14
Karoszéria javítása
  • Vlala #14
    Onnan, hogy valami ég. :)
  • Danny1987
    #13
    Hegesztésnél honnan lehet tudni hogy túl nagy áramot használsz?
  • Glpetyus
    #12
    LOL,a kromofágot inkább nem kéne....
    Sima polírpaszta simán lehozza.
  • fifi
    #10
    brigéciol
  • TomBond
    #8
    Egyébként meg ha biztos akarsz lenni a dolgodban előbb kipróbálod olyan helyen ami nem látszik (pl. motorháztető vagy csomagtartó alsó része)
  • Vlala #7
    Királykék autó, sárga festékkel, 555-ös szám... tiszta Subaru WRC. :)

    (előttem már minden mást leírtak.)
  • Crem
    #6
    2k-s anyagokat nem takarít le a benzin....
  • Crem
    #5
    A PUR-t javítom Glasurit 2K-ra mivel a PUR faipari!:D

    sry
  • Tinman #4
    Benzines ronggyal ráfekszel és ennyi a történet. Utánna azért mosd le a kocsid ;-)
  • Crem
    #3
    lol!

    Ahogy Borg is írta... Felverődött szurok,festék eltávolítása: nitrohigítóval lehet, vagy a festéknek a saját higítójával. A kromofág is jó, abban az esetben, ha fémig akarod letakarítani. A nitronál azért arra figyelni kell, hogy ne álljon rajta huzamosabb ideig. Nem tudom milyen évjáratú a kocsid, de elméletileg vagy PUR vagy vizes bázisú lakk van rajta. mivel ezeket fűtés-hűtés útján keményítik ki, ezért nem fogja rögtön megmarni.
    Ha viszont nem akarod megkockáztatni, hogy esetleg valamit tönkreteszel, akkor elviszed az első közeli autófényezőhöz és kérsz egy full átpolírozást. Ebben benne van a vizes felcsiszolás és a gépi polirozás illetve gyapjukorongozás is. ez kb. 20-30 ezer forint mivel qrván rámegy az egész nap!:DDDDDDDDDDD
  • Borg
    #2
    Állítólag ha viszonylag új, és gyári a fényezés, akkor a nitrohigito sem árt neki, szal azzal is le tudod vakarni a felesleget. De mondjuk én sem kockáztatnám meg. Inkább a polír megoldás.
  • 555
    #1
    Helló

    Egy nagy problémaám lenne
    A személygépkocsinkra festék kerül miközben (zománcfesték)festékszorval vestettünk.(Persze a kocsi 10 méterrel hátrébb ált de és vedett helyne volt mégi jutott neki is)
    Mesziről nem lehet látni de ha a kocsi mellé áll látja, kissé olyan mint ha poros lenne mert a kocsi színe királykék és sárga festék került rá.


    NEM TUDOM,HOGY LEHETNE ELTÁVOLÍTANI A FESTÉKET
    kishelyen probálkoztam vizes bőrkesztüvel és ugy lejött
    nem tom ha valamilyen polirozo pasztával átpoliraztattnam ami csiszolo anyagot is tartalmaz az lehet hogy levinné
    az úveget kronofággal takaritottam le (de szerintem a festéknak árt)
    Vagy vigyem be autókozmetikába vagy Karoszéria fényező és javítoba

    NEM TUDOM HOGY MIT CSINÁLJAK VALAKI AKI ÉRT A KOCSI FÉNYEZÉSHEZ SEGÍTSEN