32
  • sajoati
    #32
    (es a pixelesseget se szamitod hozza. :)) )
  • sajoati
    #31
    kb. igy nez ki megfelelo gepen, foleg, ha leszamitod a vegas effekteket. :))

    (meg felteszel "par" addont.)
  • Skynet
    #30
    Vegyél ps2-t ott az ACE COMBAT sorozat...:)
    Jó,nem full sim de a látvány/játék sokszínüsége kárpótol mindenért.
  • riviera
    #29
    Sztem amióta megcsinálták.

    Egyébként én örülök a filmnek már csak azért is mert nem az unalomig ismert amerikai gépek vannak benne.
    Nekem kifejezetten szimpatikus, hogy igazi felvételekre törekedtek és próbálták hanyagolni a renderelt szemetet.
    Jó lenne ha jönne vmi ilyesmi PCre is mint sim :)
  • Skynet
    #28
    A topgun amúgy mióta a trónon ülő repülős film?
  • Makee
    #27
    Én meg EZTa filmet ajánlom mindenkinek a fenti francia mesefilm helyett.
  • Cumi
    #26
    Ugye a jatek valojaban nem nez ki ilyen jol? Mert ha igen, én elmegyek gépet venni most. :)

    (amugy sorry az offért)
  • immovable
    #25
  • sajoati
    #24
    Inkább EZT nézze meg, aki repülés-fan.

    FS9 fórumon linkelték be, és hát köszönet érte. :)
  • Falconer
    #23
    Az biztos, nemet a legjobb.
    A franciaban a legiutaskisero kislanyok a legjobbak :) Par hete utaztam air franccal, volt eszmeletlen szep ki huszoneves csaj, ahogy az beszelt franciaul. Ahh.... :D Mar az is eszveszejtoen szexi volt, amikor azt kerdezte, hogy mit kerek inni, a merci szorol nem is beszelve :DD
  • gyuri12
    #22
    most pedig várom hogy ugassatok nekem hogy mekkora paraszt vagyok:D
  • gyuri12
    #21
    más:az lehet hogy szép(sztem nem)a fanszia nyelv,de nem a háborúba való!elég hülyén nézne ki hogy az ellenséges rakéta meg géppuska tűzben egy fanszia pilóta nyájasan mond csúnya szavakat az igazi háborús nyelv a NÉMET!:D:D:D(meg a magyar:D:D)
  • gyuri12
    #20
    én nem nagyon szeressem a fanszia filmeket mert mind ugyanolyan(mind kb a Német filmek)szal utálom őket
  • sandor4
    #19
    ez egy jo sz@r film, én nem ajánlom senkinek
    a története nincs tulságosan kidolgozva, bár ezt a sztorit lehet, hogy én sem mutogattam volna szivesen másoknak
    a film 102 helyett 201 percesnek tűnik, a francia nyelv idegesitö, a légi jelenetek meg nem szolnak semmiröl, csak azt látni, hogy van néhány felhő, amik össze vissza forognak, meg két fantasztikus kondenzcsík, amik spirálban csavarodnak. nameg a két orgazmusközeli állapotban lévő pilóta, akik a nap felé próbálnak repülni vadászrepülökkel...
    az anorexiás táncoslányra rá tudtam volna hányni, amikor a medencecsontját, meg a bordáit mutogatta.
  • [NST]Cifu
    #18
    A póttartály az bizony póttartály ez esetben, nem véletlenül írtam annak. ;)

    Egy Mirage 2000 törzs alatti póttartályát alakították át a célnak. Olyat, mint ezen a gépen látható.

    Pontosan nem tudom, miért nem fért el benne a HD kamera, én is kiváncsiságból utánanéztem a Panavision oldalán, de elvileg a mozifelvételekhez szánt HD kamerák legalábbis nem tűnnek nagyobbnak, mint a 35mm-es társaik. Tudja fene. De gondolom nem viccből döntöttek a 35mm mellett. :)
  • immovable
    #17
    Én voltam vasárnap a moziünnep alkalmából a karib 2-ön, na mindegy nem is ez a lényeg hanem előtte lenyomták ennek a filmnek az előzetesét feliratosan, hát... francia pilóta: engaging enemy francia megfelelőjével "lámúr túzsúr", aszittem ott összefosom a bokám a röhögéstől, harmat gyenge volt, szeretem a repülős filmeket, de a bemutató alapján ez vmi nagyon b kategóriás mozi lehet.
  • Mice
    #16
    az lehet, de hogy bazi álhatatosak az hót ziher
  • GutBesserWasser
    #15
    Én úgy tudom, hogy a póttartályok (amit valószínűlkeg a containter-ből fordítottak így) lehetnek jóval kisebbek is, pl. egy lézeres célmegjelölő konténere biztos, hogy nem ezer liter. Rexi, gondolom az üzemanyagtartályokra gondolhattál.
    Valószínűleg nem is annyira a mérettel, mint az elhelyezéssel és a megfelelő kilátás biztosításával volt a gond. (A konténereknek elképesztően áramvonalasoknak kell lenniük.)
  • rexi
    #14
    "forgatásához viszont egy a törzs alá függeszthető ledobható póttartályt alakítottak át, de mivel ebben nem fért el egy megfelelő minőségű digitális HD-kamera, ezért hagyományos filmre dolgozó megoldásnál maradtak."

    Ezt nem ertem. A legkisebb póttartályok is 1000 liter koruliek, mekkora egy jó HD-kamera (én kisebbre tippelem a HD kamerákat a szalagosoknál és nem hinném, hogy nagyobb (a HD-s), mint egy 20 literes vödör, bár nem értek ehhez).
  • juharfalvi
    #13
    Ebben a filmben a női pilótáknak nincs eltúlozva a szerepük, úgyhogy emiatt nyugodtan megnézhetitek...

    A film közel sem olyan jó, mint mondjuk a Taxi vagy a Top Gun, de tisztességes, nézhető darab (nem olyan csöpögős, mint a Lopakodó volt...).
  • Vorpal
    #12
    imho lehet ugyanolyan jó egy női pilóta mint egy férfi - nem az egyenjogusággal van gond, hanem, hogy a nőket az evolúció többségében nem vadászatra készitette fel, igy pl. a légiharcnál életfontosságu térérzékelésük gyengébb.
    Persze ezt kompenzálni tudják a multitasking képeségükkel a müszerek közt, de pl. egy F22 nél ez kiesett.
  • jefferson83
    #11
    Mindenesetre a puding próbája az evés, szóval várom az alkalmat, hogy megnézzem a filmet. A francia filmeket én is szeretem.
  • jefferson83
    #10
    Félreértés ne essék. Én csak a filmbeli női pilótákról beszélek :) Legjobban már csak akkor kapok agybajt, ha 4 pilóta van: egyik nő, másik fehér pasi, harmadik afro-amerikai, negyedik meg ázsiai

    Tipikus példa: Lopakodó (tudom, hogy az igazi repülős filmekhez ennek köze sincs , de akkor is)
  • winnie
    #9
    illetve te láttál olyan filmeket, amelyekre ez igaz:)
  • Adam II
    #8
    Igen csak a filmekben mindig ilyen tökös fiús kemény csajok vannak katona vagy pilóta szerepében és a lehető legtermészetellenesebben viselkednek.
  • HuAn82
    #7
    Ha nem pottyan le azzal a géppel amelyiken éppen ülök, akkor nekem semmi bajom nincs vele(ük).
  • Nethyrrea
    #6
    az autó"piótáktól" sok esetben nekem is, repülőgéppilótához még nem volt szerencsém :D

    egy se zuhant még a kertbe vagy a házamra
  • BiG G
    #5
    imho lehet ugyanolyan jó egy női pilóta mint egy férfi
  • Molnibalage
    #4
    Miért? Eggyel volt alkalmam beszélni és elragadó volt..
  • jefferson83
    #3
    A női pilótáktól, valahogy herótom van
  • Ronny
    #2
    szép "majdnemszakmunkás" bajusza van
  • BiG G
    #1
    taxit imádtam, francia filmeket szintén, megnézzük :-)