28
Nyilasitól-Gellei-ig,azaz a Ferencváros utolsó 16 esztendejének története
  • fradista91
    #28
    Engem sajnos a jelen eseményei foglalnak le. Ha rendeződik a helyzet, ígérem írok az általam ismert vezetőedzők itteni munkásságáról.
  • miccoli002
    #27
    Gyerekek!

    Gyertek már ide is!!!hihihi
  • fradista91
    #26
    Sajnos. Igazából még csak most vettem észre hogy egyáltalán létezik :)
    Mostantól ha lesz időm kicsit nosztalgiázok és írok egy egy sort a lentebb említett edzőkről. Bár a Fradi topikban is elment volna, ott sincs most valami nagy élet.

    HAJRÁ FRADI!
  • miccoli002
    #25
    Ez a topik nagyon megpihent!!!!
  • Matthew Prosac
    #24
    bakker. Szent István korából már nemvágod az edzőket? jó lenne tudnom, megírom év(ezred) sportalmanach-ját.
  • Viktorio
    #23
    1196 jó régen volt!!!!

    Hány éves is vagy?????
  • gabber_saviola
    #22
    pont ezért mondtam a #6-os kommentem, de nem akartál rám hallgatni
  • KMeyer
    #21
    A horvát tényleg Poklepovics volt.Én 1196 óta kezdtem el úgy ahogy követni a focit,de az edzőket csak az utóbbi pár évben tudom vmennyire megítélni.
  • miccoli002
    #20
    Nem tologanak az emeberek!!
  • miccoli002
    #19
    huhh bazz nem tom,régen volt,majd utánanézek nemsoká!!!!!
  • Matthew Prosac
    #18
    1999-2000 Stanko Poklekovics
    nem Poklepovics volt véletlen szerencsétlen?
  • Taranov
    #17
    Az imént láttam bevásárlás közben fradizászlós autókat, biztos mentek a meccsre.
  • miccoli002
    #16
    Remélem ez a nagy csend csak VIHAR ELÖTTI!!!!
  • miccoli002
    #15
    Én az edzőket soroltam fel az imént,Torgyán pedig valóban hihtetlenül sokoldalú ember (már aki szerint),de edzőként azért nem vállalt szerepet a klubnál.
    Illetve papiron nem,mert valójában voltak olyan hirek miszerint bele-bele akart szolni az összeállitásba,például volt egy olyan meglátása,hogy az akkori hátsó alakzat egyik oszlopos tagját,Hrutka Jánost a csatársorban kéne szerepeltetni,és ha jólemlékszek volt is egy meccs amikor téleg elörébb játszott Rudi,talán egy Haladás találkozó volt Szombathelyen,ahol egyébként 1-0-ra kikaptunk.
  • miccoli002
    #14
    Kezdjük az elején a kibeszélő sót,azaz Nyilasi Tiborral,aki klubbunk kiváló játékosa volt éveken keresztűl,majd sikeres edzői pályafutást is magáának mondhat.
    Két ciklusban is űlt az FTC kispadján:elöször 1990-1994 között,nemsokkal játékospályafutása befejezte után!!!!
    Ezen időszak alatt egy bajnokicímet(1991),illetve három kupaelőséget szerzett a csapattal(1991,1993,1994)
    Ezenfelül magáénak mondhat még egy-egy bajnoki ezüst illetve bronz érmet.
    Emlékezets mérkőzésből van elég ezen korszakból nekem mégis egy negatív élmény ugrik be elsőre,mégpedig a Slovan Bratislava elleni BL-selejtező,ahol 3-0-ás vereséget szenvedtünk,de ami ennél is mélyebb nyomott hagyott az akkor Pozsonyba kilátogató szurkolókban az a helyi rendőrség magatartása volt,hiszen az ottani renddfentartók össze-vissza verték a ferencvárosi drukkereket!!!!

    Nyilasi második korszakát(1997-1998 december) már jóval szerényebb eredmények kisérték,hiszen mindössze egy bajnoki ezüstöt tudott nyerni a gárdával,és bizony ezen időszak alatt nem játszott túl látványosan a csapat,pedig a játékosállomány nem volt rossz,hiszen ekkor csapatunkat erősitették többek közt:Mátyus János,Telek András,Füzi Ákos,Lendvai Miklós,Nyilas Elek,Vincze Ottó,Lipcsei Péter.
    Egy teljes és egy fél szezont töltött ekkor itt "Nyíl",1998 telén viharos körülmények között kellettt távoznia,hiszen a szurkolók a gyenge eredmények miatt kegyetlenül kikezdték,és akkori pletykák szerint komoly fenyegetetségnek volt kitéve.

    Ha összegezni kellene ferencvárosi edzői pályályát akkor én ugygondolom mindenképpen eredményesnek és pozitívnak lehet megitélni Nyilasi tevékenységét!!
    Most pedig várunk arra,hátha ismét szerepet vállal a Fradinál,remélhetőleg elnökként vagy sportigazgatóként!!
  • akyyy
    #13
    torgyán hol marad? vagy ő az ujpestnek volt?
  • Qwerty4
    #12
    Fardi?
  • Vlala #11
    Hajrá Fardi. :)
  • Qwerty4
    #10
    nem zavart amúgy, de meg kellene tisztelni azt az egy embert is, de már mindegy
  • miccoli002
    #9
    Ha valakit ez megzavart akkor elnézést!!!!!
  • Qwerty4
    #8
    oda kellett volna ird, mert ay is nagy teljesitmény, 2 meccsig vezetni egy ilyen csapatot
  • miccoli002
    #7
    Mert ott most másról van szó,és ez egy olyan téma ami megérdemel egy külön topikot!!!!
    Föleg most,amikor legalább nosztalgiázni jó!!!!!
  • gabber_saviola
    #6
    Én is szeretem a Fradit, de miért nem fér el a Fradi topikba?
  • miccoli002
    #5
    Azt szándékosan nem írtam bele,hogy MUCHA JÓZSEG 2 meccsen 1996-ban is irányította a fradit!!!!
  • miccoli002
    #4
    Lehet van benne tévesztés,mert fejből ment!!!!!
  • Qwerty4
    #3
    hát most nincs valami jó korszaka az biztos.
  • miccoli002
    #2
    1990-2006

    1990-1994 Nyilasi Tibor
    1994-1996 Novák Dezső
    1996-1997 Varga Zoltán
    1997-1998 Nyilasi Tibor
    1999 tavsz Marijan Vlak
    1999 ősz Mucha József
    1999-2000 Stanko Poklekovics
    2000-2001 Csank jános
    2002-2003 Garami József
    2004 tavasz Pintér Attila
    2004-2005 ösz László Csaba
    2005 ősz- Gellei Imre
  • miccoli002
    #1
    Üdv mindenkinek!!!!!

    Ezen forum,mint ahogy jól kiderül a címből is,a FRADI utolsó 15-16 esztendejével foglalkozik,azon belűl pedig különös figyelmet fektet a külömbőző korszakok vezetőire és vezetőedzőire!!!!
    Kiváncsian várom ki,hogy emlékszik vissza egy-egy emeber "uralkodására",és mi a véleménye egy-egy személyről!!!!
    HAJRÁ FARDI!!!!