23
  • GyuriX2572
    #23
    Törlés helyett zsákolást kell kérni az asszisztenstől, hogy elkapdossa a lebegő vérbuborékokat :DD
  • Neton
    #22
    Persze mennyivel egyszerűbb lenne ha a személyzet között lenne egy orvos is. :) Ha már felszerelést felviszik, akkor egy orvos miért nem fér el? :) Legroszabb esetben meg jöhetne a holodoki. :)
  • Szefmester
    #21
    "A Nemzetközi Űrállomásról könnyedén vissza lehet juttatni a beavatkozásra szoruló űrhajósokat, azonban egy bolygóközi küldetésnél - mint ami a több nemzet által is tervezett Mars-utazás lenne - azonban már nem pusztán 400 kilométeres távolságról beszélünk."

    Én is a mrs utazásról beszéltem , ill lehet hogy csak arról akartam.. bocsi..
  • BiroAndras
    #20
    Mit kell újra megtalálni?
  • halgatyó
    #19
    Már úgy értem, hogy a kapcsolatnak az űrbeli végére kell egy sebészorvos
  • halgatyó
    #18
    Ez logikus, én is valahogy így gondoltam.
    A vonal másik végén kell valaki -- szerintem mindenképpem orvos -- aki a műtétet fizikailag végre is tudja hajtani (nem remeg a keze, nem ájul el ha vért lát, meg tudja különböztetni a különféle szöveteket ott ahol én csak egy nagy véres masszát látok, pontosan érzi hogy hol mekkora erővel milyen mélyre kell vágni, stb..)
  • Aspirin
    #17
    Ami azelőtt 1 mp-vel még ott volt, nehéz újra megtalálni!
  • CsabiDuke
    #16
    De a szörpös sör az finom :)
  • Balage74
    #15
    Gyuri naon hülye:D Nem hiszem hogy az eper szörp kiborulna, tudod milyen szar sörre szörpöt inni?:D
  • PíszLávJuniti
    #14
    Igen, úgy szokták csinálni :)

    A távvezérlés a mars felé vezető úton, szerintem úgy lehetséges, hogy a földön lévő orvos gárdának átküldik a képeket, a leleteket a betegről, azok elemzés után megmondják hogy na akkor a lábát kell levágni, meg ezt és ezt felvarrni stb. és nem pedig milliméterről milliméterre irányítják valós időben a kezét, hogy a szikét erre meg arra kéne vinni..
  • Teppik Amon
    #13
    Ménem visznek egy orvost (sebészt) a Mars-ra? Meg egy cihomókust a hosszú út miatt :)
  • 0Speed0
    #12
    De ha te belibegsz a kabin közepére és megpörgetik azt, akkor te nem fogsz rácuppanni a kabin oldalára...csak ha fogod azt...
  • Caro
    #11
    Vagy inkább megprörgetni a kabint, és akkor a centrifugális erő szinte tökéletes pótgravitációként működik.
  • valamit
    #10
    "ezzel a kisérlet szvsz még nem nagy szám, mert valakinek a karjáról leoperálni valamit, még nem ugyanaz, mint egy mell vagy hasüregi műtét" - perszehogy nem ugyanaz, de valahol el kell kezdeni, hogy miként lehet ezt súlytalanságban csinálni és nyilván nem a legkomplikáltabbal fogják kezdeni. ebből most már levonnak tapasztalatokat, fejlesztik az eszközöket, hogy legközelebb már akár komolyabbnak is nekiugorhassanak
  • valamit
    #9
    Hidd el itt "kicsit" jobban odafigyeltek, mint egy átlagpolgárra a TB rendszerben ;D
  • L3zl13
    #8
    Mondjuk ezzel a kisérlet szvsz még nem nagy szám, mert valakinek a karjáról leoperálni valamit, még nem ugyanaz, mint egy mell vagy hasüregi műtét.
    Súlytalanságban már egy öblítés is gondot okoz, illetve komolyabb vérzésnél a vér lebeg mindenfelé, és nem lehet tőle látni.

    Ilyen tipusú műtéteknél valószinűleg erősen ajánlott volna a laparoszkópia használata, esetleg egy felülről lefelé irányuló légárammal lefelé hajtani a folyadékcseppeket. (A'la űrzuhany.)

    Illetve komplikációknál erősen kérdéses még, hogy a műtét utáni lábadozásnál nem lépnek-e fel gondok a súlytalanság miatt.
  • BiroAndras
    #7
    "arra azért kíváncsi lennék hogy hogyan oldják meg a válaszidő problémát?"

    Nem a Marson lesznek, csak a Föld körül. A késés maximum 1 másodperc. Biztosan nehezíti a munkát, de elvérezni ennyi idő alatt nehéz.
  • mcganyol
    #6
    Omega, azért felteszem, nem ilyen "próbáljuk meg, aztán majd lesz valami" feelinggel álltak neki az orvosok.
    ráadásul ha mégis vm zűr adódik, nyílván felfüggesztette volna a gép a folyamatos újra zuhanást.
  • Sanyix
    #5
    Kicsit eltévedtél?
  • Omega
    #4
    Azé' aki erre vállalkozott az se lehet normális. Én még a magyar kórházakban is kétszer meggondolnám, hogy mit műttetek meg, no de a súlytalanságban milyen komplikációk léphetnek fel...
  • Szefmester
    #3
    arra azért kíváncsi lennék hogy hogyan oldják meg a válaszidő problémát? Mire megjönnek a képek a páciens elvérzett... ,vagy ha még nem akkor mire a feladatot elkezdi a gép vége... egy ilyen távműtétre nem jelentkeznék..
  • gyuri12
    #2
    és ha a világürben valamelyik páciensnek,kibuggyan a vére,akkor mivan?
    és például miútán már minden csupa vér valamylyik hülye előveszi az eper szörpöt,és az is kiborul... akkor mivan?
  • Dying Soul
    #1
    Volt a híradóban is. :) Nagy élmény lehetett az utazás.