39
Leggazdagabb magyarok és külföldiek. Mi vezet a sikerhez?
  • Desiderata #39
    Az 1919-ben meghalt faipari vállalkozó, Wellington Burt százmilliós vagyonán 12 olyan örökös osztozhat, akik közül egy sem ismerte jótevőjét. Az egykor Amerika egyik leggazdagabb emberének számító üzletember a végrendeletében kikötötte, hogy hagyatékához csak akkor férhetnek hozzá a leszármazottak, ha már az utolsó unokája is 21 éve halott.
  • blackgamer
    #38
    lol :)
  • somdav95
    #37
    Gates azért osztja szét a vagyonát hogy ne fizessen adót...
  • Desiderata #36
    van két sorozat a Discoveryn, eddig csak egy részt láttam, de érdemes nézni
  • blackgamer
    #35
    Gates szétosztja a vagyonát
  • Magnumrolcsi
    #34
    Bill Gates visszacsúszott a második helyre?!
    "Slimnek a vagyona a mexikói Sentido Común lap szerint 67,8 milliárd dollár, ami Mexikó GDP-jének nyolc százaléka. Bill Gates ettől 8,6 milliárddal lemaradva csak második a sorrendben."

    Sajnálom azért Őket .. :)
  • Zoli007
    #33
    Kössz szépen!
  • Desiderata #32
    megvettem "Az ötven legsikeresebb üzletasszony" kiadványt
    akit érdekelnek felívelt karrierek annak érdemes beszerezni
    ismert nevek is vannak benne, Béres Alexandra, Stahl Judit
  • Ronny
    #31
    az egész nyugati világ a hiénáké
  • Voltan
    #30
    Lehet, hogy fiatal, de attól még qrvára igaza van.
    Ez az ország jelenleg a hiénáké, az ún. becsületes polgár számára kezd élhetetlenné válni...
  • Desiderata #29
    megjelent a Forbes újság kimutatása, Gates az első helyen
  • blackgamer
    #28
    Hányadik leggazdagabb ember vagy a világon? kalkulátor :)

    amúgy a legtöbb leggazdagabb ember milliárdjai úgy jött össze hogy a kezdetben kis cégben nagy részt mondhatott magáénak, majd mikor a cég felfutott, az ő részesedésének értéke is megnőtt
    nem nagy hókuszpókusz, csak jónak kell lennie az embernek a szakmájában, persze szerencse és összeköttetések is kellenek
  • partotmos
    #27
    Jaja, nem kell mindenkinek az űberhighlife.
    Van egy bizonyos szint (az élet minden területén,) amely felett egyszerűen ésszerűtlenség többet költeni bármire is. Teszem azt a 10 milliós kategóriában elérhető autók általában már bőven tudják mindazt, amire egy normális embernek szüksége lehet. Csakhogy autót, házat, utazást, akármit nem feltétlenül ésszerűségi szempontoktól vezérelve vásárolnak az emberek. Egy 30-40-100 millás luxusautó megvásárlásakor nem csak átlag feletti technikát, kényelmet, esztétikát veszel, hanem presztízst, tiszteletet stb. Megvásárlod a többiek, rólad alkotott pozitív véleményét, tiszteletét, elismerését stb., stb. is.
    Hát van aki erre gyúr... egészségére
  • homeless
    #26
    Miért kéne jobb életet élni, mint az átlag? Na jó azért Magyarországon a sok csöves meg munkanélküli miatt elég alacsonyan van az átlag. De nem értem, hogy miért kéne 3 40 millás kocsi meg 20 szobás 200 millás villa egy 3-4 fős családnak. Mellesleg azok koppanak általába a legnagyobbat akik betegesen üldözik a sikert és a milliókat. Én is ismerek pár nagyon gazdag embert és azok közül mindegyik valami jelentéktelen kis szar vállalkozással kezdte, és ők maguk se gondolták volna, hogy ennyire megszedik magukat. Ja és mindkettő szakmunkást végzett.
  • Szeszmester
    #25
    Na jó, ezzel én sem értek egyet.
  • Szeszmester
    #24
    Egyébként szerintem azért mennek sokan külföldre, mert kint jobb az életszínvonal, így aki rosszabbul él, az sem akarja elvégezni a piszkos munkát. De ezekre a munkákra is kellenek emberek.
  • Szeszmester
    #23
    Bocs, de 14-18 éves vagy? Honnan tudsz ennyit?
  • TommoT
    #22
    persze és ha ezek mind megvannak megkapod a jólfizető állásokat?
    a jó álláshoz kapcsolat kell
    amit meg megkaphatsz, ott azt mondják, túl vagy képezve, nem vesznek fel
    az átlagmunkáknál, ahol diploma kell stbstb ott meg nincs munkahely
    hála most a leépításnek mégkevesebb lesz (pl. tanár)
    szted miért mennek sokan külföldre?
    szóval ha ennyi mindened megvan és legálisan akarod a dolgokat művelni, akkor max szerencsével tudsz valamivel jobb életet élni mint az átlag
  • Szeszmester
    #21
    A fő téma a gazdagság. Üzleti életben a sikeresség = gazdagság. Mivel kell vitatkoznod? A normál életben nem feltétlen jelent gazdagságot a sikeresség, de szerintem ilyen értelemben sem lehet elválasztani őket egymástól.

    Hülyeség ez a csalás dolog aztán legális üzlet. Ha összecsalsz x milliót, utána miért menne annyira jól a befektetés? Sőt, inkább kiderül rólad, h mennyi pénzed lett, és mindenki rástartol. Pillanatok alatt lehúznak.

    Ezek után úgy gondolom: a sikerességhez (jó állás, család...) a tanulás vezet, egy több diplomás, több nyelvet beszélő ember jobb pozícióba fog kerülni, mint egy érettségivel rendelkező.
  • Sulthal
    #20
    Csak az első pár milliót kell megszerezni csalással, utána lehet legálisan tovább gazdagodni. Legjobb példa erre a keresztapa: legalizáljuk a zsarolásból, kurvákból és szerencsejátékból megszerzett vagyont, és máris befolyásos üzletemberként tetszeleghetünk. Biztos vagyok benne, hogy bármelyik kőgazdag embernek a múltjában találhatnánk sötét foltokat, még ha mostanra teljesen legálisan gyarapítja tovább a vagyonát. Abban is biztos vagyok, hogy minden ilyen ember mellett van egy Al Neri, aki elrendezi a rázós helyzeteket.
  • Taranov
    #19
    Szerintem ezt csak az mondja, akinek nincs kedve/energiája belegondolni mélyebben a dolgokba.
    Először is konkretizálni kéne, hogy milyen csalásra gondolsz. Ha pl. adócsalásra, arról ugye tudjuk, hogy nagy összeget lehet nyerni vele, de nem gondolom, hogy az igazán gazdagok ezt megengedhetik maguknak.
    A leszámolások, szabotázsakciók pedig inkább az alvilág módszerei, ők viszont nem szerepelnek a 100 leggazdagabb magyar listáján :)
  • passatgt
    #18
    sportolókat nem nevezném gazdagnak:)
    Ők is csalnak:koksz
  • daxan
    #17
    Én vagyok a 94. leggazdagabb magyarországon...
  • Checkerboy
    #16
    Richie Rich!:D:D:D
  • Cat 02 #15
    őőő nem ^^
    csalás vezet a sok pénzhez ...
  • McGrady
    #14
    nem feltétlen, nézd meg pl. a sportolókat :-) vagy a (régi) híres zenészeket...persze más mint ami ma van
  • passatgt
    #13
    Nagyon sok pénzt szerezni csak lopva, csalva, hazudva lehet:)
  • ColdFire
    #12
    enyémet is:)))
  • partotmos
    #11
    paris hilton bekaphatja:)))
  • ColdFire
    #10
    nezzuk paris hiltont :)))))
  • partotmos
    #9
    Ne haragudj, de vitatkoznom kell:))
    ez szvsz egy kissé bonyolultabb dolog;)
    Vajon a gazdagság=a sikerességgel? /sztem nem, de ez egyéni szoc problemo./

    A tanulás önmagában semmire sem elég szerintem. Maximum esélyt adsz magadnak a siker eléréséhez - /vagy ha úgy jobban tetszik a gazdagsághoz/, ha tanulsz. Kell még a sikerességhez állítólag néhány nem megtanulható tulajdonság is (sok közhely: motiváció, önbizalom, akarat, kitartás, képességek, önfeláldozás, szerencse, pofátlanság stb. stb. stb...) Sajnos én csak a sötétben tapogatódzom egyenlőre ezen a téren
  • blackgamer
    #8
    már nem ő
  • ColdFire
    #7
    attol meg mindenki utalja xDDD
  • Barney Tech
    #6
    GOndlom tudjátok Bill Gates a világ leggazdagabb embere.
    össze kéne vele haverkodni : )
  • ColdFire
    #5
    én nem akarok a leggazdagabbak közt lenni, elég lenne egy Bill Gates (fúúúúj:) vagyok :D
  • báttyó02
    #4
    max nem
  • Szeszmester
    #3
    Ha biztosra akarsz menni: a tanulás vezet sikerhez.
  • ColdFire
    #2
    mamémék ismerőse (vmi Dinnyés) asszem a 83adik
  • Desiderata #1
    Mindig szivesen böngészem a magyar és világ leggazdagabb embereinek listáját.
    Ki miért is jutott annyira topra? Szerencse vagy tényleg küzdött érte? Értelmes munkát végez vagy csak amolyan divat dolog miatt?
    Akit érdekelnek a leggazdagabbak, azoknak itt egy jó hely adódik hogy kibeszéljük elemezzük ezeket az embereket, és azt hogy mi vezet a sikerhez.

    A hetekben jelent meg egy magyar top 100-as lista, az egyik újság mellékleteként, beszereztem, és jópár érdekesség olvasható benne.
    De külföldön is több cég készít kimutatást a leggazdagabbakról.