640
budapesti hidak, köztük a méltán híres és emblematikus Duna-hidak, közúti hidak, vasúti hidak, stb...

  • AnonymouS
    #81
    Sziasztok!
    Jelentkezem pár Lánchíd képpel:





    és egy érdekesség - a mellrákellenes felvonuláson, rózsaszínűen kivilágítva:
  • artschi
    #82
  • gordon 24
    #83
    A kedvenc hidam... Olyan mint egy festmény. Baromi szép.
  • Papirzacsi
    #84
    Itt van pár gagyi kép tőlem is.
    Giccsparádé. :-)
    Budáról
    Pestről
    Giccs a várból
    Erzsébet-híd kivilágítva
    Itt is, csak a pesti hídfő.
  • fruhwirth
    #85
    a 2. - 3. nálam abszolút nyert
  • AnonymouS
    #86
    2-3. nagyon hangulatos! Ugye jég van a vizen?
  • Papirzacsi
    #87
    Igen
  • B0B0
    #88
    Akkor még volt tudatos várostervezés, nem úgy jelölték ki az utcákat mint az ökörhugyozás. A híd azért lett "meghajlítva" mert az előre megtervezett nagykörút része lett.
  • B0B0
    #89
    Saját kép tegnap estéről:

  • B0B0
    #90
    Erzsébet híd, 2005 nyara:

  • Saddalim #91
    már nem is emlékszem... miért is volt így kivilágitva?
  • B0B0
    #92
    Asszem egy francia pasi szórakozik azzal, hogy a világon mindenféle épületet befest esténként. Na ő csinálta ezt is
  • Saddalim #93
    és csak úgy? nem valami ünnepre vagy ilyesmire?
  • B0B0
    #94
    Nem volt semmilyen ünnep, június 26-án volt
  • B0B0
    #95
    Azért törték meg, mert a két utca nincs vonalban. Máshogy nem nagyon tudták volna megépíteni
  • gordon 24
    #96
    Értem!! Mindenesetre nagyon királlyul néz ki.
  • B0B0
    #97
    Ez nem vitás. De hát ha bele gondolsz, melyik szebb. A szocos-ok teleb@szták a város ilyen förmedvényekkel. Az említett miatt például nem lehet szépen látni a Keletit. A Váci út Árpád híd kereszteződésében is ilyen van, a Nyugatinál szintén, a Tabánról ne is beszéljünk. Mindegyik ocsmány, akár ferde, akár nem. Sokkal kultúráltabb lett volna egy olyasféle alagutas megoldás mint amilyen a Ferenciek terénél van. Csak vissza kell pillantani, a kisföldalatti hídja (a fórum elején ugye több kép is va róla) Magyarország első vasbetonhídja volt, tehát az is újdonság volt akkoriban, mégsem ocsmány. Ezektől a feszített betonelem-hidaktól meg hányhatnékom van. Legalább a belvárosba ne tettek volna ilyeneket
  • gordon 24
    #98
    Ebbe fullra egyet értünk. Szerintem nagyon elrontották ezzekel a hidakkal a belvárost. De engem nem csak ezek zavarnak irtam pár hsz-el elöbb hogy ezek a modern üveg szarok is nagyon csunyitják a belváros képet. Pl a Deák tér és az arany János utca között a Bazilika mellett hogy néz ki az az üveg franc? Ocsmány én biztos nem engedtem volna ilyen stilusu épitményt a régi házak közé. Azért ezekre igen csak figyelni kéne.
  • B0B0
    #99
    Figyelnek. Csak tudod mi van? Aki az engedélyt kiadja ezekre az épületekre azoknak ott van a boríték a zsebükben.

    Mellesleg nézd meg a Kálvin teret! A legocsmányabb tér lett azok után, hogy körbeépítették ilyen üvegszarokkal. És ha belegondolok, hogy mi épül a Vörösmarthy téren...felforr az agyvizem :(
  • B0B0
    #100
    Ez jó. Külföldi oldalon az alábbi kép ezzel a címmel:
    BRIDGE TO NOWHERE
    Ha tudná miért áll az ott :)))

  • B0B0
    #101
    Egy szomorú kép a Szabadság-hídról:
  • t0mmy #102
    nagyon jó topik +fav :)
  • B0B0
    #103
    Csak életben kéne tartani. Mindig csak én pofázok meg gordon.
  • gordon 24
    #104
    Hát igen.. Kellene még pár emberke ide...

    Erről a Kossuth hidról mit tudsz? Mert öszintén szólva én még nem is láttam róla képet. Ez a Kossuth teret és a Batthiány teret kötötte össze? Legalábbis a képből ugy látom. Miért bontották el? Ez csak azért volt hogy az összedölt hidak amig felépülnek legyen egy hid vagy miért?
  • B0B0
    #105
    Igen. Azért építették, mert ugye a háború után nem volt egy híd sem. Gondolj csak bele, nem tudtál átmenni a Budán lakó rokonodhoz, hogy megnézd, él-e! Borzalmas lehetett.
    Szóval nagyon hamar felhúzták rom-vasanyagokból és építési törmelékből. A szükségeshez képest 5-ször annyi ember dolgozott rajta, így 7 hónap alatt kész lett. Azt hiszem 1946 augusztusában nyílt meg a Szabadság-híd, addig egyedüliként szelte át a Dunát. Mivel ideiglenes mivolta volt, ezért már 1957-ben lezárták és 3 év múlva elbontották. A Batthyány térnél és a Kossuth térnél emléktábla őrzi az emlékét. A #22-ben látod, hogy pontosan hol állt
  • gordon 24
    #106
    Köszi akkor ha arra járok meg kukkantom. Ezt nem is tudtam.. Kösszi szépen..
  • B0B0
    #107
    Ezért vagyunk (kellene lennünk) itt, hogy eszmét cseréljünk. Más kérdés, hogy egyesek másra használják a fórumot :)
  • Random work
    #108
    Én szívesen hozzászólnék a témához csak nekem az ismereteim a Tiszai hidaknál megállnak tiszai ember lévén. Szívesen tennék be pár érdekességet, de azok nem tartoznak a témához.

    Ha Magyarországi hídak lenne a téma szerintem nagyobb lenne a forgalom.
  • gordon 24
    #109
    Szerintem arról is lehet itt beszélni. Ha csak a Budapesti hidak lesznek a téma elöbb utóbb elfogy a mondani való. Ezért szerintem az is jöhet. Persze nem én inditottam a topikot ehhez BOBO hozájárulási is szükséges.
  • gordon 24
    #110
    Hát sajnos ez van. Az ismerd fel a ..... topikok nagyon mennek és a sok egyéb baromság. Ez van sajna ezért szörnyű hogy az átlag életkor a békasegge alatt van.

    De azért nem kell elkeseredni. Vannak ertelmes emberek is. Legalábbis bizom benne.
  • B0B0
    #111
    Szólni kéne egy modinak, hogy nevezze át, én meg átírom a bannert
  • gordon 24
    #112
    Rendben.. De az Erzsébet hidat hagyd!! A kiindulási pont mégis a fővárosi hidak voltak. aztán akkor dumálhatunk jó sokat..
  • Random work
    #113
    Jaja ezt én is így gondolom!
  • Random work
    #114
    Személyes kedvenceim az acél szerkezetű hídak mert a munkám is nagyrészt az acél szerkezetekhez kapcsolódik.

    A mellékelt képen ennek ellenére egy kőhídat ábrázol amit nemrég fotóztam szabadságom alatt:





    Íme a hídról pár sor amit a neten és a helyszínen találtam:
    "Hatamov-híd
    Az 1846-ban készült, 43 méter hosszú és 6,7 méter széles híd 1975-ig volt használatban. A II. világháborúban a németek által aláaknázott hidat Hatamov főtörzsőrmester élete feláldozásával mentette meg."

    A hidat 2001-ben újították fel utoljára akkor kapott díszvilágítást a pálya része ami ma már a vandálok áldozatává vált. :(

    Álítólag ez Magyarország egyik legrégebbi kőhídja a kialakítása a hortobágyi hídhoz hasonló téglaboltozatos.

    A folyó amin átível az a Zala. Nem tudom ki ismerte a folyót magát én csak tanulmányaim során találkoztam vele és megmondom őszintén azért kicsit szélesebbnek gondoltam.
  • gordon 24
    #115
    Mivel mostmár nem csak Budapesti hidakról lesz szó...

    akkor egy Vidéki epitmény ami egész európában az élmezőnyhöz fog tartozni. Igaz nem tudom minek nekük ekkora hid de ez már részlet kérdés.Ezt a Hidat Zamárdi mellet lehet megtalálni a Kaposvár felé vezető uton Köröshegy után.(köröshegyen figyelni van állandó trafipax!!!!)
    A híd az M7-es része lesz 2.5 km hosszú völgy hid. Most még kb 60%-os készültségbe van de jövőre átadásra kerül.Eurpa leghosszabb közúti völgy hida lesz.

    Pár kép róla:









  • gordon 24
    #116
    Ez igen elég szép épitmény. Miért van összedölve? 2001-es felujitáskor nem csinálták meg hogy valóban hid legyen? Vagy ez már egy müemlék és igy marad.
  • Random work
    #117
    Műemlék és gondolom nem akarták teljesen felépíteni. A felújítás szerintem csak az akkor állag megőrzésére terjedt ki.
  • Random work
    #118
    Ezt a hidat nagyon szeretnénk megnézni mert biztos egyedülálló építmény lesz már az építése is elég szép teljesítmény hazai viszonylatban.
  • gordon 24
    #119
    Hát elég durva én amikor elöször láttam nem hittem el hogy ekkora. Képeken nem is tünik nagynak mondjuk van viszonyitási alap arról a képről ahol a kocsiból kaptam le. Nagyon nagy. Kiváncsi leszek milyen lesz. Ha elkészül.
  • 89
    #120
    szép...szép.., de minek egy völgybe egy ekkora híd? :)