65
  • craesh
    #25
    lentebb ezt irták, de azért én is elmondom akkor neked még 1x.

    az OPrendszer feladata, hogy kapcsolatot teremtsen a software és a hardware között. Azaz, ez kb annyiban merül ki, hogy a játékokat, progikat amiket megirtak, azok egy előre elkészitett programozhato felületen vannak értelmezve.

    ha nem lenne oprendszer, akkor minden game-ben megkéne irni a DirectX-et, a hardverkezelő drivereket, és ugye nem utolsó sorban, a játékot is hardver közei nyelvben ,stb... há normális vagy te? bár sztem messze vagy még te az egyetemtöl ha ennyire nem lácc bele a dolgokba.

    és épp ezaz, ami lentebb irtak, hogy erre van a konzol ha jáccani akarsz...
  • juzosch
    #24
    Egyetlen lehetőség, hogy valaki ír egy saját oprendszert csak a játékokhoz, Ám ez sem lenne olcsó, ráadásul ki venné meg?
  • juzosch
    #23
    És játék közben messze nem annyi a memóriaigénye az oprendszernek, mivel a szükségtelen részeket (pl Aero) nem tölti be.
  • gakoska
    #22
    hát egy jól megcsinált oprendszerben nem kéne újrabútolni egy másik szoftverrel játékhoz ahhoz, hogy normálisan fusson az adott hardveren...
  • BCS CORPS
    #21
    ezt pc alatt nem lehet megoldani mivel nem fix a hardver alap hanem több ezer több 10 ezer féle variáns van és ehez muszály az oprendszer
  • juzosch
    #20
    Tehát saját operációs rendszer minden játékhoz? Aztán ki veszi meg ezeket a játékokat több100e forintért?
  • BCS CORPS
    #19
    nem olyan jó a vista hogy ne kelljen majd ujat kiadni
    a kód nagyrésze egy az egyben xp
  • HUmanEmber41st
    #18
    Lehet, h nem fogalmaztam kristálytisztán:)
    Szóval ,ha játszani akarsz, kilépsz a windózból, vagy a Linuxból, reboot és a játék partícióról bootolsz be. Gamma közben nincs alt+tab, meg ilyenek. Maga a játék teljesen független lenne mindkét ( előbb említett) platformtól. Ahány játéksoftware gyár, annyi megoldás. Ez a megoldás inkább a legújabb generációs játékokra lenne jó pl az MS Fight Sim X már 2 DVD. Akkora részletes pályák, nagyfelbontású textúrák vannak, melyek a rendszer memóriákat (RAM) igencsak kihasználja. Most ehhez hozzájön még a W.Pista a maga szerény 2GB RAM igényével...azért álljunk már meg 1 szóra..
  • bertino
    #17
    nem azért, de nemrégen még arról volt hír, hogy 5 évenként ad ki a Microsoft uj Windows-t

    [ez most csak ugy eszébe jutott]
  • mikloss
    #16
    úgy 5 év múlva?! :D
  • bvalek2
    #15
    Az eredetileg beharangozott megjelenési időpont már elmúlt pár éve...
  • celza8807
    #14
    mikor is jelenik meg hivatalosan a Vista (1.0)??
  • Evogordon
    #13
    Először azt hittem hogy feladja a microsoft és nem lessz több windows és a linux veszi át a hatalmat :D
  • illaes
    #12
    Ha, nem lesz oprendszer és pont akkor megy ki az internet, mikor a legnagyobb szükség lenne rá, akkor
  • NYCBoy
    #11
    A WinXP neked nem eléggé optimalizált? Igaz, hogy lehetne assemblyben is játékot írni, és ha nagyon sietnének 10-15 év alatt meg is írhatnák rajta a DOOM 2-t :)
  • cateran
    #10
    Ilyenrol meg nem is hallottam:D Es ha nem jatszok a gepemmel, akkor op. rendszer sem kell?:P
  • kogasom
    #9
    OFF
    szerintem jó ötlet lenne egy külön oprendszert létrehozni a játékoknak, mert a PC jelenleg elterjedtebb, mitn a konzolok. A probléma a hajlandóságban van: a játékgyártó cégeket rá kéne venni, hogy összehozzanak egy közös platformot, és arra fejlesszenek. Ez szerintem jelenleg irreális. A másik lehetőség, hogy létre kell hozni egy rendszert, ami képes windowsos játékok futtatására, ezzel az a probléma, hogy microsofthoz kötött lenne...
    ON
  • bvalek2
    #8
    Tetszik ez a definíció
  • bvalek2
    #7
    A Mikroszoft nem akarja szabadalmaztatni a spanyolviaszt? Már 10 éve ilyen a világ, csak hogy észrevették. Ennyire az szokott fájni, amikor az Intel bejelent valami 15 éves "újdonságot" és valami észvesztő nagy feljesztésként reklámozzák. Ezek a cikkek arra jók, hogy téma legyen a Mikroszoft, parasztvakítás az egész.
  • juzosch
    #6
    Az oprendszernek az a lényege, hogy a játék és a hardver között kapcsolatot hozzon létre. A bioszhoz a játék nem tud csatlakozni.
  • gforce9
    #5
    a firefox az ingyenes miért akarod te megvenni azt a windózzal? :)

    a másik az a hardveres dolog... pc-n ez nem működik, de már van ilyen, úgy hívják játékkonzol, Játékra optimalizált HW és SW.
  • HUmanEmber41st
    #4
    Lehetne kiírni ilyen állandó kiegészítő program pályázatokat. Aztán a közösség szavaz, az MS pedig beépíti az oprendszere frissítésébe.
    Milyen állat lenne, ha ( ez csak példa!!!)mondjuk FireFox böngészővel lehetne alapból Windózt venni. Annyira, h az explorerre semmilyen hivatkozás sem volna.
    Vagy ( ezt már írtam)lehetne olyan op. rendszereket gyártani pl hw. igényesebb játékokhoz, melyeknek saját op rendszerük van külön partíción.
    Ha játszani akarsz, akkor a játék közvetlenül kapcsolódik a BIOSZhoz. Rentgeteg prociidőt fel lehetne így szabadítani. És a felvásárlások, cégegysesülések miatt már alig van egypár alaplap+chipkészlet+vidkari konfig.
  • Yv@n
    #3
    Most is ez van. Warez-nak hívják :D
  • bertino
    #2
    "A jövőt illetően egyetértett azzal, hogy a legtöbb szoftver az interneten keresztül terjed majd, és ez alól senki nem vonhatja ki magát."

    ennyi a lényeg
  • Mo.Organ
    #1
    Na okos hozzászolások gyerünk! Itt van megint egy kis Vista sztori.
    Már előre nevetek.