32
kialszik a lámpa mikor alá érsz XD
  • autoszimulator
    #32
    ez velem is megtörtént eccer de mondom jóvan biztos áramszünet :D
  • 12346
    #31
    egyébként most komolyan van, aki ezen elgondolázik?!
    mi okozza vajh, hogy elalszik a lámpa pont akkor, mikor odaérek. au.
    vad.
  • hunbasser
    #30
    ilyet se láttam még tőled... -.-
  • t0mmy #29
  • Shiwo
    #28
    ilyesmi velem is jópárszor előfordult... de hogy mi okozza, azt nem tudom..
  • Guer
    #27
    aha
    az ilyen fontos dolgokat muszály kivesézni....
    remélem érzed az ügy súlyát
  • Cat #26
    budapest költségvetése annyi, mint az összes magyarországi településé együttvéve, több mint 200 milliárd forint. Ehhez képest a közvilágítás 1%ot se tesz ki, alig pár száz millió forint az éves villanyszámla, annak nagy része is a diszkivilágítás (ezek valószínűleg jóval erősebb lámpák), mint a parlament, a hidak, a budai vár, egyetemek, szökőkutak, templomok stb.
  • Aspyrin
    #24
    Nyitsz neki egy topikot?
  • Guer
    #23
    nálam pont fordítva van
    ami van lámpa a házelött mindig akkor kapcsolódik fel ha odaérek alá...
  • Vlala #20
    Nem vagyok pesti, ezt még nem figyeltem meg... Én arra gyanakodtam volna, hogy a lámpa alatti járdalap alatt fut a lámpa tápvezetéke, és amikor rálépsz, a súlyod alatt benyomódik a lap, és kontaktos lesz a vezeték. Nem derül ki a topicból: miután elhaladsz alatta, újból felfénylik?
  • Shadow_THH
    #19
    ja bocs, akkor viszont NAGYON KÖSZÖNÖM
  • 12346
    #18
    aha biztos nem lenne tré mégegyszer ennyi lámpa kihelyezése, amiket ezek után ugye dupla annyi delláért folyamatosan üzemeltetni is kéne. jajság:c

    spec nekem bőven elég a jelenlegi lámpamennyiség is. néha ez se kéne. nagyritkán, ha kialszik az utcánkban, vagy a környéken az öszes lámpa, egész hangulatos mászkerálni^^
  • Kmarha
    #17
    én egyedül Veszprémben találkoztam. A Központi kollégiumtól az úton ahol a 4-es jár az Egri lakótelep felé. Nos ott majdnem a keresztedödésnél van egy ilyen lámpa.

    Az nem néha aludt ki, hanem mindegy egyes rohadt alkalommal, ahogy elhalattam mellette, alatta.

    Szóval van valaki okos aki meg tudja ezt magyarázni? :D lehet hogy egy évek óta folyó Kész átverés show áldozatai vagyunk? :D
  • shad0w
    #16
    mindenhol vannak ilyen lámpák, én személy szerint már jópár ilyennel találkoztam, jelenlegi lakhelyem közelében is van egy ilyen :) amúgy tényleg érdekes dolog, bár nem igazán gondolkodtunk rajta h miért is lehet, de rengeteg embernek feltűnt már, és ők is mondják h több helyen is találkoztak már hasonlóval... van néhány lámpa ami rendszeresen csinálja, a többi viszont soha... próbálgattuk páran h midnig más ment el a bizonyos lámpa alatt, de amikor bárki áthaladt egy adott ponton akkor a lámpa fel vagy le kapcsolt... már sok érdekes dolgot hallottunk erről, pl azt h azért van h csak akkor kapcsoljon fel a lámpa amikor szükséges, tehát vki jár arra (energiatakarékosság...), de az érdekes az, h tegyük fel nem ég a lámpa, vki elmegy alatta, felkapcsol, aztán mégegyszer ehaladunk ugyan ott és akkor meg lekapcsol, aztán ha újra akkor megint fel, és így tovább... aztán volt aki azt mondta h biztos vmi fotocellás lámpa, csak annak akkor sincs semmi értelme, vagy legalábis mi nem jöttünk rá h mi :) érdekes...
  • nyamiag #15
    "Költségvetési szempontból minimális ez az összeg."

    ezt honnan tudod?
  • PíszLávJuniti
    #14
    támogatom.
  • Dodo55
    #13
    Itt a környéken van egy lámpa, ami alatt ha elmegy egy autó, akkor lekapcsol, vagy villog.

    És máshol is láttam már hasonlót, olyat is, hogy hangra elaludt.
    Például egyik télen az egyik barátom megdobta hógolyóval este a játszótéren lévő rakétamászóka tetejét(jó erősen, jó nagyot szólt), és a 3 méterre lévő lámpa elaludt.
  • Cat #12
    Szerintem Budapest sokkal biztonságosabb város lenne (vagy legalábbis az ember biztonságérzete jelentősen megnőne) ha duplaennyi lámpa égne éjszaka. Csomo utca ezért néz ki gázosan, mert mintha az autóknak építenék, kétoldalt kocsisor, alig lehet elférni a járdán, és 50 méterenként belog középre egy lámpa. Nemtom más hogy van vele, de én elkerülöm az ilyeneket, nemértem miért nem lehet jobban kivilágítani Budapestet. Költségvetési szempontból minimális ez az összeg.
  • ZsirosKenyer
    #11
    ez nem baromság.
    Nálunk minden nagyokos azt hiszi emiatt hogy kiválasztott meg ilyen ökörségek.
    igazából asszem energiatakarégosság miatt be vanna programozva hogy néha kikapcsoljanak..
  • R0sc0
    #10
    és amugy csak mint érdekességet irtam osztottam meg veletek.
  • R0sc0
    #9
    újreg?
    akkor kérlek gondolkozz már el egy kicsit ha nem zsibbadtál le eddig
  • hen-tes
    #8
    Három hete folyamat azt figyeli! Így már statisztikai adatokkal is alá tudja támasztani! Háh.
  • [Walaki]D`Lair
    #7
    És ez miért nem kb. 3 hete került megnyitásra? :DD:D:D:D:D:D:D
  • hen-tes
    #6
    Ez így belegondolva tényleg egy láma topiknak tűnhet, de én is tapasztaltam ilyesmit. :D
    Igaz, hogy csak egy-két lámpánál, de azok rendszeresen.
    Volt, hogy tapsra felkapcsolt.. D: (komoly)
  • Rage47
    #5
    volt egy Mr Bean rész, ahol elment az adás a tv-kben mikor elment elöttük. ez is hasonló lehet:)
  • antijuve
    #4
    ez nagyon loooooooooool:)))
  • Shadow_THH
    #3
    igen neked negativ újreg energiáid vannak amitől minden műszaki és informatikai eszköz tönkremegy

    most küldök energiát érzed?
  • DanielT
    #2
  • R0sc0
    #1
    Hello!
    Kb 3 hete, azt figyeltem meg hogy pont akkor alszanak ki az utcán a lámpák mikor alá érek. Nemtom hogy van e valami reális alapja, vagy csak a puszta véletlen. Tudtok valamit ezügyben?

    Vélemyény?