193
A vadászok visszatérnek
  • B0B0
    #81
    Jó lenne, ha a forgatókönyv írásához Jim és John Tomast vennék meg, mert ők találták ki az egész sztorit, és ők is írták meglévő részeket. Bár az a baj, hogy a mai filmgyártás semmi jóval nem kecsegtet és sajnos valami Hegylakó 4 féle szerencsétlenségre számítok, de nagyon jó lenne ha nem lenne igazam, mert én is már nagyon várom az új Predator filmet, 16 éve ugye :)
    Ha a Thomas fivérek nem szállnak bele a dologba, esélyes lehet Kyle Sternhagen vagy Nathan Archer könyvének megfilmesítése. Ebben az esetben én az előbbire szavazok, csak akkor elő kéne venni Danny Glovert, mert abban ő a főszereplő és Schwarzi csak egy pici szerepet kapna a végén. Nathan Archer sztorijában Dutch öccse a főszereplő, arra végtére is alkalmas lenne Sly, bár már kissé öreg lenne hozzá.
  • B0B0
    #82
    Én is remélem
  • B0B0
    #83
    Ezt honnan veszed? Veyland néven él tovább
  • matrix666
    #84
    De még nincs Predator 3 film:DDD

    Amire te gondolsz az egy videotékás alkotás "Ragadozó 3" címen,aminek eredeti címe DNA,és semmi köze a predator filmekhez.Egy nagyon ócska c kategoriás förtelem.Ilyenekre ne költsd el a pénzed mert feleslefes.
    Viszont majd ,ha kijön a mozikban a PREDATOR 3,úgy 1-2 év múlva,és utána megjelenik dvd-n,na azt megvásárolhatod nyugodtan:D
  • Doomista
    #85
    tudom má,ne nézz már h*lyének...
  • matrix666
    #86
    Robert Rodrigez(Sin city,Volt egyszer egy mexiko,Desperado) pár éve írt már két forgatókönyvet a Predator 3-hoz.
    Az egyik verzióban a pisztoly történetét meséli el,amit Harrigan kapott a Predator 2 film végén.
    A második verzió egy hatalmas látványos történet a távoli jövőben.
  • matrix666
    #87
    Jólvan bocsi:D
  • B0B0
    #88
    "Megmondjam mi lesz? Kurva nagy baj lesz!" :))
  • SLICK
    #89
    ő lehet úgy érti hogy a DNA 3at veszed meg az is Ragadozó 3 néven fut, de hogy mennyire nincs köze Predatorokhoz, az már fájdalmas... meg hát az egész film egy kaka :|
  • Doomista
    #90
    majd ha megjelenik a film,és kintlesz jo minöségben jo hangal stbvel dvd-n megveszem redetiben.nem azt mondtam hogy most veszem meg .
  • matrix666
    #91
    Értem,csak legközelebb fogalmazz világosabban:)
  • Doomista
    #92
    rendben , én sem vagyok hibátlan tipusu robot :D
  • B0B0
    #93
    Rodriguez mostani munkái (Kémkölykök stb) eléggé limonádék. Az utolsó filmje számomra az Alkonyattól pirkadatig volt, de lássuk be, hogy az is csak egy kis mesefilm a P1-hez képest
  • matrix666
    #94
    Rodriguez elég kétarcú ember.Tud ő kemény filmet is csinálni.Lásd Sin City:)

    Dehát biztos sok forgatókönyv kering a köztudatban,és majd kiválasztják a legjobbat.
  • B0B0
    #95
    Még annyit a témához, hogy nem akarok itt senkit sem megsérteni, de az Alien filmek a Predator filmekhe képest eléggé szánalmasak. Jobb is ha az eredeti P3-ba nem keverik bele a szánalmasan gyenge AvP-t
  • matrix666
    #96
    MInd az Alien mind a Predator sorozat önmagukban nagyon színvonalas egyedi alkotások.Azért mégiscsak az Alien és az Aliens című alkotás a közkedveltebb és elismertebb.MEg Oscardíjas filmek..
    Inkább úgy fogalmazd meg az előbbi mondandód,hogy az AvP1 első része nagyon szánalmas a Predator filmekhez képest.
  • Shiwo
    #97
    mi a fenének akarnának inváziót.. a föld számukra egy ugyanolyan vadászterep, mint ha csak a szavannára mennének ki oroszlánt lőni, vagy épp alien-eket kergetnek jégmezőn :) bár az is érdekes, mert emlékeim szerint a predatorok az első 2 rész szerint határozottan a meleg időt kedvelik..
  • Shiwo
    #98
    mondjuk történetben igazán elvonatkoztathatnának az emberiség VS idegenek témától.. lehetne csinálni egy olyan filmet, amiben a predatorok valami más idegen lényt vadásznak és egy deka ember nem lenne benne..
  • Darkoo
    #99
    Én azért szívesen látnék egy tengerészgyalogosk kontra Predator háborút..
    Majd meglátjuk mi sül ki belőle...
  • Darkoo
    #100
    Az filmtörténeti szenzáció lenne
  • B0B0
    #101
    Félreértettél. Az Alien filmek története és mondanivalója zéró! Számomra az nem színvonal amit az Alien filmek nyújtanak. Bocsi
  • Darkoo
    #102
    De legalább a Predator filmekért rajongsz
  • B0B0
    #103
    Azokért nagyon, a könyvekért is :)
  • Daniel19
    #104
    Sziasztok!

    Most találtam meg ezt a topikot. Ma néztem meg az első részt DVDn, mivel már pár hónapja foglalkoztat egy új Predator sztori megírása. Azt nem árulhatom el, hogy kik ellen küzdenének. :)

    De úgy látom vagytok itt jó páran Predator szakértők, én pedig szeretnék minél többet megtudni róluk, hogy hitelesebben lássam át róluk a dolgokat.

    Hirtelen pár kérdés, ami megfogalmazódott bennem a film után:

    - Miért járnak ide a Földre?
    - Miért gyűjtik a koponyákat?
    - Valóban szeretik a fair küzdelmet, vagy ez csak az első rész találmánya?
    - Honnan jönnek ők? Mit akarnak? Milyen faj ez?

    Hirtelen ennyi. Ha tudtok nekem válaszolni, azt nagyon megköszönném!
  • Darkoo
    #105
    Nézd meg ezt az oldalt!Most fog indulni!
    Adatbázis résznél mindent hasznosat megtudhatsz a predekről!
    AvPuniverzum
  • Daniel19
    #106
    Igényes oldalnak ígérkezik, köszönöm a tippet!

    De azért várom ide a topikba is a hozzászólásokat!
  • InfectedMann
    #107
    köszi a dícsértet :)
    jólesik így 2 napi non-stop szopás után ;) :)
  • TS Zolly
    #108
    Vadászni járnak
    Trófeákért.
    Csak a főszereplővel :P
    Ürből. Csak vadásznak. E.T. faj.

    Hosszabban: Földet, és számtalan más lakott civilicációt azért látogatnak meg, mert az ottani ,,csúcs ragadozó,, megölése után, a társai tisztelni fogják. De a gyengébbet, vagy esetleg terheset ( lásd film) nem bántják, mert az nekik nem dicsőség. Lehet ugy is értelmezni, ez a vadászat a felnöttkori beavatásukra szükséges. Ha esetleg kudarcot vallanak, de életben maradnak, akkor a társai ölik meg, mert gyenge. Közöttük nem lehet gyenge, csak győztes. Mindig kivállaszzák a legerösebb ,,prédát,, és azt hadják utoljára kedvtelésből. A legerösebb ember általában a könyv vagy film főszereplője, akit a ragadozó tisztességes küzdelembe akar elejteni. Bár a film 2. részében kénytelen volt felszerelése nélkül küzdenie. Meg persze mindig veszít, mert a főszereplő nem halhat meg. AvP filmben egy barátságosabb oldalról mutatták be őket, hisz szövetséget kötött egy nővel az életben maradása miatt. Igaz, ott is meghalt. :D




    Esetleg egy Magyar oldal, nem csak Predetorokról.
  • Daniel19
    #109
    Huh, köszönöm szépen a részletes leírást. Most már tisztábban látom a dolgokat.

    A film első részében, és a "AvPuniverzum" oldal is említi, hogy a meleg helyeket szeretik, az űrhajójukon pedig egyenesen forróság van. Ez mindenféleképpen érdekes. Az is érdekes továbbá, hogy mivel sokkal fejlettebbek, megértik beszédünket és a megfelelő időben játszák vissza nekünk az adott felvett hangot.

    Még azt is olvastam, hogy akkor semmisíti meg magát, ha legyőzik. Mi van, ha pl. a főhős levágná a kezét? Akkor ugye nem tudja beindítani a detonációt, ugye?

    Csak pörög az agyam ezeken a dolgokon, mert egyre jobban érdekel egy jó és hiteles film megírása.

    Ja még annyit, ahogy én tudom, a filmek képregények alapján készültek. A filmek hitelesek, vagy van sok kitaláció hozzáadva?
  • TS Zolly
    #110
    Hát van egy könyv, ami szibériában játszódik. De jól tudod, meleget szeretik, szibériába csak lezuhant az egyik gépük.

    2. filmben, le is vágja a kezét. Visszamenekült a hajojára, ott sikerült Harigan vagy minevü rendőrnek végleg megőlni. Ekkor jött elő a többi ragadozó.

    Valahogy olyan érzésem van, te elég jól ismered a történeteket azért. :P
  • Bokafix2
    #111
    Igen az Danny Glover volt, a néger zsaru szerepében, aki leszámolt a predivel.
    És ha megfigyelted a végét, ez a film adott részben alapot az AvP-re, ugyanis
    a trófeák között az emberi koponyák mellett, a végén volt egy alien koponya is.
    Tehát a vadászok már korábban találkoztak ezekkel a kisállatokkal. És meg is nyúzták őket.
    Na de az AvP-ben elég gyenge a sztori, miszerint a predek telepítették ide a dögöket, hogy aztán lemészárolhassák őket.
    Az első két filmet alapul véve nekik a Földön elegek voltak az emberek is, mert azokban a részekben őket pusztították.
    Az említett alien koponya pedig arra utal, hogy távol az űrben valahogyan szembekerültek egymással és a predek elejtettek párat. Nem lehetett volna a sztorit eszerint alakítani?
    Különben meg érdekes, hogy az AvP-ben a predátorból kitörő nyavaja egy predélien lett, de az alien részekben, amikor emberekből tört ki, az nem lett humán-élien, hanem megmaradt vegytiszta éliennek.
    Pedig mindhárom különböző faj. Bár mondjuk az élien 4-ben volt egy hibrid, aki Riplit tartotta a mamájának, de az is inkább egy elcseszett degenerált hellknájt-féle kreatúra volt.
    Már csak az a kérdés, hogy a félig pred félig élien kinek az oldalán fog harcolni.
    A predátorokat, vagy az élieneket fogja nyomorgatni? Vagy ki lesz a töke mindegyik bandától és elkezdi irtani az összest? Különben is a rendezők a koppintások csapdájába estek ezen újdonsült kis teremtményükkel a predéliennel, merthogy számos horror sztori elpukkasztotta már ezt a poént. Pl. a Penge, ahol félig vámpír félig ember a srác, vagy ugyanígy az Underworld, ahol félig farkas félig vámpír a gyerek stb.
    Ennyit az AvP-ről, bár kívácsi vok hogy a 2-ben is benne lesznek-e a kis pofára nyomuló vackok, mert legyen bármilyen nyáladzó és agresszív is egy élien, a pókszerű kis szájbahokizók mégiscsak a legvisszataszítóbbak. De most igazán a Predátor 3. érdekel, mert a Ragadozó Los Angeles-ben volt a kedvencem a predi szériából, úgyhogy kívácsi lennék a fojtatásra.
    Kíváncsi vok hol fog játszódni, meg ki lesz a főszereplő, viszont jó lenne ha a predátort (legalább az egyiket) Kevin Peter Hall játszaná, mert az 1-ben sztem fantasztikusat alakított.
    Igaz, lehet már idős kicsit a szerepre, meg a maszk mögött talán nem is lehet majd észrevenni a különbséget, de az tény, hogy szuper predi volt az 1-ben.
    Emberi főszereplő meg mondjuk lehetne Jackie Chan.
    Nyugi csak vicceltem.
    Remélem megtalálják rá az alkalmas színészt.
  • TS Zolly
    #112
    90-es évek elején mutatták ba Magyarországon a Predator2 filmet, a Terminator2 filmel szinte egy időben. Piacokon meglehetett vásárolni vhs kazettán a filmeket narrátoros szinkronnal. Haver a terminatort vette meg, és a Predatort. Akkor már felfigyeltünk arra a bizonyos alien koponyára a hajón. Összefüggést a két filmsztori közt nem láttunk, azt hittük csak egy olyan filmesek közti poénos vita, mint pl van a pusztitóba, a svájcinéger könyvtár, és vissza az ikrekben, mikor svájcinéger lefikázza a rambót. Bele sem mertünk gondolni, hogy a két fantasztikus film keresztezheti egymást. Magába az alien filmek is eszméletlen jó filmek, könyvek. Abban az időben szinte elolvastam minden alien könyvet. Biztosíthatlak, egy részében sem volt Predator, az utas sem ragadozó volt, sőt az a bizonyos ormányos valami sem az alienek bolygoján. Bár ez a kettő ugyan az. :D
    Alienek márpedig mutácion esnek át. Első két részében ez nem derülhetett ki, mert nem volt rá lehetőség bemutatniuk. Első részben csak 1 alien volt, 2. részben meg nem tudjuk milyen lehetett ,,korábban,,. 3. alien részben már nem fajtiszta alien volt. 4. alien filmen sem, a főhösnö meg is jegyezte, ezek már nem ugy néznek ki, ahogy ö ismeri öket. Mikor asztán meglett a Picike, megtámadta a szülő anyát is, és Ripleyt tartotta anyának. És az Avp film legvégén is mutácion esik át az alien.
    Én is jobban örülnék egy olyan P3 filmnek, ami a Los Angelesi utáni folytatódna egyből. Ebből könyv is van, a nigger zsarú föszereplésével. De a pisztoly történetének megfilmesitett részének is örülnék.
  • Bokafix2
    #113
    Igazad van a mutációkat illetően, de az IDŐ az, ami nem stimmel nekem.
    Te olvastad a könyveket, akkor hogy van ez?
    Az AvP-nek tudjuk a dátumát, mikor játszódik, még nagyjából azt is melyik napon.
    Mert a filmből kiderül, hogy 2004. október 10-én. Már ha a konkrét akciót nézzük. Viszont az Alien 3 már jóval ezután történik valahol 2100, 2200 körül.
    Tehát ez a dolog nem stimmel, mert a predéliennek kéne a vegytisztának lennie, mert ő volt előbb. És később meg több száz év múlva érthetően lenne mutáción átesett az akkori élien, ami a 3-ban debütál.
    Már ha összefüggésbe akarjuk hozni az AvP-t az Alien 3-mal. De itt az van mutálódva, amelyik hamarabb volt az összesnél, ami az élien szériában játszódik, hiszen az a jövőt mutatja be. Nyilván az AvP készült később, de a sztori szerint az a történés a korábbi.
    Utána pedig miután azok már mutánsok, több száz év múlva pedig visszaváltanak vegytisztává? Mert ugye te is mondtad, hogy az 1-ben még nem volt mutálódva a lény. Utána a 3-ra pedig újra mutáns lesz? Ez egy kicsit körülményes.
    Ha van magyarázat, akkor az csak az lehet, hogy a földön lévő élienek meg amelyek az űrben vannak, ez idő alatt egyszer sem kerültek kapcsolatba egymással. Meg nem vadásztak ugyanazokra az áldozatokra. Szóval, nem tudom, így kicsit logikátlannak tűnik, de hátha van kézenfekvő magyarázat.
  • TS Zolly
    #114
    Utolsó bekezdésedben látom a dolgok nyitját én is. Főldön lévő alienek soha nem találkoztak azokkal, kik az ürben voltak. Avpben mutálodott ragadozók sem kerültek kapcsolatba azokkal, kik később az alinbe szerepleltek. Jogos érvelés, hisz a mutálodott ragadozó a mai korban létezik, akkor miért nem olyanok voltak az alienek, kik mutácion estek át?
    Szvsz a probléma ennés sokkal egyszerübb. Alien és a Predator filmek két külömböző dolog. Csak valakinek kipattant az agyából, hogy össze kellene emgedni e két lényt. Lásd a ragazó 2 alien koponya, amiből már lentebb irtam. Alien3 film a predator2 utánn pár évre lett forgatva. Abban szó sincs predatorrol. Ezért mondom, az avp csak a forgatókönyv irók fantáziája, aminek az elöző részekhez érdemi hasonlóság nincs. Ugy is veheted, külön történet az alien, külön a predator, és külön az avp.
  • Daniel19
    #115
    Szegény Kevin Peter Hall már nem játszhatja el újból a Predátor szerepét, mivel közvetlenül a második rész után AIDS-ben elhunyt. Azt viszont nem tudom, hogy tudtad e, hogy az első Predátor részben ő vezette a helikoptert is. Szóval 2 szerepben is feltűnik a filmben. :)
  • TS Zolly
    #116
    Erről is a Magyar oldal is, az érdekességek közt.
  • Daniel19
    #117
    Azt szerintem kevesen tudják, hogy eredetileg Jean-Claude Van Damme játszotta volna a Predátor szerepét az első részben. Mi sem bizonyítja jobban, mint ez a kép, ahol a legjobb barátja, Michel Qissi adja rá a jelmezt. Egyébként ez a Michel Qissi játszott a Véres Játékban, és a Kickboxerben ő volt Tong Po. Pár nap után Jean-Claude azonban jelezte, hogy a kosztüm nagyon kényelmetlen és balesetveszélyes, ezzel összetűzésbe keveredett Joel Silver producerrel, így otthagyta a forgatást. A vicc az, hogy ezután tényleg megváltoztatták a jelmezt és így nyerte el mai formáját.

  • Bokafix2
    #118
    Húúú...
    Nem tudtam, hogy meghalt. Egy nagyon régi kritikát olvastam a Predátor 1-ről eccer, abban dícsérték a teljesítményét, és szerintem is jól játszotta a szerepet.
    De kössz az infót. Majd meglesem újra a filmet és megnézem a repülős részt amiben ő vezeti a helit. Ezt is kössz.
  • bertino
    #119
    így van!

    ha jol tudom ez volt az első komolyabb szerepe!
    vagyis lett volna ?!
  • TS Zolly
    #120

    PREDATOR - RAGADOZÓ : Érdekességek

    A film rendezője, John McTiernan egy interjújában elmondta, hogy Jean-Claude Van Damme jelen volt a film forgatásának elején. Ő játszotta ugyanis a Predator rejtőzködő megjelenését. Ezeket a jeleneteket kék vásznon vették fel, ahol Jean-Claude piros kosztümöt viselt. Ő maga lépett ki két nap után, mivel elégedetlen volt, hogy csak egy speciális effektet játszhat a filmben, és hogy még a neve sem fog megjelenni a stáblistában. Nem is jelent meg!

    Azokat a jeleneteket, ahol a Predator egyik fáról a másikra hintázik, először egy piros, speciális kosztümbe bújtatott majommal akarták felvenni. Azonban ezt az ötletet el kellett vetniük, mert a majom mindig le akarta szedni magáról a kosztümöt.

    Németországban a filmet betiltották a mozikban, arra hivatkozva, hogy a film vágatlan változata nem alkalmas nyilvános vetítésre vagy eladásra. Éppen ezért a film televízió és videó változatából hiányoznak részek. Majdnem minden erőszakos jelenet ki van vágva, néhány jelenetet pedig teljesen kivágtak (például azt a jelenetet, ahol Dillon keze leszakad).

    A Predator álkapcsának ötlete James Cameron-tól származik.

    A film nagy részét "Hunter" cím alatt forgatták, amelyet csak akkor változtattak meg "Predator"-ra, amikor a lény konstrukciója megváltozott. Az eredeti "Hunter" model egy nagy lény volt hosszú nyakkal, kutya formájú fejjel és egy nagy szemmel a közepén. Stan Winston azonban változtatott rajta, és ezután kapta meg a "Predator" nevet és ezzel együtt a film címe is megváltozott.

    Két vízesést használtak a film csúcspontján, amelyek a mexikói Palenque falu közelében találhatók.

    A film végén látható néger helikopter pilóta Kevin Peter Hall, aki a "Predator" szerepét játszotta a filmben.

    A film eredeti ötlete egy viccből származott. Valaki azt mondta, hogy Rocky Balboa-nak már meg kellett volna küzdenie E.T.-vel is.

    Már két embert is kormányzóvá választottak a filmben szereplő színészek közül. Jesse Ventura (Független) 1998-ban lett Minnesota kormányzójává választva, míg Arnold Schwarzenegger (Republikánus) 2003-ban lett Kalifornia kormányzója. Még a filmben szereplő Sonny Landham (Republikánus) is folytatott egy sikertelen kampányt a Kentucky kormányzója címért 2003-ban.

    A stúdió nem akarta megengedni McTiernan rendezőnek, hogy szélesvásznú anamorf képpel forgassa a filmet a bonyolult optikai effektek miatt. Megtorlásképpen, a rendező hozzáadott egy anamorf verziót a film nyitó 20th Century Fox logóhoz, melyet észrevehetően megnyújtott a képernyőn.

    Sonny Landham csak egy feltétellel dolgozhatott ezen a filmen: a biztosító cég ragaszkodott egy testőrhöz Landham számára. Nem a színész biztonsága érdekében, hanem hogy a színésztől védjen meg mindenkit, mert hajlamos volt a verekedésekre.

    A filmben Hawkins alakítója, Shane Black a való életben író. A producer azt akarta a rendezőtől, hogy ügyeljen Black-re, mert ez volt az első filmje.

    A mexikói forgatási helyszínen a rendező nem evett (talán a betegségtől tartva), így jópár kilót lefogyott.

    A rendező eltörte a csuklóját a forgatás alatt, de ennek ellenére folytatta a munkát.

    A rendező annak ellenére alkalmazta R.G. Armstrong-ot, hogy túl öreg volt a szerepéhez, csupán ezért, mert kedvelte őt. A színész sok sminket viselt, hogy némileg eltakarják korát.

    A Predator vére tömeggyártási cikk lett és játék áruházakban volt kapható.

    Schwarzenegger szivarja nem gyulladt meg a film elején, így a füstöt az effekteseknek kellett megoldaniuk utólag, digitálisan.

    Jesse Ventura megörült, amikor az öltöztetőktől megtudta, hogy a karja 1 hüvelykkel nagyobb, mint Schwarzeneggeré. Ezután azt javasolta Schwarzeneggernek, hogy mérjék le a karjukat, a nyertes pedig egy üveg pezsgőt kap. Ventura vesztett, mert Schwarzenegger mondta az öltöztetőknek, hogy verjék át Venturát, és mondják azt, hogy nagyobb a karja.

    Schwarzenegger több kilót leadott a forgatás megkezdése előtt, hogy alkalmasabb legyen szerepére.

    1988-ban a filmet "Oscar" díjra jelölték a "Legjobb Vizuális Effektek" kategóriában.

    Szintén 1988-ban a film négy jelölést kapott a "Saturn Award"-on. Ez egyik jelölést a "Legjobb zene" kategóriában Alan Silvestri meg is nyert. A második jelölést a "Legjobb színész" kategóriában Arnold Schwarzenegger kapta. A harmadik jelölést a "Legjobb speciális effektek" kategóriában Joel Hynek, Stan Winston, Richard Greenberg és Robert M. Greenberg kapta. A negyedik jelölést a "Legjobb Science Fiction Film" kategóriában kapta a film.

    Forrás: http://vandamme.atw.hu/