869
Az augusztus 20-dikai tűzíjátéknak halálos balesete is lett

A POLITIZÁLÓ EMBEREKET BANNOLJUK!
  • Dodo55
    #244
    Én ott voltam, most értünk haza.
    A Budai Várnál voltunk, nagyon durva volt.
    Egy ilyen sátorféleség alá meneküldtünk.
    Majd nemsokára elmesélem részletesen.
  • 42nd Intruder
    #245
    Ok no para.... ez legyen most a legkevesebb :S
  • JediMaster
    #246
    Akiknek vannak esetleg képei amit ő készített, mutassa meg őket, ha teheti
  • Krinyo
    #247
    trópusokon, meg tengeren van ilyen vihar szóval sztem egyértelmű
  • JediMaster
    #248
    örülj, hogy épségben hazajutottál
  • Dodo55
    #249
    Képet nem csináltam, mert féltem, hogy elázik a digitális fényképezőm, de itt egy kép az indexről, ezt én élőben láttam:http://index.hu/cikkepek/0608/belfold/vihar1//.gdata/gp_07.jpg
  • SHADOWEYES7
    #250



  • 42nd Intruder
    #251
    Itt lehet hírre vadászni...
  • BlackShadow
    #252
    nekem igazából ezeket a hsz-eket olvasva esik le, h milyen rohadtnagy szerencsénk volt, h a margitsziget közepén a fák között rohanva nem talált el minket valami 'égi ajándék'.. há bazeg
  • Admiral
    #253
    És mi lett vele? :S Túlélte?
  • JediMaster
    #254
    a gép nálam is ott volt, egy kicsit féltettem én is.
  • 42nd Intruder
    #255
    Főleg villám :O
  • 42nd Intruder
    #256
    Szerintem holnap lesz elég kép...
  • Krinyo
    #257
    hát igen, az kész "aknamező" ilyenkor
  • VRSDM
    #258
  • Alien
    #259
    Én a Petőfi hídon voltam. Először még nem volt semmi, aztán picit csöpögni kezdett majd hirtelen jött az óriási szél és az eső. Mi lebuktunk a korlát alá, az valamennyire védett oldalról, persze ömlött ránk az eső :S Időnként felálltam és köbe néztem, a szél nagyon nagyon fújt, a Duna felől és a hídon túl alig láttam. Aztán picit később elkezdtünk futni Rioba, fedett helyre, de elég durván fújt a szél végig mire átértünk :S Közben láttam elhagyott papucsot, esernyőket.... Nagyon durva volt :( Nyugodjanak békében akik meghaltak :( Az ember elmegy tüzijátékot nézni és nem tér haza :( Szörnyű :( Hallottam a hírekben előtte, hogy jön hidegfront meg eső, de, hogy ilyen durva idő lesz, azt nem gondoltam volna.
  • Admiral
    #260
    Én a János kórháztól mentem haza, és pont egy fasornál kapott el az orkán... Sprinteltem ahogy tudtam, teljes halálfélelemben, még sose éreztem ilyet, szörnyü volt :S
  • rage
    #261
    Mi a Petőfi hídon álltunk, kb 5 perc után nyakunkba szakadt az ég.
    Mivel négyen voltunk, arra figyeltünk, ne szakadjunk el egymástól, s elindultunk a Pesti hídfő irányába, kb 5 perc múlva már a bent álló villamoson voltunk.
    A vihar kitörése után kb fél perccel a tűzijátékot megállították, s a villamoson voltunk, amikor meglepődve hallottuk a dörrenésekből, hogy folytatták.
    Pánikot a hídon láttunk csak, sokan sikítoztak, de szerintem, a nyakukba szakadó jég miatt tették ezt sokan, azért nem volt túl kellemes érzés...
    Láttam egy kb 5 méter magasan repülő fekete ernyőt is, ami valahol a Duna fölött tűnt el az éjszakában.
    Mivel a hídon nem kapcsolták le a villanyokat, s nem igazán volt ami ránk essen, nagy probléma nem történt, szarrá áztunk, kb ennyi.
    Utána itthon a hírekből tudtam meg, hogy mi voltaképp jó helyen voltunk...

    Pláne, hogy szerencsére legalább nem villámlott.
  • VRSDM
    #262
    további "szép" álmokat

    / rest in peace /
  • 42nd Intruder
    #263
    Mondjuk nekem az feltünt, hogy nincsenek helikopterek a légtérbe, mert mintha az eddigi közvetítésnél lettek volna. Ebből mondjuk sejthettem volna hogy valami lesz... De egész nap jó idő volt fene se gondolt erre :C
  • rage
    #264
    Egyet ebből kiemelnék, mivel a Hír TV-ben azt mondták, nem tudták leállítani a tüzijátékot. Pedig letudták, legalább 4-5 percig szünetelt, majd ahogy alábbhagyott a vihar, folytatódott.

    Gondolom, RTL Klub stb érdeke nem az volt, hogy ne menjen tovább...
  • VRSDM
    #265
    egész nap voltak is helikopáterek... de nincs az a pilóta aki felszáll csak ránéz az égre és megmondja hogy nem-nem (apám is pilóta)
  • fistin
    #266
    de ezek a faszok is bemondhatták volna hogy nem kicsi vihar lesz :OOO
    nem hiszem L hogy ne tudják!
  • rage
    #267
    Ők nem kaptak felszállási engedélyt
    Viszont a hajókat hogy engedhették vízre? ...
  • BomBa
    #268
    szerencsére igen, asszem nem maradt maradandó sérülése
    azért eléggé megijedtünk, mikor láttuk, hogy a feje vérzik :/ nem a látványtól, hanem, hogy agyrázkódás vagy vmi komolyabb baja lesz-e
  • _Atti_
    #269
    én nem vagyok híve, durva szélsőséges időjárás mindig volt, láttak már magyarországon durva jégesőket, tornádót, orkánt.. régen azért nem volt ilyen szintű az információáramlás, a környezetünkre meg annyi minden hat hogy az elképzelhetetlen.Akárki, akárhogy számitgat az egyik pillanatról a másikra elévülhet szerintem. Persze zajlanak változások de én nem gondolom hogy az ember képes előre megmondani mi történik pontosan..
  • VRSDM
    #270
    rtl csak megvette a jogot a kamizáshoz, nem miattunk ment tovább, hanem mert 20-adia szerintem
  • 42nd Intruder
    #271
    Ezt nem lehet vitatni, de a biztonságiak (rendőrség, tűzoltó stb...) elrendelhették volna a leállítást nyugodtan, mivel a pánikra ez dobott csak, és ahol pánik van, ott emberélet van veszélybe....
  • VRSDM
    #272
    hajókat talán ugy hogy az a 500-600 talán 1000 ember aki vett jegyeket rá elég borsos áron és nincs vihar akkor a hajóscégnek szopásvan... ittis a pénz beszél inkább száljon fel és haljonmeg de ne pereljen engem
  • Krinyo
    #273
    8kor lehetett már látni hogy vihar lesz, ebben mi a nem előre megmondható?
  • JediMaster
    #274
    Az m1-en futo hir szerint vizsgálják miért nem szakitották félbe a tüzijátékot. Hiradó 1.27-kor
  • Chrystopher
    #275
    Említették is valamelyik adón hogy fogják közvetíteni a földről, a citadelláról, és számtalan helyről töbekközt a levegőböl is helikopterről. Na mintha elmaradt volna a légi közvetítés, de nem esküdnék meg rá, nem néztem aktívan.
  • 42nd Intruder
    #276
    Ezt tudom, mert bizonyos km/h-s szél felet simán levághatja saját magát a helikopter. Nekem is van pár repülős ismim, meg stb. Csak eddig mindig volt és most nem fel is tünt... Lehet akkor kellett volna mondanom, hogy valami nem oké...
  • _Atti_
    #277
    én másra válaszoltam :)
  • VRSDM
    #278
    én gép mellett néztem eléggé, de nemvoltak csak földi kamerák...
  • rage
    #279
    Azért nekik tudniuk kell, hogy várható-e vihar.
    A hajós cégeknek így most pláne szopás van...
  • Krinyo
    #280
    jajó, csak így 1kor baromi lusta vagyok visszaolvasni :D
  • VRSDM
    #281
    naja... de faterom mondta is még1másik repcsis ismerőssel voltunk kint az AIRRACE-en (szerveztek nekem az ottani repcsisek vip-jegyet, mondtáis hogy nagyciharlesz stb. majom szolis köcsögök a vip-be meg kinevették őket hogy " mit okoskodnak a vén pilóták" ...
  • JediMaster
    #282
    Itt inkább az lett volna a célszerübb, ha azt közlik a néppel, hogy az időjárási viszonyok nem engedik meg az eseményt, ezért elhalasztják 1ó-val vagy héftő estére teszik, nem lett volna semmi gond ebből. Szerintem
  • Admiral
    #283
    Ha OMSZ tudta, hogy nagy vihar lesz, akkor az lett volna szvsz a minimum hogy közszolgálati tv-k (és kereskedelmi tv-k is ha van bennük egy csöpp jóérzés) non-stop futó alsó szalaggal kiírják hogy veszélyes odamenni... Mondjuk nem néztem tv-t de nem hiszem hogy ilyen lett volna