42
  • dez
    #42
    Másik topikban válaszoltam.
  • reiko
    #41
    Helló mindenki!
    nemtudom van e valakinek ilyen kártyája -> Inno3D Geforce 7900 GS
    Nekem van, mostmár nemsokára csak ugy mondom hogy volt.. A kártya nálam beszart.. A képernyőm ULTRAIBOLYA Színű ..:D Majd meg vakulok tőle, ilyet még nemláttam. Azért írok hátha valaki tapasztalt már ilyet, és tudja-e hogy lehet-e az effajta problémát kiküszöbölni.. megjavítattni? Válaszokat előre is köszönöm!!!
  • MagyaR
    #40
    Csa! Nekem is azvan és 7200 alapon télleg kevés!

    Nekem inno3d-m van ami nem a legjobb márkák közé tartozik és így kapok 7500 pontot!

    Egy Asussal 7700 körüli pontot lehet elérni!
    84.21 az tökéletes a kártyához vagy esetleg nyomd fel a legújabb 91.37et!

    De ezt inkább a 3DMark05 topicba!
  • Sanyix
    #39
    Szar a codban a rage128 és akkor minden ati kártya szar? :DD lol
  • Blinkye
    #38
    Hali 7900GT-m van és 7200 pont a 3DMark05 ben.. sztem kevés.. a 84.63 és 91.45 ös forceware azt irja,h nincs kompatibilis faszomtudja a gépen ezért nem tom felrakni.. Mi lehet? Most a 84.21 van fentt. Lehet,h azért lassú? AMD 3200+ om van ASUS A8N SLI lapom,4x512 kingston WinXP service pack 2
  • Chappy
    #37
    Nekem 6600 GT van, szidom is mert Inno+D, és kéthavonta rossz. EZentúl sokat bír.Most egy szar ati cserekártyám van, 640-es felbontásban kell codoznom 19"-os monitoron!!! Lehet, hogy most beruházok egy 7600 GST-re, de ha nem lessz, akkor inkább GT. 1 éve vettem 6600 GT-t. JA, egy AMD 1700-as gépben (fateromé) GeForce 200 Ti van (64 MB). Szuper egy kártya. Anno 1024-es felbontásban kijátszottam rajta a Doom 3-at. A GeForce kártyáknak szar a hűtésük (habár az újabbaknak egyre jobb). VIszont az ATI-kkal a faszom ki van. Szar mind.
  • BiroAndras
    #36
    "100.000 Ft-os kártya. Mi a túrónak. Még 100 év és ki is lessz használva amit tud"

    Most is ki lehet használni simán. Egy komolyabb játék 1600x1200-ban, 4xFSAA-val simán kihasználja.
    És akinek telik rá, az miért ne vegyen?
  • Vakeraka
    #35
    de az x1950pro jóval többet tud nem? Mert annál 8 vertex és 36 pixelshader van hiába kisebb órajelen.
  • motaba
    #34
    Kérdem én Minek??????????
    100.000 Ft-os kártya. Mi a túrónak. Még 100 év és ki is lessz használva amit tud
  • Inquisitor
    #33
    Szerintem egy árban lesz az X1950pro-val, ezért a GTO vagy megszűnik, vagy sokkal olcsóbb lesz.
  • Vakeraka
    #32
    remélem pci-e lesz és akkor x1800gto helyett ez jobb vétel
  • Inquisitor
    #31
    Elvilge nem, de előfordulha, hogy olyat is gyártanak ...
  • Vakeraka
    #30
    Ez most agp-s kártya lesz nem?
  • rtomo
    #29
    Nekem asus radeon 9600XT-m van 128Mb-val, és 2-2,5 éve vettem 40e-ért 3 év garival. Belegondolva, hogy 50-60-eért olyan jó karit lehet kapni elkgondolkodtat,hisz én nagy cod fan vagyok és a játékot is komolyan tolom és a jelenlegi fps-em 40-100 mozog, de ennél több kéne és jobb eredményeket érnék el :( nahde előtte dolgoznikell, hogy meglegyen a kari :)
  • mikloss
    #28
    Jah hát ez ígyvan egy átlagos magyar felhasználónak Ati 9550 v 9600-a van mert ezek voltak olcsók egy éve bár a 6600GT-nek tényleg nagyon lement az ára kb 25e de ez a max amit adnék egy vidkariért...
  • Sanyix
    #27
    Nem is olyanokkal játszom, most wantedet azt a 2 órát high-on játszottam(élsimítás, meg aniso ki, 1024*768), ageof3 azis highon ment szépen(asszem csak a víz részletességét vettem le valamennyire), persze megint élsimítás meg a többi nélkül. Amikkel játszok (Act of War, Orbiter, X3 Reunion, Live for Speed, IL-2 FB+AEP+PF) ezeknek elég ez is, legalább high vagy very high beállításokhoz. Csak az oblivionnak nem elég, de azis elfut nemcsúnya graf mellett(medium körül), bár már az oblivionnal se nagyon játszom, ugyanis egy idő után nagyon unalmas mert egyhangúak a küldetések. Na meg Operation Flashpointot tolom multiban, dehát annak nemigazán számít a videokártya, inkább a proci+mem. A tömegszarok meg egyáltalán nem érdekelnek szóval a legnagyobb videokártyaigényű játékokkal nem találkozom :) És még 2-3 évig nem tervezek új videokártya vásárlást.
  • Balumann
    #26
    Én is megvok Ati 9600 pro-val, semmi gondom vele, minden megy rajta. És nem fogok sztem videokarit veni jó ideig, azért nem veszek, hogy jobban csillogjon a fegyver meg a föld, jó ez nekem így.
    Főleg azért sincs sok értelme most venni sztem, mert elvileg januárba jön a directX 10, (bár mivel Vista-ra lesz csak directX10 vezérlő, és azt eltolják, lehet hogy kártya se fog előbb jönni). És akkor szerintem lefognak menni a régebbi kártyák árai valamennyivel!
  • Falconer
    #25
    Nemtudom neked milyenek az igenyeid. En sem vagyok egy nagy jatekos, de a 9600prot tavaly osszel dobtam egy 6600GT re. Na ez most pont megfelel. Mondjuk en 1280ban jatszom mert nagy a monitor. Most Wanted, cod2, fifa world cup, ageof 3, FS2004, eleg szep beallitasokkal olyan 20-30fps korul vannak. Szoval eppenhogy nem akadozik.
    De a 9600proval mostmar egyaltalan nem jonnek ki. 6600Gt-t most hasznaltan megkapod 23ezerert, szerintem nagyon jo ar, es el is kell a jatekokra, ha nem olyan grafikaval akarsz jatszani mint ket eve.
  • Sanyix
    #24
    Nekem meg max 25 :) énis jól elvagyok a tavaly vásárolt 9600prommal, minden megy rajta amivel játszok, méghozzá nem is minimumon.
  • stukov
    #23
    "emberi áron": nekem max 30ezer az emberi ár egy videokártyáért
  • motomaster
    #22
    Nekem Radeon 9800 Pró van...Tökéletesen mükszik, a játékoknál is. Nem baszom a legújabbat Minek is?
  • Csukii
    #21
    Nem olyan régen beszart a VGA karim és nincs pénzem most egy újra.
    Helyette elővettem a szekrény mélyéről S3 Virge-emet és most ezt használom.
    Kifogástalanul megy rajta minden 2D-s alkalmazás :-)

  • Enlight
    #20
    Öhh, nekem Radeon 9700 Pro van (128MB). Mindenre elég, és nem 640x480-ban minimumon játszok..Bár nem is játszok túl sokat. Szerintem sem éri meg 150-ért új VGA-t venni, mert nem hoz akkor gyakorlati (!!!) többletteljesítményt, mint amilyen mértékben drágáb pl. egy 60 ezresnél.
  • AnonyX
    #19
    Nekem most egy Abit Ati Radeon 9550 van, elég jól végzi a dolgát. De szeptemberben lesz kis gép ujítás. Akkor tervezek egy 7300GT-
    t, esetleg egy 7600GST-t. Majd kiderül mi lesz elérhető számomra.
  • mikloss
    #18
    Ati Asus 9550GE powa! bár jövőre lehet beinvesztálok egy 6600Gt-re! lol hagyjanak már a 150e-es karival az nem kelet európa proliaira lett tervezve... 50e minimálbér wehehehe
  • irkab1rka
    #17
    Soha többet NVIdia. 6600gt, de a driver a szar (64bit).
    Mostantól ATI (amig annál is ki nem bukik, hogy dzsunkán rakják össze kalapáccsal) :)
  • roliika
    #16
    Magyarra lefordítva , aki ennyi pénzt ad érte az hülye. :)
  • Warpcore
    #15
    GForce3 Ti200 64Mb
  • Cat 02 #14
    fx 5600 :P
  • mitch2006
    #13
    Engedd meg, hogy válaszként idézzem Nexus6 ide is érvényes hozzászólását,mely egy korábbi cikkre volt reagálása:

    "Hogy még is miért kell, miért nem jó egy sima kliens egy konzol?
    Csak azért amiért az emberek az irreálisan magas benzinárak ellenére is autóznak, ahelyett hogy tömegközlekednének.
    A teljesítmány birtoklásának vágya, ez áll az otthoni számítógépek, jelen esetben PC-k mögött. Ez az irracionális törekvés mindíg is az ember sajátja lesz."

    #29
    Nexus6
    http://www.sg.hu/cikkek/46510/mi_lesz_a_pc_jovoje
  • roliika
    #12
    Aki 150-et ad 1 videókariért arra, hogy játtszon na annak úgyis kell! Mert ezek egyértelműen nem CAD-re vagy Maya-ra vannak kifejlesztve, így senki ne jöjjön azzal, hogy aha mert ő nem játékra használja, és überkirály a Maya7-nél. 150-et 1 videókariért játékra, eszetlen dolog kiadni.
    1-2 hónap és jön a PS3 150 körül na az játékra jó. Monitorra is köthető, vagy amire akarjátok.

    És az nem csak fél évet bír ki az új játékok körében.

    De komolyan...mire jó 1 150ezres videókari ami csak játékra jó? /Tudom...játékra :D/
  • roliika
    #11
    9700GT-ne milyen a hűtője...pfff...már nagyon várom a gyári nitrogén hűtéssel szerelt videókarikat vízhűtéssel megspékelve. :DDD
  • janos666 #10
    És saccr mikor jön ki a G80?
  • Inquisitor
    #9
    Megjegyzem az X1800GTO árak elkezdtek felmenni, valószinüleg kezdik kivonni a forgalomból és ezért, míg az X1900GT árai lefelé mennek az X1900XT-vel együtt.

    " a 7900GT változatok még mindig 75-90 ezer forint körül mozognak"
    Ha normális nyugateurópai árakat nézzük (vagy kevésbé vastagbörű magyar kereskedőkét), akkor 61-67.000Ft között kapni itthon is 7900GT-t vagy 7800GTX-et. Ami érthető mivel a fent említett X1900GT ára is (kint legalább is) ilyesmi szintre esett.
  • Inquisitor
    #8
    Azért ha választani kell egy első generáció Dx10 kártya (130-150.000), meg egy viszonylag gyors DX9 kártya között (50.000), akkor nem mindenki fog tudni vagy akar leakasztani plusz százezret az újabb cuccért.

    "Ugyanilyen - meglehetősen kellemetlen - hatása lesz a megjelenésnek a riválisra, amely minden bizonnyal kénytelen lesz leszállítani az X1800 GTO és X1650 árait is, ha versenyben akar maradni."

    Ez vicces, hiszen pont az X1650 és az X1950 szériák miatt kénytelen az NVidia kiadni a 7900GS-t, olcsósítani a 7600GT-t, és kidobni a 7950GT kártyáját. (Lásd HKEPC cikk.)
    Na meg persze a G80 kijövetele miatt is csökkenteni kell az árakat.

    Ráadásul az X1800GTO csak egy átmeneti kártya volt, nem sokára kijön az árban hasonló, tudásában meg az X1900GT-re hajazó X1950pro.
  • Sepu
    #7
    TNT2 m64 forever
  • edios
    #6
    Ha ez a kari nem dx10es, akkor azért annyira nem jó vétel.. gif4ti is jó hardver, de az új technológiákkal nem tud mit kezdeni..
  • LowEnd
    #5
    nekem még 4200Ti :))

    Eddig mindnhez volt benne elég kraft, de most az oblivion fehér alapon fehérrel jelent meg :((( jaj.
  • N0S
    #4
    6600GT rulz xD
  • Esrohnoil
    #3
    QL