32
  • takitibi
    #32
    Hali!
    Én sem vok a híve, hogy a kompaktoknak qrva nagy a megapixele... Csináljatok képet egy K.M. Z10-es géppel ISO 400-on, és azonos beállításokkal egy Lumix FZ50-el... No komment.
    A ZAJ!!!mértéke... és a CCD lapka nagysága/pixelméret...Érdekes...
    Most S2 IS-t használok, szinte zajtalan iso100-on a kompaktok körében. Most akarok cserélni 300D-re, mert ott jó az arány a CMOS szenzor mérete / megapixel aránya!!! Ja, ugyanez a lapka lett a 400D-be is asszem. :O
  • Yeltzin
    #31
    az elején a karaoke verseny képei vannak? :)
  • BiG G
    #30
    best buy
  • G_ArchAngel #29
    Pixmania: EOS 400D - bruttó 230.000.- a váz...
  • Blasta
    #28
    De megvan valahol az eredti kép, el lehet hinni, hogy nem különbözik sokban ettől. Emlékeim szerint nem csináltam semmi komolyabb cuccot vele PS-ben
  • Blasta
    #27
    Jah, igen, PS alap. Szűrőim nincsenek. :D
  • rjudit
    #26
    A kép tájolása: 1
    Fájl módosításának dátuma és ideje: 2006:08:06 14:55:57
    Képkészítő eszköz gyártója: Canon
    Képkészítő berendezés modell: Canon EOS 350D DIGITAL
    Használt szoftver: Adobe Photoshop CS2 Windows
    Záridő: 30
    F-érték: 10
    Expozíciós mód: 3
    ISO érzékenység: 100
    Záridő (APEX): -4.90688
    Blende: 6.64386
    Expozíció korrekció: 0
    Fénymérés mód: 5
    Vaku: 16
    Lencsék fókusztávolsága: 27
    Vízszintes felbontás: 3954.23
    Függőleges felbontás: 3958.76
    Felbontás mértékegysége: 2
    Utófeldolgozás: 0
    Expozíció módja: 0
    Fehéregyensúly: 1
    Témamód: 0

    Ezek szerint a CS2 "firmware" is segített!
  • rjudit
    #25
    Arra gondoltam, hogy használtál e ezen kívül szűröt. De ezek szerint nem.
    Amúgy köszi!
  • G_ArchAngel #24
    (meg egy kis varázslat)
  • Blasta
    #23
    Perszehogy meg :) De az exif-je publikus ;)
    ISO100
    30mp
    f10
    kitobi
  • rjudit
    #22
    Megszabad kérdezni ezt a képet milyen beállítás mellett csináltad?

    http://blasta.gz-photo.hu/Book1/images/16.jpg

  • Thrawn
    #21
    Tudod miért használják a profik is a pumpát? Mert ez az első Canon DSLR, amibe beépítették a szenzor tisztítót. A profi gépekben nincs. Ez az egyetlen része a gépnek, amiért elfog a sárga irigység. Nyilván nem 100%-os hatásfokú, de a pumpa sem az. Ha nagyon ragaszkodik a kosz az érzékelőhöz, akkor jöhet a sensor swab, vagy valami hasonló megoldás, de jóval ritkábban, mint ha nincs sensor clean.
  • Princeman
    #20
    Hát, szerintem akinek van egy 350D-je, annak nemigen
    érdemes lecserélnie egy 400asra. Egyszerűen nem sokkal tud többet. A plusz megapixel csak spec. esetekbe kell, a szenzor tisztítót egy egyszerű pumpával(fotóboltba kapható) helyettesíthető- ezt használják a profik is:ezt érdemes átnézni.
    Még a kis kvarckristály kilyelzőt is kiszedték az újból, igy minden beállitást csak a nagy kijelzőn lehet ellenőrizni-->nő a fogyasztása.
    Csak azt a 9 élességállítási pontot sajnálom...:D
  • BiG G
    #19
    Köszi. Egyik ismerősömnek egy régebbi KM dslr-je van és hogy mit tud vele kezdeni, ha gáz van, ezért kérdeztem.

    Azt tudom hogy az Alpha100 majdnem egyelnő a D5D-vel, de nekem a D5D szimpatikusabb volt...
  • rjudit
    #18
    Az akácfa utcai szervíz minden KM-re (külföldön vettekre is!) teljes garanciát vállal, ugyhogy nem kell a sony-hoz futni ha gáz van, de ők is vállalják supportot. Pláne úgy hogy az alpha 100 egy Dynax5D 10Mp-es CCD-vel.
  • mikloss
    #17
    Nemtom nekem tökéletesen megfelel az A610-em a hobbi fotózásra. 5 megapixel pont elég nem is kell annál több... Esetleg arra jó a 7-10 megapixel hogyha kicsi az optikai zoom és utólagosan kivágod belőle a kívánt képet ahogy a cikkben is írják.
  • BiG G
    #16
    hát már a 350D-n is csak egy nyomorított státusz LCD volt...
  • Jozsó
    #15
    Milyen érdekes. A 400D-ben a hátsó LCD-n vannak a státus adatok?
    Mintha már láttam volna ilyen egy másik cégnél.
  • G_ArchAngel #14
    "Az új 70-200 jelenleg a harmadik ilyen gyújtótávolsággal bíró Canon objektív a piacon. Beszerezhető még a hasonló paraméterű, de stabilizátor nélküli olcsóbb verzió, illetve a drágább 70-200 F2,8 L IS USM is."

    Az árlisák, review-k, Canon hivatalos oldalak véletlenül 4db 70-200-ast ismernek, de persze lehet Ők kicsit elmaradtak...:)

    érdemes ismerkedni a gyártó oldalával is...
  • concrete
    #13
    ha van szociális alapon, akkor énis kérek igénylőlapot :)
  • fv
    #12
    A 400D szenzortisztítása nagyon jó dolog. A 350D-ben nincs, és bizony be is koszolódik. Ha lecserélem, csakis ezért!
  • Blasta
    #11
    Miért? Mi az ami miatt "rászorulsz" egy 30D-re???
  • Cat 02 #10
    nem arra értem :) kevesebba hely az lcd és a keret között :P
  • Zro
    #9
    Nálam a fogása lenne az utolsó szempont ami miatt lecserélném a 350D-met. Igaz nekem sohasem volt probléma a fogásával sem. De egy 30D-re előbb-utóbb rá fogok szorulni...
  • BiG G
    #8
    Hát ez az... a megcélzott rétegnek semmilyen tudása nincs arról, hogy mi számít és mi sem... és ezt használják ki a gyártók, csak nyomják a megapixelmániás gépeket :|

    Judit, meg tudlak érteni :) Tényleg, így hogy a KonicaMinolta megszűnt most viheted a Sony-hoz szervízelni a gépet, ha arról van szó?
  • rjudit
    #7
    Hidd el még női kézben sem olyan jó a fogása.
    Többek közt emiatt van KM D5D-m.
  • concrete
    #6
    ha normális vázat kapott volna a 400D gondolkodtam volna a 300D lecserelésén, mert 30D-t nincs hangulatom venni...
  • Basic
    #5
    Nagyon igazad van abban, hogy nincs sok értelme ezekbe a kompaktokba iylen magas felbontást berakni. Mellesleg találkoztam olyannal, hogy egy 3.2 megapixeles kompakt szebb képeket csinált, kint egy 4-es. A 4 megapixelessel akárhogy készítettük a képet, mindig szemcsés volt.
    Ez valószínűleg csak üzleti fogás. Ugyanis ha én az egyik haveromtól megkérdezném, hogy ez a jobb gép, vagy az, a kezébe sem fogja venni egyiket sem, és rámondja a nagyobb felbontást támogatóra, hogy az a jobb.
  • BiG G
    #4
    ez tény, de mondd azt hogy nem elég a mostani :) meg akkor csak az akksit eszi jobban :|
  • Cat 02 #3
    a630 on 1edül az LCD jobb ^^
  • BiG G
    #2
    ja, a nagyágyút kihagytam :) A 400D pedig csak simán überkirály mintahogy a 300D, meg a 350D is az volt :) csak nem ártana neki egy normálisabb váz... nemtom hogy olyan-e az anyaga, mint a 350D-nek hogy minden piszok meglátszik rajta, de a markolat még mindig elég szegényes. Persze, hogy nőknek is jó legyen. Napuff:)
  • BiG G
    #1
    Az istennek se fogom megérteni minek belegyömöszölni még és még és mégtöbb megapixelt a szerencsétlen kompaktokba... 7-8, meg 10 megapixelesek az új kompaktok, de miért?! Az Andrássy útra senki nem fog ezekkel fényképezni, hogy 6x9 méteres óriásplakátokat gyártson... akkor meg minek?!

    Max arra jó hogy 2 megabájtos, és 7 megapixeles képeket tegyen fel minden informatikai analfabéta az iwiw-re... meg hogy minnél nagyobb memókarit kelljen venni. Ennyi, csókolom.

    Az A710IS emellett még ronda is, és 6x zoomhoz nemkell IS... Az A610 pedig veri az A630/A640 duót mindenben, ezt látatlanban megmondom.