17
  • Lateralus
    #17
    A Nikon D80-hoz választható a 18-135mm, ami olyan középkat(alja) obi, de nagyon kényelmes gyutávtartomány. Jó mindenes.
  • Lateralus
    #16
    Mindkettőt próbáltam.
    D80 sokkal jobban tetszett.
    Kényelem, használat, mind mellette szól, képek minősége ha leszámítjuk az obit nem igazán különbözik. A hozzáadott optika attól függ mit veszel. Nikon 18-70mm-t dícsérni szokták, a Canon 18-55mm-t többnyire szidni. Nekem annyira nem jött be a 18-70mm, a másik se, de jó olcsó és ahhoz képest nem rossz.

    Ja, a 400D-ben van érzékelő portalanítás, meg olcsóbb. D80-at vennék, ha lenne rá lóvém és nem használnék Canon rendszert.
  • JTBM
    #15
    Kezelés, fogás (nagy kezem van...), képek minősége, hozzáadott optika minősége, stb.
  • Blasta
    #14
    Mire vagy kiváncsi?
  • JTBM
    #13
    Látott már valaki élőben Canon 400D-t és Nikon D80-t?

    Eddig csak Nikon gépem volt, de érdekelne valaki olyan véleménye, aki mindkettőt használta.
  • BiG G
    #12
    elég rosszul láttad, mivel a Sigma SD14, a Canon 400D és a Nikon D80 is tükörreflexxes, de mivel ott a szmájli a végén gondolom te se gondoltad komolyan a kérdést :)
  • Möci
    #11
    Azt hittem megszünt a DIGICAM rovat. Az előző cikket majd egy hónapja olvashattuk. Üdv mindenkinek!
    Ugye jól láttam, hogy ezek közül egy sem tükörreflexes?
  • BiG G
    #10
    :)))
    az egy image-tank, képtárolásra alkalmas eszköz többfajta kártyahellyel.
  • craymond
    #9
    hát szerintem meg el vagy tévedve, ez egy kompakt gép, a tipusat sajnos nem tudom
  • Tecnamo
    #8
    Ez kérlekszépen egy 10Mp-es, tükörleflexes 400D-s Cannon :P
  • pedrohsi
    #7
    valami MP80, de nem ismerem a típusokat
  • fade2black
    #6
    törölt hozzászólás
  • fade2black
    #5
    törölt hozzászólás
  • Zocsi
    #4
    Hmmm... asszem ez kimaradt a felsorolásból:
    http://www.roundshot.ch/xml_1/internet/de/application/d438/d925/f934.cfm

  • fade2black
    #3
    Nekem furcsa, hogy a felsorolásból a pentax k10d kimaradt. Ha hozza a d80 képminőségét ésugye sony cdvel annyira nemlesz nehéz akkor specifek alapján a low end legjobb gépének tűnik. Nemis a D80hoz kéne hasonlítgatni hanem a d200hoz.
  • GregSB
    #2
    A por témához hozzátartozik egyébként, hogy a D80 szenzorját is hasonló anti-sztatikus réteggel volnták be, mint a D200-ét (ami a gyakorlatban nagyon is jónak bizonyult), csak a Nikon pancser és sehol nem reklámozza ezt.