21
  • Hunnenkoenig
    #21
    A tinik elleni hangtalan hangot bizony angliaban mar vigan alkalmazzak üzletek elött, ahol nem kivanatos csoportosulasok gyültek eddig össze es a Jamban a csengöhangot is le lehet mar tölteni.

    Multkor a radioban is bemutattak nalunk es azt allitottak, hogy 30 ev felett nem hallhato. En 37 evesen hallottam. Allitolag kiveteles esetekben, nagyon jo hallasu 30 even felüliek is halljak.

    Nem tudom, most büszke legyek-e.
  • dez
    #20
    Oké, de a gumi viszont marketing-érték, vagy hogy mondjam.
  • kiisb
    #19
    A műanyag olcsóbb, mint a gumi. Ezért...
  • pTk
    #18
    nekem vasból van
  • dez
    #17
    Én azt nem értem, hogy a drágább házakban lévő csavarmentes vinyóberakást lehetővé tevő miafene (ami a vinyó oldalára kerül, hogy utána azzal csússzon a helyére) miért kemény műanyagból van, amikor kissé értelmesebb lenne gumiból csinálni (megfelelően kemény, de nem túl kemény).
  • dez
    #16
    (gy.k. a gépház árnyékolás is egyben.)
  • dez
    #15
    Nem véletlen, hogy a hivatalos előírás az csak kisebb réseket tartalmazó fém gépház. Ugyanis a GHz nagyságrendű sugárzás már mikrohullám...
  • BiroAndras
    #14
    Egyszerűbb és biztonságosabb jó minőségű házat venni, ami nem rezonál.
    Vagy a vinyókra lehet venni gumi keretet.
    A te megoldásod hibája (többek között), hogy a keletkező zajokat semmi sem tompítja.
  • BaltásRém
    #13
    Nekem ezért nemjár nóbeldíj ? :)
  • BaltásRém
    #12
    A gépház sajátfrekvenciája közelíthet az egyéb mechanikus rezgést keltő szerkezetekhez a gépben... Dobd ki a házat, és csináld úgy mint én ! Csak egy 50x50 cm-es megbízható hely kell az íróasztlodon ! És meglátod, sokan a csodájára fognak járni gépednek ! :)
  • ssdb
    #11
    sok pihent ember....
  • AranyKéz
    #10
    A csikorgásos a legjobb :D (és gyakorlati alkalmazása is lehetséges, pl. hangtömörítésnél ezen frekvenciák csökkentése), a harkályosról én is hallottam már valamikor baromi régen; a limburger sajtot lehet szúnyogriasztóként/elterelőként használni, a cheddar sajtot meg ultrahangszűrőnek :D

  • menpe
    #9
    Én is ezt akarom!!! Még papírrepcsit is hajtogatnék, és vinném magammal
  • Sir Quno Jedi
    #8
    Zalmannak a passzív HDD hűtője pl. gumitartókkal csatizik a PC-be és máris kuss van.
  • snorbi
    #7
    Ezt de hülyén írtam, de biztos érted: gumigyűrűalátétszerű ;)
  • snorbi
    #6
    Csavarozz egy gumigyűrűt a ház és a vinyó közé. Nem próbáltam, de a rezgés nagy részét szerintem elnyeli.
  • Anotino
    #5
    Ha ez ennyire zavar, legyel kicsit kreativ. Pl ha nem dontogeted/dobalod a geped be se nagyon kell csavarni a vinyot. siman radobhatod vmi puhabb anyagra. Enyemek szivacson ulnek es nem rezonal semmi. De egynemely haz is jol megoldja a dolgot alapbol.
  • Flashy
    #4
    a csikorgásos is érdekes meg a spagettis is, a csukottszemes fényképezős az egyáltalán nem akkora baromság, csak egy vicces valószínűségszámítás feladat.
  • Voltan
    #3
    Jaja, erre a harkály-dologra én is emlékszem a gimiből.
  • waterman
    #2
    a harkály szivacsos koponyaszerkezetéről már gimiben tanultunk, szóval ez inkább spanyolviasz szintű felfedezés.. de továbbmegyek, mert igazándiból a csőre felfüggesztése is olyan alapokon nyugszik, hogy minél kevésbé vigye át a csontszerkezetére a rázkódást.. hamár mindenképpen valamit kutatni akarnak a rezgés témában, akkor mondják meg, hogyan függesszem fel a winyóimat, hogy ne keletkezzen sinusosan erősödő majd gyengülő állóhullám önön rezgésük miatt a gépházban, amivel az őrülete kergetnek, mert különben hangtalan lenne a gép...:)
  • Praetor
    #1
    Ezek tényleg díjat érdemelnek!