522
- Minden ami Deep -
  • ascii
    #402
    Belladonna - Our Darkness /2000 Irma Unlimited, Italy/

  • lemongrass
    #401
    Ishome - Heute
  • infracore
    #400
  • ascii
    #399
  • lemongrass
    #398
  • lemongrass
    #397


  • ascii
    #396
    na már is elértem a célom, és jönnek itt a jobbnál jobb trekkek ;)

    ma a megunhatatlan dallamú Mifune-t ajánlom:

  • lemongrass
    #395
  • lemongrass
    #394




  • lemongrass
    #393
    "rossz irány" :D norman + frank nem biztos, h osztja ezt a nézetet... én sem feltétlenül. nem azt mondom, h a plastic-en csak ilyen stílusú dolgok jönnek ki... /mert anno azok az elborult acid-ek + mostanában elég sok tech/ sőt azt sem mondom, hogy minden kiadványuk jó... /de megalomániás vagyok, úgyhogy sztem nem sok olyan kiadványuk van, ami nekem nincs meg./ de azért ezen kiadó mellett nem lehet csak úgy elmenni. az elsők közt vállalták fel ezt az irányt...

    /meg erősen külön kell választani amúgy az európai ill. az amerikai vonalat.../

    most ismerkedőknek javaslom még hallgatásra Hideo Kobayashi-t, Jerome Sydenham-et, Quentin Harris-t, Yass-t meg persze Dennis Ferrer-t.

    kiadóilag meg: Deeplay Music, Jellybean Soul, CityDeep Music, Deep Nota, Deepology Digital... meg van még kismillió! annyi label alakul, hogy a felét nem tudom már követni!











  • ascii
    #392
    Nor Elle-t szándékosan nem említettem meg, mert az már downtempo, future jazz... de szó mi szó, persze nagyon jó zenék. Abban igazad van, h kell a "lakosssági" a most ismerkedőknek, de nem feltétlen a "rossz" irányt kell megmutatni nekik... aki erre a topikra kattint, némi érzékkel már meg van áldva zeneileg, és azért a deep house könnyen emészthető stilus, mélységes négynegyedes duruzsolás.

    A 3masból nekem a Koss/Henriksson/Mullaert - One track jött be, ezt köszi.
    Koss-t az Ocean Wave ep végett ismertem meg, és ö nem más mint Kuniyuki Takahashi.
  • lemongrass
    #391
    90% soknak tűnik...
    egy ilyen fórumba meg a műfajjal még csak most ismerkedő emberek miatt kell a "lakossági" deep house.
    & ha már keverék műfajok... de plastic city művészek. Terry-nek azért Nor Elle név alatt igen finom albumai jelentek meg a MOLE Cimkén /mind 2 a már megboldogult UCMG-hez tartozott anno./

    a hónapban ezekre vagyok rákattanva ->







    ja még vmi... Aki Bergen-en meg Bas Amron tartsátok rajta a szemeteket!
  • infracore
    #390
  • infracore
    #389
    nagyon tetszik a "Blue Lips" is....de ez a "Alignment" album fantasztikus..
  • ascii
    #388


    Egyik legszeretettebb zenei kompoziciom mikor a deep house találkozik az ambienntel. Ludvig Cimbrelius egy tipikusan ilyen művész. Timo Camilloval kapcsolatban fedeztem fel.

    Tavasszal jelent meg az albuma Alignment címen a Love Zone-nál.

    A Blue Lips a 26 Tea Drops International kiadó debütáló Ep-jén található.
    A 2számoson a másodikat Camillo jegyzi.
    Muszáj bemásolnom a kislemez marketing szövegét annyira jó:

    "The label 26 Tea Drops International presents the debut EP “TeaStories#000” with a music from Timo Camillo (Skylax, AcrylMusic) and Alveol (Mule Electronic). This music for those who has tired of daily occurrence and eternal city vanity. For those who would like to lie on a sofa relaxing; for the romanticists who dreames to sit pacifically on seacoast. This midnight sounding will create excellent atmosphere of warmth and cosiness wherever you would be — in cafe, at home or on a beach.

    Today these two persons tell you the sincere, exciting «Tea stories, of course with the happy end. There is no good and evil rivalry, it’s not a place for hypocrisy and ignorance. This narration is about the recent trip on the sea, about a sea dawn and a decline, about the rote and shout of seagulls. This is the sunset, a lunar path on a sparkling smooth surface and cool sand, the ships floating in the distance, yachts, fishing boats and cruise liners.While looking at it, you forget about everything. You close eyes, you fade for a second and the sensation of warm-heartedness, a cosiness and any universal, immense love appears somewhere in your heart. Feelings you need in dusty metropolises.

    Begin a day by listening of this EP, plunge into that atmosphere of ease and serenity, and you will see, how the world around you will change! The sun begins to shine, the grass becomes greener, and people start smiling on streets! Smile them back, after all smile is a pleasant trifle we often forget in vanity of city."
  • infracore
    #387
    Még csak olyan másfél éve ismerkedem ezzel a stílussal,ezért nem ismertem ezeket a kiadókat.Köszi a felsorolást.
  • ascii
    #386
    A posztok több mint 90%-a Plastic City-ről szól. Egy jóideje létezik ez a topik, és mélyebb rétegekbe joformán senki sem mélyült el, mert a deep house nemegyenlő plastic city. A tech-house meg pláne nem keverendő a deep-house-al.
    Ha már Norman Feller és Jean Frank Cochois a főtéma, illett volna megemlíteni komolyabb munkásságaikat a Driftwood és a Tonika cimkék alatt megjelent eposzokra utalva, Drain Pipe, Jeremy, Fonka Delix, Da Kine, Elias, Robi Uppin alteregok alatt.
    Akárhogy is nézzük a Plastic cimke alatt csak a lakossági deep-house-ok jelennek meg, de ennek a stílusnak azért mélyebb intervallumai s léteznek (félreértés ne essék, így is messzemenő tiszteletem annak aki legalább már a plastic city labelt ismeri, de azért az évek kutató munkái alatt azért másba is bele lehetett volna botlani)
    Rengeteg house kiadó, house producer létezik kik alkották már deep house stíluson belül is, de vannak kimondott kiadók is, kiknek a fő irányelvük a dh... de itt is azért nagy a kavarodás, rengeteg slow motion, disco, dub-techno és dh keveredik egymással, már-már megmondhatatlan a kategorizálás, de ez nem is lényeg.
    (pár preferált kiadó a teljesség igénye nélkül: Freerange, Rush Hour, Uzuri, Workshop, Prime Numbers, King Street Sound, Firecracker, Needwant, i!, KDJ, Third Ear, Peacefrog, Sound Signature, Music Is..., Three Chairs, Moods & Grooves, Track Mode, Harmonie Park, Kindred Spirits, Yoruba, Lost My Dog, Uncanny Valley, Slowhouse, Mule Musiq, Mojuba, Hour House Is Your Rush, Deep Explorer etc.)

    (Dave M.: ne haragudj, de ekkora orbitális marhaságokkal már rég találkoztam zenei forumon, az "LP<>Ep" csodakombó, az a.k.a. és társai, hát jot mulattam. köszi.)
  • robotnyk
    #385
  • ascii
    #384
    Alain Ho featuring Kat Boelskov - Stronger

    egyelőre még kiadatlan, Troxler játszotta az Essential-ben.
  • lemongrass
    #383
    OMG!

  • lemongrass
    #382
    2 jó kis muzsika a video-ból.

    Jackspeare - Monolog (Original Mix)

    Spin Science - Troubled Rockstar maxi
  • lemongrass
    #381
    és nem is drága! :D
    mondjuk 2 lemezjátszó van, meg keverő meg régi lemezek (98-2003 közöttiek)

    de azt hiszem most egy sima software-vezérlő is megtenné... /a numark mixtrack nem is olyan drága/


    visszatérve a vokális dolgokra... én szeretem ha van benne minimális... ha nem is ének de valami visszatérő duma...
    mondjuk anno Kömlődy + Pánczél így fogalmazta meg a deephouse-t a nagysikerű Mennyek kapui c. könyvükben -> "Játsszák még a soulos, férfi énekhangot gyakran használó deep house-t..."

    és egy buliban tuti, h egy ismertebb vokális darab szétszedi a házat... mint jelen esetben Timewriter - Love is Beautiful-ja (5:27-től) 6:29-nél...
    de jó kis buli volt ez! :D



    & kösz a "tetszik"-et ;) :D
  • infracore
    #380
    én ezzel szoktam néha-néha babrálni..
    DSS
  • infracore
    #379
    hallgatom,tetszik..nekem csak ötleteim vannak a mixekhez...se fölszerelésem,se pénzem..:(...nem tennék bele Deep mixbe olyan számot amiben van ének.
  • infracore
    #378
    én ugyan nem értek hozzá,de itt van egy...:)
    Timecode rendszer
  • lemongrass
    #377
    összedobtam egy esős mixet traktorral van benne pár hiba... utálom laptopról gyűrni :D kéne vmi timecode rendszer...
  • lemongrass
    #376
    tölthető a Deep Train 7-es...
    külön trackenként + a szettek egyben!

    Timewriter megint kitett magáért!!! size : 749.56Mb
  • infracore
    #375
  • infracore
    #374
  • infracore
    #373
  • infracore
    #372
  • infracore
    #371
  • infracore
    #370
  • infracore
    #369
    Igaz nem friss,de egy nagyon jó album...Andy Compton - Kholofelo (remixed)
  • infracore
    #368
  • prezi
    #367
    d:\Fabric-promomix-by-Budai.mp3


    .
  • Dave Moon
    #366
    Üdv. Ismét itt.
    Készítettem egy kis light-os mixet.

    Dave M. - Caffe House

    http://www.megaupload.com/?d=C07F6ZM9

    Üdv Mindenkinek
  • robotnyk
    #365
    kösz, örülök neki.
  • ILD
    #364
    jó kis mix! tetszik
  • robotnyk
    #363
    tms - my house

    01. Soul T - What A Day
    02. Tan Atalar - Trip to Anadolu
    03. Angel Rize - Back In Time (Scinner remix)
    04. Levan feat. Andrea Mocha - Keep Me Sweet (Christian Hornbostel Deepa remix)
    05. Fun & Richie - Coffee In The King’s Town
    06. Thomas Bare - Touch Me
    07. Salt Sweet - City Shell
    08. Soulfinder - Distant Voices (Latenta Project remix)
    09. Vas Floyd feat. Sara Shevlin - Kiss The World Away (Jonathan Grossman Let Go remix)
    10. Harold Heath - Control (Mark Lowry remix)
    11. Karol XVII & MB Valence - Jazzified
    12. Kalliope - Lunar Landings (Terry Lee Brown Junior remix)
    13. Soulfinder - Nightvision

    letöltés