193
A vadászok visszatérnek
  • Jrex
    #153
    most már tutibiztosezer100% h, lesz predator3?
  • Shiwo
    #152
    "ha a jövőben játszóüdna..hát...gondoljatok bele, mondjuk 200 év mulva oylan fejlettek lennénk mi emberek, hogy lenne lézerpisztolyunk, meg minden kutyafüle...fejlettebbek lennénk mint egy predit, neki kéne szarnia tőlűnk..."

    persze, addig a Predator-tudósok ludast olvasnak és nem fejlesztenének semmi technológiát, hagynák, hogy a préda fejlettebb legyen...
  • benkoszabi
    #151
    sziasztok.
    látom mindenkinek más tetszene a 3. filmmel kapcsoaltosan, hogy mégis hol játszódna, ki lenne benne a főszereplő, stb...
    hát, én már hallottam ,hogy elkészintenék az első remake-jét, és a rendező ugyancsak McTiernan lenne...itt csak az a gond, hogy a Predator oylannyira jó film annak ellenére hogy 20 éves, hogy ebből majd csak 50 év mulva kellene remake-t csinálni, egyik legjobb akciófilm..mert végsősoron az...
    Én terminator 2 és preator párti vagyok, ha arról van szó, melyik arnold legjobb filmje...
    Annak sem örülnék, ha városban játszódna...a predator 2.ben mindenki bebizonyoshatott róla, hogy a város és a predi nem férnek össze..egyszerűen hülyeség...
    és hiába raknának a filmbe szperizmos expankrátorokat, egy predit akkor sem fog puszta kézzel elfogni...
    nekem még mindig az eredeti koncepció tetszik...vagyis van egy csapatnyi ember, akik élik a saját kis világukat, meg vanna arról győződve, hogy minden klappol, minden f*sza, ők világ ura...és egyszer csak jön egy predi, és köőni-nyelni nem tudnak, hogy akkor msot mi is ez a lény..ugy mint anno. a predi 1-ben...
    hát hogy a multban játszódjon? igazából sztem a mozikedvelőket mindig is az vonzotta, hogy ember és szörny hogyan küzd meg szemtől szemben...ha a multban játszódna a film..akkor az egésznek oylan álmosvölgy legendája-szerű kinézete lenne, ködös sötét utcák..pff....meg nem utolsó sorban a film végén a főhös a predit vmi csellel ölné meg...mert hát a régi időkben gyenge kis pisztolyok léteztek, semmi extravagáns fegyver...

    ha a jövőben játszóüdna..hát...gondoljatok bele, mondjuk 200 év mulva oylan fejlettek lennénk mi emberek, hogy lenne lézerpisztolyunk, meg minden kutyafüle...fejlettebbek lennénk mint egy predit, neki kéne szarnia tőlűnk...

    a lényeg, hogy oylan környezetben és oylan helyszinen és oylan korban kell játszódnia, ahol a predi van előnyben..nem nagy előnyben..de előnyben..mint az egyben...ahol előnyére vált a jungeles környezet, a láthatatlanság, az ereje, meg a plazmaágyú..schwarzinak meg mije volt, semmije...ugyhogy sztem még mingid a jungle a legjobb helyszin...vagy...olvastam egy könyvet, ami arról szólt, hogy a pedi az afrikai szavannán ért földet, ahol kénytelen volt megküzdeni oroszlánokkal..majd a végén egy bennszülött athletikus felépitésű feka lánzsázta le....az is egy elég érdekes megvalósitás lehetne....

    végső soron az első rész akkora durransá volt, hogy a 3 már nem hozna semmi ijat...max látványban...gondoljatok bele, sokkal jobb nekünk, amig még nem tudjuk, honna is származnak a predik, vagy akár az alienek, mert igy a saját fantáziánkra van bizva, hogy kitaláljuk...és örülnék annak is, ha a filmben lenne vér..nem mint mostanában, nevetésges hogy a predi 2ben minden fejlevágásnál elvágták a filmet...egyszerűen borzalmas...

    csak ennyit szerettem volna:))
  • Darkoo
    #150
    Ez a Stallone féle pletyka ugyanolyan alaptalan,minthogy Ripley szerepel az AvP2-ben.
    Senki se lenne kíváncsi egy Stallone versus Predatorra.Nevetséges lenne,ahogy a 60as éveiben járó Sly püföli a predeket.
  • Serpa
    #149
    na bazz.

    remélem max egy plakáton lesz látható.
  • Magoo
    #148
    Ja és itt a javított link:

    A hír
  • Magoo
    #147
    KIIIIIIIIIRÁLY :D
  • Bokafix2
    #146
    Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de immáron biztos, hogy a jó öreg Sylvester Stallone is szerepet fog kapni a Predátor 3-ban. Na még ilyet. Ez érdekes...

    (http://www.alinesonline.hu/news.php?extend.165)
  • B0B0
    #145
    Kicsit illusztráljuk mán ezt a topicot!
  • rágógumi
    #144
    htx.
  • Darkoo
    #143
    2008ban talán lesz.
  • rágógumi
    #142
    mikor lesz? egyáltalán lesz 3. rész.
  • Darkoo
    #141
    RObert ROdrigez már megírta a forgatókönyvet a pisztolyról..
    Szerintem biztos nagyon jó lehet,meglehetne csinálni.
    Sherlock Holmes tesója?Nane..
    Valami vietnámi vagy második világhaborus időben kéne játszódnia,esetleg a 18.században a kalózok idejében:))
  • B0B0
    #140
    Nekem is már csömöröm van a jövőbeli ökörségeből :/
  • B0B0
    #139
    Az már meg van írva!
  • InfectedMann
    #138
    Hát valami képregény vagy regény feldolgozást én is szívesen elfogandék
  • baddeni
    #137
    Szerintem a Predator hármat mindenképpen a multban kellene forgatni MERT kicsit hányok már a nagy jövő cyber világtól........ néha annyira bagatel hogy az már csak bukás lehet...... A fegyver története nekem is bejönne de szerintem a legjobb a 2 részes képregény feldolgozása lenne , ahol Sherlock Holms tesója intézi el a predit.......
  • InfectedMann
    #136
    van benne valami ;)
    ez az AvP2 láz elvette a maradék eszemet is :D :D
    Meg a sok munka :)
  • JonDavis
    #135
    Predator filmek mondjuk sose horror-ra hajaztak.:)
    Legyen egy jó kis scifi-akció thiller :) Az alienek ilyeszgesék a néépet:)
  • InfectedMann
    #134
    remélem valaki aki ismeri a predatorok világát...
    és jó kis horrort hoz össze :)
    egy jó forgatókönyv az alap :)
  • JonDavis
    #133
    Remélem keresnek egy jó forgatókönyvet a filmhez..MEg vajon ki lesz majd a rendezője...
  • InfectedMann
    #132
    egy olyan film kéne ami átfogóan foglalkozik a Predatorokkal...
    igaz ezekre vannak könyven meg képregények...
    de hát egy ilyen filmet elviselnék kb. 2 órában vagy akár több is lehet :D
  • TS Zolly
    #131
    Szívesen megnéznén a közvetlen folytatást a 2. résznek.
  • JonDavis
    #130
    Egy jövőbeli sztorit én is jobban elfogadnék végülis.
    Csak normális főszereplőkkel.
  • SLICK
    #129
    a pisztoly történetéből nem lenne semmi érdekes szerintem...
  • JonDavis
    #128
    Predator 3-at a távoli jövőbe kéne helyezni,egy misztikus bolygóra,ahova kolonizáló tengerészgyalogos osztag téved.
    Vagy a pisztoly történetét elmesélni..
  • Daniel19
    #127
    Igen, a http://vandamme.atw.hu/ az enyém. :)
  • TS Zolly
    #126
    Mármint a te oldalad a http://vandamme.atw.hu/?? Mert spec, én az aliensonline.hu kopiztam. De gyó minkét oldal. :D
  • Daniel19
    #125
    Persze, az is benne volt a pakliban, hisz ő akkor be akart robbani. Ilyen szereppel, ahol az arcát sem látják, lehetetlen lett volna neki. Előtte játszott már filmben, a Karate Tigrisben, de utána nem kapott ajánlatokat.
  • SLICK
    #124
    én máshol úgy olvastam, hogy Van Damme azért utasította el a szerepet, mert az arcát nem mutathatta meg a filmben, igaz hülyén hangzik de ez igaz.
  • SLICK
    #123
    hát látom te sok mindennel nem vagy tisztában...
    pl a Predalien nem véletlenül az, hiszen predator génjeit örökölte míg kifejlődött a testében. A másik a Predalien attól h Predatorból kelt ki, attól még Alienhez hasonló tulajdonságai vannak, tehát a faj társaival lesz (alienekkel)...
    lesznek e kis pofára nyomuló vackok: nos egy alienes filmből ki sem maradhat, sőt elengedhetetlen, hisz gazdatest nélkül nem fejlődnek ki.
  • Daniel19
    #122
    Amit bemásoltál, azt én fordítottam, mivel az én oldalamról száramzik. :)
    Sok érdekes infó egyébként.
  • TS Zolly
    #121
  • TS Zolly
    #120

    PREDATOR - RAGADOZÓ : Érdekességek

    A film rendezője, John McTiernan egy interjújában elmondta, hogy Jean-Claude Van Damme jelen volt a film forgatásának elején. Ő játszotta ugyanis a Predator rejtőzködő megjelenését. Ezeket a jeleneteket kék vásznon vették fel, ahol Jean-Claude piros kosztümöt viselt. Ő maga lépett ki két nap után, mivel elégedetlen volt, hogy csak egy speciális effektet játszhat a filmben, és hogy még a neve sem fog megjelenni a stáblistában. Nem is jelent meg!

    Azokat a jeleneteket, ahol a Predator egyik fáról a másikra hintázik, először egy piros, speciális kosztümbe bújtatott majommal akarták felvenni. Azonban ezt az ötletet el kellett vetniük, mert a majom mindig le akarta szedni magáról a kosztümöt.

    Németországban a filmet betiltották a mozikban, arra hivatkozva, hogy a film vágatlan változata nem alkalmas nyilvános vetítésre vagy eladásra. Éppen ezért a film televízió és videó változatából hiányoznak részek. Majdnem minden erőszakos jelenet ki van vágva, néhány jelenetet pedig teljesen kivágtak (például azt a jelenetet, ahol Dillon keze leszakad).

    A Predator álkapcsának ötlete James Cameron-tól származik.

    A film nagy részét "Hunter" cím alatt forgatták, amelyet csak akkor változtattak meg "Predator"-ra, amikor a lény konstrukciója megváltozott. Az eredeti "Hunter" model egy nagy lény volt hosszú nyakkal, kutya formájú fejjel és egy nagy szemmel a közepén. Stan Winston azonban változtatott rajta, és ezután kapta meg a "Predator" nevet és ezzel együtt a film címe is megváltozott.

    Két vízesést használtak a film csúcspontján, amelyek a mexikói Palenque falu közelében találhatók.

    A film végén látható néger helikopter pilóta Kevin Peter Hall, aki a "Predator" szerepét játszotta a filmben.

    A film eredeti ötlete egy viccből származott. Valaki azt mondta, hogy Rocky Balboa-nak már meg kellett volna küzdenie E.T.-vel is.

    Már két embert is kormányzóvá választottak a filmben szereplő színészek közül. Jesse Ventura (Független) 1998-ban lett Minnesota kormányzójává választva, míg Arnold Schwarzenegger (Republikánus) 2003-ban lett Kalifornia kormányzója. Még a filmben szereplő Sonny Landham (Republikánus) is folytatott egy sikertelen kampányt a Kentucky kormányzója címért 2003-ban.

    A stúdió nem akarta megengedni McTiernan rendezőnek, hogy szélesvásznú anamorf képpel forgassa a filmet a bonyolult optikai effektek miatt. Megtorlásképpen, a rendező hozzáadott egy anamorf verziót a film nyitó 20th Century Fox logóhoz, melyet észrevehetően megnyújtott a képernyőn.

    Sonny Landham csak egy feltétellel dolgozhatott ezen a filmen: a biztosító cég ragaszkodott egy testőrhöz Landham számára. Nem a színész biztonsága érdekében, hanem hogy a színésztől védjen meg mindenkit, mert hajlamos volt a verekedésekre.

    A filmben Hawkins alakítója, Shane Black a való életben író. A producer azt akarta a rendezőtől, hogy ügyeljen Black-re, mert ez volt az első filmje.

    A mexikói forgatási helyszínen a rendező nem evett (talán a betegségtől tartva), így jópár kilót lefogyott.

    A rendező eltörte a csuklóját a forgatás alatt, de ennek ellenére folytatta a munkát.

    A rendező annak ellenére alkalmazta R.G. Armstrong-ot, hogy túl öreg volt a szerepéhez, csupán ezért, mert kedvelte őt. A színész sok sminket viselt, hogy némileg eltakarják korát.

    A Predator vére tömeggyártási cikk lett és játék áruházakban volt kapható.

    Schwarzenegger szivarja nem gyulladt meg a film elején, így a füstöt az effekteseknek kellett megoldaniuk utólag, digitálisan.

    Jesse Ventura megörült, amikor az öltöztetőktől megtudta, hogy a karja 1 hüvelykkel nagyobb, mint Schwarzeneggeré. Ezután azt javasolta Schwarzeneggernek, hogy mérjék le a karjukat, a nyertes pedig egy üveg pezsgőt kap. Ventura vesztett, mert Schwarzenegger mondta az öltöztetőknek, hogy verjék át Venturát, és mondják azt, hogy nagyobb a karja.

    Schwarzenegger több kilót leadott a forgatás megkezdése előtt, hogy alkalmasabb legyen szerepére.

    1988-ban a filmet "Oscar" díjra jelölték a "Legjobb Vizuális Effektek" kategóriában.

    Szintén 1988-ban a film négy jelölést kapott a "Saturn Award"-on. Ez egyik jelölést a "Legjobb zene" kategóriában Alan Silvestri meg is nyert. A második jelölést a "Legjobb színész" kategóriában Arnold Schwarzenegger kapta. A harmadik jelölést a "Legjobb speciális effektek" kategóriában Joel Hynek, Stan Winston, Richard Greenberg és Robert M. Greenberg kapta. A negyedik jelölést a "Legjobb Science Fiction Film" kategóriában kapta a film.

    Forrás: http://vandamme.atw.hu/

  • bertino
    #119
    így van!

    ha jol tudom ez volt az első komolyabb szerepe!
    vagyis lett volna ?!
  • Bokafix2
    #118
    Húúú...
    Nem tudtam, hogy meghalt. Egy nagyon régi kritikát olvastam a Predátor 1-ről eccer, abban dícsérték a teljesítményét, és szerintem is jól játszotta a szerepet.
    De kössz az infót. Majd meglesem újra a filmet és megnézem a repülős részt amiben ő vezeti a helit. Ezt is kössz.
  • Daniel19
    #117
    Azt szerintem kevesen tudják, hogy eredetileg Jean-Claude Van Damme játszotta volna a Predátor szerepét az első részben. Mi sem bizonyítja jobban, mint ez a kép, ahol a legjobb barátja, Michel Qissi adja rá a jelmezt. Egyébként ez a Michel Qissi játszott a Véres Játékban, és a Kickboxerben ő volt Tong Po. Pár nap után Jean-Claude azonban jelezte, hogy a kosztüm nagyon kényelmetlen és balesetveszélyes, ezzel összetűzésbe keveredett Joel Silver producerrel, így otthagyta a forgatást. A vicc az, hogy ezután tényleg megváltoztatták a jelmezt és így nyerte el mai formáját.

  • TS Zolly
    #116
    Erről is a Magyar oldal is, az érdekességek közt.
  • Daniel19
    #115
    Szegény Kevin Peter Hall már nem játszhatja el újból a Predátor szerepét, mivel közvetlenül a második rész után AIDS-ben elhunyt. Azt viszont nem tudom, hogy tudtad e, hogy az első Predátor részben ő vezette a helikoptert is. Szóval 2 szerepben is feltűnik a filmben. :)
  • TS Zolly
    #114
    Utolsó bekezdésedben látom a dolgok nyitját én is. Főldön lévő alienek soha nem találkoztak azokkal, kik az ürben voltak. Avpben mutálodott ragadozók sem kerültek kapcsolatba azokkal, kik később az alinbe szerepleltek. Jogos érvelés, hisz a mutálodott ragadozó a mai korban létezik, akkor miért nem olyanok voltak az alienek, kik mutácion estek át?
    Szvsz a probléma ennés sokkal egyszerübb. Alien és a Predator filmek két külömböző dolog. Csak valakinek kipattant az agyából, hogy össze kellene emgedni e két lényt. Lásd a ragazó 2 alien koponya, amiből már lentebb irtam. Alien3 film a predator2 utánn pár évre lett forgatva. Abban szó sincs predatorrol. Ezért mondom, az avp csak a forgatókönyv irók fantáziája, aminek az elöző részekhez érdemi hasonlóság nincs. Ugy is veheted, külön történet az alien, külön a predator, és külön az avp.