342
  • Punker
    #44
    szántó az már külterület szerintem tehát megteheti, igazából ezt nem vágom itt a bükk mellett hegy domb erdő van a városon kívül :)
  • kiskorúbézoltán #45
    Ne értsétek félre nem egy sörröl beszélek 40 fokos melegben , vagy télen egy gyűszűnyi "lélekmelegítő"-ről . Én arról beszélek amikor már gömbölyű a páciens talpa de még lekesen lengeti a puskát a kocsmában ...

    Mondjuk az erdőben hőzöngő vadászok sokkal szerényebbek szoktak lenni ha a másik oldalon látványosan nagyobb tűzerő van ... :DDD
  • Punker
    #46
    itt ezek lassan elfogynak :)
  • Bandew
    #47
    Nem mondom, hogy a vadászat rossz, hisz hozzátartozik természetünkhöz. Viszont az elég szörnyű szvsz amit SiteDisagner írt a #12-ben.
    "A vadászok nem könyörtelen gyilkosok, csak selejteznek."
    Hát ez szerintem nagyon undorító kijelentés! Persze nem akarlak megsérteni, de sztem az egyetlen dolog amit selejtezni kéne az az ember. Meg, hogy az állatok tropára vágják az erdőt? Nem is tudom hány millió hektár erdőt pusztítottunk már ki.
    Azért kell a vadászoknak kordában tartani a vadállományt, mert mi borítottuk fel az egyensúlyt és most már mesterségesen kell ügyelni mindenre. Nem hiszem, hogy ez túl pozitív dolog lenne. Persze itt nem a vadászokat hibáztatom, szó se róla szép szakma és a vadászok jobban értékelik a természetet, mint bárki más, de a mai vadászat akkor sem természetes és nem szép dolog, de nem a vadászok miatt!
  • Sadist
    #48
    Hogyne, érdekes módon több tízezer éven keresztül jól megvoltak az állatok minden "selejtezés" nélkül.
  • SiteDisagner
    #49
    Azért mert akkor még voltak ragadozók amik megcsinálták a vadászok helyett a "piszkos munkát"..
    Amugy meg történelmünk része a vadászat... igenis voltak többtízezer éve is:PP
  • Shadow_THH
    #50
    mennyivel jobb az amikor azt a hust eszed meg ami soha nem volt szabad levegőn, 100 társával volt bezsufolva 2 négyzetméteren és egész nap sárga festékkel dusitott hal alapú darált tápot evett?
    ne mond hogy ennek az állatnak jobb élete van mint annak amelyiket lelövik és aztán eszik meg. Mert gondolom te is ettél már húst életedben

    egyébként meg ha betartják a vadászat szabályait akkor igenis selejtezésnek is felfogható, hiszen csak a gyönge, a lassu pusztul el. (értsd: nem éjjel megyek ki ágyuval reflektorral szembevakitom és fejbelövöm az állatot)

    az hogy az állatok taccsra vágják az erdőt viszont baromság :D és nem a vadászok hanem az orv vadászat ami károsítja
  • Shadow_THH
    #51
    mert az ember csak pár éve kezdett el vadászni, nem több tizezer éve vadászik állatokra érdekes módon
  • kiskorúbézoltán #52
    Elmesélné valaki , hogyan is működik egy vadászat ?
    Így kívülről nézve baromi egyszerű , bemegyek az erdőbe , előveszem a medveölőt , jól odadurrantok és söprés haza főzni ... :DDD
    Na jó , sejtem , hogy nem így megy , de akkor ogyan ?
    Csapdázni csapdáztunk mi is , de az se volt olyan egyszerű mint ahogy kinéz elsőre , vakargattuk a fejünket egy darabig mire a legalapabb dolgokat megtanultuk ...
  • SiteDisagner
    #53
    Csapda az tiltott dolog!! Mindennek meg van az ideje. Tht pl. gímszarvas bikát csak szept 1-oktober 31ig lehet löni, és igy mindennek megvan a maga ideje. Tht nem ugy van h bemegyek dirrdurr, sütőserc, és elégedett böffentés:P
    Elég komolyan be vannak szabályozva a dolgok.
  • Bandew
    #54
    Nagyon félreértettél! :-)
    Én eszem húst és másokkal ellentétben nem ódzkodom a vad hústól sem, pont ugyanaz miatt amit te is mondtál. Ebben egyetértek. Csupán a "selejtezés" kifejezésben nem. Ők ugyanis élőlények, akikből élünk. Nem műanyagcipők a futószalagon, amit leselejtezhetsz.
  • Punker
    #55
    milyen vadászat? lesről? hónapokig beeteted a helyet aztán esténként mikor idény van kiülsz és vársz hogy jön e (legtöbbször nem jön) aztán 5-6 órányi csöndes mozdulatlan üldögélés után full zsibbadtan megpróbálod kilőni ha jön, télen biztosítani kell az állatok takarmányozását a környező mezőgazdasági tevékenykedőknek álltalában kárpótlást kell fizetni, télen vannak hajtások amiknek tényleg a gyengébb állatok ritkítása a lényege.
  • Shadow_THH
    #56
    értelek
  • Punker
    #57
    nagyon félre érted a selejtezés itt biológia kifejezés ugyanis amíg voltak ragadozók addig azok mindig a beteg gyenge állatokat szűrték ki, ezek kiritkítása mos taz ember dolga hogy erős egészséges vadállomán ylegyen.
  • Shadow_THH
    #58
    #52 halvány hiányosságaidra felhivnánk a figyelmet :D

    Hofi: "Hmmm...Nem jön....Szép ez az erdő...Aha....Érdemes lenne betelpiteni már vaddal"
  • Sadist
    #59
    Éppen erről beszélek :| Néhány évtizede/százada kezdett el vadászni, de máris úgy érzik, hogy nekik aztán selejtezni kell.
  • Shadow_THH
    #60
    nem

    néhány évtizezrede kezdett el vadászni

    spoiler: barlangrajz
  • Sadist
    #61
    És a ragadozók hová tűntek? Gondolom nem a növényevők ették meg őket.
  • Sadist
    #62
    Ismétlőpuskával, távcsővel, optikai irányzékkal? :| Legyen tökös gyerek, és menjen 1v1-ben egy vaddisznóra késsel. Az vadász. De ez, hogy 100 méterről lesből agyonlövöm, ez hogy is mondjam, nem tűnik túl sportszerűnek. Mert ha a nyúl is visszalőne...
  • Bandew
    #63
    Azt vágom, de épp ez az! Ez az egész nem normális! :-)
  • kiskorúbézoltán #64
    Nézd , én nem tudom milyen formái vannak a vadászatnak , nem tudom , hogyan működik ezért kérdezek , nem kötözködni akarok . Bár én magam nem vennék részt benne azért érdekel a téma , hátha egyszer még hasznomra lesz .
  • SiteDisagner
    #65
    Oroszok kiirtották elég rendesen őket. Nem csak itt, más országokban is csappant a vadállomány.
  • kiskorúbézoltán #66
    Tiltottnak tiltott de hasznos megtanulni , van ahol kötelező .
  • hunbasser
    #67
    dejó,vadászat...hajtókkal meg kutyákkal aztán k*rva könnyű...
    éljen a fairplay!
  • Loál János #68
    Ha késsel megy az már csít. -.-
  • Sadist
    #69
    Csak ha hosszabb, mint a disznó agyara :D
  • SiteDisagner
    #70
    Még valakinek igy sem megy...
  • SiteDisagner
    #71
    Mennyi béna ember.... Amugy érdekes maga az h oroszlánvadászat..
  • haxoror
    #72
    Egy olyan sűrűn lakott országban mint a milyenk ha senki nem nyúlt volna a ragadozókhoz akkor a híradók arról szólnának hogy hány kiránduló iskolást téptek szét a farkasok stb

    Elég nehéz lenne (lehetetlen) 6 milliárd embernek úgy élni ezen a bolygón hogy a növény és állatvilág ne változzon.
    Ennyi erővel a hódokra is lehetne kattogni mert a hülye gátjaikkal meg patakduzzasztással tönkreteszik a természetet és elűzik az állatokat a völgyből
  • haxoror
    #73
    "de sztem az egyetlen dolog amit selejtezni kéne az az ember"

    Mutass példát!
    harakiri?
  • haxoror
    #74
    kész csoda hogy egymást nem lőtték le...
  • Sadist
    #75
    Nyugi, máshol egymást is lövik.
  • Punker
    #76
    ez nem vadászat! ez idióta gazdagok gyilkolászása :(
  • SiteDisagner
    #77
    Ez nem... de nagyon barom volt a csávó.. hatan lőtték, és nem találták el. EZ a szánalom, és ez NEM vadászat... ezt ne keverjuk össze az IGAZI vadászattal..
  • Punker
    #78
    ez az a vid amikor minden jóérzésű ember a macseknak drukkol :(
  • SiteDisagner
    #79
    PONTOSAN
  • Shadow_THH
    #80
    látszik nem sokat tudsz a vadászatrol, kevered az amcsi akció filmekkel

    elmondom neked hogy pl vaddisznóba meg lőhetsz te akármennyit ha éppen anya koca és kölykeit védi. jobban teszed ha felmászol a fára és várod hogy addig pár másik vadász megsorozza neked - nem fog megdögleni
  • Shadow_THH
    #81
    szögezzük le
    safari oroszlán vadászat =/= vadászat amiről beszélünk
  • Shadow_THH
    #82
    dejó vadászat gondold el a sok hülye ősembert neki ment dárdákkal a mamutnak amikor szegény mamutnak nem is volt dárdája :(
  • Sadist
    #83
    Látom te meg nem sokat tudsz a ballisztikáról és a fizikáról. Ha normálisan eltalálsz egy állatot megfelelő lőszerrel, akkor nem fog nagyon támadni. Esetleg még arréb tud vánszorogni valamennyit. Jah, hát hogyha nem képes normálisan eltalálni a "vadász", akkor persze hogy a kölykeit fogja védeni és visszatámad.