31
  • dez
    #31
    Na, közben itt felviláglott előttem egy x. érv az PCI-Express mellett: HD videózás, GPU-s gyorsítással. HW-gyorsításos HD_DVD és Blu-ray lejátszáshoz eleve PCI-Express-es videokártyát ajánl pl. az Nvidia, mivel a GPU-asszisztált dekódolás folyamán sok adat áramlik ide-oda.
  • BiroAndras
    #30
    "Az újabb videokártyák nem 2x akkora teljesítményt nyújtanak, mint az előző generáció"

    Valóban nem, mert 2x-nél is jobban gyorsulnak. Ott már rég elkezdték a "magok" (futószalagok) számának növelését így nincs olyan korlátja a teljesítménynek, mint a CPU-knál.
  • dez
    #29
    Ja, és a vinyók írási/olvasági sebessége is szépen nőtt. Pár éve még pár MB/s volt, ma meg 60-80 MB/s. Mégpedig az adatsűrűség növekedése által, azonos, vagy nagyobb fordulatnál. Mellesleg közben bejött a folyadékcsapágyazás is, ami által kvázi hangtalan lett a motor a korábbi sípolás, sziszegés, vagy zúgás helyett, és a fejhang is alig hallhatóvá vált.
  • dez
    #28
    Nagyjából elérték azt a határt, hogy az mai technológiával mennyit lehet kihozni egy magból, ezért váltottak a magok számának növelésére. A többmagúsítást gazdaságos keretek között a vonalszélesség csökkentése teszi lehetővé. Aha, ja p100-asokat is össze lehet rakni, csak tele lesz vele a szekrény... És 100x ennyit fognak összesen fogyasztani.

    Ma is vannak viszonylag nagy teljesítményű 25W-os procik, csak épp mégnagyobb az igény a teljesítményre, így desktopon az 50-100W az átlagos.
  • Sanyix
    #27
    Egyre gyorsabb többmagos procik? A magok mennyivel is gyorsabbak egyenként? Hát nem sokkal. Össze lehet rakni p100-as procikból is egy sokmagos húdegyoes processzort. Az fejlődés? Na kb ennyire fejlődés... Nem jönnek gyorsabb vinyók, max nagyobb kapacitásúak. Ugyanúgy mint 5 éve most is a mechanika jelenti a vinyó gyorsaságánál a korlátot, alig gyorsultak. Az újabb videokártyák nem 2x akkora teljesítményt nyújtanak, mint az előző generáció, ezt nemtudom honnan vetted. Van valami igazi újdonság a procikban vagy a videokártyákban? Növelik a tranzisztorok számát. Ez inkább bővítgetés.
  • dez
    #26
    Felújított? A PCI-Expressz? Ez nem felújított, hanem teljesen új, csak szoftver szinten visszafelé kompatibilis a PCI-jal, annyi.

    Nem fejlődik a PC-piac? Az újabb videokártyák nem 2x-es teljesítményt nyújtanak kb. minden generációváltással? Az egyre többmagos procik sem gyorsabbak az elődeiknél, mi? Nem jönnek egyre gyorsabb és nagyobb kapacitású vinyók?

    Jahh, hogy te nem tudod élvezni ezek gyümölcsét...

    Épp tegnap írtam neked egy másik topikban, de úgy látszik, egy nap alatt kiesett: talán nem ilyen szélsőségekben kellene gondolkodnod, hogy ez vagy CSAK lehúzás, semmi más, vagy CSAK önzetlen fejlesztés. A kettő együtt működik.
  • Sanyix
    #25
    Nem csak, de főleg arról van szó. Amúgy értem mire céloztál, ezért is írtam, hogy ott van az aláírásomban :D
  • Sanyix
    #24
    Nem csak a pcie-ről írtam amit írtam. Amúgy simán lehetnek olyan pofátlanok, hiszen az agp helyett is visszahoztak egy "felújított" szabványt, hogy lehúzzák az embert (mármint aki bedől, és nem vár). Amúgy nem sok idő, és jön a pcie helyett az agp hiper superblaster, vagy kitalálnak neki egy új nevet, hogy ne legyen olyan feltűnő, hogy megint csak egy ál-fejlesztést csináltak, és megint lehet cserélni. Nemtudom mi ezen olyan érthetetlen, annyira feltűnő, hogy a pc piac már nemigazán fejlődik, hanem csak lehúzogatják az embereket, akiket különböző fogásokkal beetetnek, hogy ez jó ez új.
  • dez
    #23
    Ja, hát nem IBM-PC XT-d van? Azt hittem... Nehogy megértsd, hogy mire céloztam.

    Gyerekes dolog azt állítani, hogy CSAK a lehúzásról szól a dolog.
  • dez
    #22
    Honnan tudnád te, hogy nem létező, regisztrált PCI-SIG fejlesztő vagy?

    Az AGP 8x kártyákat is bele lehetett tenni a 4x-be, illetve egy 8x kártyát a 4x-be, stb.

    Egyéb példák: USB 1.1 vs. 2.0, SATA1 vs. SATA2, stb.

    Egyébként már asszem beszéltünk egyszer pont erről, és akkor is azt mondtam, hogy nem lesznek annyira pofátlanok, hogy nem lesz visszafelé kompatibilis a 2.0 az 1.1-gyel. Mert az kb. olyan lenne, mintha a fentiek nem lettek volna azok.
  • Sanyix
    #21
    Hülyeségeket beszélsz. Milyen visszafelé kompatibilitásról beszélsz? A nemlétezőről? Hogy érné már meg így a hardvergyártónak he? Amúgy ott a konfigom az aláírásomba... Látom neked tetszik hogy jól lehúznak... hát ilyen is van.
  • jojo
    #20
    Kész lehúzás megint!
    Kell a della a gyártóknak,
    mert technikailag nincs az a nagy lépés sehova,
    az biztos!
  • dez
    #19
    Mond az valamit, hogy visszafelé kompatibilitás? Miért nem egy IBM-PC XT-n nyomulsz? Neked már az AT-bus is túl fejlett! :P
  • Sanyix
    #18
    Na vehettek megint új alaplapot/videokártyát :) de örülök, hogy kimaradok a ddr2, pcie 1 socket754/939 féle lehúzásokból :) de ha még pár ilyen faszságot kitalának, akkor nem is tudok gépet venni később sem, mert félek, hogy megint kitalálnak valamit, és dobhatom a kukába az egészet. Nagyon elkanászodtak a hw gyártók, ez nem fejlődés, ez lehúzás...
  • dez
    #17
    Az USB eleve perifériákhoz való, a south bridge-en keresztül csatlakozik a rendszerbe, így sosem lesz olyan gyors, ami a north bridge-re becsatlakozó belső buszok. Viszont ennek a PCI-E 2.0-nak is van kábeles változata, az végülis olyasmi, mint egy nagyon gyors USB. Csak azt nem tudom, mit számít az elnevezés? :)
  • dez
    #16
    Ja, poligonszám-növelés: AGP 4x óta messze nem növekedett olyan mértékben a prociteljesítmény, mint most a többmagos procikkal. Plusz még bejön a hw-es fizika-gyorsítás is...
  • dez
    #15
    Előfordul, hogy nem fér el minden a vramban, pl. egy 256k-s kártya kellene, de csak 128k van, vagy korábban ugyanez kisebb számokkal. Persze kicsit lassul a képváltás, de mivel csak keveset olvas kintről (legalábbis noAF+noAA-val), nem olyan vészes. A main ram sebessége még mindig többszöröse a 8x AGP-nek (vagy most a PCI-E x16-nak), így nem volt értelmetlen a gyorsítás.

    Meg esetleg elolvashatnád, mit írtam még, aminek szüksége van a nagy sávszélre. Idővel a korábbi alaplapokat és grafkártyákat úgyis le kell cserélni, akkor miért ne fejlődjön többminden?

    A fizikához most még 2.-3. kártya kell, így még nem annyira elterjedt, de szerintem ahogy tovább gyorsulnak a kártyák, egy kártyával is mehet majd a dolog, mondjuk 10-15% shaderteljesítményt erre áldoznak. Na szóval ehhez is kell a sávszél ide.

    Nagyon csodálkoznék, ha nem úgy oldanák meg, mint pl. az USB1.1/2.0. Itt sem gond, hogy van gyorsabb.

    /amint látod, én is ráúntam egyelőre a fizetgetésre. :)
  • BiroAndras
    #14
    Te írtad, hogy láttál teszteket, neked kell bizonyítani.
    Azért én néztem teszteket. Sajnos cask gyengébb kártyákkal teszteltek, amiknél nem is várható nagy javulás. A felső kategóriával lenne értelme hasonlítani.
    Egyébként senki se kényszeríti rád, ma is lehet kapni AGP-s kártyákat.
  • AgentKis
    #13
    Hehe... én még maradok az AGP-nél. A PCI Express 3.0-t megvárom, így nem húznak le olyan soxor.
    Én az USB-ben hiszek. Abból kellene már a 3.0. De a wincsikhez, CD és DVD-k hez még elég a 2.0 is. A Videokártyán kívül mindent USB-n kötnék a gépre szívem szerint. (Micsoda szép egyszerű világ lenne...)
  • arty
    #12
    én ugyan rá nem szánok egy percet sem, keress utána :) volt elég teszt, 0-1 fps, mérési hibatartományon belül :)

    vagy forditsuk meg! mutass nekem tesztet, ahol megugrott a pcie az AGPtől ;) gondolom mond valamit, h az nvidia a 6600gt idején direkt alacsonyabb orajelen hozta ki az AGP verziot, h látszódjon valami különbség :)
  • arty
    #11
    dez: napersze... texturamemoria és poligonnövekedés... tudod, az AGP 4x óta ígérik, sőt! az AGP is azért került bevezetésre, mert milyen állat lehetőség a "virtuális" agp memóriából textúrázni! aztán kevés lett az 1x, a 2x, a 4x és a 8x is, a világon SEMMI sem használta. De szükség volt rá, mondták, mert növekednek az "igények" ... és továbbra sem használtaa kuyta sem, az ok nagyon egyszerű: töredéke a sávszél a kártyán levő ramhoz képest, alkalmatlan komolyabb feladatokra.

    Hiába lesz pcie dupla sebesség, a gddr4/384-512bites memoriavezérlő szintén dupláz! És megint senki nem fogja tudni használni csak lenyomják feleslegesen a torkunkon ... mert "szükség LEHET rá" :(

    HA pedig az x1 támogatottságára gondolok (kapható kb 5(!!!) pci-e kártya), sirnom kell! és máris itt a 2.0, amibe megint lesz 5 kártya :D Az már 10!!!! :)

    Mihez nem elég a 300mb/s ? A pci már valoban néha kevéske lett, mégsem élnek a fantasztikus lehetőségekkel - miért? Mert csak elméletben volt kevés a pci ??? :( (gigabites hálókártyát kivéve)

    Szerkesztés pénzért? :D LOL... ne viccelj már ... a sok ostoba VIPes tartja életben ezt a szar forumot, ha nem lennének már itt is lenne a máshol már sztenderd forum, rendes tudással :( Kár, h a hozzászólásokért nem kell fizetni ;)
  • BiroAndras
    #10
    "tesztek alapján kijelenthetjük, h a pcie x16 sem hozott előrelépést az AGP után, ami ráadásul 4x óta szintén csak elméletben gyorsult!!!"

    Milyen tesztek alapján jelented ki?
  • bertino
    #9
    majdnem mondhatjuk, hogy ujabb lehúzás...
  • dez
    #8
    Jó link:
  • dez
    #7
    Egyébként a TurboCache-es, ill. ATI-megfelelője kártyák (kevés ram a kártyán, többit main ramból foglalja és olvassa) is a PCI-E x16 révén váltak "értelmessé", és árukhoz képest viszonylag jók, persze az alsó kategóriában. (Ehhez az AGP 8x is túl lassú lett volna.)
  • dez
    #6
    Ennek már csak úgy 80% esélyt adok.
  • dez
    #5
    Szerkesztés: goto VIP jogok felvétele. (Ha nem sokallod az összeget, persze.)
  • dez
    #4
    Miért mennének a kukába? Én biztos vagyok benne, hogy visszafelé kompatibilis a PCI-E 2.0 az 1.1-gyel.

    További érvek: fizika- és egyéb számítások a GPU-n (lásd ), és a többmagos procik terjedésével várhatóan ugrásszerűen fog növekedni a poligon-szám is. Továbbá a DirectX10 optimizáltabb lesz többképernyős 3D-re, és ennek érdekében (elvileg) benne lesz a textúra-memória virtuális-memóriaként való kezelése, ami sok ide-oda töltögetéssel járhat, annak meg kell a sávszél, mindkét irányba (AGP csak egy irányba volt viszonylag gyors).

    Plusz ne csak a x16 slotban (graf-kártyáknak) gondolkodj, ott vannak az x1-esek is más kártyáknak. Bár a ~300MB/s sem kevés, adott esetben az lehet.
  • Dodo55
    #3
    Remélem majd bele mennek a PCIe 2.0-s videokártyák(és egyéb kártyák, de a vk a legfontosabb) a PCIe 1.0 X16 slotokba, vagy különben mérges leszek...
  • arty
    #2
    lennék=lenne

    (fasza az uj sg forum, a babaszinü dizájn mögött továbbra sincs tartalom (szerkesztés funkcio...))
  • arty
    #1
    de desktopra minek ?????????????????????????????????????

    tesztek alapján kijelenthetjük, h a pcie x16 sem hozott előrelépést az AGP után, ami ráadásul 4x óta szintén csak elméletben gyorsult!!! :(

    SLI miatt lehet 1 érv a pcie mellett, de minek az 5 gbps ??? a gddr4 korában nincs az az engine, ami használná, akkora a hátránya az onboard ram mellett... és ezt is lenyomják a torkunkon gondolom, amellett, h a pcie 1.0 kártyák mehetnek a kukába :(

    ha nem igy lennék, meglepődnék ;)