77
Miért romlik az ember szeme???
  • 555
    #37
    DE VAN VALAMILYEN LYUKACSOS SZEMÜVEG AMI FEKETE SZÍNŰ és ha azt hordja az ember napi 1 óra hosszán akkor javul a szeme !!!!



  • Vlala #36
    Mert használod.
  • Blasta
    #35
    Pffff, hihetetlen...
    "Megyek, mekkérdem ezsgén, hogy mitől romlik a szemem, majd a sok koczka tuti megmonnya"...
  • joebacsi
    #34
    mer a hüllők így rendelkeztek :D
  • joebacsi
    #33
    amúgy a sok koczkulás nemcsak a monitor vibrálása miatt ártalmas, hanem a legfőbb gond vele az, hogy sokáig bámulsz egy síkra, ami mindig ugyanolyan távolságra vannak (vagyis a szemizmok nem mozognak, elernyednek), és ugye ez megvan tftnél is...ezért kell azt ha megteheti az ember, hogy legalább óránként-2óránként kimegy a szabadba és 10 percig nemcsinál mást, csak jól körbenéz mindenfelé :)
  • joebacsi
    #32
    technika sztem már eléggé kiforrott, 100rongy/szemért belövik 110%osra, csak zsé kérdése :)
  • SeLFisCH
    #31
    naon jóak a honlapod
  • sz4bolcs
    #30
    Bocs ha kicsit offtopic, de azt nem tudjátok, hogy mitől öregszünk, és halunk meg?
  • gnar killer
    #29
    5 éve vagyok szemüveges és nem a monitor miatt romlott a látásom. amióta intenzíven kockulok, nem lett rosszab de jobb sem :D
  • PeeTeR
    #28
    abc osszekeverve? :D
  • SeLFisCH
    #27
    télleg hotyishívják azt a táblát , amit szemvizsgálatkor olvasni kell ?: |
  • Shep
    #26
    Mondok egy titkot, valójában a fő gond nem a sugárzás, a tft is rontja a szemed, mert a fő gond az, hogy folyamatosan ugyanarra a pontra koncentrálsz, ha valaki tervez, grafikázik stb. azoknál ez mégjobban előjön, ezért is találták ki az óránkénti szünetet amit jó lenne betartani, betartatni.
  • PeeTeR
    #25
    mert egesz nap a gep elott rohad
    [apro]nem magambol indultam ki
  • jefferson83
    #24
    Ez egyén függő.
  • SeLFisCH
    #23
    ez öröklődik
    apám korába még gép se volt , de 7es szeme volt ^^ nemrég 2.5es szemem van nekem is , de amióta TFT van meg kontaklencse (1.5 éve) , semmi bajom
  • zoli122
    #22
    555: ez hülyeség én napi 10-órát ülök a gép elött kb. (csézek és még nicns semmi bajom már 4 éve csézek)
  • Rage47
    #21
    azért én nem szeretek elektonágyúban ülni...:)
  • gordonmail
    #20
    Én nekem egy 8 éves 21" Radius moncsi van
    nekem 10 óra után sme fájdúl meg a fejem xD joez szar téefték hehehe
  • Hunnenkoenig
    #19
    *140°-os szögböl jol lathato

    (felreirtam)
  • jefferson83
    #18
    LOL
  • Hunnenkoenig
    #17
    Akkor te valamit felreneztel.
    A TFT pont, hogy elesebben mutat mindent, mivel teljesen mas a technologiaja es nem mosodnak el a pixelek.

    Az en TFT-m peldaul majdnem 90°-os szögböl is jol lathato.
    Nem gagyi szar TFT-t kell nezni ami bovli vagy 20 eves.

    Szemet kiegetni meg azt szokott...nalunk minden nap 10 embert hoznak be a korhazba, akinek kiegette a szemet a TFT...

    Hogy lehet ekkora faszsagokat mondani? A többi lökött meg elhiszi...
  • awak3n
    #16
    Nekem mikor elromlott, napi hát sokat ültem gép előtt,de orvosok szerint azért romlott,mert sokat nőttem egyszerre..
    szerintem genetika vana dologban, persze beállt a szemem a monitor és fejem közti távra,nemcsoda hát ha romlik. de ha neked most kezd romlani,pihentesd mindenképp.

    TFT nekem is égette a szemem,most minimumun van a fényerő,és a contrast is,így ok,mondjuk nekem ilyen "foltok" jelentek meg a szememen, azokat látom,azért vettem le a fényt, nem bírja a szemem a fényt :(
  • jefferson83
    #15
    Ezzel nem értek egyet, én ha normál monitort nézek 1 óra múlva megfájdul a fejem(suliban), itthon TFT - nél ezt egyáltalánj nem veszem észre. És kitűnően el lehet olvasni a szöveget, ezért is tudtam válaszolni neked :PPP
  • Rage47
    #14
    na ez mitöl lehet? most akarok venni tft-t, nem akarom h kiégesse a szemem:/ sztem a nagy fényerőtől/kontraszttól lehet, vagy közel van a monitor
  • ProGabe #13
    elmész,megvizsgálnak,megmondják hogy bevállalják-e

    a topiknyitónak meg:
  • TothLaci
    #12
    Nekem égeti a szemem a TFT [ViewSonix VX720], de ha tartok pihenőt, akkor újra olyan, mintha nem ültem volna előtte.
  • Rage47
    #11
    azt nem tudjátok h ki Nem lézereztetheti meg a szemét? én úgy tervezem, h majd mikor már sokat keresek, meg még kiforrottab lesz a technika, akkor csináltatok egy lézeres mütétet.
  • 4kos
    #10
    Itt egy jó oldal aki olvasni szeretne :)
  • blackgamer
    #9
    csak éppen tft homályosabb és nehezebben olvasható, furcsábban törik rajta a fény... szóval károsabb mint a crt
  • Met
    #8
    táplálkozási hiányosságok, cukorbetegség vagy csak egyszerű hajlam rá
  • 4kos
    #7
    Hát nemtudom hány éves vagy de valószínű hogyha te mondjuk 10 éve ülsz gép előtt napi 2-3 órát és a gyerekek meg tizenvalahányak és mondjuk 4 éve ülnek gép előtt sokat akk jön abból
    hogy neked 10 év alatt kezdett el romlani a szemed
    nekik meg még van 6 évük

    amúgy meg ha jól tudom akk a retinára nem pontosan vetül a kép és ilyenkor jön a távol ill a rövidlátás(hordj szemüveget
  • PíszLávJuniti
    #6
    nagyon sok minden befolyásolja, a szemet, nem csak a monitor, remélhetőleg :)
  • Hunnenkoenig
    #5
    Kerdezd meg az optikusod vagy a szemorvosod bazeg...
    Majd biztos az sg atlagos latogatoja a 14 eves verpistike fogja tudni megmondani
  • Anubys
    #4
    Sok mindentől... Viszont vegyél TFT monitort, az nem sugároz -> nem b*ssza szét a szemed...
  • Denniske
    #3
    Cseréld a monitorod TFTre, az képpontonként frissít, így megóvhatod a szemed az állandó vibrálástól.
  • Muki100
    #2
    Én meg 800x600 75 hz-en nyomom a monitoromat amióta ez van. A régebbi(úgy 4 éve) pedig 60hz-en ment. És sokat ülök előtte. Most 3 dioptriás rövidlátó vagyok, de már akkor romlott a szemem mielőtt még sokat gépeztem.
    Ez öröklődhet, függ táplálkozástól és gerincbajok is tehetnek róla.
  • 555
    #1
    HALI valaki nem tudja hogy miér romlik a szemem
    a számitogépezéssel összefüggésben van csak azt nem tudom hogy hogy mert naponta kb 2-3 órát gépezek de nem mindig
    több ismerős gyerek pedig egésznap minden nap a gép elött ül és jobb a szeme mint az enyém
    kb 1 éve kezdett romlani a szemem
    szerintem a monitor beállitása miatt romlik a szemem 1024*768 as felbontásban és 85 Hz en

    Ha valaki tudja hogy miért kérem irjon THX