69
Minden ami a rajzfilm készítésről szól
  • Raccoon
    #1
    Hellósztok a segítségeteket kérném!
    Azt szeretném kérdezni hogy ki tud olyan programot amivel lehet a figuráknak "csotvázat" adni. Van egy programom a TV Paint. Nem tudom hogy azzal lehet-e ha lehet akkor kérlek írjátok meg hogy kell. Vagy ha tudtok bármilyen jó programot azt is írjátok meg. Előre is kössz. Helló Raccoon
  • SHADOWEYES7
    #2
    hm-!
  • Shadow_THH
    #3
    flash

    topic vége
  • DJviolin
    #4
    Maya

    3Ds Max

    Flash
  • bertino
    #5
    ezek inkább animációk, nem rajzfilm készítők...
  • Shadow_THH
    #6
    mert olyan program van hogy külön csak tom és jerryt csinál két kattintásra mi?....

    egyébként cartooners <- asszem 1980as ott be kell állitani hogy miket csináljanak a szereplők (menj, mozogj, fordulj meg)


    ilyenre gondoltál?
  • bertino
    #7
    na, hát ennek már köze sincs Mayahoz és 3DS Maxhoz, bocs
  • izb
    #8
    ki beszélt itt mayáról??a topic nyitó biztos nem........
  • DJviolin
    #9
    A topiknyitó azt mondta, hogy a figuráknak szeretne csontvázat adni. Én ebből arra következtettem, hogy abszolút ő szeretné vezérelni a karakterei mozgását, legyen az akár 2D-s, vagy 3D-s animációs film. Ezért ajánlottam neki a Maya-t, 3Ds Max-ot, és Flash-t, mert a szavaiból azt vettem ki, hogy befürödött az "instant" rajzfilmkészítő progikkal, és nagyobb szabadságot szeretne. Az én általam ajánlott progik teljeskörű szabadságot kínálnak az animációkészíésben, de az is igaz, hogy fényévekkel nehezebbek.
  • cenobite
    #10
    Lehet hogy itt is tudtak volna segíteni...
  • hen-tes
    #11
    Azt a progit én is leszedtem ma, de elég ködös a használata. :S
  • hen-tes
    #12
    Kétlem. Amúgy is esedékes volt már egy ilyen topik. Persze nem csak a programok érdekelnek, hanem az egész folyamat.
  • Fido4life
    #13
    Ezt honnan lehet leszedni ?
  • Rage47
    #14
    Csinált már vki rajzilmet?
  • Raccoon
    #15
    Hellósztok kösz az ajánlatoka.
    Én inkább 2d-s rajzfilmet szeretnék készíteni.
    Nem nagyon értettem mit ajánlatok ami csontvázat tud készíteni a figuráknak, de azért köszi.
    Ha találtok még vmi ilyen progit segíthenétek elindulni addig is köszi. Helló!
  • Siluro
    #16
    Én egy South Park figurákkal való videóklippes projecten dologoztam egy ideig. :)
  • Mirázs
    #17
    Erről a topikról eszembe jutott, hogy kisgyerekkoromban szerettem volna rajzfilmkészítő lenni, és mikor elmondtam ezt a barátnőmnek (kb 5.-esek voltunk) akkor nagy szemekkel rámnézett, és megkérdezte: "Rajzfilmkészítőőőő???Tudod, milyen nehéz minden vasárnapra megrajzolni a WaltDisney-t?"
  • F1re
    #18
  • hen-tes
    #19
    Sigmavirus csinálgat egy dragonball stlíusút, egész ügyes. :-)
  • Rage47
    #20
    jah azt láttam, nagyon tetszik:)
  • hen-tes
    #21
    Flash rajzfilmhez amúgy nem tudtok valami progit kezdőknek? :-)
  • B0B0
    #22
    Egy hónappal ezelőtt dobtam össze vagy 2 óra alatt:

    rajzfilm
  • zsolesz92
    #23
    mivel? amugy egész jó, bár nem tom miylennek kell lennie egy ilyennek...
  • donoki
    #24
    lol
  • hen-tes
    #25
    D:
    Nah jó, de ilyet egy sima gif-ben még egyszerűbb megcsinálni. :)
  • B0B0
    #26
    Paintbrush
  • B0B0
    #27
    Ezt gifben már nem tudod megcsinálni, túl sok a frame
  • Raccoon
    #28
    Hellósztok tetszik a rajzfilm amit beküldtél bobo.
    Légyszi segítsetek már hogy akkor melyik az a program amivel csontvázat lehet készíteni!!! Nagyon fontos lenne!!!
    Pls help me!!!
  • hen-tes
    #29
    Magyarázd már el, hogy mit értesz csontváz alatt!!!
  • hen-tes
    #30
    Légyszi. :-)
  • Boba
    #31
    Toonboom. 2d-s rajzfilmkeszito, csontozassal es egyeb nyalanksagokkal. Amugymeg meglepo, de a legegyszerubb a legjobb megoldas. 2b-s ceruza plusz A4 rajzlapra megrajzol, bescannel majd egy vektorgrafikus programban felulrajzol es kesz is van egy frame.
  • Fido4life
    #32
  • hen-tes
    #33
    EGY fram.. :)
  • hen-tes
    #34
    +e :o
  • Raccoon
    #35
    Na a csontváz alatt azt értem hogy meg van egy figura. pl egy ember
    És ha csinálsz neki egy ilyen csontvázat, (ezt a csont vázat úgy képzeld el mintha rávilágítanál egy pálcika embert a figurádra tehát ott vannak a pálcika embereden a törés pontok ahova azt szeretnéd hogy legyen a figurádnak is az ember esetében ez a térd könyök stb) akkor le egyszerűsítheted a meg rajzolást. pl ha azt szeretnéd hogy a figura 0.5 másodperc alatt emelje fel a kezét akkor a progiba előre tekersz 0.5 min-t és ott abban a freamban felemeled a karját és a gép ezután meg csinálja az ez előttti 0.5 min történéseit.
    Leegyszerűsítve nem kell freamenként mindig mozgatni a karját hanem a gép ezt megcsinálja neked.
    Kössz a tanácsot Boba mindjárt utánna is nézek!!
  • Raccoon
    #36
    érted már?
  • hen-tes
    #37
    Jah, na most én is megnézem ezt a toonboomot
  • Raccoon
    #38
  • Raccoon
    #39
    ja bocs nem min-t kell előre tekerni mer az perc és az előtt meg azt mondtam hogy másodperc tehát second
  • Boba
    #40
    Racoon a toonboom tudja amit Te mondasz. Szerintem az jo megoldas lehet.

    hen-tes : en csak leirtam az eddig jolbevalt es mukodo modszert. Lehet, hogy ez viccesen hangzik, de ez marcsak igy mukodik a valosagban. Most a "how to make Snow White in 15 minutes" programoktol eltekintek, amik mindenre jok es semmire.