21
  • roliika
    #1
    :) Nafene. :) Csak a végén nehogy annyi programozó legyen, hogy a szomszéd Pistike is pénzért hegesszen weboldalt, vagy írjon raktárkezelő progit /Ctrl+C Ctrl+V kombinációval/.
  • Macc
    #2
    Hat mar most is van beloluk ponthogy tul sok!
  • gyuriii
    #3
    Ezek a Google-nál mindig kitalálnak valamit. Kiváncsi vagyok mi lesz a következő 5letük.
  • Komolytalan
    #4
    A JAVAs programozók nagy része már ma is így dolgozik.
  • Flashy
    #5
    ez már rég így van. a weboldalas rész különösen.
  • Caro
    #6
    Programozóból rengeteg, jó programozóból nagyon kevés.
  • PíszLávJuniti
    #7
    Ezt nagyon hasznos dolognak tartom, pláne ha elég hatékony is lesz majd. A jelenlegi kereséssel nagyon sok babra elmegy, sok a téves találat..
  • PíszLávJuniti
    #8
    Syntax Highlithting még mehet bele :)
  • vafeN
    #9
    Nem ezért de a szomszéd Pistike az általába letőlti a honlapokat, vagy ha saját ötletet csinál is kell hozzá 1 kod nyelv ( pl php ) akkor azt tőlti le. A rendes programozó az az aki bármikor megbír írni 1 file-t és nem napokat szarakszik vele hanem csak 3-4 órát.^^
  • szivar
    #10
    A rendes programozó -szerintem- bármit megtud írni, csak lusta rá. Ő is csak ember, és szereti ha kinyalják a s***ét. Ha nem kell feleslegesen pöcsörészni a dolgokkal, akkor gyorsabban halad a melóval, pláne ha háromnegyed része a kódnak már készen van. Ezenkívül nem csak 'vérprofi' programozók vannak, hanem olyanok akik tanulják a dolgokat ill. hobbi szinten programoznak. Nekik ártani nem használ ez a kezdeményezés.
  • zerke
    #11
    "az egyes portálok - mint például a Subversion, vagy a CVS - általában egy-egy programnyelvre szakosodnak"

    He??? Ezek verziokezelo rendszerek, nem portalok, abszolut nyelvfuggetlenek es amennyire en tudom, nem lehet veluk keresni, csak kulon programokkal.

    Eljen az sg... Es meg mindig keverik a szabadalmat a szabvannyal...
  • roliika
    #12
    Na ja...CMS-t is ide vehette volna már akkor... :DDDD
  • Sadist
    #13
    Azért a programozás nem úgy megy, hogy összeollózod a dolgokat, az ilyenből max. gány munka lesz. Egy programozó érti is, amit csinál, nem csak összedobálja a kódot. CopyPaste-el az életbe nem fogsz összerakni egy raktárkezelő progit.
    Meg mint már lentebb is írták, programozóból (szerintem inkább csak számítástechnikus/informatikus) lehet, hogy sok van, de jó programozóból már annál kevesebb.
  • rjudit
    #14
    Én ennek örülök. Eddig is a google-t használtam, mert pl az msdn keresője, finoman szólva sem az igazi.
    A másik talán nagy előnye,hogy sok olyan nyelv van amihez semmilyen normális helpet nem találsz a netes forrás formályában. pl: lingo

    A ctrl-c+v miatt meg szerintem nem kell aggódni, mert amint komoly problémába ütköznek, akkor kibujik a szög a zsákból.
  • Alec
    #15
    szerintem ezt kevered azzal, hogy a Javaban és hasonló objektum orientált nyelvekben remekül lehet kódot (a megírt osztályokat) újrafelhasználni.. ha jól megírták azokat persze.. de ez nem a forrsákód másolgatását jelenti
    copypastezni elvben bármelyik nyelvben lehet
  • Sadist
    #16
    Végülis mondhatjuk, hogy a mai kőműves is Java programozó módjára dolgozik, hisz nem ő maga csinálja a téglákat...
  • Shadow_THH
    #17
    ez kurva jó!

    végre találhatok googleval is c kódokat :D
  • roliika
    #18
    Nem is volt kérdés tök 1-et értek veled. :) Báár...vannak olyan pénzes raktárkezelő progik és egyéb csekmetek, hogy én mint kezdő programozó 1-2 hónap alatt jobbat összedobok...de nem is az a lényeg, hogy jobbat, hanem, hogy van pofájuk érte pénzt kérni, és sokszor nem is keveset...
  • ivjoe
    #19
    Igen az igazi férfiaknak az assembly való. Tehogyénazt hogy rühellem. :C
  • JZO
    #20
    írjál már meg egy Internet bankot határidőre légyszíves Assembly-ben
  • MelkoN
    #21
    Egy érdekes dolog, hogy a részletes keresőben nincs benne se a Delphi, se a Pascal nyelv :). Bizti a google nagyon utálja ezt a két nyelvet :), pedig én Delphiben tolom (még egyenlőre).