25
  • Hegyikecske
    #25
    öö tökjó
  • lokoto
    #24
    Bocs, gyorsan fogalmaztam.

    Kis pontosítás:

    http://www.onion-router.net/Summary.html

    "Our motivation here is not specifically to provide anonymous communication, but, to separate identification from routing."

    A lényeg, hogy a Routing Proxy-val gond lehet, ugyanis az mindent tudhat. Ha egy kézben van viszonylag sok Routing Proxy (pontosabban egy felügyeleten keresztül nagy forgalom bonyolódik), akkor halmozottan lehet gond.

    Ami megoldás, ha a Te operációs rendszered TCP IP stackjében integráltan megvan az onion-routing.
    (ott már nagyon sok routert kellene megtörni, hogy a sok apró mozaikot össze lehessen rakni, aminek a bonyolultságát az növeli, ha minél több routeren megy keresztül a cucc).

    Kérdés ezenkívül, hogy összeségében mennyire jó az anonimitás - pl bankkártya visszaélések felkutatása című kérdések esetén. Nyilván felmerül, hogy illetéktelenül is fel lehet használni a rendelkezésre álló adatokat, ettől bonyi a probléma :-)

  • Szefmester
    #23
    engem is érdekelne priviben
  • Caro
    #22
    Nem érted...
    A tor lényege, hogy nagyon sok számítógép kapcsolódik össze, peer to peer módon.
    A teljes adat senkinél sem lesz meg, az exit-node-ok ugyan lefülelhetik a kommunikációt, de amint írták a hálózat célja nem a biztonság, hanem az anonimitás.
    Az e-mailjeidet nem ezen keresztül kell nézegetni.
  • tomo
    #21
    elobb olvasd el hogy mukodik a tor. akkor talan nem fogsz ilyen teveszmeket kialakitani
  • lokoto
    #20
    Király, ezáltal egyetlen szervezet lehet MINDEN adat birtokában... Tényleg jobb, mint a mostani helyzet, hajrá.
  • tomo
    #19
    http://tor.eff.org/download.html.en
  • zsotee
    #18
    Köszi!
    A tor rendszert honnan tudnám leszedni?
  • tomo
    #17
    nem hinnem, szedd le kulon a tor rendszert es egy firefox extensiont torbutton nevut, es akkor megy magyarral is.
  • zsotee
    #16
    Van lehetőség a módosított Firefox magyarosítására?
  • grayback
    #15
    Kipróbáltam már néhaány programot, de fix IPcímem van így eddig nem tudtam semmit csinálni. Müködik a trökk fix IP esetén is???
  • grayback
    #14
    Egy csomo linkem van, amit le szeretnek tolteni.
  • grayback
    #13
    Ez engem is érdekelne.
  • tomo
    #12
    ird mar meg privatban.
  • BCS CORPS
    #11
    nagyon egycerüen ki lehet kerülni bárkinek
    de szerintem nem jó ötlet nagy nyilvánoságnak elmondani mer ha nagyon sokan megkerülik akor a rapidshare még változtatna a rendszeren ami nem lenne tul kellemes magamra nézve :D

    aki szintén tudja hogy kell, remélem az sem fogja elmondani fórumokon
  • tomo
    #10
    hogyan kerulod ki a rapidshare letoltesi korlatozasat?
  • BCS CORPS
    #9
    a rapidsharet amugy is gond nélkül lehet használni szal ahoz tök mindegy
  • janicroft
    #8
    mi az a rapidshare? sorry.
  • immovable
    #7
    ehh ez érdekesen hangzik...
    tetszetős ötlet...
  • tomo
    #6
    erdekes en olyan oldallal meg nem talalkoztam ami nem jon be, muti mar egy peldat.

    @magic , olyasmi.
  • Dodo55
    #5
    Kipróbáltam, de rohadt lassú, és egy csomó oldal nem jön be.
  • m4G1c
    #4
    beépített anonim proxy-elérés?
  • tomo
    #3
    sajna nem, mert veges szamu a tor vegpontok szama. igy eleg hamar betelik a napi rapidshare limit minden tor szervernel.

    raadasul a tor rendszert eddig is lehetett firefoxxal hasznalni, szal joparan hasznaltak mar.

    es sajna tenyleg eleg lassu lesz a bongeszes, egyelore keves a tor szerver es elegge terheltek is.
  • anubis22
    #2
    már szedem is...
  • kuci06
    #1
    Ez király lesz rapidshare ellen--4