27
Hennával festő fodrász kerestetik! ^^
  • Flórika
    #27
    Igaz, ez nem a hajfestésre használt hennáról szól, hanem testfestésre, de azért érdemes elolvasni:

    "Ne használjunk fekete hennát!

    Az Országos Tisztifőorvosi Hivatal arra figyelmeztet, hogy a hennához adott mesterséges fekete színezék komoly bőrkárosodást, allergiát, hosszú távon pedig akár még rákot is okozhat – adta hírül a Független Hírügynökség. Főként a nyári fesztiválokon divatos szolgáltatás a hennafestés, ami eredetileg vöröses-barnás színű, de mivel a természetes növényi kivonat rövid idő alatt lekopik a bőrről, a tartósabb eredmény érdekében színezőanyagokat adnak hozzá. Mint azt a tisztifőorvosok közegészségügyi főosztályának helyettes vezetője elmondta, a sötét színű hennában rengeteg vegyi anyag található, a hozzáadott anyagokban nehézfémsók, ipari színezékek, műanyag alapú és szerves pigmentek is előfordulhatnak. A festékes területeknél a bőr másképpen reagál a környezeti behatásokra, és a napsugárzásra, mint az ép bőr, felhólyagosodhat, begyulladhat, sőt szélsőséges esetben akár kórházi kezelésre is szükség lehet."

    http://velvet.hu/blogok/gumicukor/2008/06/14/ne_hasznaljunk_fekete_hennat/
  • Dzsini
    #26
    mivel hajfestésre és testre rajzolásra teljesen ugyanazt a pépet használják, így mindegy :)

    és valószínűleg nem csak a bőrre, a hajra is káros (plusz nehezen tudom elképzelni, hogy valakinek úgy sikerül a haját befesteni, hogy legalább a fejbőrhöz nem ér hozzá a kence) :)
  • Takezó
    #25
    igen-igen, ezt vágom, csak hajfesték esetében kérdeztem:)
  • Dzsini
    #24
    A természetes henna színe barna
    -Ez csak természetes alapanyagokat tartalmaz.-Nyugodtan használható még érzékeny bőrűeknél is.
    -A fekete henna néven elterjedt anyag azonban főképp szintetikus anyagokat tartalmaz.
    -Ez valójában nem henna! A színt mesterséges színezékekkel és valamilyen színerősítővel (pl. ppd) érik el ami káros a bőrre.
    -Ezért használata nem ajánlott.

    forrás: henna.lap.hu
  • Csori
    #23
    hajhh még annyit, h felhasználás után a színekhez tartozó sampon is van amit érdemes használni ... színtartás stb.
  • Csori
    #22
    magyarul a dobozán mindössz annyi szerepel, h: ammónia és oxidmentes gyógynövénytartalmú krémfesték. esetleg még a táv miatt 1 magyarnyelvű használatit tudok felrakni, de mivel ma nem volt túl sok időm (csak zárni mentem), így a dobozt nem nyitottam ki.
  • Takezó
    #21
    hm, ez érdekes, azt amúgy tudod, hogy milyen színekben létezik hajra jó henna? a fekete itt is rohadt káros-e?
  • Dzsini
    #20
    szerintem bátran próbálkozz meg az otthon festéssel, ismerősöm már hosszú ideje otthon festegeti magának a haját.

    alapanyagot egyébként innen lehet rendelni (ez, ha jól tudom adalékanyag mentes)
    henna.hu

    Hajfestés hennával

    A henna színei:
    1., hamvasszoke hajnak rozsdavörös színt ad,
    2., középszokék gesztenyebarnára színezhetik vele a hajukat,
    3., kamillával és rebarbaragyökérrel keverve a szokék világos vörös színt kapnak,
    4., dióhéjjal és indigóval együtt a henna sötétvörösre változtatja a középszoke és világosbarna fürtöket.

    A festés módja:
    1. A hennát keverjük forró vízzel suru, folyós péppé. Ha a vörös színt tompítani akarjuk, tegyünk kevés kávét vagy vörösbort hozzá, ha világosítani szeretnénk, keverjünk bele kamillateát.
    2. A többször megmosott és alaposan leöblített hajra kenjük föl a meleg pépet, tincsenként elválasztva.
    3. Kössük be a fejünket muanyag kendovel, zuhanysapkával, majd csavarjunk rá frottír törülközot és tartsuk egyenletes melegen.
    4. A kívánt szín intenzitásától függoen hagyjuk a hennát a hajon. 20 perctol akár három óráig is.

    A henna nem fed olyan egyenletesen, mint a boltban beszerezheto vegyi anyagok és nehezebb eltalálni vele a kívánt árnyalatot (különösen már festett vagy dauerolt hajnál), de a hajnak nem árt, sot pakolásként is használható. A tavasszal szedett hennalevél gyengébb, mint az oszi, ezért inkább hajápolásra használják, mint festésre. A hennával festett haj néha enyhén zöldes árnyalatot vesz fel.

    A henna növény szárában és levelében lévo vöröses, sárgás festéket már az ókorban használták haj-és borfestésre.A henna azonban nemcsak színt ad a hajnak, hanem hajápolásra is alkalmas:
    - A hajat stabilizálja és fényt ad neki.
    - Öblítoszerként zsíros hajra is alkalmazható fejbőr-összehúzó tulajdonsága miatt.
    - Javítja a haj tartását is.

    A festett haj utókezelése:
    Olyan samponnal történjen, ami kifejezetten festett és igénybevett haj számára készült. (Például a Panthene samponjai ilyenek) A szárítás kifejezetten előnyös a hajnak, általában nem szárítja a hajbőrt. A nagyon forró főn azonban károsítja, töredezetté és rongálttá teszi a hajszálakat, ezért csak alacsony, vagy közepes fokozaton szárítsuk a hajat. A festett haj általában könnyebben törik, ezért hajvég ápolót vagy megfelelő hajápoló krémet érdemes alkalmaznunk. A citromos, vagy ecetes öblítés kifakíthatja, módosíthatja a színt, így festett hajunkat csak balzsammal kezeljük, ha ragszkodunk a gyümölcsökhöz, esetleg a gyümölcsviaszos adalékkal készült samponok között érdemes válogatni.
  • Flórika
    #19
    Miért, te pontosan hol laksz - vagy hol van a boltod? :) Engem egyébként érdekelne, hisz' a Mammutban nem 100%, hogy igazi hennaport lehet kapni, tehát amiben nincs benne mindenféle méreg, viszont ha te árulod, akkor gondolom meg tudnád nekem nézni, hogy a tiéd tartalmaz-e ammóniát & hidrogén-peroxidot! :)

    De egyébként fodrásznak jobban örülnék, ugyanis én könnyen lehet, hogy elszúrnám, lévén, hogy még életemben nem volt a kezemben henna. :D

    Az tuti, hogy a Flórián térnél látott egy ilyen fodrászt - valamelyik házban - párom, de jobb lenne olyan, akit másvalaki (te) ismer, és így nagyjából tudja, hogy dolgozik, no meg milyen árban. ^^


    [A flórián térivel eddig úgy voltam, hogyha nem találok közelebbit, akkor végülis az is jó lesz. xD]
  • Csori
    #18
    ööö ... utolsó sor Flórikának szól, csak nem írtam elé a nevet :(
  • Csori
    #17
    az a henna amire te gondolsz az testfestésre való. az viszont amire Flórika gondol az hajfestésre, mivel ez a festék neve. szal az egyik egy testfestési stílus, a másik pedig egy név (hajfesték név).
    1bként nálam lehet kapni ilyen festéket, és fodrászt is tudnék sztem, csak ha neked a mammut nincs messze, akkor feleslegesen pofázok :D
  • akyyy
    #16
    a henna nem testfestésre való?:) de majd egy jó barátnőmet megkérdezem, ő nagy henna-fan:)
    nem gondolkoztma rajta h ezt hajra is lehet "kenni"! sajnos nem pesti vagyok, hanem kicsit messze-.-
  • Beast Machine
    #15
    aaahhhha. Thx.
  • Flórika
    #14
    Is-is. :))

    Cikk itt.
  • Beast Machine
    #13
    Ráadásul sztem a henna nem a festékanyag, hanem magának a festéseljárásnak a neve(milyen hülyén nézne már ki, hogy "csináltatni szeretnék egy sárkányt a karomra tetoválásból...:))). Ja, és nem okoskodásból mondtam, ;)
  • Beast Machine
    #12
    Most nézzetek hülyének, de szerintem a hennát testfestéshez, és nem hajfestéshez használják... :S
  • Flórika
    #11
    Köszi szépen, az nincs is messze, jövő héten majd beugrok oda. ^^
  • Met
    #10
    Mamut aljában a Smatchnál van egy ilyen biobazár :) ott azthiszem van, de, hogy mi van benne az passz :)
  • Flórika
    #9
    Jó... akkor átfogalmazom a kérdést, pontosabban jöhetnek ilyen válaszok is: HOL lehet kapni hennát? :D

    Mert egy bioboltban (Árkád bevásárlóközpont - Örs vezér tér) találtam ugyan, de abban volt ammónia és hidrogén-peroxid is, akkor meg pont a dolog lényege veszik el. xD
  • Flórika
    #8
    Megőrülök! =))))))))))))))

    /De legalább te szellemes vagy, NLC-n pedig csak okoskodtak jópáran...
  • Met
    #7
    miért nem fested be magadnak?
  • Wolfsnack
    #6
    "Nem írom hennával, Fekete téntával..."
    jah bocs, pennával... :)
  • Flórika
    #5
    Valóban van kb. 3 ősz hajszálam, ez tudod korral jár, lévén, hogy 27 leszek egy hónapon belül. Azonban, mivel 15 éves korom óta festetem a hajam, az ok nem ez. Hanem, hogy utálom az eredeti hajszínemet.

    Remélem kielégítettem a kíváncsiságodat. :D
  • Wolfsnack
    #4
    lehet hogy őszül? vagy Ő szül?
  • Flórika
    #3
    "milenne ha nem festened a hajad?"

    Nem tudom. Viszont a kérdés nem ez volt...
  • _Vegeta_
    #2
    ööö milenne ha nem festened a hajad? -.-"
    [csak kerdi]
  • Flórika
    #1
    Nos... a topic címe azt hiszem mindent elmond.

    Cím, telszám, esetleg még az is, hogy az illető milyen árban dolgozik, az kellene nekem! :)

    Ok: 18 hetes terhes vagyok, és nem szeretném a gyereket jó kis ammóniával & hidrogén-peroxiddal mérgezni.

    És igen, TUDOM, hogy az SG nem p*csa fórum, nem itt kéne ilyen témákat nyitni, de az NLC-n felcseszték az agyamat azzal, hogy szinte senki sem a témára válaszolt.

    Sz'al légyszi, csak akkor írjatok be, ha tényleg ismertek ilyen fodrászt. Köszi. ^^



    Update: Ja, és budapesti vagyok, XI. kerületi. :) Sz'al legjob lenne még a városhatáron belül találni egy ilyen fodrászt. :D