9
  • malman
    #9
    Tényleg MadMind-re hajaz az a gondolat hogy majdnem 5 ződet kérnek EGY DB cikk netes megmutatásáért. Persze nem így van, ez havidíj: http://www.nytimes.com/products/timesselect/whatis.html Ajánlom mindenkinek a New York Times ingyenes napi hírlevelét, (szinte az egész lap + filmek a sztorikről) http://www.nytimes.com/gst/regi.html. Minden jelentős amcsi lap szinte teljes egésze ingyen olvasható a neten - van az oldalon 1 max 2 reklám, ennyi az egész, de a papírváltozatban is van. Egyébként naponta sajnálom magunkat, mennyire működnek még bennünk (a legfiatalabb korosztálynak is akaratlanul átadva) a kelet-közép-eurázsiai reflexek, hozzáállások és félelmek. Nem minden nációt vesznek le a vezetői naponta mint minket. Ez csak afrikában, ázsiában, délamerikában, meg még egy ideig itt jellemző. Node abbahagyom mielőtt offpolit lesz. Mégegyszer: olvassatok US lapokat, kinyílik a világ, csökken a szorongás. Szép napot mindenkinek. -És hallgassatok Gesztire: akkor szúrsz ki legjobban magaddal, ha közönyös (vagy elvakult) vagy saját országod dolgaival kapcsolatban. Rúgjon már ki valaki...:-)
  • ZsoltiMC
    #8
    Eleg jo, peldaul 2480 cikk van 1919-bol, amiben szerepel Budapest
    Nagy resze sajnos nem ingyenes :(
  • akyyy
    #7
    18. század vége az 1790-es évek tudtommal. méégis az évszám 1850 :S:S:S
  • Cat #6
    Nem, a Time az hetilap, de a New York Times kicsit vaskosabb, mint a hazai napilapok, több mint száz oldalas. Ráadásul előbbi elemző, vaskos cikkek vannak (sok oldalasak), addig utóbbi hírlap, tehát egy 15 soros szösszenet is külön cikknek számít.
  • mad mind
    #5
    Én azt nem értem, hogy cikkenként mért kell 5 dollárt fizetni, pláne, hogy az 1900 előtti cikkek, már nem jogdíjkötelesek.
  • silentb
    #4
    Lehet hogy a 300.000 dokumentum ennyi oldalt jelent és akkor oldalanként lehet akár mennyi cikk is
  • Killgore
    #3
    Nem értem, a New York Times 1981 óta 2 millió hír, a Time 1923 óta csak 300 ezer? a Time csak havilap, vagy mi?
  • schakaal
    #2
    Hű, és a Mai Nap című újság fent lesz valamikor? anno 1996-ban szerepeltem a címlapján a Szigettel kapcsoltaban:) De rég vadászom azt a lapszámot....
  • artschiatwork
    #1
    zsír