34
  • _Vegeta_
    #34
    Mar nem azert de ez a pajesz, az angol urak kivaltsaga volt. :P

    En egyebbkent nagyon bizok a rutan bacsiba. :DD
  • BiroAndras
    #33
    "Jójó tesztelgetik a torlósugár hajtóművet is"

    Tudtommal nem tesztelik, hanem vagy 40 éve használják (SR-71 BalckBird).

    "Alapjábanvéve hát ugyanúgy csak pontosabban és jobb hatékonysággal működnek..."

    Egy repülőgép nem csak hajtómű és szárny. A repülőelektronika is legalább olyan fontos.
    De a katonai gépeknél hajtóműből és szárnyból is vannak jelentősen eltérő szerkezetek. Elég csak az F-117 vagy B2 alakját megnézni.
    A legegyszerűbb, ha utánnanézel a felsorolt gépeknek.
  • Morden23
    #32
    Oksa. Ezek szerint nem volt semmi fejlődés uscve 6000 éve, mert még mindig kereket használunk. Nem abszolútumokba kell gondolkodni.

    Az, hogy az átlagos otthonülő már lyukasra nézte az agyát sci-fi filmekkel, és már 20 éve gravitációs hajtóműben meg antianyreaktorban gondolkodik, az pont nem érdekli a világ fejlődését.

    "De izéé...szárnyuk van"

    Milyük legyen? Elefántormányuk?
  • roliika
    #31
    De izéé...szárnyuk van, a felhajtó erőt használják csak /elvileg/ és vagy propelleres vagy sugárhajtóműves. /Jójó tesztelgetik a torlósugár hajtóművet is/. Alapjábanvéve hát ugyanúgy csak pontosabban és jobb hatékonysággal működnek...akárcsak 1 jó kazán.
  • roliika
    #30
    "Tehát erőforrás mostis azonos".
  • BiroAndras
    #29
    "Nézőpont kérdése. szerintem nem csak a civil repülésről beszél."

    Katonai gépeknél azért volt nem kevés lényegi fejlesztés:
    Csak pár példa : F-16, SR-71, B-1, F-117, B-2, F-22, (Aurora?), Harrier, JSF.
    És ott az X-gépek sora.
    A civil gépeknél a hatékonyság és a megbízhatóság fejlődött inkább. Viszont az elektronika óriásit fejlődött itt is (felsorolni is hosszú lenne a lényegi fejlesztéseket).
  • BiroAndras
    #28
    "Nyolcvan éve már léteztek azok a hajtóművek, amelyek manapság a legelterjedtebbek"

    Azért a repülőgép nem csak hajtóműből áll. És bár az alap sugárhajtómű technológia hasonló, azért óriási fejlődés volt még a civil repülésben is. A katonai technológia meg egy másik dimenzió.
    Jet engine

    "minimum elvi szinten."

    Az elv és a prototípus közt óiási szakadék van.
  • Morden23
    #27
    Eszeveszett nagy újítások történtek biztonságtechnika, élettartam, megbízhatóság, variabilitás, cserélhetőség, hozzáférhetőség, szervízelhetőség és még sok más terén. Aki azt mondja, hogy nem történt érdemi változás az emúlt egy évszázadban, az vagy teátrális túlzásba esik, vagy hülye.
  • roliika
    #26
    Bár ha így nézzük a mai autók sem tartogatna eszeveszett nagy újításokat. 100-120 éve létezik robbanómotor, és villanymotor is. Az 1800-as évek végén elég sok villanyautó is közlekedett. Tehát erőforrás mostis azonos csak csiszolódott. Első belsőégésű motorok mogyoróolajjal mantek, ma ezt bio üzemenyagnak hívnánk. :)
  • NEXUS6
    #25
    Nézőpont kérdése. szerintem nem csak a civil repülésről beszél.

    Nyolcvan éve már léteztek azok a hajtóművek, amelyek manapság a legelterjedtebbek, minimum elvi szinten.
    Még talán az ion-hajtómű is.



  • BiroAndras
    #24
    "Szerinte átütő fejlesztés az elmúlt 80 évben nem történt."

    Ez így ebben a formában nem igaz. Valószínűleg félreérteés/félrefordítás történt, mert a srác tényleg nagyon tud, nem mondana ilyeneket.
    Vagy lehet, hogy csak a civil repülésről beszélt, ahova a komolyabb fejlesztések nagyon lassan jutnak el.
  • VRSDM
    #23
    gépei
    a proteus egy kifejezett remekmű ha engem kérdeztek


    a cikkhez meg : szóval nagy lehetőségek állnak itt, csak épp még nem nőtt fel hozzá eléggé a világ
  • VRSDM
    #22
    haddne kelljen reagálnom rá

    ... mr burt meg tényleg eléggé speckós de tökéletes gépeket tervez van szerencsém repülni egyel, ha van szabadideje apámnak. /repzi/
  • haxoror
    #21
    Ezaz! Mondd meg nekik!
  • NEXUS6
    #20
    Sőt az univerzum is lebomlik, néhány száz milliárd év múlva csak viszonylag alacsony hullámhosszú elektromágneses sugárzás fogja betölteni.

    Elvileg.;)
  • brueni
    #19
    az üveg is lebomlik...

    ...csak lasabban mint te.
  • L3zl13
    #18
    A rágógumi lebomlik, nem?
  • uniu
    #17
    Kiraly volt a zene, foleg hogy neztem hozza a kepet. Mar csak repaszabasu, strasszokkal kirakott nadrag hianyzik hozza!:)
  • sonicXX
    #16
    Te ugye sosem dobsz ki mondjuk bevasarol zacskot, szatyrot, kulon gyujtod a szervetlen es kulon a szerves hulladekot, es nem koptel meg ki ragogumit erdoben?
    Ha esetleg megis (gyanitom hogy igy van), akkor sajnos a "sok kocsog gazdag civil"-tol csak annyiban kulonbozol, hogy nem vagy gazdag. Ami nem is baj, DE AKKOR NE BESZELJ IGY.

    Inkabb igyal meg egy kortyot es fogd ra a nyuszira. Thxbyestfu.
  • djukel
    #15
    Sok köcsög gazdag civil ne repkedjen az űrben, inkább mentsék meg az esőerdőket.
  • vice
    #14
    Utálom az ilyen pajeszt, béna. Olyan alkoholista paraszt benyomását kelti.
  • Epikurosz
    #13
    Elszomorító, hogy nálunk semmi. Pedig még a románok is rakétákkal kísérleteznek. Igaz, ők a Fekete-tengerrel szerencsések, mert van hová lőni.
    Nekünk meg max. a Hortobágy jutott, mint puszta (részben). Talán egy Taepodongot itt is ki lehetne fejleszteni. :-)
  • mrzool
    #12
    Rutan sokan hasonlítják von Braunhoz - mind képességek és tudás terén, mind a céljaikban: mindkettő a Holdra szeretett volna / szeretne menni, és szeretném azt hinni, hogy ez Rutannak is össze fog jönni.:)
  • roliika
    #11
    Megjegyezném ilyen sok körablakos repcsit filmben utoljáta a Flash Gordonban láttam .:)
  • roliika
    #10
    Ez a fószer nagy koponya! Láttam már vele pár műsort vagyis róla, nagyon extrém repcsiket fejlesztett már ki. Szerinte a repülés olyan mint anno az autózás és most csak a T modellnél tartunk. Szerinte átütő fejlesztés az elmúlt 80 évben nem történt.
  • szombat
    #9
    Én is egyetértek.
    Olvassátok el Dan Browntól (tudjátok, aki a Da Vinci kódot is írta..) A megtévesztés fokát!!
    Abban is ekörül forog minden.

    Hatalmas könyv!! Én személy szerint joban szerettem mint a Da vinci Kódot...
  • HUmanEmber41st
    #8
    A Space Shipet meg akarta vásárolni és sorozatban gyártani egy ( nem tudom pontosan) kanadai vagy angol cég, de nem engedte az Ami kormány...még nekik sem..
  • Anteris
    #7
    várjá, ez a jó:

    zene
  • Anteris
    #6
    ilyen paleszhez efféle zene dukál:
    http://www.space1999.org/audio/BarryGray-Space1999-Year1Disc2-01-BarryGray-Space1999-Year1Disc2-01-Space1999Y1MainTheme_(ExtendedVersion).mp3
  • Szefmester
    #5
    Elvis rajongó naés... attól még egy zseni.. mégha talán kicsit különcnek is tűnik..
  • Anakyn
    #4
    Most adtam le a Halálcsillag terveit a lakatosoknak, 10 év és kész, jöhetnek majd a vendégek... :)
  • Sanyix
    #3
    Énis remélem, ha jutnak valamire, mert én szeretnék is röpködni :)
  • fako
    #2
    Azert ez a pajesz nem gyenge.
  • Zedas
    #1
    Remélem még az én életem során jutnak valamire ezzel az űrrepülős mókával. Nem mintha röpködni akarnék, de azért hihetetlen hogy mennyire nem látnak benne a pénzemberek és az államok fantáziát (tisztelet a kivételnek).