195
Alkoss világokat!
  • inot53
    #195
    Szevasztok!
    Nagyon megszerettem és sokat használom (szórakozásképp) a SketchUpot. Pár napja az egérgörgővel való nagyítás/kicsinyítés megbolondult. Nagyon gyorsan (hirtelen) nagyítja/kicsinyíti a képet olyan nagyra ill. kicsire, hogy az szinte már nem is látszik. Mit rontottam el, és mit kell tennem, hogy ismét a görgetés sebességével történjen a nagyítás és a kicsinyítés?
    Köszönöm.
  • wokesa
    #194
    Sziasztok!
    Most ismerkedem a programmal, ezért elnézést, ha banálisak lennének a kérdéseim:
    -csővezetéket, csőkapcsolatokat szeretnék rajzolni, hogyan tudom a különböző íveket megcsinálni, nagyobb átmérőjű csöveknél?
    -szeretném a Sketchyphysics kiegészítőt letölteni, de nem találom fent a neten. 2015-s programom van.
    Köszönöm.
  • baalbaalbaal
    #193
    Sziasztok!
    Elkezdtem tervezni egy eszközt google sSketchUp-ban, de egy profibb befejezést szeretnék CAD-ben. CAD kompatibilis mentést, viszont nem tudok, révén ingyenes verziót használok. Fizessek elő a pro verzióra vagy inkább kérjek meg egy pro verziós emberkét, hogy ezt az egy tervet mentse le nekem?
    Valaki vállalkozna rá Pro verzióval?
  • Aquir
    #192
    keress rá angolul.. azt olvastam első ilyen linkeken hogy probléma lehet vele, ill. győződj meg róla hogy a textúrák a a textures mappán belül a projekt mappádban legyenek és a dae fájlokkal egy legyen a gyökérkönyvtára, ill. másnak csak az átlátszó png formátummal volt problémája, ill. hogy csak azokat a textúrákat exportálja esetleg amit a modellen használtál, de ahogy látom másnak is van/volt problémája vele..
    Utoljára szerkesztette: Aquir, 2015.01.14. 23:45:20
  • HEVManias
    #191
    Sziasztok.
    Miért nem exportál a Sketchup pro textúrákat .dae-be? Mindent a leírások szerint csináltam.
  • Dodo55
    #190
    "kihúzok egy vonalat és kézzel beírom az értékét"

    Pontosan így kell, plusz a végén meg nyomni egy entert :)
  • balu999
    #189
    4. Lehet úgy méretezni a vonalakat mind pl. cad-ben? Pl. kihúzok egy vonalat és kézzel beírom az értékét? Ha igen hogy mert nem jöttem rá.
  • balu999
    #188
    Sziasztok

    1.Hol tudom át állítani a mértékegységeket metrikusra?
    2. Be lehet rakni valami vonalzót aminhez viszonyíthatok?
    3. Lehet valahogy dwg-be vagy egyéb cad formátumba átmenteni?
    Utoljára szerkesztette: balu999, 2014.10.23. 12:44:33
  • norbee46
    #187
    Sziasztok! Remélem lesz itt valaki! Azt szeretném kérdezni hogy a follow me eszköz használatánál a képen látható élt miért bontja két részre? (2014-es a progi)
    Ill. tudom-e egyesíteni?
  • pityka888
    #186
    Nem csak ott lehet. Window/ Model Info/ Units. ;) Ha még látja ezt valaki.
  • av256
    #185
    A kezdőképernyőn a Template-ben kell kiválasztani egy milliméteres szerkesztőfelületet, a programon belül meg View-> Toolbars -> Measurements menüpontot kipipálni.
  • balu999
    #184
    Sziasztok
    Valahogy táthatóvá lehet tenni a mértékegységeket a sketchup-ban?Spac
    mm és cm kéne.
    Köszi
  • Desiderata #183
    Go-2-School Sketchup Plus CAD Training DVD
  • Blinkye
    #182
    Meg egy másik kérdés. Ha layaouttal csinálsz tervrajzot. Az úgy lenne érdekes ha át lehetne dobni sketchup ba. De csak képként sikerült. Van erre valami módszer?
  • Blinkye
    #181
    Hali. Honnan lehet kukázni pluginokat? :) Persze nem 1 napos próbát.
    Pro verzióm van. Egész jó házat lehet benne tákolni. Csak gagyi a renderelése. kéne vray plug in.
  • 1Emese
    #180
    Üdv.
    A "3D Sketchup Project /Budapest/Magyarország/Műemlékek" véget ért, elfogyott a fejlesztésre szánt pénz, az összegyűjtött adatok, munkák nem lesznek publikusok, mivel a "Budapesti Közlekedési Zrt." felvásárolta őket. Az oldal végleg megszünt, Magyarországon nincs hivatalosan bejegyzett Sketchup közösség a Google által. De található egy két grafikai portálon róla hírek, esetleg egy-két fórum. Köszönjük, hogy próbáltatok bekapcsolódni a 4 év során.

    A www.3dvilag.hu volt szerkesztője.
  • Aquir
    #179
    nem..
  • KaszaN
    #178
    Hi
    Valaki próbált már betenni blugint? Én betettem egy t3d,ase és obj exportálót, de nem működik. Pedig a videóban amit láttam működött. :S
  • Aquir
    #177
    letöltöd és meglátod :p
  • graphitman
    #176
    Sziasztok! Vettem egy új Notebook-ot, és Windows 7 van rajta.
    Ez jó, csak rászeretném tenni a Sketchup-ot.
    A kérdésem az lenne: Van e Win 7 változat? Rátehetem e az XP változatot,mert azt is kezeli?
    Ha vallaki tud segíteni, Email címemre röviden leírhatná, Megköszönöm!
    [email protected]
  • Aquir
    #175
    [URL=http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1156402070&no=143]#143[/URL]

    All models published to the 3D Warehouse go through a review process where they are checked for accuracy of location, visual completeness, polygon-count and overall quality.

    szóval talán elfogadják
  • mue
    #174
    Sziasztok!
    Azt meg tudná mondani valaki, hogyha már egyszerü verzioban vki megcsinálta a google earthben a házamat (úgy tünik Building Makerrel), akkor ha utána én Sketchupban megcsinálok egy részletesebb verziot, akkor az biztos fel fog kerülni és felülirodik az eredeti?
  • Aquir
    #173
    Nézd meg a programon belül a súgót, vannak videók is amik szerintem pont bemutatják mit lehet az eszközökkel csinálni!
    Gondolom fogod az elforgatás eszközt és egyik él mentén elhúzod, most nincs fenn nekem a program. A Faq-ban úgyis benne lesz, de megnézheted az intentet is (videók esetén youtube-ot). (Ilyenkor keress rá angol tőszavakban arra amit akarsz látni. Én is naponta többször használom a sztaki szótárt beépítve a Firefoxba).
  • syberia2
    #172
    Azért elmondod hogy lehet 90 fokkal felállítani?
  • Aquir
    #171
    Mivel angol a program, nagyrészt csak angol leírást találhatsz.
  • syberia2
    #170
    Épp most ismerkedek vele, és azért kérdezem, hogy kell felállítani?
    Szóval az megvan, hogy mivel csinálta, de hova állítsam bele a szögmérőt, hogy forgassam meg ilyenek- ezt hol tudom elolvasni magyarul?
  • Aquir
    #169
    Ha ismernéd a Sketchup-ot, látnád hogy a sima forgató eszközzel forgatja el, ott megjelenik szögmérő amivel mindig lehet pontosan forgatni. Szóval először tanuld meg a programot. A nézetet meg az elején felülnézetre váltja.
  • Aquir
    #168
    Linkeltem 3D tutorialt abban valószínűleg benne van a lényeg.
  • syberia2
    #166
    jah, és az elképzelhető h úgy csinálok emberfejet, mint ahogy ő a videóban autót? Szval hogy felülről oldalról előröl egymásba húzom, aztán ami nem kell leradírozom?
    Vagy így torz lesz?
    Pl ha így lefotózom magamat, aztán körberajzolom, és megcsinálom, jó lenne?
  • syberia2
    #165
    És hogy lehet pontosan 90 fokkal forgatni?
  • Aquir
    #164
    Szvsz nézed hogy milyen eszközt vesz elő és megtanulod a használatát, arra van a faq, aztán megnézed a videót.
  • repvez
    #163
    Mondjuk a rotate parancsal elforgatja 90fokkal és már áll is a kép
  • syberia2
    #162
    De azt hogy csinálja, hogy a vízszintes képet feláűllítja?
  • Aquir
    #161
    Azt az egy képet letöltötte, oldalt van link a tervrajzokhoz. Aztán követed a videót.
  • syberia2
    #160
    De úgy, h van egy rajz előlről hátulról meg mondjuk felölről, akkor azt hogy csinálhatom meg?
    Mint itt?
  • syberia2
    #159
    jah, és még egy: Láttam egy videót, amiben a fekvő rajzot így fölállítja az ember: azt hogy lehet?
  • Aquir
    #158
    képekben be van mutatva
  • syberia2
    #157
    És ilyen videó nincs róla?
  • Aquir
    #156
    Sketchup program tutorialjában talán benne van, nemtom, itt vannak 2D meg 3D emberkék.
    3D tutorial
    2D tutorial
  • syberia2
    #155
    Hy
    itt hogyan lehet emberkéket csinálni?
    Mármint alkalmas-e arra hogy ember modelleket csináljak, és ha igen, van róla tutorial videó?