869
Az augusztus 20-dikai tűzíjátéknak halálos balesete is lett

A POLITIZÁLÓ EMBEREKET BANNOLJUK!
  • Punker
    #4
    nézzétek a hírtv-t, 4 halott + 1 eltünt a Dunában :(
  • Dragooon #3
    valami elképesztő, hogy mi volt, ott, én hál'istennek csak a tv-ből néztem, de az is elég volt.. sajnálom azt a 2 szerencsétlent, akik meghaltak (x)
  • gnar killer
    #2
    akartunk topik talit és én mára javasoltam a tűzijáték miatt, még szerencse hogy nem jött össze...
    Miskolcon szerencsére megúsztuk, viszont most kezd feltámadni a szél.
  • Dexantreal
    #1
    Forrás: origo.hu

    Több halálos áldozata van a vasárnap esti fővárosi viharnak - erősítette meg a korábbi sajtóértesüléseket Molnár Péter, a Fővárosi Tűzoltóság szóvivője az MTV híradójának. A belvárosban tartózkodó tudósítók pánikról, kaotikus állapotokról számoltak be.




    Tűzijáték - esőfüggönyön át

    Ön hogy vészelte át?


    A [email protected] címre várjuk olvasóink beszámolóit a viharról.
    Ajánlat
    Hatalmas viharok érték el a fővárost




    Két halálos áldozata van a vasárnap esti fővárosi viharnak - erősítette meg a korábbi sajtóértesüléseket Molnár Péter, a Fővárosi Tűzoltóság szóvivője az MTV híradójának. A szóvivő azt mondta, hogy két halálesetről tud.

    A Katasztrófavédelmi Főigazgatóság ügyeletese pedig azt jelentette, hogy egy ember eltűnt a viharban, amikor két hajó összeütközött a Dunán. Az ügyeletes beszámolója szerint a Zsófia hercegnő hajó és egy kisebb vízi jármű ütközött össze, a vihar közben, és emiatt öten a vízbe estek. Négy embert sikerült kimenteni a Dunából, egyet viszont este tíz óra körül még nem találtak meg.


    A katasztrófavédelem ügyeletese korábban azt közölte, hogy a viharban nagyon sokan megsérültek. A tűzijáték nézőit a kidőlő fák, leszakadt faágak, betörő ablakok kihulló üvegcserepei sebezték meg. A hatalmas vihar miatt több belvárosi ház ablaka kitört.

    A belvárosban tartózkodó tudósítók pánikról, kaotikus állapotokról és nagyon sok sérültről adtak hírt Budapest több pontjáról.

    "Egy perc se telt el és már egyátalán nem látszódott a Gellért-hegy" - mondta a vihar kezdetéről egy fiatalember, aki a pesti rakpartról szerette volna nézni a tűzijátékot. "Ahogy elkezdett az eső is esni, mindenki futni kezdett, biztos, hogy volt aki megsérült" - tette hozzá.

    Az Erzsébet-híd pesti hídfője alatt a mentők két sérült külföldit, egy férfit és egy nőt láttak el. A híd budai hídfőjétől legalább öt mentőautó szállította el a sérülteket. Két ember sérült meg a pesti Vigadó teraszán, illetve a Marriott szállodánál, ahol a betört ablakokból kizuhanó üveg sebezte meg a nézőket.

    A vihar elől menekülő emberek aluljárókba, mélygarázsokba menkültek le. "A Ferenciek terénél az aluljáró megtelt, oda sokan már hiába próbáltak lejutni" - mondta az [origo]-nak egy fiatalember, aki az Erzsébet híd közeléből nézte volna a tűzijátékot. A Lánchídnál a híd alatti alagútba menekültek az emberek.

    Az [origo] munkatársainak jelentése szerint az Erzsébet-híd pesti végén álló tömeg a vihar kitörésekor a Kossuth Lajos utcán indult el menedéket keresve. Csak a hirtelen lezúduló hatalmas vízmennyiség és az erős széllökések miatt nem kezdtek el futni az emberek, így szerencsére nem történt emiatt baleset. A Belvárosi templom tetejéről a szél tetőcserepeket sodort le. Aki tudott, az aluljáróba menekült, de a tömeg nagy része a Kossuth Lajos utcára és a Váci utcára özönlött.

    Súlyos és könnyebb sérültek vannak Budán, a Sándor-palota környékén is. Kaotikus jelenetekről számoltak be a Batthyány-térről is, ahol legkevesebb két ember sérült meg, amikor a nézőkre dőlt a délutáni légi parádéról tudósító újságírók számára felállított emelvény.

    Az [origo] munkatársa motorral érkezett a szerkesztőségbe fél tízkor. Elmondása szerint a Hungária körút az Üllői út és a Mester utca közötti szakaszán a Lágymányosi híd felé csak egy sáv volt járható, az útra dőlt fák és leszakadt ágak miatt. A Lágymányosi híd elején rendőrök irányították a forgalmat.

    Az [origo] munkatársának tizenéves hozzátartozói a Jászai Mari térnél nézték volna a tűzijátékot, amikor elkezdődött a vihar. Mint elmondták, az erős szél feldöntött egy mobilvécét, amelynek tartalma a járdára ömlött. A fiatalok hiába kerestek menedéket a híd alatt, és az aluljárókban addigra mind tele lett a vihar elől menekülő nézőkkel, ahogy a környező kávézók és gyorséttermek is. "Széjjel áztunk" - mondta egyikük a telefonba. A Nyugatinál alig lehetett a metróba lejutni, ezért, mint elmondták, felmerült, hogy inkább vonattal utaznak Észak-Pestre, de a vonat is vagy negyven percet késik.

    A Kerepesi úti temetőnél az útra dőlt egy fa, ott el kellett terelni a forgalmat.


    Na, emberek, lehet a témához hozzá szólni. Azért picit durva egy ekkora vihar, nem? Jómagam gondoltam kihagyom a tűzijátékot, hisz már sokszor láttam és tv-n keresztül meglesem. Persze nem volt kedvem a televízió előtt se. Úgyhogy utólag szüleimtől és a net álltal értesültem a dologról, hogy ez egy picit szörnyűre sikeredett augusztus 20-dika lett.


    Akik elhunytak, azokra örökké emlékezni fogunk.


    Aki pedig óhajtja, beszámolhat, hogy a vihar kitörtekor hol volt épp és merre menekült, mi járt a fejében satöbbi-satöbbi.

    Gondoltam lehetne erről egy témát nyitni. Ha meg rosszul gondoltam, akkor jöhet a bünti pont és elnézést.