39
  • BiroAndras
    #39
    "Képzeld a legtöbb ember spórol legalább fél évet mire új konfigot vesz, erre jön Bill G. s annyit kér a szutyok oprendszeréért ,amibe a csórónak a konfigja 50-70%-a kerül."

    Ismétlem : Akinek ennyire nincs pénze, az nem vesz Vistát. Egyébként ha a legkisebbet veszed, az még olcsóbb is, mint az XP. De ha nem tetszik, használj linuxot.
    Szerintem a legtöbb embernek nem okoz gondot kifizetni. Leginkább a diákoknak gond, akiknek nincs saját keresetük, de ők meg kedvezményesen kapják, ha jól tudom.

    "Szerinted ezekután oprendszert fog venni?"

    Én nem fogok kétségbe esni, ha nem veszel.

    "Egy szaros oprendszerre abszolút hülyeség és irreális dolog ez a mennyiségű hely zabálás."

    Az OSX sem kisebb.


    "Driverek??? Abból úgyis lesz mindig újabb ,amit fel kell majd rakni."

    Na persze, csak közben nem árt, ha tudod használni a gépet. Egyébként is a legfrissebb driver általában csak a vadiúj videokártyáknál kritikus.
  • BiroAndras
    #38
    "A jelenlegi modolt (tudom a kulcsszó a modolt) xp-m telepítője 380 MB (minden hibajavítással egészen ez év szeptemberéig). Telepítve olyan 650-700 mega + a lapozófájl. És neeem nem nagy az a Vista, áhh dehogy."

    Akkor a modolt Vistával hasonlítgasd. Azt még könnyebb is modolni, mert eleve modulárisra van tervezve.

    "20 gigás vinyóm van. Ha én Vistát akarok akkor vegyek nagyobb vinyót mi?"

    Ha nincs pénzed nagyobb vigyóra (80GB kb. bruttó 10.000Ft, 300GB kb. bruttó 22.000Ft), akkor a vistára se lesz, így nem vagy potenciális vásárló, aki miatt az MS-nek aggódnia kellene.
    Egyébként sem kötelező használni. 1-2 évig még használhatod az XP-t is, ha le tudsz mondani néhány játékról (amik DX10-esek lesznek).
    Bár 20 gigás vinyón nem fér el sok játék. Azok is vannak már 4-5 giga körül.

    "Egy lóxxxx-t! Undorító..."

    Mi az undorító abban, hogy fejlődik a technika?
  • Morden23
    #37
    Még mindig nem érted, amit mondtam.

    Ki kötelez rá, hogy VEGYÉL OPrendszert? Ki kötelez rá, hogy Windows-t vegyél? Ki kötelez rá, hogy válts a Vistára?

    Ha drága a Vista, vagy nem akarsz gépet fejleszteni, akkor ott a remekbeszabott megoldás: NE VÁLTS VISTÁRA. Most is van oprendszered, mert valamiről írogatsz ide, nem igaz?

    És még mindig nem értem, hogy KI erőlteti rád a Vistát? Eljön hozzád a BillGécJugend, és pisztolyt tart a fejedhez? Nyilván nem... A DX10 játékokra vágysz? Ahhoz meg úgyis nagy konfig kell ERGO sok pénzed kell, hogy legyen. A vita értelmetlen.

    Feltételezem, hogy warez WinXP-d van, nem igaz? Akkor miért zavar az OPrendszer ára? Úgyis letöltöd, grátiszba van...
  • szgege
    #36
    Végre egy értelmes ember,aki nincs ebben a nagy Ms varázsban és a realitás földjén jár.
    Morden23 elmész te a pi..... Képzeld a legtöbb ember spórol legalább fél évet mire új konfigot vesz, erre jön Bill G. s annyit kér a szutyok oprendszeréért ,amibe a csórónak a konfigja 50-70%-a kerül. Szerinted ezekután oprendszert fog venni? Mert szerintem nem,de hát ugye hiába vitatkozok veled,mert agymosott vagy.
    Egy szaros oprendszerre abszolút hülyeség és irreális dolog ez a mennyiségű hely zabálás. Minek? Driverek??? Abból úgyis lesz mindig újabb ,amit fel kell majd rakni.Újból sikerült bebizonyítani az Ms-nek mennyire nem tudnak programozni,de legalább akkor ne próbálnák ráerőltetni a népre ezt a fost,de ez úgyis előjön majd.
  • Morden23
    #35
    Bocs Indi, a komment második része drizzzt1666 kollégának ment.
  • Morden23
    #34
    Mert igaza is van. Ha valóban haladni akarsz a korral (és itt le van szarva, hogy LINUX vagy WINDOWS vagy MacOS, vagy akármi, amit telepítesz).

    Ha nem akarod lecserélni a 20 gigás vinyódat (esetleg nincs rá pénzed), akkor nem kell megtenned. Senki nem írja elő kötelező jelleggel. marad a 650-700 mega+lapozófile-os XP a masinádon. Hiszen akkor minek kéne neked a Vista, nem igaz?
    Ha most azt mondod, hogy a DX10 és a játékok miatt, akkor nemes egyszerűséggel kinevetlek (hogy értsd: 20 gigás a vinyód, és nem akarsz újat venni, akkor feltételezem, hogy nincsen sok10ezer HUF-od a menő új játékok alá szükségeltető vasra).
  • Indigo
    #33
    Azt fogja mondani, hogy "vegyél, mert haladni kell a korral".... (sokaknak vannak téves fogalmai a haladásról)
  • drizzt1666
    #32
    A jelenlegi modolt (tudom a kulcsszó a modolt) xp-m telepítője 380 MB (minden hibajavítással egészen ez év szeptemberéig). Telepítve olyan 650-700 mega + a lapozófájl. És neeem nem nagy az a Vista, áhh dehogy.
    20 gigás vinyóm van. Ha én Vistát akarok akkor vegyek nagyobb vinyót mi? Egy lóxxxx-t! Undorító...
  • Inquisitor
    #31
    Amúgy volt régebben egy cikk a Google világuralomra töréséről, és egyre jobban beigazolódik :)
    Nem tudom aggódjak e vagy majd késöbb kezdjem el? Köszönti önt a Google MegaCorp.
  • Inquisitor
    #30
    Csak 13-at kér, mondjuk RC2 már 14-et :)
  • BiroAndras
    #29
    Egy pici helyesbbítés: A Vista csak a telepítéshez használ 15 gigát, utánna 5-tel is beéri. Ez alig több, mint egy nagyobb játék. Ha az átlagos vinyómérethez viszonyítjuk, akkor ez szerintem még kevesebb is, mint az XP volt kiadásakor.
  • huuu
    #28
    Ettől én még egyikért sem adok egy rohadt vasat sem. Több ezer/millió társammal együtt.
    És ez az igazság.
    Google a nyerő. Ők a pénzre hajtanak, de nem kérnek cserébe semmit.
    Esetleg két reklámot be kell zárni. De ezt szívesen megteszem.
    Az internetet nem pénzszerzési célból hozták létre.
    http://en.wikipedia.org/wiki/World_Wide_Web_Consortium
    És jó lenne mindenkinek ehez tartani magát.
    Ill. jó lenne ha kreativitásból válna valami népszerűvé.
    Unom már, hogy minden rohadt multi húzza rólatok a pénzt.
    Nehogymá tömjétek a zsebüket. Vegyetek inkább fagyit, sütit rajta és írjatok jó programokat. Csá.
  • Morden23
    #27
    "Árak: Windows ára majdnem elfogadható, mert csak 5-6 évente kell cserélni, és szinte mindenhez szükséges"

    Köszönöm, kimondtad a lényeget!

    Nem játék, ami sok pénz, és 2 hétre jó, nem hardware, ami fél-1 éven belül 30-50%-ot értéktelenedik.
  • Dodo55
    #26
    MS:
    Szerintem a legtöbb szempontot figyelembe véve a Windows jelenleg a legjobb OS.
    Lehet, hogy a linux stabilabb, meg ingyenes, de egyrészt a sok féle változata miatt a programkompatibilitása nagyon rossz, másrész meg szerintem nagyon nehéz rá átállni. Példának itt vagyok én. Eléggé tapasztalt vagyok a számítástechnikában, de amikor kipróbáltam a linuxot, úgy éreztem magamat mint egy full kezdő, annyira más volt. Az alap dolgokon persze eligazodtam, de a Firefoxon kívül egyetlen netről letöltött programot sem sikerült rajta elindítanom.

    MS Office: A legjobb office program, próbáltam már sok más office-t, de azok semmik nem voltak az MS Office-hoz képest.

    Árak: Windows ára majdnem elfogadható, mert csak 5-6 évente kell cserélni, és szinte mindenhez szükséges. Az Office-t viszont eléggé drágának tartom, bár szintén nem kell cserélgetni évente, és elég nagy tudású.
    Játékok: Na ez az, amire azt mondom, hogy túl drágák, mert ha azt nézzük, hogy egy Windows Xp Pro 50000, és 5 évre veszem, akkor egy 10000-es játék, ami ráadásul nem szükséges minden más program futtatásához, túl drága ahhoz, hogy 1-2 hét alatt végigvigyem, majd havonta 1x-2x elővegyem.
    Ott van a FlatOut2, magyarországon 2000 forint volt megjelenésekor, ez úgy gondolom reális ár volt érte, bár azért kicsit többet is megért volna, de mondjuk egy átlagos játék reális ára magyarországon 2-3 ezer forint volna.
    És nem azért volt 2000 forint, mert máshol is annyi volt, mert külföldön kb 12000 forintnak megfelelő külföldi pénzbe került! Hanem azért, mert a forgalmazónak volt annyi esze, hogy olyan áron adja, amennyiért a magyarok meg is veszik.

    Nemrég megvettem a Counter-Strike: Source-t, Steamen, 5000 foritért, nem a boltban 8000-ért. Megérte, sőt ez is megért volna többet, mert nem az a fajta játék, amivel 1-2 hétig játszok, aztán alig veszem elő. De pont az olyan játékok a drágák, amivel csak 1-2 hétig lehet eljátszani.
    Ez elég nagy baj, emiatt nagy a warez, mert sokan úgy gondolják, hogy nem fognak 12000 forintot fizetni 1-2 hét játszásért.

    De úgy látom, végre a kiadók/fejlesztők is rájönnek erre, és arra is, hogy jelenleg egy játéknak a legnagyobb reklám a warez(ezért is kezdenek lightosabb/semmilyen másolásédelmet használni).
    Mert sokkal nagyobb az esély arra, hogy valaki megvesz egy játékot úgy, hogy előtte letölti, mint hogy úgy venné meg, hogy előtte nem tudta kipróbálni.

    A Microsoft is változott az elmúlt időszakban, jó irányba, teljesen ingyenessé tette a Microsoft Visual Studio Expresst, ami egy szinte mindent tudó, kevesebb supportal rendelkező Visual Studio. Vagy például itt van a 2007 júliusig ingyen, legálisan használható Windows Vista Beta2/RC1/RC2.
  • gere1
    #25
    persze a cikk iroi soha sem szolalnak meg, de arulja mar el valaki, hogy a dave.tv miert erdekes ? a kutya sem nezi azt az oldalt.
    http://alexa.com/data/details/traffic_details?&compare_sites=&y=t&q=&url=http://www.dave.tv
  • zzebi
    #24
    A google amugy talan a legkreativabb nagy ceg a vilagon. Rengeteg penzert magukhoz csalogatjak a legokosabb, legtehetsegesebb embereket es fantasztikus dolgokkal fognak a jovoben is elojonni. Ha valaki google-os allasra palyazik, akkor a legjobbnak kell lennie a szakteruleten.
    A YouTube felvasarlasa szepen beleillik ebbe a strategiaba.
  • zzebi
    #23
    Szerintem a MS termekeit ma divat szapulni, pedig atlagosan nem rosszabbak, mint masok termekei. Van amiben nagyon jok, van amiben kevesbe. Osszessegeben, minden szempontot figyelembe veve azert egesz biztos vagyok benne, hogy az ujabb Windows-ok a legjobb OS-ek koze tartoznak.

    Ahhoz viszont nem ferhet ketseg, hogy a MS szemtelenul, sot erkolcstelenul sokat keres a szoftverein. Ezt, bar nem hangzik tul piacbarat gondolatnak, de valahogy le kellene kulsoleg szabalyozni.
    A durva az, hogy keptelenseg, hogy a MS-nak szuksege lenne ennyi penzre. Ugy kell elkepzelni, hogy a cegnel tenyleg hegyekben all a penz, kb 60 milliard dollar keszpenz "tartalekuk" van, amivel nem tudnak mit kezdeni. Tehat ennyi erovel nyugodtan adhatnak fele annyiert is a szoftvereket, a ceg ugyanugy mukodhetne tovabb.

    Hogy megis miert nem csokkentenek akkor arakat? Egyszeru a valasz:
    A MS reszvenyek csak azert ernek ennyit, mert a cegnek ennyi penze van. Mivel a cegvezetok sorsarol a reszvenyesek dontenek, ezert a reszvenyesek erdeke szerint alakul a ceg strategiaja is, vagyis csak a folyamatos emelkedes, novekedes, erosodes elfogadhato.
  • Morden23
    #22
    Ja, bocsesz, egy plusz adalék, amit kihagytam.

    A 15 gigát nyugodtan lehet mondani, szerintem sem kevés a Vista helyigénye, de ha észrevetted volna, akkor a játékszoftverektől kezdve a célszoftvereken át egészen az oprendszerekig mindegyik expandálódik helyigényben. Ez azért van, mert egyre több szirszart sűrítenek bele, ami aztán vagy kell valakinek, vagy nem.

    Régen, '96-ban a Wing Commander IV általános szívelégtelenséget váltott ki a 200 megás installjával. Manapság ez több gigára rúg.
    A Newtek LightWave 6.5 anno 50 megát kóstált. A Lightwave 8 már többszázra rúg (ha akarod, akár 2-3 gigára is lehet hízlalni).
    A Windows 3.1 is vagy 20-szor annyi kislemezre fért el, mint a DOS. Aztán a 95 már egy CD volt. És így megyünk egyre feljebb.

    Amúgy aki a Vista gépigényét olyan hihetetlenül sokallja, annak javaslom, hogy próbálja ki a betát. Gyengébb gépekkel is kihozható belőle az XP sebesség, és elég jól finomhangolható (az én Compaq Presario 2800-asomon pont olyan gyors volt, mint az XP - pedig ez nem egy fiatal masina).
  • Morden23
    #21
    Igazából szinte teljesen egyetértek veled.

    Egyetlen dolgot fűznék hozzá. A Windows ma a legelterjedtebb rendszer, és tagadhatatlan tény, hogy mocskos sok (ismert, illetve még nem ismert) hibája van. Egyáltalán nem is "védem" (Minek védjek egy megacéget, vagy egy terméket? Nem kapok egy petákot sem érte), de véleményem szerint, ha BÁRMELYIK másik operációs rendszert olyan rohadt sokan használnák sokmilliárd különféle feladatra, akkor azokból is rengeteg hiba jönne elő. A Windows legaláapvetőbb problémája az, hogy sokat akar markolni, de néha sikerül ezzel keveset fogni. Annyi embernek (és ezáltal a sok-sok felhasználási módnak) megfelelni, ahányan és ahány dologra a valóságban használják a WIN-t, képtelenség.

    Ezzel nem azt mondtam, hogy a Microsoft mindent megtesz a tökéletes minőségért, mert biztos nem így van. Bár finoman megjegyzem, hogy egy gramm belső információval nem rendelkezem, sosem voltam tagja az MS döntéshozó tanácsának. Majd ha az leszek (bár nem éppen kitűzött célom), akkor megígérem, hogy felhomályosítok mindenkit a sunyi világhatalmi törekvésekről, amik Redmondban szövődnek.
  • Max Damage
    #20
    1, Apple Mac OS X-et használok, és nem szívok, sokáig használtam az ablakocskákat és a fő ok a váltásra pont az volt (meguntam h bajlódni kell sok dologgal), szóval ez ebben a formában bocsi, de nem igaz... Amivel szerény szubjektív véleményem szerint szívni lehet az elsősorban a Linux (főleg mivel megkell csinálnom a beadandót és ... khmm) :)

    2, Az :D

    Mondjuk ez a Gúglis dolog sok dologtól függ... Az igaz hogy a legtöbb cég sikerorientált, de ha ad a minőségre akkor szerintem divatfikázásra nem fog okot adni... Mert 1-1 hibát az ember elfogad, de ha állandóan van vmi baj akkor már megjegyzi, és hiába javítják ki x idő múlva akkor már megindult a lavina...

    Amúgy a Wint tényleg sok mindenért lehet szídni... Amiket felsoroltál azok pont a "legelterjedtebb" és a már-már divatfikázással azonos eszmék, de nem konkrétumok ergo igazából rendes véleményt nem formálnak...
  • Morden23
    #19
    Gondolom nem, hanem "fuzionálnak" valamilyen módon.

    Értelmetlen lenne bármelyiket is teljesen megszűntetni egy csapásra, hiszen mindkettő "bejáratott márkanév", és sokan használják.
  • CSOCSO
    #18
    neme rtem. mi ertelme ennek??? most akkor megszunik a video.google?
    vagy most ugyesen ket ilyen oldala lesz a gogglenak?
  • Morden23
    #17
    A stílusodból vegyél vissza, mert én nem igénylem, másra meg szarok.

    Ha neked a JÁTÉK miatt kell a Windows, akkor feltételezem, hogy elég jól keresel (tehát a WIN-re is van pénzed), hiszen folyamatosan veszed a fasza game-eket, meg a szükséges hardware-t. Ja, hogy azokat letöltöd? Akkor kuss...

    Egyáltalán nem vagyok MS "buzzancs", öcsi. Az átlag usernek tökmindegy, mert úgy is letölti az OPrendszerét. Sem 10.000, sem 20.000, sem több pénzért nem vásárolnának azok az emberek WIN-t, akikről te beszélsz.

    A "jól kereséssel" légyszíves ne gyere, mert aki éhezik, annak nincsen pénze számítógépre, meg windows-ra, akármennyibe is kerül. Ha jövedelem nélküli emberkéket nézünk (pl. diákok), akkor ott szintén áll, hogy 0 pénzből minden drága. Aki meg rendelkezik jövedelemmel, és nem is az éhhalál szélén áll, az megoldja magának, vagy letölti a netről.

    Az MS legfőbb bevételi forrása kurvára nem az, hogy a home user-ek gépét tömi a Windows-al.

    Amúgy meg menj és fejlessz játékot a LINUX-ra, akkor majd lesz ott is opciód.
  • avman
    #16
    mármint arra gondolsz, h a lewarezolt játékokat kénytelen vagy warez windózon tolni a 200e ft-os űbergépeddel, amit állandóan fejlesztesz. boldogok a lelki szegények...
  • Morden23
    #15
    De én nem is a home user-ekről beszéltem.
  • szgege
    #14
    Nincs verseny helyzet ,ugyanis nincs másik oprendszer amivel játszani lehet úgy mint az Ms termékkel. Újabb hülyeségeket álmodsz Ms buzzancs.
  • szgege
    #13
    Te is jól el vagy szállva. S.......
    Szerintem itt megkérdezzük a fórumozókat,akkor szerintem a fele tuti sokalja a Vista árát,s a gépigényét is. Minek egy oprendszernek 15 giga hely????
    Az Xp Home ára még egész jó volt,persze árat nem csökkentenek a Vista bejöttével,amit nagy genyóságnak tartok ,mert már járt a fejemben hogy megveszem.Nézz körül egy kicsit a világban,az emberek többsége nem igazán keres valami ejde jól.
  • Bith
    #12
    Az office mióta jó??? Kalap kaki az is, kivéve talán az excelt, a többi kuka. Mondjuk én leginkább a word-öt utálom, mert dolgoztam már nyomdai előkészítőként...
  • Morden23
    #11
    6 -> Abból a szempontból van piac, hogy ha a vásárlóközönség elfogadhatatlannak tartaná az MS árazását, akkor

    a.) mindenki átállna LINUXRA
    b.) sokszorosára nőne az összeállított, Windows included masinák vásárlása
    c.) sokszorosára növekedne a Windows-crackek használata (nem a home userek körére értendő)

    Amúgy a "drága" roppant szubjektív dolog, megítélése elsősorban az alany anyagi helyzetét, másodsorban az alany elvi hozzáállását és szimpátiáját/antipátiáját érinti, és csak harmadsorban a tényleges piaci helyzetet.
  • Indigo
    #10
    6. irreálisak a M$ piaci árai (persze-persze, lehet jönni, hogy az árakat a piac határozza meg, de sajnos nincs igazi piac, mert nincs valódi versenyhelyzet)
    7. visszataszító a M$ agresszív üzletpolitikája
    8. haverék is szidják M$-t, ezért én is szidom (ún. "divatfikázás", bár rühellem ezt a szót, meg azt is aki úton-útfélen divatfikázza a divatfikázókat :)))
  • Mike65
    #9
    akor most mi lesz vajon a google videoval? átveszi helyét a youtube?
  • Morden23
    #8
    1. Ha az a "nagy cég" nem dobta volna ki az Ablakokat, akkor valamelyik másik "nagy cég" termékével szívnál, IBM, Apple, ami tetszik.
    2. Az Office tényleg jó:)

    Ellenben teljesen más a cégprofil (momentán). A Gugli termékeket 1. nem kell megvenni (illetőleg a legpopulárisabb szoftvereik használata ingyenes) 2. az által a legjobbak, mert ők ezen dolgokra specializálódtak 3. igen innovatív technikák alkalmazásával törtek be a piacra, mivel gyennyesre keresték magukat, de ami még lényegesebb, kiríttak a tömegből 4. rendkívül jó a PR-juk

    Szóval ha a Gugli ugyan úgy expandál, mint ahogyan sok más cég is teszi, vagy tette annó a Microsoft. Egyre több piaci szegmentumból akarnak hasítani maguknak, és amikben vezetők, ott igyekeznek "teljhatalmat" kialakítani. Megjegyzem, ez egyáltalán nem meglepő (hiszen minden cég profit- és ezáltal sikerorientált), szóval ezért senkit nem tudok fikázni.

    Windows-t meg nagyon sok mindenért lehet szidni, de a leggyakoribbak a következők:

    1. Linuxom van, és rühellem a Wint
    2. Még a Win-hez is hülye vagyok, és mindig elbaszom
    3. Idegesít a Genuine Validation, de megvenni nem vagyok hajlandó
    4. Programozónak képzelem magam, és biztos vagyok benne, hogy én jobban tudom
    5. Idegesít Bill Gates személyi vagyona

    Na ezeket lehet tetszőlegesen kombinálni :)
  • Max Damage
    #7
    Csak azt lehet fikázni amit van miért, a google-n nem szokott olyan dolog lenni amit lehet fikázni ellenben egy másik nagy cég termékével :) Gondolj arra a bizonyos nagy cég egy egyéb termékére, ha nem dobta volna piacra az ablakocskákat, és tegyük fel csak offica lenne, és a népszerűsége ugyanannyi lenne mint most, akkor nem fikáznák, mert az a termék jó... :)
  • fazzer
    #6
    Ez is gyors volt. A google mindig ilyen gyors.
  • Morden23
    #5
    Ennek is csak addig örülnek az emberek, amíg nem fordul a visszájára az egész Gugli-dolog. Lesznek ők még úgy divatfikázva, mint a Microsoft.
  • HaDes007
    #4
    nekik biztos az. jól meggazdagodtak.
    amúgy meg szeretem a googlet (leginkább a gmail miatt).
  • Arthas
    #3
    Tényleg ,miért király???
  • hunbasser
    #2
    miért is?
  • Shadow_THH
    #1
    király