33
  • asysoft
    #33
    Mikor próbáltam, az akkori legújabb driverrel is jelentkezett. Azóta nem szórakoztam vele, IDE driver nélkül nincs semmi baj, s nem kísértem a sorsot feleslegesen:)
  • dez
    #32
    Mondjuk nekem csak PATA-s van. Újabb verzióval próbáltad? Nyilván nem normális az a várakozás, mármint ők sem gondolják úgy.
  • dez
    #31
    Asszem az Nvidia írja is, hogy a telepítőt kell használni ilyesmire, azt meg persze csak installra/uninstallra (esetleg reinstallra is, már nem tudom) lehet használni.

    Ha csak magát a netkapcsolatot ararod tiltani/engedélyezni, arra célszerűbb a Beállítások->Hálózati Kapcsolatok->Helyi kapcsolat x->Leállítás/Engedélyezés.
  • Athlon64
    #30
    Hát lehet, hogy sok más sem szereti a hálókártya letíltását XP eszközkezelőben, de nekem vigan le lehetett tíltani a VIA ethernet-et, a net és Skype, MSN kapásból disconect-ált és aztán újra indítottam a gépet és akkor se volt net, majd visszanyomtam (engedélyeztem) és kapásból minden újra a netre csatlakozott automatikusan.
    Szóval szerintem akkor ennyit az nVidia ill. nForce Chipekről és driver-eikről ...
  • asysoft
    #29
    Igen, azt értem alatta. Nekem más még nem problémázott, igaz, nem túl sűrűn tiltok le eszközöket.
    Nekem csak SATA vinyóval várakozik, anélkül megy normálisan.
  • dez
    #28
    Nekem fent van, mégsincs ilyen várakozás. Azon mit értesz, hogy Windowsból letintani a hálókártyát? Eszközkezelőből? Azt sok más sem szereti.
  • asysoft
    #27
    Következő alaplapom nekem is VIA-s lesz (már ha AMD alapú konfigurációt építek). nForce driverei nem túl jók, ha fent van az IDE driver, XP bootképernyő előtt várakozik 1 percig, hálókártyát tiltani nem tudom Windowsban, mert kékhalál lesz a végeredmény...:)
  • szgege
    #26
    Meg amúgy is hülye,aki egy ilyen gagyi hw-s firewallt használ tök felesleges. Bár azt nem értem manapság minek raknak annyi felesleges cuccot az alaplapra, gigabites lan ,meg hw-s tűzfal. Inkább lenne rajta egy rendes hangkari.
  • dez
    #25
    (Ez a hw fw amúgy is csak egy extra feature, ki lehet kapcsolni.)
  • dez
    #24
    NF4 lapom van, de a hw firewall bugon kívül semmi problémám vele. Az a bug is "csak" annyi, hogy fokozatosan, 1-2 nap alatt elfogyasztja a memóriát, ha pl. torrent fut, különben csak sokkal lassabban. De ez szerintem driver gond. Tényleg, meg is nézem, van-e belőle újabb verzió.
  • GabeXX
    #23
    Szerintem Athlon64 nek igaza van, nekem egy 150-es P1 kivetelevel csak AMD processoraim voltak, es VIA-s alaplapjaim, soha semmi gondom nem volt velük, bár az is igaz, hogy az alaplapon sosem spóroltam(ASUS, GIGABYTE), de megérte.
  • Athlon64
    #22
    Nem akarok vitát, csak a tapasztalatomat írtam le!
    Szerintem működik az elméletem!
    Egyébként megpróbáltam az olcsó is jót még 1,5éve amikor egy Mercury 400W-os tápot valami 4-5ezer forintért vettem, de pechemre az is bedöglött :D.
    Na itt egy kicsit elszáltam mert vettem egy Enermax-ot majdnem 20ezerért!

    Ja és egy hazsnált egykoron csúcskategórjásnak árúlt az újdonságok hibájitól hemzsegő gép 20 év múlva is legalább annyi hibával fog rendelkezni, de ha ma a középkategóriás termékek közűl vásárolsz akkor már csak a gyártás hiba tehet keresztbe (mert az mindig lesz) és nem kell tarani a kiforratlanságtól vagy a rossz minőségű és tervezésű olcsó gagyitól.
  • fade2black
    #21
    mint volt szervizes sajnos rengeteg ilyenbe szaladtam bele, igazából soha egyetlen chipsettel se volt annyi bajom mint a mára már hírhedté vált nforceval.
    Jelenleg ha vkinek 939es gépet rakok sokkal szivesebben rakom 10Ks ULIs asrockal mert bár tunningban nemjeleskedik, usbs sebessége se kiemelkedő és ráadásul sata hddk száma is erősen korlátozott de tized annyi baj nincs vele mint az akár 30Ks nf4/nf5xxekkel.

    Abszolúte nem az amd hibája az egész, ami procit/chipsetet/alaplapot az amd kiad az mind first class termék. Csakhát amd chipsetes lapok 760óta vmi irdatlan drágák.
  • BiroAndras
    #20
    "Nemis tudom miket említsek? Talán plnek fussunk át az nf4 mert legtöbbünknek azvan, azkell.
    -bugos nv firewall
    -hírhedt, nemszabványos ide kezelés
    -6hdd fölött teljesen megőrül, sokszor még a hddken lévő adatoknak is pá-pá.
    Így hirtelen most ennyi jutott eszembe, tovább isvan mondjam még?"

    Érdekes, egyik problémába se futottam még bele, pedig jópár nF4 chipset járt nálam. Igaz, 6 vinyót sose próbáltam még.
  • NEXUS6
    #19
    Én márkás (igaz használt) IBM "dobozú", VIA+PIII+Radeon rendszerrel elég sokat szoptam, mert instabil volt, sima weblapok megnyitásánál is fagyott.

    Szal PC-műfajban semmi sem biztos, a márkák önmagukban semmit nem jelentenek. A piacon levő millió termék gyak végtelen kombinációjából bármi kijöhet. Jó is meg rossz is.

    A mostani alaplapom + kártyám sem viszi az AGP8-at (csak a 4X-et), de lehet hogy nem is hiányzik. pl a multkorQ4-et egész délelött úgy nyomtam hogy észre sem vettem, hogy egyáltalán nincs bekapcsolva az AGP!!!!

    Szal definiálja már valaki, hogy mi az ami egy PC-konfigurációnál hiba és mi az ami csak egyszerű fícsőr!!!!????
  • Athlon64
    #18
    A chipset-ekrő csak annyít, hogy én VIA párti vagyok.
    Nagyon jópofák az egyébb chipset gyártók innoatív újításai, de szerintem még mindig a VIA a legmegbízhatóbb.
  • fade2black
    #17
    Mielött vmi nagyon nagy flém lesz ebből szivesen előkotrom pl PPeter kb 1éves hozzászólását amiben kifejti, mennyire is jólenne amdre is építeni mert sokkal olcsobb csakhát annyi bajvan vele, hogy marad intelnél.
  • Athlon64
    #16
    Én talán a csóróságom miatt Cyrix és AMD procikat vettem mindig is.
    Volt amikor szívtam az éppen felújított gépemmel, mert pl. az első P1 kategóriájú gépem alaplapja egy Aristo nevü csoda volt ami kapásból nem indúlt el. Megjegyzem ennél a lapnál olcsóbb nem is volt :)
    Aztán jött a következő az árlistán. Ez egy Acorp alaplap volt, ami jól működött, de az AGP-s VGA-kkal nem lehetett telepíteni az XP-t mert egyszerűen megált a telepítő és nem mozdúlt és nem adott képet :D ... Na ezen az segített, hogy PCI-os VGA-val feltelepítettem és aztán már minden jó volt :D
    Viszont megfogattam akkor, hogy inkább most már középkategoríás cuccokat veszek és így ma nincs is bajom a gépemmel ami egy BioStar alaplapra épűl! :)


    A fenti rizsát amit írtam csak tanúlságnak bigyeztettem ide.
    A lényeg hogy épp úgy rizikós zsír új modelleket venni mint gagyit, mert a zsír új modelleknek még lehetnek gyerekbetegségeik, a gagyik meg szimpán csak gagyik!

    Az AMD viszont tuti nem gagyi, az biztos!
  • fade2black
    #15
    Nemis tudom miket említsek? Talán plnek fussunk át az nf4 mert legtöbbünknek azvan, azkell.
    -bugos nv firewall
    -hírhedt, nemszabványos ide kezelés
    -6hdd fölött teljesen megőrül, sokszor még a hddken lévő adatoknak is pá-pá.
    Így hirtelen most ennyi jutott eszembe, tovább isvan mondjam még?
  • fade2black
    #14
    ja teljesen offtopic.
  • BiroAndras
    #13
    Ja, és mindkét esetben egy garanciális csere megoldotta a problémát.
  • BiroAndras
    #12
    Nekem is volt alaplap gondom, de meg se fordult a fejemben, hogy emiatt Intel-re váltsak. Főleg, mert minden esetben csak annyi volt a baj, hogy nem márkás cuccot vettem.
  • bertino
    #11
    semmi, ez mind csak mellébeszélés, amit ezek nyomatnak...
    semmi köze hozzá, hogy most melyik jobb vagy rosszabb
  • kBagyula #10
    ez a probléma az összerakott bóti gépekkel. vedd meg darabokban, majd rakd össze magadnak, akkor legalább látod/tudod mi van benne.
  • kBagyula #9
    ezt a "bughalmazt" megkérdőjelezném, vagy csak nem értesz hozzá?
  • BCS CORPS
    #8
    essem rám a plafon ha az intel nincs benne minden moscskos kartel ügyben
  • BCS CORPS
    #7
    lehet roszabb az amd de miköze ennek ehez a cikhez ?
  • BCS CORPS
    #6
    intel = kartel :D
  • fade2black
    #5
    AMD procik legnagyobb hibája az alaplap. Én ezért is újítottam be intelre. ( x2m teljesítményével semmi bajom nemvolt.) Illetve volt egy másik lehetőségem, hogy AMD chipsetes lapot veszek dehát kijött a procim+lapom+ramom annyiból amennyi egy ilyen lap és végre nem egy bughalmaz van a procim alatt.
  • bertino
    #4
    valóban semmit nem jelent

    "alaplapi hang, hálókártya, merevlemez, alaplap, táp és egyetlen db proci"

    ebből össz vissz egy a proci, tehát arra nem igazán hiszem, hogy lehet kifogás
    az alaplap hiába aMD fajta, köze sincs a processzor hibához...

    ahhoz pedig ennek végképp nincs köze ahhoz, hogy az áruházláncak csak Intel-t vagy AMD-t is árulnak

    nem érted sztem a dolog lényegét...
  • Tinman #3
    "amelyek szerint a Media Markt áruházlánc nem hajlandó árusítani a konkurens AMD processzoraival ellátott számítógépeket"

    Van egy elektromos boltban értékesítő ismerősöm, akik ezerrel árulnak asztali, notesz PC-ket is az ilyen-olyan porszívó, plazmatv mellett.
    Biztos semmit nem jelent, de ez a tavaly évi termés:

    Értékesített asztali PC-k száma összesen: 224 db
    Ez meg már nem hivatalos, csak érdekességként írta fel magának:

    Értékesített Intel procis gépek száma: 172
    Ebből garanciális probléma: 2 /modem, alaplapi hang/

    Értékesített AMD procis gépek száma: 52 db
    Ebből garanciális probléma: 7 /alaplapi hang, hálókártya, merevlemez, alaplap, táp és egyetlen db proci/

    Ez semmit nem jelent, csak leírtam.
  • lextat
    #2
    én elhiszem
    én hiszem aztat is h. intel nem ad zsákbamacska procót amióta leledzik
    én hiszem aztat isen h. még ha kemence is néhány régi procó akkor sem sül meg hanem leáll (régi idők)
    én hiszem legfőképpen aztat h. ilyen helyekről PC-t nemen veszék magamhoz sohasem az mán döfi
  • csorfab
    #1
    "Hisszük, hogy az üzleti stratégiánk és lépéseink tisztességesek és legálisak voltak."

    Hinni a templomban kell :D