20
  • valamit
    #20
    na igen, és ha Afrika legrosszabb régióiból származna, akkor meg azt kéne mondani, hogy már halott... ennyit jelent 25-30 év a világ különböző pontjain
  • LaPalma
    #19
    nem jól tudod...
    http://www.bootstrap.org/chronicle/pix/pix.html
  • Axon
    #18
    Nekem is C16-om volt 64 k-ra bővítve
  • cateran
    #17
    Hat nem:) Kelet-Europaban is....meg Nyugat-Europaban,illetve mersekelten a tengerentulon.
  • Tetsuo
    #16
    Ha jól tudom, a Xerox találta ki az egeret (is).
  • Tetsuo
    #15
    Kelet-Európában..
  • Tetsuo
    #14
    Majd 1x ilyet akarok venni: Egy oldcomputer :)
  • Godefroy
    #13
    Az Amiga sokkal előkelöbb helyet érdemelt volna, annyi volt benen az innováció, hogy kb az XP op rencer éri be és a mostani divat onboard alaplapok.

    Csak az volt a hibája, hogy megvette a Commodore a koncepciót azt basztak fejleszteni az 1200 már nagyon későn jött.
  • Anubys
    #12
    És mondd csak, ZX Spectrumról hallottál már? Persze, én a C64-et is felraktam volna alistára, de csak a Speccy után... :)
  • Athlon64
    #11
    Nagyon állat látni a világ leg első garfikus felületét! :)
  • Athlon64
    #10
    Ja!
    Nekem Xerox TFT-LCD monitorom van!

    ui.: na és akkor mi van, he?

    :
  • Athlon64
    #9
    No szerintem megy Comodore16 :) mert nekem az volt 64Kb-ra bővítve!!!
  • Aramir
    #8
    Szerintem meg Sir Clive Sinclair a ZX80 meg ZX81 gépével :)
  • Elvis
    #7
    illetve majdnem a c64... de inkább a zx spectrum és előtte a zx81... (igen, ezt a csatát sosem fogjuk lezárni! ;) )
  • NEXUS6
    #6
    Te voltál a gyorsabb!;))
  • NEXUS6
    #5
    Nekem egy kicsit furcsa a lista. Ha az lett volna benne mindenhol, hogy adott dologban mi volt az első, akkor ok.

    De miért pont egy 386-os gép a második, csak azért mert az első 386 volt? Akkor miért nem az első 286-os? Vagy XT?

    És az első penyó miért nincs ott???
    Mert szerintem pont ez volt az a technológia, ami a PC elsőségét a '90-es években bebiztosította!
  • Walaki
    #4
    Hát.. a kiváltott hatás tekintetében a C64-et kihagyhatatlannak gondoltam. A számítógépek tömeges elterjedését a C64 indította.
  • GulaSoft
    #3
    Ez egy akkora baromság. 2. helyezett azért lett második, mert először szerelt be egy más által gyártott processzort a gépbe! Ez ám az innováció!!
    Mikor ezt csinálták az amiga már régen multitszkos garafikus felöletet nyújtott, jól mondják a pc évtizedes lemaradásban volt hozzá képest, de ezzel csak 7. helyet érte el mert a compaq berakta a gépbe a 386-os procit! Fú de nagy dolog!
  • Zedas
    #2
    Hát ez kész:
    Xerox 8010 videók

    Gondoljatok bele, szinte nulláról kitalálták az első grafikus felületet ami az alapjait képezi annak amit ma használunk. Szerintem hihetetlen zsenialitás kellett hozzá. Ja és van benne WYSIWYG nyomtatás, ami az MS nek még 20 évig nem jött össze :)
  • HUmanEmber41st
    #1
    Az a kislány a képen ma már anyuka..