26
come and dance with me !
  • Gladiator
    #26
    hát nem hiszem, hogy az igazgató még egy "apum-által-beszervezett-diákot" elvállalna. akarom mondani, apum elég kemény "kedvezményt" sajtolt ki az igazgatóból. Mer amúgy sokkal drágább lenne:D hát igen, az üzletemberek már csak ilyenek...:D
  • SeLFisCH
    #25
    apud nem tud engem is beszervezni ? :DS:D:AS:D.as:DA:Sd
  • SeLFisCH
    #24
    és mikor - mennyiért ?
  • Gladiator
    #23
    lol, engem anyumék tuti nem engednének hollandiába. annyira azért nem bíznak bennem...:)
  • TommyC
    #22
    Én kéccer voltam Belgiumba és eccer Hollandiába diákcserén =)
  • Gladiator
    #21
    Ez nem utazási iroda. Apum ismeri a suli igazgatóját:D Amúgy nagyon jó suli, főleg a mass communication szak. Van pár haverom, őket kenyából küldték ide. Mondták, ha tényleg használható mass comm diplomát akar, akkor ez a suli a nyerő.
    Igen, az lehet, hogy hollandia "csak" 500.000, viszont sokkal többet költessz ott az "életre". Ott 400ft-ból nem kajálsz meg. Szal a végére nagyjából ugyanennyi, vagy még több jön ki. És az akkor is csak európa, én meg itt vagyok ázsiában, a világ minden részéből vannak haverjaim, ha kicsit pihenni akarok, akkor elmegyek egy egzotikus szigetre, fehér homok, pálmafa... szinte ingyen. ha nem turista vagy, akkor a szállás is olcsó. Mármint úgy értem, hogy van csomó maláj haverom, akiknél lakhatok, nem kell 10.000-t fizetnem éjszakánként, nagyjából tudom hol lehet olcsón enni, meg nem a búvár központokba kell menni búvártúráért, hanem az ismerősöm ismerőséhez...

    Amúgy oxfordi diplomát ad a suli, vagy mit...
  • SeLFisCH
    #20
    meik utazási iroda vagy micsudi ez ?
    Mert mondjuk kakor HOllandia sztem 500.000 FT körül van , ami már elviselhető.

    Egyébként abból a 1.5M-ból a család nem kap semmit
  • Gladiator
    #19
    lol, másfél milla? Annyiból már simán kimész eygetemre, kolesszal együtt.
    Én most malájziában vagyok. a suli olyan 700.000 egy évre, a kolesz 60-70.000 egy szemeszterre, meg az ide meg vissza út 280.000, a papírok, meg ilyenek még kb 50.000. Olcsóbb is (nem olcsó), mint a családnál lakás, és jobb is. Bármikor hazamehetsz hulla részegen, nem gáz. Na nem mintha, én itt annyit innék, mert az alkohol az ami rohadt drága itt, de minden más fillérekért van. 400 ft-ból degeszre eszem magam, és még finom eper shaket is ittam fagyival...
  • SeLFisCH
    #18
    #11 : mennyiért mentél ki ?
  • SeLFisCH
    #17
    nekem is pont ez a tervem :D
  • PíszLávJuniti
    #16
    file csere?
  • Chrystopher
    #15
    Nálunk is volt sulin belül ilyesmi. Osztálytársamnál volt év végén egy osztrák gyerek(Jakob) 1+ hétig. Érdekes volt a dolog, mert a gyerek német volt azaz az anyanyelve. Angolt tanul(szo-szo). Mi Magyarok(jéé :D ) és angolul tanultunk és mivel az osztályom 98%-a csak bemutatkozni, elmondani hány évesek(lányok a tel.számukat is megtudták adni - de hogy minek) elég nehézkesen ment a dolgok. Maximum footballozni volt jó vele, de semmi más. Az egésznek semmi értelme nem volt.. Eredetileg a cél az volt hogy beszéljünk angolul(na de ha senki nem tud..) Nekem kellett tolmácsolni(megértetem magam angolul - meg keresztapám segítségével aki német tolmács beszéltünk vele).
    A dolog asszem 60.000 pénz volt, de lehet tévedek. Tavaly volt.
  • Bucser
    #14
    2 hét lófütyi semmire sem elég.. minimum fél év, de az egy év is megéri... Persze nem akkor ha ennyibe kerül.. 1,5 milla? meg 800 000 Ft?? Ezek hülyék:D Egyetemen AESEC-el ingyen tölhetem a 14 hetes gyakszimat külföldön és beajánlanak külföldi céghez. Vagy Egyetemistáknak ott az ERASMUS ösztöndíj rendszer. SZintén szinte ingyenes. Vagy más egyéb ösztöndíjak.,.. De hogy cégnek fizessek azért, hogy kijussak oda dolgozzak és lakjak egy idegen családnál:D akkor inkább au-pair-nek kimegyek (már nem mehetek mert öreg vagyok) és tanulok és még pénzt is keresek + koszt és kvártély is a fejem felett. Szóval én középsulit befejezném felvetetném magam egy egyetemere egy év halasztás és usgyi kifelé. Sokkal többre mész vele...
  • akyyy
    #13
    ismerősöméknél volt asszem lengyel csaj 2 hétig, de nagyon szenvedtek vele:) foprdítva már nem akarták lejátszani
  • akyyy
    #12
    két hétre nem lehet? ha igen ugy mennyi:D én szivesen kimennék bárhova:)
  • Hmuda
    #11
    Én az STS-el voltam amcsiban (illetve ők túljelentkezés miatt átpasszoltak pár társammal az ISE-nek és örülök, hogy megtették, iszonyat jó helyre kerültem). Mikor kint voltam akkor a régi osztályomba bekerült egy Németországban élő magyar srác, nem tudom, hogy ez most puszta véletlen, vagy a szervezet intézte el az igazi "cserét").

    Egyeseknek gondot okoz, hogy hirtelen idegen környezetbe kerülnek, idegen családhoz, idegen iskolába, stb. Általában rendeznek felkészítő táborokat, ahhol kicsit megismertetnek a fogadó ország szokásaival és az ottaniak életvitelével. Ellátnak tanácsokkal, hogy mire vigyázzunk, hogyan kezeljük az új családot, stb. Roppant hasznos.

    Az az egy-két hét agyrém meg egy vicc. Semmire nem mész vele, max annyi, hogy hú most voltam itt meg ott, de pénzkidobáson kívül semmire nem jó. Azért megy el az ember cserediáknak, hogy nyelvet tanuljon. Ismertem olyanaokat akiknek még az az egy év is kevés volt hozzá, nemhogy két hét...
  • bertino
    #10
    akkor én kezdem ott, hogy nálunk volt 2002-ben egy Venezuelai csaj 1 évet :)
    hogy perkált-e az ügynökségnek, nem tudom
    azt tudom, hogy csak ugy mehetett haza 1 év multán, ha megcsinálta a magyar középfokút

    nem volt egyébként probléma eleinte se :)

    minden egyes szarságot kicímkéztünk a lakásban, hogy tudja kb. mit minek hívunk :)

    az egymás megértésére én egyaránt faszányosan tanultam tőle az angolt (megjegyzem, akkor tudtam életemben legjobban angolul) ő pedig arányosan a magyart
    teljes mértékben megértettük egymást 2 hónap alatt, a többi már csak ráadás volt
    nem voltak fennakadások :)

    én is kimennék egyébként valahova...
    mind1 szal egyébként nem bántuk meg
  • Thanatos
    #9
    egy két hét max akkor jó ha csak nyaralni akarsz :D
  • Rage47
    #8
    pontosan
  • I3andy
    #7
    ha egy nyelvet akarsz megtanulni normálisan, akkor kell az egy év
  • baca01
    #6
    igen ez negme is érdekelne, sztem az egy év túl sok de egy-két hét az nagyon jó. :)
  • Rage47
    #5
    oszt. társaim franciákkal cseréltek, igaz ők csak 1 hétig, az asszem ingyenes volt...
  • Rage47
    #4
  • 0Fritz0
    #3
    Tudósaink már dolgoznak rajta. :)
  • Dying Soul
    #2
    Az alcímet még nem fejtettem meg.
  • SeLFisCH
    #1
    [center] Na akkor kezdjük az elején. Gondolom már mindeni hallott erről a cserediák-programról. Magyarországon is már egyre több cég van , ilyne pl. az YFU. Több fajtája van. Az egyik például olyan , hogy 1 évre kimész egy családhoz és közben iskolába jársz- Ez kerül mondjuk 1.5 M FT-ba és ebből az ellátó családod semmit sem kap. Van ennél olcsób verzi ó , amikor te kimész egy évre és valaki más jön helyetted 1 évre. Jobb esetben úgy megy , hogy mikor hazaértél , akkor jön a cserediák. De van olyan is , hogy egyszerre cserélnek. Van az ösztöndíj. A legtöbb helyen 50%ot állnak , de így is 800.000 FT körül mozog az összeg és egy pályázatot fogadnak el általában egy területre egész Magyarországról.
    [b]
    Aki részt vett ilyenen , érdeklődik , vagy tud ennél sokkal olcsóbb és jobb ajánlatot írjon !