139
Mandulaműtét.
  • Phat Smoker
    #41
    először is kapsz a bevatkozás előtt valami "anyagot", majd vérzéscsillapítót, amitől úgy elkezd verni a szived, hogy majd kiugrik a helyéből, ezután az orrodba felnyomnak egy injekciós tűt, benne fincsi érzéstelenítővel (nyugi..az első szúrás a legnagyobb, a többit lassan mexokod! :)
    , ezt követően az orvos abban a hiszemben elkezdi ütlegelni kis eszközeivel az orrsövényedet, hogy te semmit nem érzel (jobb esetben ez így is van), csak kalapál és kalapál..sok kis apró ütés követi egymást, a fejed lassan felveszi a rezonancia ritmusát, mindenközben valami bájcsevej kiséretében igyekszik elterelni a doktorúr becses figyelmedet a beavatkozás mivoltáról.
    Ha ezen kellemetlen procedúrán túl vagy, baromi sok gézt gyömöszölnek mindkét orrlyukadba, ami ott fog díszelegni pár napig, majd jön a nem épp kellemes eltávolítása mindezeknek, aztán már csak kis idő és minden a régi lesz.
  • armageddon666
    #42
    mi az az orrsövény? és mi baja lehet hogy meg kell műteni vagy mivan? sajnos nem értek ehhez de kiváncsi vagyok rá... :$
  • akyyy
    #43
    fuj basszus áá, van az a sorozat, kés alatt a neve, abba is vot pár mikor a csávó fején dolgoztam és ott kalapáltak rajta..... én nem akarom ezt elszenvedni:( inkább szuszogok életem végéig:D vagy altatás... bár nemtom h ebben az esetben lehetségese: \
  • Verseghy
    #44
    Most hivott az orvosom, ha nem eszem meg egy zsömlét egy óra alatt, vissza kell feküdnöm a korházba:(:(:( De fáj ahol berakom a számba az afták miatt, fáj amikor rákom a kifeszítés miatt keletkezett sebek az inyemen miatt és fáj amikor lenyelem a seb miatt.. ááá:(:((
  • Szuperkaraj
    #45
    nem olyan szar kórházban lenni azér, sztem menj vissza, minthogy bajod legyen :D
  • hnoemi
    #46
    Az első a legnagyobb? Volt benne részed? Hát hallod, nekem már volt szerencsém orrbabökihez, de én legalább ötöt éreztem és ha most leírnám milen sz-r is volt asszem mehetnék innen. :) A kalapálás tényleg nem fáj - nem orrsövény-ferdülésem volt, hanem púpos volt az orrom - de amikor azt a szívót felnyomták na az ej-ha! Én inkább úgy éreztem mintha valami húzta volna felfelé az orrom, aztán meg mintha rámültek volna. Na de az injekció az tényleg borzalmas. A varratok kiszedése meg még annál is rosszabb, a doki azt mondta persze hogy fáj, mert belenőtt az orromba. Na, de nehogy megijedjetek, én gyári puhány vagyok. Szép napot. :))
  • Verseghy
    #47
    legyürtem egy zsömlét meg 4 pogácsát.. most fejeztembe a nyögést a fájdalomtol:D és msot iszok, mert 2 liter a napi limit és még van 7 deci..
  • hnoemi
    #48
    Mit iszol? Nekem a tea jött csak be.
  • Verseghy
    #49
    Nekem is. De nem szar neastea.. csakis a főzött.. bár elmegy a lipton is..
  • hnoemi
    #50
    Ja, de amíg kórházban voltam alig akartak adni, én meg kiszáradtam teljesen amíg anyám be nem csórt egy kicsit. Rég volt de erre emlékszem, sz.r érzés.
  • Verseghy
    #51
    Kecskeméten mindig fájdalomcsillapitokkal kínálnak, és a tea mindig ott van az asztalon, ha kiürül hozzák az újat.
  • hnoemi
    #52
    Heh, jó neked. De ha jól emlékszem én nem szedtem fájdalomcsillapítót, legalábbis biztosan nem jelentős mennyiséget. Na aztán később pótoltam, de ez más téma. :) (izé... nem drog, csak másik műtét). Hát, Kecskeméten biztosan jobb a helyzet, a Veszprém megyei kórházak nem szerepelnek a népszerűségi lista elején.
  • Verseghy
    #53
    Hogy öszinte legyek, multkor voltam veszprmébe.. nemtudtam kiigazodni rajta:D
  • hnoemi
    #54
    Igen, voltam ott. Meg Ajkán is, meg mg ezer helyen, háááát.... Veszprémben este behozták a lázmérőt, reggel jöttek is érte.
  • hnoemi
    #55
    Az "meg még" akart lenni.
  • Phat Smoker
    #56
    nekem egy bal oldali arcüreg cisztával egybekötött orrsövényműtétes kombóhoz volt szerencsém ;-)
    csak az első érzéstelenítő orrbaszurit éreztem, a többi kb. 4-et már kevésbé :)
    viszont a kalapálás okozta érzések nem akartak tompulni, de nem akartam túl pofátlan és férfiatlan lenni, hogy kérek még egy 5. szurit is.
    kibirtam valahogy azt a kb. 30 percet, de nem tartozik életem lexebb élményei közé! :)

  • Verseghy
    #57
    Elvileg az első napon fáj, aztán utána kicsit enyhül és amikor elkezd a lepedék lejönni, szóval 5dik 6dik nap eszméletlen fáj. Én msot vagyok az 5dik nap és olyan szinte fáj a torkom fájdalomcsillapító után, hogy azon gondolkozom, hogy bemegyek a korházba infozióra, mert a nyelés is külön tortura. nemhogy igyak.. tegnap se ittam meg a napi limitem ami már baj..
  • hnoemi
    #58
    Nos, az injekcó miatt irigyellek, nekem maga volt a pokol. A kalapács miatt nem, nekem meg az nem fájt, bár az én esetemben valami rezgős bizgentyről van szó. A legjobb, amikor az orvos azt mondta szól majd ha ad még szurit a "művelet" közben. Azt hiszed szólt? Arcüreg ciszta? Hm, guszta. Nagymamámnak a szájában volt egy, a fogsora felett, mesélt egyet s mást, hogy kikaparták meg kiégették neki, brrrrr....... nekem csak a kezemben volt - azaz van, mert valahogy visszamászott.
  • hnoemi
    #59
    Kitartás, kitartás. Ha nem látnád most szorítok... fáj is vazze. :)
  • Verseghy
    #60
    Köszi;) De ennek 100 hogy korház a vége.. Bár ettül függetlenül nyaktól lefelé nagyon jól vagyok ugrálni tudnák:D
  • hnoemi
    #61
    Huh, hát respect mester, én nem mernék bemenni infúzióra, marhára parázok a tűtől. De el sem hinnéd mennyire, ez már beteges ami nálam folyik. Milyen gyógyszert szedsz? Én szájsebészet után Rapid port kaptam, na az használt, erős, igaz két hét alatt beszedtem kilencenvalahány zacsival, de legalább hatott, igaz nekem fájt is annyira hogy ej. De tudtam aludni szóval nagyon jó kis találmány. Bár az íze már nem teccett.
  • Verseghy
    #62
    Én is irtozom a tűtöl. Föleg attol a 3 cm-s szartol amin az infúzió megy, de inkább minthogy ne épüljek fel jövöhét hétföre és ne menjek ausztriába. Ilyenkor csak mondogatom magamba hogy "ádám faszagyerek kibirja.." (mellesleg ez onnan jött , hogy amikor annyira segg részegek voltunk hogy már alig tudtunk inni igy biztattuk egymást a feles lenyomására hogy "xyz faszagyerek megissza..":DD)
  • hnoemi
    #63
    Én leszoktam a piáról. :) 16 évesen még én is fasza gyerek voltam. Apámék is fasza gyerekek, egész nap azzal sz.rakodnak hogy feltegyenek valami új árnéykolót a lépcső fölé, dehát...... ami nem megy, azt nem kell erőltetni. Pedig öten vannak. :)Remélem meggyógyulsz jövő hétre, de ha nem, akkor ne póverkedj. :) Tűről többet ne, plíz.
  • Verseghy
    #64
    Na, most jöttem a korházbol.. Na az a helyzet, hogy annak ellenére hogy nem eszem, még szebb a torkom, mint tegnap volt. Szóval ha ma este minden jól alakul akkor fasza. Holnap még 11kor megyek vizsgálatra és ha akkor nem tartanak bent és szerda este se törtlnik semmi baj, akkor minden oké:)
  • hnoemi
    #65
    A kórház mellett laksz hogy ilyen hamar visszaértél vagy Szpájdermen a haverod?
  • Verseghy
    #66
    Anyám elvitt:)
  • hnoemi
    #67
    Értem.
  • Verseghy
    #68
    Most ettem meg 3 gombóc fagyit, nagyon jól esett:P
  • hnoemi
    #69
    Ne írj ilyet mert fogynom kell és én is ennék. :) Hehe. Amióta nincs suli, felment 5 kilo, amúgy nyugi mindenki, nem vagyok diéta-fan. De azért örülök neked.
  • Verseghy
    #70
    Elegem van.. Nemtom tartani a számat annyira fáj az aftáimtól és smot veszem észre hogy csupa nyál a gitárom mert csorgott ki a számbol
  • hnoemi
    #71
    Ne légy nyápic, na, kibírod. Aztán majd röhögsz a többi bangán akivel ez megesik. Szar, ez van, de ha már eddig kibírtad..... vagy visszamész és visszakéred.
  • Phat Smoker
    #72
    egyél ledós-norbis jégkrémet vagy algida light-ot :)
    [ez volt a reklám helye :D]
  • hnoemi
    #73
    Igazán kösz, de most honnan szedjek? Hozzá'.
  • Verseghy
    #74
    Ma reggel arra ébredek, hogy csupa vér a párnám, beszartam hogy bevérzett a torkom, de csak a szám annyira kiszáradt hogy vérzett.. A szivbajt rámhozta:)
  • hnoemi
    #75
    Nafene, rólad is hallani? Azt hittem tragikus véget ért a történeted. :) No, de már csak gyógyulgatsz.
  • Verseghy
    #76
    Azért ma is beszedtem 2 fájdalomcsillapítót:D kellett.. De jobb mint szerdán amikor 5 szedtem ma és még mindig nagyon fájt:D
  • hnoemi
    #77
    Ej de nehezen gyógyulsz...
  • Verseghy
    #78
    Na.. Tegnap sikeresen bevérzett..:) Most jöttem haza a korházból.. Elvileg elég súlyos bevérzés volt, és most fekvésre vagyok ítélve, de nembirok feküdni..
  • hnoemi
    #79
    Bezzeg ha suli közben mentél volna és akkor kellene pihenned.... :)
  • Verseghy
    #80
    Hát.. Ezen a nyáron korház miatt 2 ausztriai útrol 1 anglia/skóciai útról a ballagásomról és a bankettröl maradtam le..