8
  • Muttley
    #8
    3G vs 4G - ezt itt nagy a kérdés :)

    Vodafone: erősíti a 3G-t
    csúcskateg-ban adnak optimális körülmények között névleges 42 Mbit/s adatátviteli sebességű Mobil netadaptert
    Vodafone vmiért lekakálja a 4G-t mivel: 1) zömmel telefonon neteznek az előfizetőik ott meg nincs nagy készülék ami hozná a 4G-t. 2) órási költség lenne kiépíteni a 4G hálózatot és sutba dobni a már kiépített jól működő 3G-t

    T-mobile:
    szerintük a 4G a jövő, és rá is cuppantak
    viszont egyelőre nagyon kevés helyen működik, eszközigényt már fent írtam és nem mellesleg a 4G is állítólag kb ezt a 42 Mbit/s adatátviteli sebességet hozza, mint a fenti csúcs 3G

    mindkettő hangsúlyozottan Optimális Esetben :)

    mégis felmerül a kérdés
    melyiké a jövő?
    mivel 2 év hűségnyilatkozatot kell aláírni




  • HyperNurbs
    #7
    A linket kihagytam
    http://www.t-mobile.sk/sk/!pages.get?id=128402
  • HyperNurbs
    #6
    Igen, elég jó a T-Mobile. Ráadásul nálunk már 5.3 Mbit/sec-nél jár a Flash-OFDM technológiájával 70%-os lefedettség mellett. Több helyen van már mint az EDGE.
  • shabba
    #5
    Ínglishül kiegészítő infók a cikkhez kapcsolódóan:

    http://www.dailywireless.org/modules.php?name=News&file=article&sid=5780
  • peba
    #4
    Az a jó, hogy szerintem még a GPRS is drága.
  • chokeerigo
    #3
    gyorsabb lesz mobilon netezni, mint a gépen :D
  • quentit
    #2
    Én is erre gondoltam először de valójában nem olyan rossz azért a helyzet. EDGE már nagyon sok helyen van, a 3G is terjed (ami csak alig kétszer gyorsabb mint az EDGE), és ha hamarabb útnak indul a 4G, hamarabb elér ide is. Mivel a 4G gyors lesz biztos nem kérnek majd el 10e forintot 1GB-ért mint most...

    Amúgy a T-Mobile most 1.8 MBit/sec-nél jár, és azt ígéri, hogy 2 év múlva már 10 MBit/sec lesz lefele, és 2MBit/sec lesz felfele...

    Ehhez képest a 100-1000 MBit/sec már nem is olyan irreális, hiszen a mobil internet hamar eljutott a GPRS 40 KBit-jétől a 2 MBit-ig... Lefedettség meg idővel lesz, de a közép városokban elérhető EDGE sem olyan lassú már (20 Kilobyte/sec, avagy 200 Kilobit/sec)
  • pepe003
    #1
    Még 3G sincs mindenütt, nem kéne annyira megőrülni