168
Minden ami a debian linuxal kapcsolatos!
  • Max7
    #1
    Sziasztok!

    Egy bazinagy hibára találtam, vagy lehet hogy valamit rosszul csinálok! Egy szakembert kérdeznék, hogy lehetséges az hogy egy dualmagos procinak csak az eggyik magját használja a linux? :S
  • Borg
    #2
    Úgy tetted fel a kernelt, hogy támogassa?
  • Max7
    #3

    Elvileg igen. Megkérdeztem egy webhosting szolgáltató srácot és mondta hogy neki sem akarja kezelni a kétmagos intelét de egyelőre nincs rá szüksége és most tanulja a Free BSD-t, és ha szüksége lessz a proci másik magjára akkor azt teszi fel, szal ezért kérdezem, hogy valamit rosszul csinálok(tam) vagy ez így van tényleg!
  • Borg
    #4
    Nemtom, de nem tartom valószínűnek, hogy nem támogatja. Milyen kernel verziód van benne?
  • Axon
    #5
    SMP kernelt telepítettél?
  • Dj Faustus #6
    Nem vagyok jártas többmagos processzorok és Debian linux összeházasításának terén, de ezen fórum tanulsága szerint érdemes az "SMP" jelzésű kerneleket használni.

    Itt pedig láthatsz magyar tapasztalatokat (nem Debian, de Debian alapú Ubuntu)
  • Ahhoj
    #7
    disztribuciotol fuggetlen hogy hasznal-e tobb magot, linux topic van, kernel config-ban meg megtalalod ami neked kell. ha veszel nekem dualmagos rendszert akkor meg tapasztalatokat is osztok meg veled ;)
  • Max7
    #8
    Köszi a sok helpet valószinüleg ez lessz a probléma mert nem hallotam mégh azaz nem ismerős ez a SMP kernel!
  • KOXX
    #9
    én arra gondoltam, hogy a csomagok nem a megfelelő flagekkel vannal fordítva. bár még én sem foglalkoztam több magos CPU-kal...
  • FLeK0
    #10
    megy, lesz
  • Max7
    #11
    :)
  • Max7
    #12
    Eddig itthon két különböző winyón volt a linux meg a windows és ráadásul mobil rackben tehát csak lekapcsolatm a windowos vinyót és be a debianost! Most 3 vinyót 2 fog helyettesíteni! Kell valamitől félnem illetve van valami amire nagyon oda kell figyelnem?
  • zummlencs
    #13
    sziasztok
    kezdő vagyok még a linuxban ezért is kérek egy kis segítséget
    debián linuxom van csak éppen nem ismeri a nvidia fx 5700 as videókártyámat. töltöttem le drivert az nvidia honlapjáról csak éppen nem tudom telepíteni mert nem értek a linux parancssorhoz
    bármit csinálok nem csinál semmit
    "NVIDIA-Linux-x86-1.0-8762-pkg1.run" ilyen fájlt töltöttem le.
    egyáltalán jó ez? vagy esetleg be van tömörítve és azért nem indúl el a telepítő.
    most egyenlőre a linuxom karakteres módban fut és nem igazán barátságos számomra
    ha valaki tud seggítsen nekem
    köszi
  • Max7
    #14
    Debian Linuxról van szó? Miért nem teszel fel egy grafikai változatot? Miért szenvedsz parancssorból? És minek neked grafikus kártya parancssorba amit látsz az bőven elég :)Többet úgy sem fogsz látni belölle :)
  • zummlencs
    #15
    kössz a segítséget
  • Max7
    #16
    Amúgy én sem vagyok tisztába a parancsokkal én is grafikai felületről használom a linuxot :)
  • kogasom
    #17
    Szerintem ha nem ismered a parancsokat, szedj le egy ubuntu-t, az debian alapú, a drivert könnyebb feltelepíteni, arról nem is beszélve, hogy nvidia kari-val ubuntu alatt könnyen és stabilan be lehet lőni a Beryl-t :D
  • Max7
    #18
    Nekem pl nem lenne jó ez igaz ismerkedek már a parancsokkal de kimondottan debianra van szükségem (server)
  • Beast Machine
    #19
    -Nagymama, miért olyan nagy az arcod?
    -Mert Debiant használok...

    Ezt a aviccet hallottam me, és nem tudtam rajta nevetni. Mi ez a Debian? Egy Linux-fajta, mint az Ubuntu? Vagy valami kiegészítője?

    Sry 4 the lame questions....
  • Max7
    #20
    Pontosan Inkább úgy fogalmaznék hogy az ubuntu olyan mint a debian csak sokkal felhasználóbarátabb! A viccet én sem értem szal nem benned van a hiba!
  • kogasom
    #21
    Az ubuntu debian alapú, a 2 rendszer erősen megegyezik. aki nem érti a viccet, az kezdjen el használni debian sarge-ot 0 tudással :)
  • Max7
    #22
    Sziasztok!

    Eddig a normális itthoni gépemen tesztelgettem a Debian linuxot ami már egész jól ment!

    Viszont most vettem egy PII-es gépet és megpróbáltam feltenni rá a Debiant! Már vagy 10-edjére telepítem mire sikerült elfogadtatni vele a LAN kártyát meg a vinyót most már minden működik de ezt a hiba üzit kapom amikor indulna a debian:

    "Nem tudtam elindítani az X-kiszolgálót (azaz a grafikus felületet). Úgy tűnik nincs megfelelően beállítva. Meg szeretné nézni az x kiszolgáló kimenetét, hogy megállapíthassa....."

    és csak parancssorosan indul el! ha valaki tud tanácsot adni azt megköszönném (2 vide3ókártyám van mindkettőre ugyan azt írja ki)

    help me pls :(

  • kogasom
    #23
    Mi a pontos hibeüzenet? Amúgy asztali debiannak szvsz a legjobb az Ubuntu, gyengébb gépekre a Xubuntu.
  • Max7
    #24
    Nekem a debianra van szükségem (server és egyébb indokból) A hibaüzi ez tul képpen, de megtudom nézni a kimenetét ami kb 2db A/4-es oldalnyi szal nem próbálnám meg lemásolni :)
  • dirty dogg
    #25
    az Ubuntu debain alapú?!
  • Max7
    #26
    Igen csak könnyített változatban (userbarátabb) :D
  • Max7
    #27
    Megoldódott a problémám viszont egy technikai segítség kéne nekem! Hogy tudom azt megoldani hogy indítómenüben ki tudjam választani hogy x-es verzió induljon el vagy ne...
  • nikopol
    #28
    Hali segírség kéne debianraakarok verlihubot tenni?
    Grafikus verzsön és megvan minden hozzá geoip msql gcc pcre utána mit kell csinálni hogy elinduljon?
    Verlit kicsimagolom meik file ba kell állítgatnom?
    help?
  • daxan
    #29
    Sziasztok! van egy Debian Linux-os szerverem és ajnos hacker támadás érte. Zudnátok tanácsot adni, hogy milyen intézkedéseket tegyek, hogy ne legyen ilyen többé?
  • Max7
    #30
    A hacker támadás eléggé tág fogalom illik ssh jelszónak bonyolult különleges karakterekkel teli jelszót adni! Aztán érdekes hogy hacker támaqdás mert ügye az irányulhat az apache felé a mysql felé és egyébb finomságok felé! Fogalmazz pontosan hogy mit támadtak meg vagy ird le hogy mi történt!
  • kovecses
    #31
    Debian-t telepítettem és nem kap valamiért ip-t dhcp-n!
    Csak ez az oprendszer alatt nem kapok ip-t, suse-vel, uhu-val, xp-vel, vistával megy!
    Ha valaki tudja hogy mi lehet a gond kérem segitsen!

    [email protected]

    Minden ötletet szívesen fogadok!
    Kérlek segítsetek.
  • Max7
    #32
    Nálam egyből kapott és ez a mi hálózatubnknál gáz ezért ki kellet kapcsolnom a routerben!

    A problémát okozhatja hogy melyik hálózati csatlakozóba van bedugva a hálókábel! Sasold meg mindegyikben aztán ha egyikben sem megy írj és töröm kicsit rajta még a fejem :)
  • daxan
    #33
    Hi! Továbbra is Debian-os szerverem van :) Azt akarom kérdezni, hogy a phph mail fügvényt hogyan tudom bekapcsolni? SMTP-re is gondoltam de szerintem az bonyolultabb... Nos nekem csak egy weblaphoz kellene ez, hogy a weboldalon php script segítségével lehessen email-t küldeni. E107-es weboldalam van és én jobban díjaznám az smtp-s levelezést... Légyszi segítsetek, hogy hogyan tudom beállítani a php mail-t!
  • Max7
    #34
    Telepíts egy mail servert!
  • daxan
    #35
    de hogy kell? Teljesen tájékozatlan vagyok Linux ügyben...
  • Max7
    #36
    Kiválasztod a mailservert (softvert, magyarán megtudod először is hogy melyik mail servert akarod használni) aztán megnézed hogy pl apt-get csomagforrásban szerepel-e (én javaslom abból való telepítést, mert kevesebb a hibaszázalék) de le is fordíthatod a programot majd configolod a megfelelő configrésznél és hazsnálod! itt találsz bővebb leírást
  • Tinman #37
    Sziasztok!

    Suse és UHU téren már egész jól elvagyok, de most lenne egy komoly problémám Debian ügyben.

    A feladat látszólag egyszerű /de csak látszólag/, hiszen full jogosultságokat kellene adnom 4 usernek... :-(
    Ez UHU és Suse alatt nekem kb. 2 perc... de itt Debian alatt csak lesek :-(

    Adott egy Debian szerver, amit nem kapcsolatok ki.

    Tegyük fel, hogy Putty-val SSH-val elérem.
    Rootként belépek.
    Kilistáztam a tartalmát és egy bazi nagy méretű RPM fájlt látok, mely pirossal van jelölve.
    Se grafikus környezet, se egy rohadt Midnight Commander :-(((

    Láma kérdések jönnek:

    Hogy nyitom meg ezt az RPM fájlt a legegyszerűbb módon? Hiszen ha jól sejtem abban lesz az amit keresek...

    A "KDE"-n kívül még milyen grafikus környezet képzelhető el egy ilyen Debian gépen?

    Melyik fájl tartalmazza azt, hogy milyen grafikus környezetek közül választhatok?

    A userek egyébként a Samba szerver segítségével használnak némi területet a Linux szerveren, és most az a feladat, hogy mindenki abban az adott megosztásban azt csináljon amit csak akar.
    Azt tudom, hogy CHMOD paranccsal megy a dolog, meg élérni sem tudom azt a rohadt megosztást :-(((

    Segítsetek kérlek, mert nagyon fontos volna... folyamatosan tanulom a Linuxot, de teljesen egyedül, könyvekből... erre viszont már nincs időm, hogy kísérletezgessek :-(
  • Max7
    #38
    apt-get install mc

    és máris van Midnight Commander -ed
  • centauri99
    #39
    Sziasztok!

    Lenne egy problémám az X server telepítésével,valamiért nem tudja az egész beállítani az xorg.conf-ot, idézem a hibaüzeneteket:

    dexconf:error: cannot generate configuration file;shared/default-x-server not set.Aborting.Reconfigure the X server with dpkg-reconfigure to correct this problem

    xserver-xorg postinst warnning:error while preparing new Xorg X server configuration file in /etc/X11/xorg.conf.dpkg-new;not attempting to update existing configuration.

    és ha beírom ezután,hogy dpkg-reconfigure még a két fenti hiba előtt ezt is kiírja: xserver-xorg server-xorg postinst warningverwriting possibly-customised configuration file;backup in /etc/X11/xorg.conf20071031130821,gondolom ez csak amiatt van,hogy az xorg.conf fájl már létezik,csak tök üres(az előző beállítiás egy üres fáájlt hoztt létre)
  • geri777
    #40
    hellosztok letöltötem a debian

    tudna valki adni pár alap kodot?