44
  • Epikurosz
    #44
    Találtam:
    "A clinic in Alberta discovers a cure for almost all cancer. (lung,brest and brain) The drug they used is dichloroacetate, (DCA) a cheap drug used to treat rare metabolic disorders. And the only reason you never heard of this is because the drug companies can't make money off it because its so cheap and un-patentable. Now we need your help before this whole controversy becomes engulfed by the shadows."
  • Epikurosz
    #43
    Akkor te hagyatkozz csak a hatóságokra.

    Különben nem mondtam, hogy van benne károsanyag, de sok vegyszer van benne, amelyet rákensz a bőrödre. Ez egy picit elgondolkodtatott.
  • dez
    #42
    Fél nap? Dél körül kb. 10 perc alatt megkaphatod az egész napos UV adagodat...
  • dez
    #41
    Ha nehézfémek lennének benne, eleve a hatóságok is betiltanák.
  • kicsikacsa23
    #40
    Mi a baj ezzel a napozással? Nem kell fél napot kint feküdni emberek! szedjétek már össze magatokat:)
  • Epikurosz
    #39
    sztem a ződek haamrosan kiderítik, hogy ezekben a faktoros krémekben káros anyagok vannak (nehézfémek stb.)
    Már várom...
  • asterix100
    #38
    néha nem árt napozás:) az egészséges barnaság szerintem is pozitív. most olvasom, hogy május 24. napozási rekord megdöntésére készül Magyarország... még korfura is lehet utazást nyerni (csak kipróbálom én is a szerncsémet)
  • dez
    #37
    Mert a barnaság véd az UV, és úgy általában a leégés ellen? Mert a Napot nem tudod lekapcsolni? Mert a D vitamint nem lehet mesterségesen 100%-osan pótolni, hanem napfény kell hozzá? Mert boldogsághormonok felszabadulásával jár a napozás? Mert a legjobb lenne, ha a gyerekek minnél többet játszhatnának a szabadban, amikor ráérnek? (Azt már meg sem említem, hogy jobban néz ki egy enyhén lebarnult ember, mint egy hullafehér vakegér.)
  • mate317
    #36
    Rajta mindenki üljön ki délelőtt fél órát napozni mert akkor még nem károsak a sugarak és a szezonra már egyenletesen barna lesz!
  • halgatyó
    #35
    Egy ilyen hatékony UV védő krém nagyon praktikus lenne. Azon töprengek, vajon miért nem írta ide senki a leglényegesebb szempontot: a napsütésben (nyáron, szabad ég alatt) végzendő munkát.

    Ami bizony nehéz fizikai munka is lehet. (De egy séta, kirándulás, egy biciklitúra vagy egy csónakázás sem leányálom a tűző napon.)

    Amikor az ember izzad, bizony nem kényelmes és nem is higiénikus az egész testet borító ruházat. Anélkül pedig 1 óránál többet lebarnult bőrrel sem bírok (tavasszal meg 10 percet)
  • Coco
    #34
    #27re
  • Coco
    #33
    omg..
  • Peppus
    #32
    Az egerek aztán marhára letudnak barnulni :)
  • haxoror
    #31
    Michael Jackson végre újra feka lehet!
  • Curbuncle
    #30
    Szerintem jó ötlet, legalábbis remélem jobb annál, amit idén nyáron kentem magamra. A lábam egyik fele fehér, a másik barna lett. Szar egy kenőcs volt az biztos.

    Amugy meg jó dolog a szoli. Meztelekedhetsz, kenegetheted magad, és mindezt véletlenül a szolis csajok között...:D
  • mikloss
    #29
    Tök szeretem olvasgatni az sg fórumát mindíg annyit lehet rajta nevetni
  • mikloss
    #28
    :D lol
  • Ronny
    #27
    akkor Te, ha lebarnulsz csak simán dánkórosnak nézel ki....frankó
  • pTk
    #26
    má vannak ilyen barnitos krémek nem? mostakkomivan? :D (értemamugy:D)
  • aRoma
    #25
    Rajta, gyártsunk cigányokat!!!
  • Coco
    #24
    h ne nézz ki vérszegény 'dankórósnak' ^^
  • Muad Dib
    #23
    Ja igen!

    Mi évek óta 30-40 faktorossal kenjük magunkat és a kölköket.
    Az eredménye kiváló.
    Fokozatos szép barnulás, semmi megégés, hámlás viszketés vagy bármi.

    Az igaz, hogy elég drágák ezek a krémek, de szerintem ez egy jó megoldás és aki sokat van szabadban annak muszály, mert különben 2 kilós gyanús bibírcsókok nőnek az arcunkra.
  • Muad Dib
    #22
    Nem tudom, te szoktál kimozdulni a 4 fal közül nyáron?
    Ha kimész egy strandra, vagy tóhoz, vagy bárhová a természetbe és levetkőzől, fürdesz, labdázol a kölkeiddel, kiránulsz, horgászol, stb., akkor bizony lebarnulsz rendesen, rosszabb esetben leégsz.

    Persze ha te soha nem mész napra, akkor nem érint a téma...
  • pusee
    #21
    Én azt hittem, hogy ezt a szert már régóta ismerik. Legalábbis rágen láttam a tv-be valami hasonlót.
    Bár lehet sci-fi volt.
  • axxe72
    #20
    Én spec napallergiás vagyok. Nem mindig voltam, csak néhány éve, lemarom a bőröm úgy viszket ha megkap a nap. Nekem és a hasonló cipőben járóknak nagyon jó megoldás lehet. Hacsak nem pont ez a keletkező hormon váltja ki az allergiáés reakciót.. mert ez még nem egészen tisztázott. Mindenesetre kipróbálnám. Nem mintha annyira barna akarnék lenni, de nem bát a nap ha van egy kis színem már, csak nehéz a fokozatosságban megtalálni a határt.
  • AranyKéz
    #19
    Bőrrák barnulás nélkül?
  • Vorpal
    #18
    Miért kéne lemondanom a bőrrákról - amikor egy napozásért kettős hasznom van.
  • Szeszmester
    #17
    Nem tudni helyesen írni egyébként cikibb.
  • Szeszmester
    #16
    Miért vetsz meg szoli miatt? :)

    Nem a Balatonnál szoktam nyaralni, inkább kicsit közelebb az egyenlítőhöz. Ha nem szolizok, szarrá égek már az első nap. Megvetendő, mi?
  • Anotino
    #15
    pl azert, amire valo: hogy ne egj szenne ha sokat vagy napon.
  • Lazarus
    #14
    Az anyajegyek kevésbé látszanak ha le vagy egy kicsit barnulva.
    Nekem is olyan a bőröm mintha 10 éve nem látott volna napot
  • gyuri12
    #13
    én pl nagyon fehér bőrű vagyok... és csak azt utálom benne ha leakarok rendesen barnulni akkor egyszerüen leégek:(
  • Kornan
    #12
    Jah miért akar mindenki barna lenni?Szerintem kicsit már visszataszító hogy egyesek mennyire lebarnítják magukat,fehéren szebben néztek ki.Jó valakinek jó mutat ha picit megbarnul meg akkor nem ég le annyira a tűző napon,de sokan túlzásba viszik ezt a "barnulási mániát".
  • Lokids
    #11
    "A kísérlet eredménye szerint az eljárással a világos bőrű egyedek is ugyanolyan hatékony barna bőrt kaptak, mint sötétebb bőrű társaik."

    És vissza is lehet fehéríteni?
    Mert most akkor az van, hogy a fehér egérből nigger egeret tudnak csinálni??? Ergo ezt emberrel is el lehet játszani. De miért akarnak ezek niggerek lenni?
    (bár gondolom ellenőrizni tudják a barnulás mértékét)
  • N1ggA
    #10
    Ott a pont :)
  • roliika
    #9
    De miért kéne barnának lenni?
  • Bohun
    #8
    Hát én kevésbé vetnélek meg mijatta, mint a szolárium miatt...
  • Szeszmester
    #7
    Én is, mindenhol németnek néznek.
    Nyaralás előtt szoktam kicsit szolizni, h ne égjek meg, és erősebb faktorral kenem magam eleinte.
    De ezt a cuccot bizttos nem kenném magamra, ez csajoknak való.
  • Su0my
    #6
    ez tök jó, nekem pl fehérebb természetű a bőröm(szőke haj kék szem :( ), ötülnék, ha lehetnék egy kicsit barnább:) már várom(bár 10 éven belül tuti nem lesz ilyen szer, főleg nem elérhető áron:( )
  • Szeszmester
    #5
    De azér blokkolnád ezt is, mi?