98
Amatőr Rockbandák Magyarországon
  • Verseghy
    #1
    Üdv!
    Ezt a topicot azért nyitottam, hogy tehetséges amatőr rockbandákat mutassatok be a SG fórumozoknak vagy tán saját együttesedröl képet, demot, honlap, koncert dátumot feltölts/adj stb. Igy is talán lehetne népszerűsíteni a bandád. És persze vélemények az egyre több zenei tudás nélkül alakuló bandákról is, meg ami belefér:)

    [Keresőbe nem találtam ilyen topicot, remélem nem kerülte el valami a figyelmem]
  • gameplusz
    #2
    "És persze vélemények az egyre több zenei tudás nélkül alakuló bandákról is, meg ami belefér:)"

    Most mondanám, hogy Tökjó Fotel, de inkább mégse :D
  • mod
    #3
    Nem szeretem az amatőr rockbandákat. :-|
  • Dying Soul
    #4
    Dilemma Complex
    nem rossz
  • Takezó
    #5
    lol haveromék:D
  • Dying Soul
    #6
    Igen?! :o
    Ki a haver? Droszi, Fájör vagy vki más? :D
  • Takezó
    #7
    Droszi és Fájör:D
  • hunbasser
    #8
    ahol én lakom,itt tucatjával jönnek létre a punkegyüttesek,és persze egyiknek sincs semmi tehetsége,2 akkordból áll egy szám,az énekes üvölt(még véletlenül sem énekel),a dobosnak az a lényeg,h a konci végére szétverje a dobokat,a basszgitáros meg 3 hétig tanulta azt az egyszerű bassline-t is,ami a számban van. és így van 3-4 számuk,és ezzel lépnek fel ilyen rockkocsmákban.
    szánalmas...
  • cenobite
    #9
    Nem nagyon szeretem az "amatőr" kifejezést, mert hát mi számít amatőrnek? Az okés, amit a #8-ban leírt Hunbasser, de ha pl. van egy tök tehetséges fiatal banda, akik tudásban, lelkesedésben, stb., simán túlmutatnak néhány "profi" bandán, akkor ők most amatőrök? Sztem nem... No mind1, nem futtatom tovább az eszmét. :)
    A környéken is van néhány tehetséges csapat, így hirtelen kettőt ajánlanék:

    Autumn Twilight

    Sin:Overflow

  • Takezó
    #10
    aki "letölthető részleteket" tölt fel az oldalára, az forduljon fel:)
  • ngcsnet
    #11
    helyi bandák, ismerőseim, iskolatársaim bandái;)

    eNeMa - punk:)
    FuWdo - punk :)
  • Indigo
    #12
    Excidium

    Soproni zenekar, metálzenét játszanak. A pontos irányzatot nem tudom (talán doom-metal), de tetszik a zenéjük. (És nem csak azért mert a dobosuk jó haverom :))) A Félfény című demólemezüket meg lehet hallgatni az oldalon!
  • Slayerboy
    #13
    Dystopia... nem mondható amatőrnek, inkább a "befutóban lévő banda" jelzőt akasztanám rájuk... de zura zenét jáccanak. link
  • cenobite
    #14
    Miért is?
  • Dying Soul
    #15
    Váá :DD
    Nagyon birom őket. :D
  • Slayerboy
    #16
  • Ben C
    #17
    www.solmusic.hu
  • Ben C
    #18
    hehe sinoverflow gitarosa jött be a probatermünkbe a multkor, és vaccsolgatott, kérdeztem milyen együttesbe jatszik de nem értettem a választ mondom najo mindegy :D most ismertem fel a buráját :)
  • Takezó
    #19
    mert amatőrök, és mégis pénzt akarnak -.-
  • Takezó
    #20
    te is ismered őket?:o
  • ngcsnet
    #21
    pontosan, egy amatőr zenekar ne adja ki a lemezét :c
  • Takezó
    #22
    felőlem, csak tegyék ingyenesen is elérhetővé:D
  • McGrady
    #23
    a profi zenész az akinek a zenész a hivatása, meg kiadott már valamit, nem a tehetségét méri :)
  • McGrady
    #24
    itt Kecskeméten talán a RevRock az ami elég jó banda, a gitárosuk nagyon tud, a dob meg a basszer is szép színvonalon van, látszik hogy mind tehetségesek. egy csajszi énekel, a hangja annyira nem jön be, a 70-80as évek rockjára nem a legjobb, de elfogadható :)
  • sapkafej
    #25
    ez a punk
  • McGrady
    #26
    hmm, régebben létezett igényesebb punk, mint ahogy létezett igényes popzene is, de mára nem nagyon maradt egyikből sem normális zene, csak zajongás
  • Dying Soul
    #27
    hogyne! :D
  • sapkafej
    #28
    ezzel nem értek egyet, de ez a topik nem erről szól :P
  • sweech
    #29
    ezek hülyék :D
  • sweech
    #30
    bazmeg a kakadal kurvajó xD
  • Verseghy
    #31
    Revrock... Nem szeressem öket.. Nagy az arcuk, bár a zenéjükkel semmi kifogásom.
  • yaqwsxcde
    #32
    Zenekartagokat keresek DEBRECENBEN!!!

    Pár infó:
    -Stílus: Szimfónikus és technikás Black-Death-Doom Metál, (ez daltól függ),
    +lassú témák is +versek megzenésítése...
    -Pár zenekar:Dimmu, Cradle, Immortal, Therion, Anathema........
    -Saját cucc legyen (Min. egy kis próbatermes)
    -Ne legyél kezdő, minimum a 18.év
    -Debrecenben lennének a próbák
    -Extrém irányzatok mellőzve! (Pl. Sátánista)
    -Komoly célok!!!, min1 próba 1 héten
    A betöltendő posztok: (az éneken kívül)
    -Szólógitáros (a darálástól a magas témákig)
    -Alapszólógit. (alapozáshoz)
    -Bassgit.
    -Dobos (duplázóval!)
    -Szintis

    Én 10 éve zenélek. Főbb tev.: Zeneszerzés, Zongora/Szint., Ének, Alapszólógitár.
    Rengeteg témám van.+ Versek.
    Bármilyen infót a ---> [email protected] <---címre küldjetek, ill. kérjetek.
    Tel: 06 30 5979424
    Ha van valami hanganyagotok, vagy demótok azt is elküldhetitek.
    És légyszi adjátok tovább, vagy szóljatok olyan ismerősnek akit érdekelne.
    Ja, és ha valaki tud egy-két jó próbatermet Debrecenben az légyszi szóljon!
    Köszi!

    Bodnár Zoltán
  • McGrady
    #33
    személyesen nem ismerem őket, de a gitáros az kűdi nagyon. amúgy a produkciójukat a gitár emeli fel, még a dobos nemrossz, az énekes viszont sokszor nem tiszta.
  • Verseghy
    #34
    Hát nekünk most lett meg a stúdiófelvételünk, ha valakit érdekel töltse le a http://boa.atw.hu/-ról. Remélem tecceni fog:)
  • McGrady
    #35
    az elsőt meghallgattam, nemrossz, a szövegen mondjuk lehetne javítani :) hol vettétek fel?
  • Verseghy
    #36
    Senki se tud szöveget irni a bandából:D
    Orgió Studioba. Nagyon ajánlom, 25ezer forint egy nap és szerintem kurvára megéri, egy jófej srác csinálja.
  • Takezó
    #37
    Nem rossz. Elsőt hallgattam meg, szeretem az ilyen rakenrollos számokat.
  • McGrady
    #38
    fasza, ha nekünk is lesz kész számunk lehet elmegyünk :)
    egyébként meg koncert lesz nov. 10én refibe :D úgyhogy ha van kedved gyere el, lesz még jungle gym meg enternix is valszeg :)
  • Indigo
    #39
    Jók vagytok! Igaz ami igaz, a szövegre még rá kell gyúrni, de összességében jó kis zene :)
  • Verseghy
    #40
    Jugnle Gym-el meg az Enternixel puszipajtások vagyunk. Lehet hogy elnézünk.