75
Az emberi agy, avagy hogy fejtsünk meg magunkat?
  • Equis
    #1
    Rengeteg dolgot tudunk az agyról, és még többet nem. Számos funkcióját ismerjük.
    Egy csodálatos "valami", azért valami mert nem csak egy morfologiai képződmény/szrv, agy maga az ember... nehéz meghatározni. Valamint egy roppant érdekes, és kimerithetetlen téma...
  • sz4bolcs
    #2
    Szia! Örülök, hogy nyítottad ezt a topicot, az "időutazás"-ban valami hasonlóról volt szó.
    Tehát először volt az anyag. Aztán tudatot formált, így pedig az anyag megismeri saját magát. Ehhez mit szólsz?
  • LeePí17
    #3
    vhol hallottam h az átlagos ember az agyának a 10%át használja,
    és a bal agyfélteke a jobb oldalad a jobb agyfélteke a bal oldalad mozgatja...

    zavarba tudod hozni az agyad ha pl más más szinü tollal irod a különböző szineket..pl piros tollal leirod h zöld..sárga tollal h kék...irj le 1 párat meglátod bekavarod az agyad :D

    még mielőtt menne a lámázás stb..a TVben is benne volt..a Spektrum csatornán :D
  • Equis
    #4
    Ennek örülök...
    Hát látod, ez is egy lehetséges magyarázata annak miként alakult ki a tudat, tehát maga az ember. A megismerés: ez egy jó téma, ezen gondolkoztam már sokat. Ahhoz hogy valami/valaki meg ismerjen v alamit ahhoz fejlettebenek kell lennie, mint amit meg kiván ismerni (szvsz), vagy leegyszerűsíteni azt. Ez a furcsa a dologban, az amit meg akarunk érteni az ugyan az mint amivel meg akarjuk érteni. Persze itt nem a felépítésére, funkcioira gondolok... Emiatt nehéz téma, ugy gondolom
  • sz4bolcs
    #5
    Jó kérdés.. Meg lehet érteni azt, ami megért?
  • Equis
    #6
    Érdekes kérdés még: HOgyan működnek az érzelmek?
    Erre van egy bizonyos James-Lange teória: Az emóciók a saját testünkből származó érzetek következményei: egy bizonyos inger (pl.egy tárgy képe) testi változásokat idéz elő, és ezek hatására válik a pusztán érzékelt dolog érzelmileg átélt tárggyá.
  • SHADOWEYES7
    #7
  • Kontrakcio
    #8


  • sweech
    #9
    :D
  • TomBond
    #10
    Igen de van ilyen is:

  • biomage
    #11
    hu de vicces hülye gyerek
  • biomage
    #12
    csak neked én megsem akartam
  • Laky
    #13
    :DDDDDD lol
  • Laky
    #14
    neked meg mi a bajod?
  • hunbasser
    #15
    én nem tévesztettem :) bár kellett gondolkodni :D
  • _Vegeta_
    #16
    A lenyege hogy gyorsan kell csinalni, ha mindegyik szonal megallsz egy percre még jo hogy sikerul. :) Ha gyorsan csinalod nincs olyan hogy hibazol kiveve ha mar ismered a tablazoto kivulrol belulrol. :D
  • fonak
    #17
    Én gyorsan sem tévesztettem. Lehet le van blokkolva a bal agyféltekém?:)
    Érdekes, egyszer régebben már láttam azt a tesztet és akkor megzavart a szín és a szöveg eltérése, de most nem...
  • sz4bolcs
    #18
    Régen olvastál, vagy most jól összpontosítasz azzal az agyféltekeddel, ami a színekre reagál. :)
  • sz4bolcs
    #19
    Gondolom az ember elé raknák ugyanezt kínai betűkkel, egyből könnyebb lenne a színeket mondani.
  • sz4bolcs
    #20
    innen lehet tudni, emnnyi berögződésünk van :D
  • fonak
    #21
    Jaj vissza az egész:) A színt kell kimondani,nem a szöveget?:) Az sokkal nehezebb:)) De sztem az nem a színekkel van összefüggésben, ha mondjuk különböző betűtípusokkal lenne ugyanez, akkor is ez lenne az eredmény.. Az ember egyszerűen ki akarja mondani azt, amit önkéntelenül elolvas...
  • kulabácsi
    #22
    én végig színekkel mondtam és összejött:)) akkor most okos vok?:D
  • Goth
    #23
    Nekem megy gyorsan is :/ Csak koncentrálni kell egy kicsit
  • Goth
    #24
    :DASDASDDd
  • sz4bolcs
    #25
    valahogy sejtettem, de nem mertem rákérdezni, mert én lennék a bunkó aki lenézi a másikat.
  • sz4bolcs
    #26
    lenézi->hülyének nézi:)
  • Goth
    #27
    nemhenéz. ki kell kapcsolni az agyad, nem gondolkodni. Az nekem könnyen megy :D
  • sz4bolcs
    #28
    Ügyes vagy. :)
  • sz4bolcs
    #29
    Valaki nem figyel annyira, akkor simán azt hiheti, hogy tök könnyű, pedig észre sem veszi, hogy a szöveget mondja, nem a színeket. :D
    Lehetséges ilyen?
  • 0ppika
    #30
    Holografikus agyműködés

    egy cikk róla ...

    érdekes, érdemes elolvasni ...
  • sz4bolcs
    #31
    Ja hogy az Arany Laci... Őt már kitárgyaltuk. Kókler.
  • sz4bolcs
    #32
    Dehogyis... azért annyira nem tudatos. Inkább egy szerencsétlen flótás.
  • sz4bolcs
    #33
    Ezt is ő írta:

    "Einstein megbukott diplomavédésén, tanárai akkor helyesen ítélték meg képességeit. Jegyét később valakik, valamilyen okból felkerekítették, így adták meg számára a lehetőséget, hogy kidolgozza azokat az alapvetően téves, már-már tudományvallási dogmává merevedett elméleteit melyek idestova 100 éve kötik gúzsba a fizika tudományának fejlődését. Az is lehet, mindez szántszándékkal történt, az emberi gondolkozás és világszemléleti mód gúzsbakötése érdekében."

    Ez mutatja, mennyire kell komolyan venni.
  • ColdFire
    #34
    a tvbe brémiekbe vagy mibe jó hogy megzavart ;) :)
  • Dragooon #35
    én teljesen megálltam az első feketénél (zöld felirat): egyszerűen nem jutott eszembe, hogy milyen színt látok, egyre jobban a zöldet akartam kimondani xDD
  • Kontrakcio
    #36
    mi a problémád?
  • Pheaper
    #37
  • sz4bolcs
    #38
    Most légyszi kínai, vagy japán írásjelekkel!
  • Dragooon #39
    hát ez már jóval könnyebben ment ^^
  • hnoemi
    #40
    He, én is végig tudtam mondani......