23
  • BiroAndras
    #23
    Csomó dolgot még mindíg innen a legkönnyebb beszerezni.
  • archkoven
    #22
    Szerintem a DC már egy ideje teljesen használhatatlan.
    Hihetetlen, hogy még mindig van aki ragaszkodik hozzá. A chat meg hülyegyerekeknek való akik a monitor előtt töltik minden idejüket.
  • algopyrin
    #21
    Félrevezető félinformáció. Csak a hivatalos kliens fejlesztése állt le, a hálózat attól még működik. Mivel a hálózatot használó kliensek kb 90%-a a nyílt forrású eMule, a szervereken pedig a szintén nyílt forrású lugdunum fut, ez nem befolyásolja a hálózat működését, ez látszik is a statisztikákon.
  • xszolix
    #20
    Az eDonkey meg elvileg már nem is létezik. Lásd www.edonkey.com
  • nowayout
    #19
    "A DC közösség is, ezért szeretem. Letöltés funkcióval ellátott chat."

    Ez olyan, mint például a cserélhető előlapos mobiltelefon (hirtelen ez jutott eszembe): értelme/szükség rá nincs, de sokan azt hiszik, hogy ettől értékesebb.
  • 1Obi1
    #18
    A DC csiga lassúsága miatt olyan amilyen.Örülök hogy ha jön ott valami 20 kb/s-al, torrent-en pedig full sebességen jön minden.
  • Cactus
    #17
    A DC iszonyat jó volt régen, de mára leáldozott. Marad a torrent...
    Ami sajnálok, hogy ritka zenéket nem tok honnan szedni.
  • ZoliJ
    #16
    érdekes
  • algopyrin
    #15
    Egy 10.000 fős hubon hány ember chatel? A többség letölteni jár oda és egy szót sem szól hozzá a chaten. Amúgy emuleban is van irc kliens, tehát ezzel sincs előrébb a DC.
  • ensomhet
    #14
    A DC közösség is, ezért szeretem. Letöltés funkcióval ellátott chat. A sebesség meg olyan, hogy mások is csak akkor tudják küldeni a cuccot, ha van egy gyors, aki szétszórja. DC-n is van több szál. Underground zenék pedig csak innen, tematikus hubok...
  • Indigo
    #13
    "általánosságban egy 1 hónapos torrent már réginek számít"

    Nyílt torrent-oldalakon talán igen, de zárt és jól működő oldalak esetén akár évekig is fennmaradnak a cuccok...
  • algopyrin
    #12
    Nem mondta senki, hogy nem fordulhat elő ekkora élettartam más hálózatoknál is, de általánosságban egy 1 hónapos torrent már réginek számít, míg az edonkey hálózaton majdnem minden régebbi fájlt meg lehet találni. Egész egyszerűen a torrent nem stabil p2p hálózatnak van kitalálva.
  • Sanyix
    #11
    Múltkor 3 éves torrentet töltöttem le... szóval erről ennyit :)
  • algopyrin
    #10
    Pár év alatt már megszokhattam volna, de még mindig elcsodálkozok a magyar felhasználói szokásokon. Miért van az, hogy a világon mindenhol népszerű és hatákony edonkey/emule hálózat itthon mellőzött? Népszerűségben és generált átvitt adatmennyiségben csak ez veszi fel a versenyt a torrenttel és a fájlokat megőrzi annyi ideig mint a többi p2p hálózat, nem csak pár napig-hétig, mint a torrent.
  • peba
    #9
    Jah, hát a DC sztem halodoklik.
    Vagy legalábbis, én elég ritkán boltlok szabad slotokba.
    Ezért szinte sosem használom.
    Torrent, "MedveOsztás" progi, azt' kész.
  • Sanyix
    #8
    DC-t csak itthon használják, bár már itthon is egyre kevesebben, mert elavult, és alapból sem volt valami jó megoldás. Ritka zenére meg gnutella jó, a népszerűbbek, megtalálhatók torrenten is.
  • pemga
    #7
    És mindez a teljes internetes forgalom fele :). Hmm :)
  • avman
    #6
    a dc inkább csak hazai kuriózum.
  • algopyrin
    #5
    Nem azért nem szerepel benne a DC mert kimutathatatlan, hanem mert nem is használják. Ha megnézed a felmérést készítő cég weboldalát, rájössz, hogy a szolgáltatókon átmenő forgalmat vizsgálták és a DC titkosítása jelenleg még gyerekcipőben jár, így ha használnák, akkor sem lehetne ennyire elrejteni.
  • ensomhet
    #4
    Engem is a DC érdekelt volna, ennyire kevés lenne? Vagy nem mérhető könnyen? Én pl szinte csak azt használom, főleg zenék miatt.
  • Béla bácsi
    #3
    Hogy a DC ennyire kimutathatatlan lenne egy ilyen statisztikában... Persze ez nem újdonság számomra csak érdekes.
  • winnie
    #2
    nyilván nem nőhet a végtelenségig, de azért, akik kampányolnak mondjuk idehaza, azok tudhatnák, hogy az internet penetrálódásával szépen felhívják a nem warezoló lámák figyelmét arra is,hogy "nem kell venni, le kő tőteni"
  • endiboy
    #1
    neee? télleg?