43
Hipoglikémia /alacsony vércukorszint/
  • Shep
    #43
    Azt csak hiszed, ha gondolod dobj egy privátot és megbeszélhetjük, de a te dolgod.
  • Tinman #42
    Nagyon sok olyan európai ember van, aki nem is tud róla, hiszen nem volt még éhes.
    Ez nem vicc.
    Nem olyan rég folytattak egy közvéleménykutatást "jobb" iskolák háza táján és arról kérdezték a gyerekeket, hogy mennyire szoktak éhesek lenni.
    Bár jóval kevesebb azok száma akik azt válaszolták, hogy még nem is nagyon éreztek éhséget azért az a 30% is elég meglepő adat.

    Ezt azért írtam le, mert ha mindig rendesen eszel észre sem lehet venni... pedig ez egy elég komoly figyelmeztető jel lehet.
  • Qwerty4
    #41
    az teljesen igaz
  • SHADOWEYES7
    #40
    addig örülj-!
  • Qwerty4
    #39
    ilyenben még nem szenvedtem
  • SHADOWEYES7
    #38
    EZT MÁR NEM-!!
    HIDD EL NAGYON SOK KIVIZSGÁLÁSON ÁTESTEM ÉS ,RENGETEG ORVOSNÁL JÁRTAM-!
    DE NEM LEHET MÁR,AZ ÉN ESETEMBEN-!
  • Shep
    #37
    Nem tudom azt tudod e, hogy a szúrásost vissza lehet fordítani gyógyszeresre.
  • SHADOWEYES7
    #36
    igen a hipozás akkor következik be ha inzulin beadás után nem eszünk tehát nem kerül szénhidrát a szervezetbe-!
    normál esetben ha valaki nem cukorbeteg és fellép ilyen-akkor az lehet,mondjuk eggy kiadós edzés,vagy futás,vagy egyéb zsirégető dolog miatt-!
    báár akinek a hanyálmirigye jól működik annak utánna termel,de ha nem akkor is a máj utánna dolgozik-felügyeli a szervezetet-!
  • Tinman #35
    Ugh :-( Sajnálom... sajnos a diabétesz még rosszabb lehet, mint jelen topic témája, bár annyiból téged is érint -de ezt úgyis tudod-, hogyha túl sok inzulint adagolsz be magadnak, akkor rögtön fellép a hipoglikémia.

    Öröm az ürömben, hogy te biztosan tudod ilyenkor, hogy mi okozza... sajnos sokan vagyunk akik nem tudják, mert a kedves háziorvosok/szülők nem veszik komolyan a dolgot.
  • SHADOWEYES7
    #34
    nekem 2 év kellet hogy kiderüljön,és már késő volt mert eggyből inzulinra állitottak-!
  • Tinman #33
    Nem... de a remek orvosok és a sok félrediagnosztizálás követően röpke 15 év kellett ahhoz, hogy fény derüljön az igazságra.
  • Jane Eyre
    #32
    Hát, ja, úgy már könnyebb, de ez az ami nem mindenkinek és nem mindenkor adatik meg.
  • SHADOWEYES7
    #31
    te cukor beteg vagy???
  • Tinman #30
    Magánrendelés... ott TE fizetesz, TE mondod meg, hogy mit vizsgáljanak, mert úgy gondolod, hogy a tüneteid alapján ez és ez a bajod.
  • Tinman #29
    Jajjj... tessék már felfogni:

    "Hipoglikémiásnál CSAK AKKOR jelentkeznek a tünetek, ha 5-8 órán át nem eszik.
    Mihelyst cukorhoz/szénhidráthoz jut a tünetei egy csapásra elmúlnak!"

    A láznál, megfázásnál a tünetek nagy része nem is jelentkezik, de pár nap otthon, meg a szokásos gyógymódok és vége... ennél a betegségnél soha nincs vége.
    Ha az ilyen beteg nem eszik mondjuk 1 napon át, akkor kómába eshet.


  • akyyy
    #28
    ezek a tünetek tokéletesen illenek a megfázásra, lázra:D
  • Jane Eyre
    #27
    Na hát ezaz..., ilyen orvossal még nem találkoztam:)

    Gasztroenterológusnál már jártam, igaz nem ezzel célirányosan, tehát az eredmény sem lehet ehez mérvadó, viszont MRI-re el kéne jutnom más okból kifolyólag igaz így az sem lenne célirányos, de hátha más problémámra választ adna

    Ami candidát illeti, a fene sem tudja, hogy most azok a tünetek fenn maradnak- e náluk, állítólag én is az lennék, de ahány orvos annyi eredményem lett, és mégtöbb kezelési módszer..., viszont ezek a "cukorelvonási" tünetek hol elmúlnak a cukor vagy egyéb szénhidrát dús étel után hol meg nem, szóval ezek után már csak Gyurcsók..., vagy ki a fene:DDD
    Az az igazság már nem is foglakozom ezzel a "bajommal" igazán, mert úgyis meg kell halni valamiben, csak mondjuk ha tudnám hogy miben! Ha meg a mai egészségügyet nézem akkor meg akármiben:((
  • SHADOWEYES7
    #26
    én 3 éve inzulinos cukorbeteg vagyok,szal én igazán át tudom érezni a betegséggel kapcsolatos ,esetleges problémákat.
  • Tinman #25
    Na igen a candida... csak az a nagy helyzet, hogy ezek a candida tünetei:

    Idegrendszerrel kapcsolatos tünetek:
    fáradékonyság, fáradtságérzet, kimerültség, letargia, rosszkedv, labilis kedély-állapot, depresszió, pánikbetegség, halálfélelem, öngyilkossági hajlam, feledé-kenység, memóriazavar, koncentrációképesség csökkenése (fiatal korban is), bizonytalanság, határozatképtelenség, fejfájás (migrén), ingerlékenység, rob-banékonyság, intolerancia, álmatlanság, alvászavarok, lidérces-üldözéses álmok.

    Gyomoráji panaszok:
    gyomorégés, haspuffadás, gázképződés, hasfájdalom, hasmenés vagy székre-kedés; éhség esetén jelentkező (esetleg remegéssel járó) rosszullét, vastag-bélgyulladás.

    Nőgyógyászati, urológiai tünetek:
    vaginális panaszok: folyás, égő érzés, viszketés; gyakori felfázás, hólyaghurut, méhnyálkahártya-gyulladás, visszatérő petefészekciszták vagy -gyulladások, petevezeték-gyulladás; meddőség, menstruációs zavarok, premenstruációs fe-szültség, PMS-tünetek; libidócsökkenés, férfiaknál makacs prosztatagyulladás.

    Bőrgyógyászati panaszok:
    csalánkiütés, viszkető bőrfelületek, vörösödés, ekcéma; hajhullás, korpásodás, hajzsírosodás.

    Allergiás reakciók:
    élelmiszer-allergiák, asztma, vegyszerekkel szembeni érzékenység, stb.

    Egyéb tünetek:
    látásromlás, kettőslátás, homályos látás, szikrázó látás; ismeretlen eredetű izomfájdalom, görcs, merevség, illetve ízületi bántalmak; testsúlycsökkenés vagy elhízás. Gyermekek esetében: hiperaktivitás, tanulási nehézségek; gyakori felső légúti és középfülgyulladások; bőrviszketés, hasfájás, hasmenés, étvágytalanság; a pajzsmirigy cisztás megbetegedése, túl- vagy alulműködése.

    Ezek a tünetek -vagy a tünetek egy része- a candida-s betegnél jelen vannak.

    A nagy különbség a hipoglikémiás és a cancdia-s között éppen az, hogy az előbbinél CSAK AKKOR jelentkeznek a tünetek ha 5-8 órán át nem eszik.
    Mihelyst cukorhoz/szénhidráthoz jut a tünetei egy csapásra elmúlnak!

    A candida-s betegnél evés után is jelen vannak, sőt utánna is jelen lehetnek a tünetek vagy egy részük.
  • Tinman #24
    Akkor te inkább lehetsz hiperglikémiás (magas vércukor, lehetséges diabétesz), mint hipoglikémiás... ami nem feltétlenül jobb dolog.

    Egy 14-18 év közötti srácnál nem éppen természetes a reggeli szédülés.
  • Tinman #23
    Hozzártő doki, glükóz elvonási stressznek teszi ki a szervezeted, mely 72 órán át zajló koplalást jelent, cukor nélküli teával és némi zsömlével.

    Hozzáértő doki, a teszt után megméri a vércukrod és ha 2.75 alatt van akkor ön nyert. Az a helyzet, hogy nem kell ehhez 72 óra... elég max 1 nap teán és kiflin és máris előáll a helyzet.

    Hozzártő doki jól tudja, hogy inzulinomát nem nagyon mutat ki a CT.
    A céirányos MRI már jobb... de ha az sem segít és a hasnyálmirigy "gyanús" akkor feltáró műtétet helyeznek kilátásba.

    Egy biztos... ez nem természetes, ahogy nálad a 4 mmol/l-es vércukor sem.

    Szvsz keres egy gasztroenterológust... a háziorvos nem mindig a jó választás.
  • hunbasser
    #22
    hát nekem nagyon ingadozó a vérnyomásom.dokinál mindig ilyen 160-170 volt,és mondta rá,h ilyen fiatalon nem kéne még ennyinek lennie,de volt rajtam 2x is 24 órás vérnyomásmérő,ami 15 percenként mér,és hát ott teljesen jó vérnyomásom volt.
    van amikor alacsony a vérnyomásom,de ha focizok,nagyon fel tud menni a vérnyomásom,érzem,h mennyire dobog a szívem.meg onnan tudom,h magas a vérnyomásom,h pl fáj a tarkóm.de az nem mindig van.

    nekem mamámnak volt MAGAS vércukorszintje,én inkább amiatt félek,mert az örökölhető is.meg az ő anyjának is magas vércukra volt.
  • Thanatos
    #21
    aham, akkor oks :DDD
    amugy nemtom, mekibe olyan vészesen sokat nemjárok, cukros löty mikor hogy, a pizza meg rulz, bár tény az itthon sütött jobb :)
  • Jane Eyre
    #20
    Öö..., mit értesz hozzáértő orvos alatt?

    Amúgy már jártam pár kivizsgáláson, (nem ebből kifolyólag) de szerencsére mondhatni minden negatív, tehát ilyen komoly súlyos elváltozások nincsennek, viszont ki lettem kiáltva "kicsithipohonder"-nek, úgyhogy lehet tényleg az vagyok és más bajom nincs is?!:)
    Amúgy a candida fertőzés is okozhat ilyen tünetet, igaz ebből aztán jöhetnek a súlyosabb bajok is, bár ez önmagában is elég nagy baj, hiszen gyógyítása nem egyértelmű. Sőt ennek mint betegségnek a megítélése sem egyértelmű, orvosa válogatja hogy hogy áll hozzá, a kezeléséről már nem is beszélve. No de ez már kicsit más téma.
  • Tinman #19
    Fakultatív :-D

    Nagyon félreértetted... a homályos, szürkés látás az ilyen betegeknél csak akkor fordul elő, ha már "éheznek" a szerveik.
    Bekapnak pár szem szőlőcukrot és újra remekül látnak.

    Mellesleg ez a betegség, ill. tünetegyüttes főleg minket 15-30-as korosztályt veszélyeztethet, ugyanis mi isszuk a legtöbb cukros löttynek nevezett lónyálat, mi járunk mekibe, és mi vagyunk lusták főzni és inkább pizzát rendelni.
  • Tinman #18
    30? Az kegyetlen sok... üdv a klubban :-(

    Nem kéne kivizsgáltatnod magad... mondjuk egy hozzáértő orvossal?
    Ugyanis nem az a baj, hogy hipoglikémiás vagy, hanem az, hogy ez mögött mi húzódhat.
  • Thanatos
    #17
    oks, vonat vagy szabadsághid? :D
    amugy a homályos ltáshoz azért szvsz tedd hozzá hogy az nemhiszem hogy számit ha valakinek alapból rossz a szeme :D bár ez lehet csak nekem félreérthető :D
  • Jane Eyre
    #16
    30

    No akkor én már áshatom el magam...
    mert ezen már doki sem segít, hisz évek óta 4 egység alatt van a reggeli vércukrom és rá sem hederít:(
  • Tinman #15
    8 pont bőven kevés... szvsz neked a vérnyomásod alacsony ezért szédülsz.
  • Tinman #14
    Persze... tőlem
  • hunbasser
    #13
    8 pont.asszem még belefér,de mikor hirtelen felkelek,mindig szédülök.na jó,nem mindig,de sokszor,főleg,h kicsit álmos is vagyok,és ez kissé aggaszt
  • Thanatos
    #12
    5
    öngyilkoslegyekemertesélytelenmárazéletszámomra?
  • mod
    #11
    Ok, majd rászánom magam.
  • Tinman #10

    Mondjuk ezt nem azt én tisztem eldönteni :-)
    2 prof adta ki ezt a tesztet, hogy ezzel is segítsenek azokon, akik nem tudják miért "fogy el az energiájuk" olyan hamar.

    2 verzió van, ha érdekel:

    a, Házi vércukormérőt beveted, de akkor mérd meg a vércukorod, ha reggel felkeltél és egész nap nem eszel semmit. Ha 3 mmol/l alatt van mondjuk d.u. 4-5 körül a vércukrod, akkor irány a doki.

    b, Nem bekajálva, éhesen elmész egy vérképre.
  • mod
    #9
    Nekem 17, akkor beteg vagyok?
  • Tinman #8
    Valószínűleg semmi gondod :-)

    Ez inkább olyanoknak szól akik reggeli felkelés után, nulla kajálást követően d.u. 2-3-kor már ezerrel zsibbadnak, szépen lassan elkezdenek ingerültté válni, nem nagyon látnak... stb.

    Ez a betegség egy vicc...LEHETNE, ha nem hívná fel a figyelmet esetleg arra, hogy a hasnyálmirigyben a daganatok felzabálják az összes cukrot és ezért vagy rosszul, majd azonnal jól, ha eszel.
  • Tinman #7
    Congrat! U just won the top 10 best useless comment award contest!

  • Gladiator
    #6
    11 még belefér?:D
  • Aspyrin
    #5
  • Tinman #4
    Érdekeljen :-)
    Nagyon komoly betegségek húzódhatnak meg a háttérben... de szerencsére nagy %-ban, csak a rostszegény táplálkozás az oka.

    A házi vércukorszint mérés leggyakrabban nem akkor történik, amikor már fél napja semmit nem ettél, így értelemszerűen a hipoglikémia szépen megbújhat a háttérben.