640
budapesti hidak, köztük a méltán híres és emblematikus Duna-hidak, közúti hidak, vasúti hidak, stb...

  • uHs Gerzson
    #41
    Nem izgulok rá, és engem is elszomoritt ahogy igy kinéz, de egyszerüen megfog maga a látvány hogy még ezek után is áll hid hogy ennyit kellett elszenvednie. Amugy az első kép amikor ilyen állapotban láttam a Lánchídat a terror házában volt, pont a Budai várból lett készitve a kép.
  • B0B0
    #42
    Hát igen. Ez a város nagyon sokmindent elviselt. Így van ez a hidakkal is.
  • B0B0
    #43
    Ma már nem így néz ki. Szépen lefestették krémszínüre és bordóra. Majd ha arra járok egyszer akkor lekapom
  • B0B0
    #44
    Ezen a képen látszik, hogy nem volt annyira zsúfolt a Március 15.-e tér akkoriban
  • B0B0
    #45
    Most, hogy nézegetek külföldi weboldalakat, feltűnik, hogy rengeteg helyen a Szabadság-hídra és a Lánchídra írják, hogy Erzsébet-híd
  • B0B0
    #46
    Ez az árkád még ma is megvan :)

  • B0B0
    #47
    A Kosstuh-híd:
  • B0B0
    #48
    Ez még egy gyönyörű híd!!
  • B0B0
    #49
    Na ezen én is csak pislogtam. A Margit-híd díjszedő tornyocskái:
  • B0B0
    #50
    Régi Erzsébet-híd rajongóknak
  • gordon 24
    #51
    Sziasztok... A sok barom topik után végre egy uj értelemes Topik nyilt az sg-n Grat Bobo!!!!

    Nekem minden hidunk tetszik. Igaz hogy a mostani Erzsébet híd túl egyszerü. Nem értem én sem hogy -igaz elpsztult a rég budai pillére teljesen de a pesti állt- miért nem a régi tervek alapján épitettek egy szélessebb hidat hogy a jövőnek megfeleljen de a multat idézze. A többi hid? Szerintem a Lágymányosi nagyon szép hid modenr és nagyon jól használható persze Pestről Budára mert a másik oldali felhajtok nem tul jók. Az Árpád hid és a Margit hid elég egyszerü ugyanakkor Főlleg a Margit hid gyönyörü (most jönne a politika de nem teszem) Viszont ugy néz ki hagyuk romba dölni. Szabadság híd és a Lánc hid Két régi csodálatos épitmény viszont a mai kor követelményeihez teljesen alkalmatlanok. Egyébként nekem a kedvenc hidam a Lánc Hid. Talán pont azért mert a környezete (budai oldal) gyönyörü és látszik az a régi táj hogy milyen lehetett Budapest annak idején. Az pedig hogy pestre engedték ezeket az üveg modern epitményeket szerintem borzalmas. Az egész rakparton virit hogy nem vagyok ide valo.. Hát kb ennyi. Egyébként pedig nekem ez a világ legszebb városa.
  • B0B0
    #52
    Számomra is ez a legszebb a vilűgon. Az üvegpalotákról is osztom a véleményt.
  • tnm #53
    lehet ezzel nem vagyok "sokan", de nekem az új M0-ás híd is nagyon bejön a látványtervek alapján...
    Északi összekötőről esetleg tud vki képet /természetesen fénykorából:)/
  • Denniske
    #54
    +fav
  • fruhwirth
    #55
    épülhetne már az Árpád hídtól északabbra is vmi híd már, mert embertelen, ami az Árpád hídon reggelente van a Szentendre,Békásmegyer felől bejövő emberek miatt. Ha elkészülne, végre tehermentesítené Óbudát, de ahogy az ország anyagi helyzetét nézem, erre nem sok lehetőség van. Max, ha elkezdik a Hajógyári szigetet rendezni végre, ott lesz vmi híd, ha minden igaz. Csak ne olyan ocsmány legyen, mint a Lágymányosi...
  • MrTressy
    #56
    Ez kép meglep nem is tudtam hogy akkoriban kisföldalatti ott feljött a felszinre.Az meg végképp hogy annak a kis hidnak gyakorlati haszna is volt.Magamtól nem sok értelmét láttam ott a ligetben de igy már világos hogy miért is van ott :)
  • 300Dani
    #57
    favtopic (Y)Y))
  • 300Dani
    #58
    sajátkép:
  • 300Dani
    #59
    saját:
  • 300Dani
    #60
    Mária Valária hídra gondolsz.
  • 300Dani
    #61
    Valéria
  • 300Dani
    #62
    szintén:
  • 300Dani
    #63
    Már egy ideje elkészült a felújítás...
  • B0B0
    #64
    Hát most sincs túl fényes állapotban
  • B0B0
    #65
    Az Esztergomban van nem?
  • B0B0
    #66
    Hát jobb mint egy feszített vasbeton híd, de az a világszép :)
  • B0B0
    #67
    Az M0-ás hídja ezt a funkciót is ellátja majd, bár tény, hogy az Árpád híd és az új M0-ás híd közé is kéne mert nagyon nagy a távolság
  • B0B0
    #68
    A hősök tere mögött jött ki rögtön, aztán megkerülte a városligeti tavat és a Széchenyi fürdőnél volt a végállomása aholaz egykori 25-ös villamosé.
  • B0B0
    #69
    Ez gyönyörű
  • B0B0
    #70
    Parancsolj, az otthoni archívumból:
  • uHs Gerzson
    #71
    Ezaz! Thx
  • B0B0
    #72
    Mégegy érdekesség. A Margit híd a 19. században még nem rendelkezett a Margit-szigeti ággal
  • fruhwirth
    #73
    és az igaz, hogy eredetileg nem is V alakúnak készült, hanem vmi mérnöki baki miatt így épült meg, mert elvileg vki elnézett vmit és ezért lett ilyen az alakja? vagy ez csak vmi vicc?
  • 300Dani
    #74
    Nem hinném, a Nyugati téri felüljáró viszont mérnöki baki eredményeként néz ki úgy, ahogy.
  • gordon 24
    #75
    Ja pedig a felét vissza is bontottoták de másodikra is igy sikerült csak. Az első próbánál 50cm diferencia volt. aztán leszedteék aztn asszem már csak 10 lett és azt foltozták be valahogy.
  • gordon 24
    #76
    Na és ha nem volt leág róla akkor miért törték meg? Gondoltak rá előre?
  • lee86
    #77
    öhm... hogy néz ki, ahogy? hol kell keresni a hibát?
    +fav!
  • 300Dani
    #78
    Középen nem egy helyen ér össze, hanem látható eltolódással.
  • Saddalim #79
    ezt meg kell nézni gugli örszön :-)
  • tnm #80
    linket!!!!:c)