26
  • BiroAndras
    #26
    "Az internet explórer nem kiváltható amikor az ember májkroszoftos oldalakat böngész."

    Nekem cask a WindowsUpdate nem megy. Pl. az MSDN Online gond nélkül müxik, meg még sok más MS oldal is.
  • szipter
    #25
    Óvatosan a Google Toolbar-al!
  • droland
    #24
    Obi, te is okos vagy, hogy véleményt mondasz egy olyan OS-ről ami hivatalosan meg sem jelent. Tesztelted te még anno az XP BETÁT? Csak megsúgom neked, hogy induláskor fél giga ramot evett be üres telepítés után. A végleges pedig 160-at.

    Tehát még ne nagyon beszéljünk memória evésről. A mai BETA memoria éhsége ok, de még nincs kész. Ezt nem szabad elfelejteni...
  • 1Obi1
    #23
    Csak úgy elmondom hogy te vagy tájékozatlan.Ha megnéznéd valamelyik játéknak a gépigényét ahol íríják a Vista-t, akkor látnád hogy sokkal több ram kell hozzá.Ennyit rólad.
  • abelr
    #22
  • abelr
    #21
    a "mikro"soft is specializalhatna magat egy feladatra amiben 100%os lenne, nem mmindha a ff,goo,rp 100%osak ...
  • dcyrax
    #20
    Hajrá Windows ! Vista Ownz !
  • assdf
    #19
    Ez az a realplayer ami egy nagy kalap trutyi? mert akkor nem repesek az örömtől...
  • nedudu
    #18
    Annyira nem vészes a Vista hardverigénye, mondom én egy vérlinuxos. Vmware-be toltam be 512Mb-t adtam neki és 15G partíciót. Vígan elfutkos benne.
  • vice
    #17
    "4x akkora a gépkövetelménye, csak azért hogy szebben csillogjon a startmenü.Kinek kellenek átlátszó-lebegő ablakok?"
    Annak aki megteheti. Ezerszer elmondták már, hogy nem kötelező bekapcsolni a csili-vilit.
    Játékok indításakor a Vista villámgyorsan kiüríti a memóriát amennyire tudja. Ha tájékozatlan vagy, legalább ne beszélj.
  • 1Obi1
    #16
    Hajrá FireFox-Google-Real!

    Vessen magára az aki IE-t használ.Meg ilyeneket hogy Windows Media Player
    A Vistaval nem fognak nagy babért aratni.4x akkora a gépkövetelménye, csak azért hogy szebben csillogjon a startmenü.Kinek kellenek átlátszó-lebegő ablakok?
    És egy ugyan olyan játék alatt sokkal nagyobb a gépigény, mert a Vista levesz 20 gb-ot a ramból.
  • roliika
    #15
    Hát próba ki...IE alatt mégis más...eléggé.
    Vice: A sütik formájában jelentkező kémprogikra gondoltam.
  • GABOR16
    #14
    A RealPlayert kimondottan nem kedvelem, azonban a RealMedia fájlformátum rendkívűl jó tömörítés/képminőség aránnyal rendelkezik.
  • GABOR16
    #13
    IE viszont az ACID2 teszten teljesen elvérzik (majdnem, hogy szó szerint :-) ), bármelyik veziója is legyen, mivel próbálkozunk.
  • kbupdate
    #12
    Microsoft rlz!
    FFgoogleRP sux.
  • Dj Faustus #11
    "Ráadásul az az érdekes, hogy a Firefox jobban kezeli a Java, CSS, Flash technológiákat mint az IE."
    A Flash és a Java külső beépülő pluginokon keresztűl épül be, hasonlóképp mint az IE esetén. Szóval ezeket a techológiákat miért is kezelné jobban?
    Talán az ActiveX-es jogi mizériából fakadó "Az aktiváláshoz és használathoz kattintson a vezérlőre"probléma miatt - ami egy kis Javascript trükkel megoldható?

    A CSS 2.1-et pedig jobban támogatja mint az IE (6-os változata), de az ACID2 teszten még nem hajlandó átmenni az 1.5.x-es széria.
  • vice
    #10
    Nem minden süti kémprogi, és nem minden kémprogi süti. Hülyeségeket ne beszélj.
  • PyRex
    #9
    Na azért az túlzás, hogy FF alatt nincs gond a CSS-sel, rendesen lehet szívni sajnos FF alatt is :(
  • Walaki
    #8
    Az összefogás remélhetőleg élezi a versenyt, és mindkét oldalon jobb minőségű programok és szolgáltatások születnek.
  • roliika
    #7
    Ráadásul az az érdekes, hogy a Firefox jobban kezeli a Java, CSS, Flash technológiákat mint az IE. :) IE részről folyton kompatibilitási gondok vannak CSS részről, Firefox alatt nincs semmilyen gond! :) Ráadásul a kémprogik /sütik/ is az IE-t jobban kedvelik, hehehe! :))
  • strogg
    #6
    egy bizonyos piaci részesedés fölött már azért "kötelező" támogatni a firefoxot is.

    Egy magát profinak nevező web fejlesztő cég (ember) már most sem engedheti meg magának az only IE lapokat.
  • AgentKis
    #5
    Az internet explórer nem kiváltható amikor az ember májkroszoftos oldalakat böngész. Úgyhogy marad az is.
  • AgentKis
    #4
    A Rílpléyer szerintem az egyik leggusztustalanabb dolog a világon... Abból nem kérek köszi. Firefokszot meg góglét meg rendszeresen használok.
  • [NST]Cifu
    #3
    Ha kiváltható lesz az Real Player Alternative-al, akkor különösebben nem érdekel a Real részvétele. ;)
  • zidder
    #2
    igen a Real a gyenge láncszem szerintem is...
  • strogg
    #1
    Azért ez eléggé erős hármas.
    Mondjuk realp layer nekem sem kéne :)