20
  • rosemberg
    #20
    Nem értelmeztem félre a dolgot csak poénkodni próbáltam ami lehet nem jött be neked de szerintem akinek számitógépre van szüksége az autóba az már vett magának egy laptopot azt legalább beviheti az irodájába is és nem a parkolóban kell neteznie.Vezetés közben úgyse tudja használni.Szerintem ez megint egy olyan fölösleges dolog amiért pénzt lehet kicsikarni abból aki megengedheti magának.
  • BiroAndras
    #19
    "Akkor vegyél 30000-ért 2 db invertert, egyet a géphez, egyet a moncsihoz, és már mehet is"

    Mire kell nekem milyen inverter?

    "A 9"-os TFT-k szerintem elég olcsók"

    Olyat nézem 100K-ért.

    "egy sima alaplap meg már elfér valahova."

    Az lett volna a lényeg, hogy egyben az egész gép egyben volt egy kis dobozban (kb. 20cmx10cmx3cm).
  • peba
    #18
    Előre látom, hogy ha el akarok indulni a kocsival, akkor meg kell várnom, míg elindul a PC, amin valszeg Windows lesz, és akkor egy idő után a boot idő 3-4 percecske lesz, ami a forgalom közepén kellemetes : DDDD
  • chuck
    #17
    nemtom nezitek e a hanyatt egeret a konyoklon :)
    masodik sebvalto :)
  • Caro
    #16
    Akkor vegyél 30000-ért 2 db invertert, egyet a géphez, egyet a moncsihoz, és már mehet is :)
    A 9"-os TFT-k szerintem elég olcsók, egy sima alaplap meg már elfér valahova.
  • kiisb
    #15
    Én taxis vagyok, és már nagyon unom a telefonon, vagy PDA-n játszható játékokat. Nekem pl. kifejezetten jól jönne egy kicsit komolyabb konfig, hogy amíg a droszton várom az utast, addig tolhassam az épp aktuális kedvenc FPS-emet.
  • BiroAndras
    #14
    Simán lehet ilyet beszerelni házilag. Én néztem ilyet a kocsimba (tolatókamera, GPS, stb.), de végülis túl drágának találtam (gép : 200K, monitor: 100K, egyéb: kb.100K).
  • Bijesz
    #13
    imho
  • Bijesz
    #12
    te rosemberg, itt senki nem beszelt arrol, hogy az utasok iranyitanak az autot. itt csupan arrol van szo, hogy ok is elerjek a carpc-t, ami nincs osszekotve az uto vezerlesevel semmikepp sem.
    Tehat te kicsit felreertelmezted a dolgot
  • jpeg
    #11
    Windowst az autókba! :)
  • rosemberg
    #10
    "mégpedig több kijelzővel és billentyűzettel, hogy a vezető mellett az utasok is hozzáférjenek a rendszerhez" na volna valami hogy az anyósülésről valaki bele nyomkodna a vezetésbenem olvastam végig a cikket de mi a billentyű kiosztás WASD ???
  • Darth Sith
    #9
    elég egy PDA a kocsiba. De ha valaki igazi kocka, bevág egy laptoptartód az anyós ülés elé, és ráköti a gépre. Annál több nem kell, és még olcsóbb is. :)
  • Super DANTE
    #8
    Eléggé érdekes az a napellenzőbe épített billentyűzet, gondolom levehető és nem lehajtva kell nyomkodni a gombokat rajta.
  • Caro
    #7
    Házilag sokkal olcsóbb, VIA embedded alaplap, szinte más extra nem is kell.
    Azért még nem árt ha a kijelzőnek külső tápegysége van, és lehetőleg 12V-os.
  • Morden23
    #6
    "en siman meglennek nelkule."

    Mint ahogyan eddig is mindenki elvolt nélküle. Ellenben, ha ügyesen csinálják, akkor az "új generációknak" ez olyan lesz, mint a szervókormány.
  • Macc
    #5
    ja meg klassz moka lehet az autoban installalgatni:)
  • Gerygrey
    #4
    Nem nagy kaland az, én Agile Messengerrel úgy egy éve tolom először Nokia 3650-ről, most meg egy P900-ról. ICQ, MSN, minden... Még képet is tud küldeni, amit a teló kamerájával készítek.

    Egy kérdés, hogy minek kocsiba PC? Vezetés közben úgysem lehet használni, ha meg állsz akkor inkább egy laptop. Parasztvakítás az egész (mondjuk S-mercit köztudottan parasztok vesznek) :)
  • Ronny
    #3
    :)) az msn nem is lenne rossz, de kéne már egy rendes hangfelismerő hozzá
  • Extraboy
    #2
    Elore latom, ahogy az automban msnezek :D najo, viccen kivul, 1-2 dolgora hasznos lehet (pld, google earth egy terkeppel jol johet stb...), de en siman meglennek nelkule.
  • NiGG3R
    #1
    lol ez jó dolog de ki tudja mennyibe kerül mert valószinü egy középkategóriás autóba nem mindenki tudja megvenni extraként mert elég borsos ára lesz a biztos. Majd ha ugy adják mint néha a klimát (ajándékba) akkor lehet hogy nekem is lesz az autómba ilyen de az még messze van