640
budapesti hidak, köztük a méltán híres és emblematikus Duna-hidak, közúti hidak, vasúti hidak, stb...

  • Emmegki
    #162
    Szép példája annak, hogy oda tudunk völgyhidat építeni, ahova nem is kell. Persze jó sok pénzért.
  • gordon 24
    #163
    Hát ez van!! De legalább lesz egy nagy bazi hidunk!!!
  • B0B0
    #164
    Igen. És a beleölt pénz miatt meg megszorító intézkedések tömkelege (ne folytassátok ezt a gondolatot, pusztán hidászati keserűség szülte bennem)
  • 300Dani
    #165
    Honnan tudjátok, hogy az adott nyomvonalon nem volna szükséges völgyhíd? Én nem vagyok mérnök, szóval fingom sincs, de nektek nagyon határozott véleményetek van...
    Megszorításokra meg bőven nem ezért van szükség.
  • I.C.ram
    #166
    A régi Erzsébet-Hídnak megvan egy-két "lánc"szeme a BME egyik folyósóján is a lánc-híd egyik "lánc"szemével egyetemben, amik még a robbantások elötti időkből származnak.
  • gordon 24
    #167
    Nem tudjuk!!! De az bizonyos hogy vizsgálat indult hogy miért kell az m7-nek pont arra mennie. Valaki jó sok pénzt kapott ezért.
  • B0B0
    #168
    Hát nézd. Az egyik legjobb barátom felesége tervezőmérnökként dolgozik az M7-esen is, ő szerintem elég referencia
  • Random work
    #169
    Egy újabb híd amit ma már sajnos nem lehet látni:

    "1944 szeptember 3-án, hatvankét esztendeje pusztította el az amerikai terrorbombázás a Szegedi Vasúti Hidat. Az akkor közel 90 éve álló, míves, szép vasúti híd a nyolc bombatalálat által elpusztult és azóta sem épült újjá..."

    Erről a hídról nincs sok forrás én is csak akkor tudtam meg, hogy volt mikor véletlen belebotlottam az egyik megmaradt hídfőbe. Aki a szeged térképet tanulmányozza kicsit azonnal észrevehető hol volt eredetileg a híd csak a vasútat kell követni.
    Elvileg kapott a város ígéretet arra, hogy lesz új híd a tervezett híd közúti is lesz a térképen látható nyomvonallal.


    Méd egy kis infó nem elég, hogy az Amcsik lebombázták még a németek is felrobbantották a maradékot.
    "Súlyos károkat okozott a szám szerint összesen hat angol-amerikai légitámadás. Az utolsó bombázás alkalmával a vasúti híd a Tiszába zuhant. A közeledõ szovjet csapatok hírére a jobboldali vezetõk elmenekültek, és utasításra minden mozgatható értéket magukkal vittek. A vasúti híd megmaradt részét és a közúti hidat a visszavonuló csapatok német utasításra felrobbantották."
  • Random work
    #170
    Ja és egy érdekesség:
    A ráckevei Árpád hídat melyet 1944 november 3-án szintén felrobbantottak az újjáépítéséhez a szegedi Tisza-híd roncsait használták fel.
  • gordon 24
    #171
    Hát ez elég szép lehetett. Kár hogy nincs ezsem meg. Egyébként a Ráckevei hid is elég szép sokszor járok rajta. Tetszik nekem is.
  • B0B0
    #172
    Ez gyönyörű (volt) :(
  • B0B0
    #173
    Csontváry: a régi nagybányai híd:
  • B0B0
    #174
    A Lánchíd mellett a leghíresebb magyar híd eddig nemis volt!

    Csontváry: Vihar a Hortobágyon:
  • gordon 24
    #175
    Ez nagyon szép. Kb 3 éve voltam ott és megnéztem a 9 lyuku hidat. Nagyon szép és a környék.... Váááá az még szebb. Gyönyörű szép országunk van... Csak az emberek... Na ezt else kezdem mert ideges leszek.
  • B0B0
    #176
    Csak az emberek szarnak rá! Mondd csak ki, mert sajnos így van. Nézd meg a topicjaim között a Magyarország vagy külföld címűt. Fel sem fogják mit adott ez az ország nekik. Pedig az egyik legszebb a világon, és ezt többen csak úgy mondják, pedig így van!
  • gordon 24
    #177
    Hát ez van!!! Én nagyon szeretem ezt az országot!! Gondolom azért a galériából is kiderül.
  • Random_
    #178
    Érdekes képre bukkantam:

    A felrobbantott Erzsébet híd újjáépítése
  • B0B0
    #179
    Ez vagy a lánchíd, vagy az, amikor az Erzsébet híd pesti pilonjáról leszedték a láncokat és stabilizálták (az még egészen 1960-ig állt).

    Honnan van a kép! Nagyon érdekelne az az oldal! :)
  • Random_
    #180
    http://server2001.rev.hu/oha/index.html

    Itt rengeteg kép van Budapestről a háború és főleg 56 után.
    Itt találtam a képet a 11. oldalon.
  • B0B0
    #181
    Köszi
  • B0B0
    #182
    Ruppenthal terve, az említett vasmonstrum az Erzsébet híd egyik pályázata:
  • Random_
    #183
    Kossuth híd:


    A Kossuth híd az avatás napján




    A Kossuth híd lebontott vasszerkezete a budai Duna parton vár az elszállításra
  • 300Dani
    #184
    erről nincs nagyobb? vagy link.
  • B0B0
    #185
    A Kossuth híd lebontott vasszerkezete a budai Duna parton vár az elszállításra:
  • Random_
    #186
    Megelőztelek! :D
    Érdekes ez a Kossuth híd sokat nem tudni róla pedig fontos szerepe volt egy ideig.

    A Lánchídas képeket meghagyom neked. :D
  • B0B0
    #187
    A sok szomorú Lánchíd kép után egy vidámabb, az újjászületés :)

  • B0B0
    #188
    :D
  • Police88
    #189
    lol :D
    lefullad a lada ás visszagurul pestre xD
  • Sith
    #190
    Hello

    A topikhoz gratula nekem is lenne egy.. hát nem is tudom menyire ide illő kérdésem..
    szóval a Lágymányosi hid melletti vasuti hidról van szó.. az utóbbi időben többször is megfordultam arra s ha jól láttam őrzik. A kérdésem csupán annyi hogy ez a hid mitől érdemelte ki hogy vigyázzanak rá... ha jól emlékszem pld az Északi vasuti összekötönél még sosem láttam ilyent mármint hogy őriznék
  • 300Dani
    #191
    Biatorbágyi viaduktot se őrizték, aztán látod mi lett :)
  • AnonymouS
    #192
    Biciklisfutár haverom át akart hajtani rajta, de nem engedték neki és ezért a 20 cm-es "járdán" ment végig halálfélelemmel a Lágymányosin, mivel a rossz oldalon indult el. :D
  • B0B0
    #193
    Hát maga a híd műemlék, de kétlem, hogy emiatt őriznék
  • B0B0
    #194
    A Szabadság-híd a Kálvin térről 1947-ben:
  • B0B0
    #195
    Ez is egy nagyon szomorú kép. A felrobbantott dunföldvári híd:
  • uHs Gerzson
    #196
    Ez tényleg durva :S
  • gordon 24
    #197
    Azért örzik mert az a hid magyarország eggyik ütőere. Ha felrabbantják vagy valami történik vele megbénul a Vasuti össszeköttetés. Ezért őrzik annyira. Az Északi összekötő az nem ilyen fontos ezért azt nem őrzik.
  • Papirzacsi
    #198
    Ez még nem volt.
  • B0B0
    #199
    Hát igen, a Manci-híd :)

    Manapság felmerült a gondolata, hogyha elkezdik felújítani (végre valahára) a Margit-hidat akkor újra létrejön a Manci híd, helyettesítve addig. Szó mi szó, bizony szükség lenne rá, hisz a Margit-hídon mindig telt ház van
  • B0B0
    #200
    Arany János verset írt a Margit-híd 1876-os felavatásáról, amit Zichy Mihály le is festett:
  • Police88
    #201
    húha durva party lehetett :D