29
Második világháborús film egy megtörtént esemény alapján
  • Dexantreal
    #1
    Egy nagyon jó film, amint a téma címe is mutattja: a második világháború vége felé járunk és oroszék fogjul ejtettek egy egész csapatnyi németet és munkatáborokba szállítják őket. Az út nem egy leányálom, sokan megfagynak. A főszereplő azonban szökést tervez a kezdetektől fogva. De íme hosszabban a film története:


    Josef Martin Bauer nagy sikerű, valós eseményeken alapuló könyvének vászonra vitt eposza egy német katona, Clemens Forell (Bernhard BETTERMANN - Tetthely-sorozat, Straight Shooter) történetét meséli el, aki a Második Világháború után szökik meg egy szibériai munkatáborból.A tél csontig hatoló hidegében, át a sivár orosz vidékeken, életveszélyes találkozásokból menekülve, Forell elszántan tart hazafelé, családjához. Lépésről lépésre, nap nap után Perzsia - és az oly rég vágyott szabadság - felé igyekezve 14 ezer kilométer és három, teljes bizonytalanságban eltöltött év után célja már csak egy karnyújtásnyira van...
  • DJ Skyline
    #2
    az oldalt lehet nem kellett volna
  • tigeroo
    #3
    egy kérdés: a végén meghal?
  • Dexantreal
    #4
    Sry, de legalább csak annyit írtam, hogy "innen"....szerintem ez nem nagy probléma:P.
  • Dexantreal
    #5
    Nemtom, most nézem a filmet...miért érdekel annyira? Mert német?:P
  • Punker
    #6
    legközelebb pontot kapsz warez topic nyitásért!
  • Dexantreal
    #7
    Én csak azért tettem be a linket, mert különben hogy a fenébe szerzi be ezt a kíváncsi ember,hm? Nem nagyon tudok róla, hogy mostanába lenne tv-be, vagy régebben valamikor adták volna.

    De azért thanks,hogy elnézed. Engem pusztán a jószándék vezérelt
  • Punker
    #8
    ettől függetlenül a szabály az szabály.
  • Dexantreal
    #9
    Ok,figyelni fogok rá legközelebb.
  • Dexantreal
    #10
    Túlélte:P.
  • JonDavis
    #11
    Áh most lelőtted a film legnagyobb poénját:DD Így már nem is lehet a filmen izgulni...
  • gameplusz
    #12
    Videótéka nem dísznek van. Amúgy tényleg jó film.
  • Dexantreal
    #13
    ő pattogott itt, hogy túléli-e vagy sem...verjétek agyon
  • Sir Quno Jedi
    #14
    Én nagyapám is 5 évig volt orosz fogságban és neki sem volt leányálom az egész "kaland" (Isten nyugosztalja). Na abból is tudtak volna jóak filmet csinálni.
  • Dexantreal
    #15
    Részvétem.
  • OrioN the S
    #16
    :D aztnemond ,hogy te elmész videjótékába , közbe amíg alszol simán lejön és megnézed reggeli közeb D:
  • OrioN the S
    #17
    Én nagyfaterom meg amerikai fogságba volt :c

    Haverom nagyfaterja szintén és amerikából idáig hozott egy zsebórát az ánuszában :| Egyszer mutatta nekünk mi meg kérdeztük. Hh nem vették el? Ő meg elmesélte a sztorit.
  • Dexantreal
    #18
    Azért szerintem amcsik jobban bántak a fogjokkal, úgyhogy nagyfaterodnak ott picit jobb dolba volt, mint egy orosz fogoj táborba...szerintem.
  • maffioso
    #19
    nemtomkimesélte h mikor nácimegszállásvolt mo-n akk kaptak vmi csokit a katonák és azt odaatták a gyerekeknek
    az oroszok meg inkább elvették mint odaatták
  • OrioN the S
    #20
    Hát azt gondolom...
  • Bandee1987
    #21
    tegnap este néztem meg a filmet, nem volt rossz, bár sztem a sztálingrád meg a bukás jobb, mindenesetre egy 8/10-et megér.
  • Dexantreal
    #22
    Ja, valahogy így. Sztálingrád az honnan tölthető le még?:S
  • Bandee1987
    #23
    Videótékából ^^
  • Dexantreal
    #24
    :P.
  • Punker
    #25
    990 pénzért megvettem :)
  • Dexantreal
    #26
    és milyen?
  • Punker
    #27
    nem tom, majd holnap délelött megnézem
  • Dexantreal
    #28
    oks.
  • Dexantreal
    #29
    Az a gyezsba fok(nemtom, hogy írják) merre van? Oda vitték Forelléket.....csak kíváncsi vagyok, de nem tudom:S.