26
  • Sanyix
    #26
    A küldetése végén csapódott be, 2 év keringés után. Szerinted mit csinált addig?
  • Mo.Organ
    #25
    Ez baromi nagy ökörség. Elküldünk egy kütyüt sok sok pénzért csak azért hogy megnézhessük, hogy is csapodik be. Ennek mi értelme van ?
  • valamit
    #24
    egy ilyen ionhajtóműves kütyüt ha ellőnének a messziségbe mennyi idő múlva hagyná le a Voyagereket, tudja valaki?
  • Turmoil
    #23
    Már rég van. Várjuk Bokor bácsit szeretettel, meg egy kis meglepetéssel :P
  • Cat #22
    "Eddig egyetlen éles képet sem láttam még a közeli Hold felszínéről"

    ???

    :D

    Akkor nézd meg gyorsan a NASA és az ESA honlapját, több gigányit találhatsz percek alatt.
  • mrzool
    #21
    Te milyen videóról beszélsz? A linkelt ESA honlapon csak egy 'animated artist's impression' található a témában, gondolom nem kell lefordítanom, hogy ez a három szó mit jelent.
  • stremix
    #20
    Itt valami bűzlik a videók körül.
    Miért lesz egyre rosszabb a felbontás, ahogy közeledik a gép a Holdhoz?
    Eddig egyetlen éles képet sem láttam még a közeli Hold felszínéről
  • Dunkey
    #19
    Olaj a Marson? Szerintem már holnap lőnék fel a műholdakat meg az űrhajót a Marsra tartva az amcsik :D
  • L3zl13
    #18
    Szerintem meg jövö év vége előtt...
  • juzosch
    #17
    Szerintetek ebben az esetben meddig tartana odajutni? Szerintem 5 év múlva menne a hajó.
  • bud
    #16
    végre.. holdat ért... :D
  • Bexter
    #15
    Ion hajtómű??
  • wanek
    #14
    De.
  • HUmanEmber41st
    #13
    Amilyen hülye ez a Bokor Gyurka , még el is hinné, h van olaj a Marson, de nincsnek ott kellemetlenkedő arab terroristák:) :)
  • AnonyX
    #12
    Ez jó. USA megtudná, hogy olaj van a Marson akkor menne és elfoglalná, hagyná a csudába a Közel-Keletet. Az egész Marsot USA gyarmat lenne. :-DDD
  • norbre
    #11
    "Az ESA adatai szerint az ionhajtóművel ellátott szonda a nyugati 46,2 és a déli 34,4 fokon ért földet,... "

    nem a Holdra ment?
  • Garga Pitic #10
    Jópofa dolog ez az ionhajtómű. Nem kell hozzá más, csak egy palack xenon, némi villany, és idő. Sok-sok idő :)
  • juzosch
    #9
    Valaki akinek van ufó ismerőse szóljon már nekik, hogy tegyenek valami szuper energiaforrást a marsra (pl olaj:P).
    Na akkor beindulnának a dolgok:)
  • csimmasz
    #8
    Még ott sem tartanánk mint most,a fegyvergyártás a technikai fejlesztések igazi adu ásza.
    A hidegháboru nélkül még ember se lett volna a holdon.
    Sajnos ez van,nem költ milliárdokat senki arra hogy milyen klassz is a holdon lenni,ha nincs valamilyen nyomos érve.(Háboru,Fegyverek,stb)
  • akyyy
    #7
    ha nem lenne habaroskodas lehetne egyidoben tobbszor is felloves
  • Garga Pitic #6
    Jobban mutat a tévében. Egy hadjáratról akár óránként hozhatnak látványos képeket és kelthetnek indulatokat, a sok apró kellék meg gyorsan fogy, mindig kereslet van rá.
    Ezzel szemben egy űrjárgányt egyszer bocsátanak fel, sokáig utazik aztán egy darabig csinál valami alig érthetőt.
    Na, melyik mellé adható el több pattogatott kukorica?

    Jó, tudom, cinikus vén genyó vagyok :)

    A hidegháború alatt az űrkutatás is fegyver volt bizonyos értelemben.
  • Nethyrrea
    #5
    má rég lehetne holdbázis is ha egyes földi barmok nem háborúskodásra költenék a pénzt.
  • Molnibalage
    #4
    Ki mondta, hogy műholdakkal nem kutatnak/kutattak ásványkincsek után?? Persze, hogy csinálják. Csak tudod a Földnek kicsit masszívabb a légköre és nagyobb a felszíne...
  • Garga Pitic #3
    Nem is.
    Passzív röntgen és IR. A látható tartományba eső fényt sem a műhód lövelli a Holdra, nem igaz? :)
  • juzosch
    #2
    A holdról meg szinte semmit nem tudunk. Ezt a majdnem semmi tudást pedig már egy műhold is tudja tágítani.
    Természetesen nem fognak mindent megtudni.
  • roliika
    #1
    1 egész műhód elemezte? LOL ! Föld körül hány is kering? Mégsem tudunk úgyérzem mindent a Földről sem. "ásványi összetételét látható fényben, röntgensugarak segítségével és infravörös tartományban." <- Frankó, olajat miért nem így keresnek vagy aranyat? Röntgen ami x km távolságból mélyen behatol a kőzetrétegekbe? Na ne.