151
  • B0B0
    #31
    Elején biztos
  • Dexantreal
    #30
    Jah, van egy kis különbség a két csapat között, az már igaz...de azért fel is kell nőni a feladathoz. Bár talán B.ZS. Kubica helyén is elboldogult volna szerintem.
  • sweech
    #29
    a kubica is olyan nagy király lett volna minardival (vagy mittudom én mivel)
  • Dexantreal
    #28
    Igen, sak az a kérdés, hagyják-e Massának a helyet...egyáltalán hayják-e, hogy megelőzze Raikkonent, vetélkedjenek. Nemtom:S...
  • B0B0
    #27
    Én is élőben :)
  • kulabácsi
    #26
    És mindenki derűl:)))
    (boccs korán van xDD)
  • kulabácsi
    #25
    sztem a ferka jövőre nem nagyon fog 1-2 számú pilótát gyártani magának, de én vhogy nem bízom nagyon abban h massa megveri Kimit, de majd minden kiderűl!
  • hunbasser
    #24
    ya,tényleg nagyon jól focizik,láttam élőben :)
  • B0B0
    #23
    Ehhez még hozzátenném, hogy tök jól focizik! :) Pilótás meccsen csak úgy kavart! Ő lezs jövőre a top nálam is!
  • B0B0
    #22
    Én is nagyon remélem, hogy iceman odfagy a fékpedálra. Ha jövőre Massa az első pár futamon Raikkönen előtt végez akkor biztos, hogy ő lesz az első számú pilóta. És ha belegondolunk, ő teszteli és vezeti a Ferrarit évek óta, ráadásul a Mestertől sok instrukciót kapott így van is rá reális lehetőség.
  • Dexantreal
    #21
    Remélem én is. Szerintem ő kijelenthető ízig-vérig tősgyökeres Ferrarisnak
  • hunbasser
    #20
    hopp,ez vhogy kimaradt :)
    akkor sry
    [vagy nem emlékezett rá]
  • avcom
    #19
    egy éve már leszerződött
  • hunbasser
    #18
    amíg nem írta alá a szerződést,addig bármi lehet,de már 90% h ő lesz.
    nem győzöm hangsúlyozni,remélem h massanak megengedik,h szabadon versenyezzen,és ne védő szerepet kelljen megint játszania
  • kulabácsi
    #17
    nemcsak akarják, ő is lesz!!!
  • hunbasser
    #16
    raikönnent akarják
  • Dexantreal
    #15
    Első 3 hsz belefért volna 1-be is

    Amúgy jó topik
  • hen-tes
    #14
    Ki lesz Schumi helyett?
  • bardocz
    #13
    ahogy massa törököknél nyert az nem volt semmi hát igen a ferrari motorereje a legnagyobb az öszes többi tehetségtelen között xD
  • Pheel
    #12
    Go Kubica! Az legalább lengyel (visegrádi négy), meg nem tökutolsó, mint Zsótika.
  • fifi
    #11
    én inbkább a Kubica gyereknek...
  • ProGabe #10
    jól "elbeszélgetsz" magaddal :D
  • hunbasser
    #9
    sajna mivel Schumi visszavonul,ő lesz az egyetlen,akinek a forma 1-ben szorítani fogok
  • hunbasser
    #8
    Massa török futamgyőzelme
  • hunbasser
    #7
  • hunbasser
    #6
    azt hiszem,ez a kép az első futamgyőzelme után készült
  • hunbasser
    #5
    hát idén ő volt Barichello utódja,és jövőre sztem Schumi posztját is átveheti,nem kell védőt játszania(legalábbis remélem)
  • hunbasser
    #4
    Felipe Massa hivatalos honlapja
  • hunbasser
    #3
    A Forma–1-ben

    Felipe Massa – Adatlap Állampolgárság brazil
    Aktív évei 2002 - től
    Csapata(i) Sauber, Ferrari
    Nagydíjak száma 66
    Világbajnoki címek 0
    Győzelmek 1
    Dobogós helyezések 5
    Első rajtkockák 1
    Leggyorsabb körök 2
    Első Nagydíj 2002 Ausztrál Nagydíj
    Első győzelem 2006 Török Nagydíj
    Utolsó győzelem aktív
    Utolsó Nagydíj aktív

    A 2002-es szezonban Massa 4 pontot szerzett és a bajnokság tizenkettedik helyén végzett. Csapattársa, Nick Heidfeld tizedik volt 7 ponttal. A brazil pilóta gyors volt, ám sokszor hibázott, megpördült, így a 2003-ra nem kapott újabb szerződést. A Ferrari vezetői azonban úgy vélték tehetséges, így felkarolták és a 2003-as szezont a maranellói csapatnál tölthette tesztpilótaként. Ez az év sokat jelentett a fiatal brazil pilóta számára: sikerült csökkenteni a hibaszázalékát és fejlődött az autó műszaki megértése, beállítása terén is. Massa menedzselését a Ferrari csapatfőnökének fia, Nicolas Todt vállalta.

    2004-ben a Ferrari ösztönzésére a Sauber ismét leszerződtette Massát versenyezni. Massa ebben a szezonban 12 pontot szerzett és a tizenkettedik helyet szerezte meg a bajnokságban. Csapattársa, Giancarlo Fisichella 22 ponttal tizenegyedik lett.

    2005-ben az 1997-es világbajnok, Jacques Villeneuve lett Massa csapattársa. A brazil általában gyorsabbnak bizonyult a kanadainál és a világbajnoki pontversenyben is megelőzte: Massa 11 ponttal tizenharmadik lett, Villeneuve 9 ponttal tizennegyedik.

    A 2005-ös szezon során a Ferrari egyik versenyzője, Rubens Barrichello váratlanul úgy döntött, hogy nem tölti ki 2006 végég szóló szerződését a csapatnál, hanem a Hondához szerződik. A Ferrari számára kézenfekvő helyettes volt Massa, akinek évek óta egyengették pályafutását.

    Massa számára sok múlik azon hogyan szerepel 2006-ban. Amennyiben jól, akkor reménykedhet egy hosszú távú szerződésben a csapatnál.
  • hunbasser
    #2
    A Forma–1 előtt
    Felipe Massa kilencéves korában kezdett el gokartozni São Paulóban. Első szezonjában a negyedik helyen végzett a Paulista Micro A gokart bajnokságban. További hét éven keresztül gokartozott, legnagyobb sikere a brazil gokart bajnokságon megszerzett harmadik hely volt 1997-ben.

    1998-ban kezdett el autókkal versenyezni, a brazil Forma Chevrolet sorozatban. Első szezonjában az ötödik helyen végzett, a következőben ő lett a bajnok – tíz futamon három futamgyőzelemmel.

    2000-ben Európába érkezett, hogy az olasz és az európai Forma-Renault sorozatban versenyezzen. Mindkét sorozatban azonnal megnyerte a bajnokságot - a Cram Competition színeiben összesen nyolc versenyt nyert a szezon során.

    2001-ben a Forma-3000-es Euro-szériában folytatta pályafutását, ahol a Draco Competitionnel nyolc futamból hatot nyert meg és ez természetesen a bajnoki címet is jelentette számára. Néhány verseny erejéig részt vett az Európai Túraautó Bajnokságban (ETC) is az Alfa Romeóval. Teljesítményére felfigyelt a Forma-1-es Sauber-Petronas csapat is, amely tesztelési lehetőséget ajánlott neki, majd 2002-re leszerződtette csapatába.
  • hunbasser
    #1
    Felipe Massa (São Paulo, 1981. április 25.) brazil autóversenyző, jelenleg a Ferrari Forma-1-es csapatának pilótája.