    #4
    9k
  • Aspyrin
    #3
    Simán elfért volna :D
    [vakmerő]
  • Thanatos
    #2
    mennyibe fájt?
  • Borg
    #1
    Vettem egy Audigy4 OEM kártyát, mert gondoltam hamár homár, akkor a Zalman 5.1 fülest ne 4-es liveon hallgassam csak.
    Gondoltam itt megoszthatnánk néhány infot meg tapasztalatot róla.

    Ugyebár ilyen:

    Audigy 4 Processor

    * Advanced hardware accelerated digital effects processing
    * Patented 8-point interpolation that reduces distortion to inaudible levels
    * 64-voice hardware wavetable synthesizer
    * Professional quality digital mixing and equalization

    High Definition Audio Quality for Playback and Recording

    * 64 audio channel playback with independent sample rates
    * 24-bit Digital-to-Analog conversion during playback with sampling rates of 8, 11.025, 16, 22.05, 24, 32, 44.1, 48 and 96kHz in 7.1 mode and up to 192kHz in stereo mode
    * 24-bit Analog-to-Digital conversion during recording in 8, 16 or 24-bit at sampling rates of 8, 11.025, 16, 22.05, 24, 32, 44.1, 48 and 96kHz
    * Supports Sony/Philips Digital Interface (SPDIF) format of up to 24-bit/96kHz quality
    * Low latency multitrack recording with ASIO2 support1

    Sound Blaster Audigy 4 On-Board Connectors

    * Line level out (Front / Side / Rear / Center)
    * Line In
    * Microphone In
    * Digital I/O (for stereo SPDIF output to Digital I/O Module2)
    * Aux Audio In

    bla-bla...



    Itt rögtön volna egy kérdésem, ugyanis a hátsó jack kiosztásról nem találok infót, hogy melyik-melyik. A liveon ugye még nem volt ennyi, szal kb saccra dugtam be a Zalmant is csak. De hallásra azért eltaláltam a 3 jacket a 6ból. A kártya hátlapján csak kis semmitmondó piktogramok vannak..

    Első nekifutásra persze játékban teszteltem, CSS-ben teljesen jól megy, 5.1-ben, és a proc terhelése is érezhetően kisebb mint a Live!-nak volt. A komolyabb mapokon a soundscape váltásokra nem lagol be. Egyes helyeken 65-ről 85-re is feljebb ment az FPS-em. A csatornák jól elkülöníthetők, bár ha a center is szól, akkor kevésbé. Nem lenne rossz, ha valahol a center hangerejét külön lejjebb lehetne venni? Plusz az EAX ADVANCED HD itt automatikusan bejátszik, vagy ezt valahol konfigban / netán driverben be kell még pluszban lőni?

    Driver gyanánt a legújabbat tettem fel ami a Creative oldalán van, ez ugye magából a driverből, és egy egyszerű piszkáló control panelből áll, semmi flanc meg util nincs benne. Nemtom érdemes-e valamit a CD-jéről is feltenni? Mert ott állítólag még egy halom csillivilli cucc van, de hogy értelme melyiknek van...

    Probléma is van azonban. Nem tudok DVD-t lejátszani, mióta betettem a kártyát.
    A szimptóma annyi, hogy a PowerDVD egyszerűen lefagy, amint betöltöm, és playre nyomok. 99%-os proc terheléssel kifagy. Töltöttem le újat is, de az is ugyanezt csinálja.
    A BSPLAYER annyiból jobb, hogy az elindítja, eljutok a menüig (hang is van rendesen), de a menüben viszont nem tudok továbbjutni, mert mintha nem érzékelné, hogy kattintgatok a gombokra... (bár ez már lehet a bsplayer hibája is)
    A creative driverben is van egy vagon hangzás beállítás (pl nemtom a CMSS mi a rák lehet, meg mindenféle dekódolás, gyorsítás stb), meg a powerdvd-ben is, de a nagy részükről fogalmam sincs mi, és nemtom melyiket piszkáljam a probléma ügyében.
    Vagy lehet codec pack hiba is? Valami ótvar régi ace pack van fent, amivel azonban EDDIG minden tökéletesen ment.
    A félreértések elkerülése végett, a PowerDVD bármilyen más videót, pl divx vagy wmv stb lejátszik simán. Csak a DVD-kkel van gond. Akár lemezről, akár isoból mountolva, akár HDD-ről fileból próbálom indítani.
    Na szal erre van valakinek ötlete?

    De még akad kérdés ezen kívül is.
    Van nekem egy HI-FI-m, ami ugye erősítő meg két hangfal, szal a szokásos. Na ezt melyik jackbe dugjam az au4-en, ha sima stereoként akarom hajtani?
    Aztán, van ezen egy AUX_IN csati, viszont CD_IN nincs, mint a Live-on volt. Szal akkor a CD olvasót oda az auxba lehet kötni? Vagy az aux_in nem erre való, és a game porthoz hasonlóan ezt a cd_in megoldást is nyugdíjba küldték? (amúgy a game portot is hiányolom, mert a joy-om még olyan, és feladni nem akarom... de ez annyira nem szempont, majd max kerítek valami átalakítót... állítólag van usb-re)